10/10
fresia 2008 aug. 15. - 07:52:48 10/10
(624/11664)
Én a közlekedés és a szállás megbeszélése miatt Margit jelentkezésére várok. Sajnos, mi sem Ajka felé lakunk... :(((
Azt írtad nemrég, hogy van egy pesti barátnõd és hogy, majd Vele próbálod megoldani a szállást..., , szerintem, ha sikerül, még ez tûnik a legjobb variációnak! :)
10/10
fresia 2008 aug. 15. - 07:43:35 10/10
(623/11664)
Én, ha még nem sikerült elolvasnod, tegnap de. felhívtam a helyi IBUSZ irodát, ahol azt mondták, hogy van hely még bõven.
Akkor ma megvenném a jegyemet, itt helyben, megpróbálom a "B" sorba kérni.
Ha jelentkezel, írd meg légyszíves, hogy hányas szék /ha úgy gondolod privátban!/, lehet, bár én is kétlem, hogy a közeletekbe tudnék venni... :))
10/10
marteeka 2008 aug. 14. - 23:14:26 10/10
(622/11664)
Na végre, hogy Soul elõkerült :)
Bár azt nagyon sajnálom, hogy nem tud eljönni:((((((((((

A jegyekkel kapcsolatban pedig gyors reagálás (a többire is idõvel írok majd), szóval én már meg is kaptam a barátnõmtõl a jegyemet, "utólagos névnapi ajándéknak" (ez még függõben volt :D ).

Mi a "B" sorban fogunk ülni, ami a színpadtól számított második, ezt követõen jön még a C és utána a rendes számozás, 1,2,... Nem tudom ennek mi a jelentõsége...

Vannak még mellettünk helyek, de az az érzésem, hogy nem sokáig, eléggé kapósnak tûnnek...
Az Interticketnél egyébként csak úgy lehet rendelni, ha a "kosár" után az adataid megadásakor rögtön a bankkártyaszámodat is megadod, és rögtön le is veszik érte a pénzt.
Máshol viszont ma még nem lehetett jegyeket venni állítólag, leszámítva a :

http://www.ticketa.hu/ -t

Ezt ajánlom, ha online szeretnétek rendelni, mert az Intertickettel "összhangban" dolgozik, viszont a kezelési ktsg náluk kb. 170 Ft, míg az Interticketnél 600 ft körül van (bár ez lehet, hogy árfüggõ is). Ugyanolyan elektronikus visszaigazolást küldenek, mint az Interticket szokott, ezzel lehet a jegyet átvenni közvetlenül az elõadás elõtt, így nincs postaköltség, stb.

Szóval mi már biztosan ott leszünk (legalábbis jegyünk van), addig viszont még bõven lesz idõnk egyeztetni, hogyan találkozunk.

Napsugár kérdésére, nekünk nem lesz szállásunk, csak jövünk-megyünk, de sajnos nem Ajka felé :((((((
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 16:32:41 10/10
(621/11664)
Ha jól számoltam, hatan ?! De várj egy kicsit, Margit és Brigit még nem jelentkeztek...:(
Most mennem kell, bocs! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 16:27:01 10/10
(620/11664)
Üdv!
Jó lenne, ha "benéznél" a topikba és jó sokat olvasnál visszamenõleg bennünket :D, mert nagyban folyik a "szervezkedés"!
Szeretnénk a Te elképzeléseidet is "hallani"! :)))
/A leveleket megkaptam, köszönöm szépen, majd késõbb válaszolok.:)/
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 16:25:56 10/10
(619/11664)
Üdv!
Jó lenne, ha "benéznél" a topikba és jó sokat olvasnál visszamenõleg bennünket :D, mert nagyban folyik a "szervezkedés"!
Szeretnénk a Te elképzeléseidet is "hallani"! :)))
/A leveleket megkaptam, köszönöm szépen, majd késõbb válaszolok.:)/
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 16:17:23 10/10
(618/11664)
Nem vettem még, Rátok várok leginkább, hogy hová vegyünk jegyet vagy mindenki ezt is az anyagi lehetõségei szerint tegye?! Én alkalmazkodom a többséghez, nekem ebbõl a szempontbõl most mondjuk, hogy mindegy! Jó lenne azért együtt is végig ülni :) az elõdást, nem ?
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 16:12:22 10/10 Előzmény marteeka
(617/11664)
Még egy keveset reagálnék a jótanácsaiddal, amit köszönök a különbözõ, helyi rendezvényekkel kapcsolatban!:)))
De.már nem volt idõm rá /a "cicás"-ra igen! :D/.

Nálunk és a környékünkön is nyáron tartanak fesztiválokat /Szentivánéji-,Tatai Víz-Zene-Virág Feszt.,
Bányásznap stb./.
Ezek általában "sátoros" ünnepek, azaz vásárral egybekötöttek. "Rettentõ" a tömeg és a zaj /ált.nagy a meleg is/ és a meghívottak szinte kivétel nélkül, már bocsánat, de huszadrangú elõadók!
Igen, lehet, hogy jelenleg ez is az igény, de az "igényeket" meg is lehetne teremteni....
Ha körülnézünk a médiában /pl.TV, pletyka lapok/, még a "szint" alá is mennek, hogy eladhatók legyenek. Szerintem és sokak szerint is, a médiának a feladata, többek között, ennek a színvonalnak a felemelése is lenne!
A kultúra, meglátásom szerint, vesztett a rendszerváltással, nem is keveset! De ez már politika, még ha "csak" "kultúr-" is, akkor inkább be is fejezem.
/Még zárjelben csak annyit, hogy csak egy apróságot említsek, mert ez is "közös" gond: azelõtt volt ún."színházvonat", hozzánk 22 óra 40-kor indult a Keletibõl... már régen megszüntették - ez is kultúra! :(((/
Még egy kicsit a "mi városunkról", ahol kb.80.000 ember él:
Már régóta "hírhedt" a város arról, hogy kultúrális szempontból "halott" hely. De csak sírunk ezen sok éve, tenni ez ellen keveset tesznek. Egyébként van színházunk is, de jó ideje tatarozzák /megint!/ egyébként pedig saját társulata nincs, különbözõ elõadásokkal jönnek vendégszerepelni. /Koncertet is tartanak: nekem a legemlékezetesebb Zorán és Koncz Zs. koncertje volt./
Nálatok talán "ember közelibb" az Önkormányzat is...
Ha én bemennék a megfelelõ osztályra, amiket írtál, magánemberként, szerintem csak néznének rám, mint a "piros kukoricára", ugyan dokumentálnák a kérésemet /pl.Miller Zoltán meghívása! :)/, de, biztos vagyok abban, hogy nem lenne foganatja...
Mindennek ellenére felírtam a koncert iroda elérhetõségét, amit megadtál..., hátha egyszer többekkel összefogva, sikerülhet... :))

Bocs, hogy megint ennyi helyet elfoglaltam!
Jó szórakozást a hétvégi zenés esthez és várjuk a beszámolódat most is! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 15:27:51 10/10
(616/11664)
Napsugár!
Most hívtam fel a helyi IBUSZ irodánkat, azt mondták, még minden árkategóriában van jegyük bõven.../bár, ez nem biztos, hogy sokáig így lesz!/, Te is érdeklõdhetnél Ajkán, ott is biztosan vhol árulják a jegyeket. Nálunk még a Libri Könyvesboltban és a Fortuna jegyirodánál.
Szerintem ez járhatóbb út, ha külön-külön vesszük meg, mert látod, az egyeztetés elég nehéz és ha valaki mégsem tud eljönni, akkor a "nyakunkon" marad a jegy! :)))
Nem is lehet sokkal drágább, mert Te ugye 28OO.-Ft-os jegyet írtál a legolcsóbbnak, az IBUSZ-nál 29OO.-tól - 3800.- 5480.- 6800.- -ig vannak a jegyek árai.

Ti is így gondoljátok?

/Küldök egy "mosolygó" arcot, mert nagyon örülök, hogy talán mégis sikerül a közös, ZOLIS!!! program! :)))))))
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 10:27:27 10/10
(615/11664)
Még egy ici-picit:) visszatérnék a cicákhoz, nekik sem árt egy kis "propaganda". :)) /Zoli is azzal látható a kedvenc képemen, talán ez lehet egy kis "kapcsolódási pont" a fõ témánkhoz!/.
Csak pár idézet:
"Órákig ült egy helyben, mongolos metszésû szemével, méltóságteljes, de mégsem fárasztó pózban.És ezek nem voltak elveszett órák, sem maga, sem környezete számára. Mély belsõ harmóniával szemlélte a világ zajlását.
- Rendet tartani cselekvés nélkül - ezt a Lao Ce életelvet követte teljes sikerrel". /Bálint György/

"A macska pihenése és testgyakorlása közötti leheletnyi különbséget nehéz felfogni" /Garfield/

"Igaz, hogy a kutyát sok mindenre meg lehet tanítani, a macskát meg szinte semmire, ennek ellenére vagy éppen ezért, úgy érzem, hogy a macska az okosabb. Hiszen amit a kutya az embertõl megtanul, azt a macska már eleve tudja". /Zs.Nagy Lajos/

"A macskák zöme, valahányszor Kint van, Bent szeretne lenni, és fordítva - de lehetõleg egyszerre."
/Dr.Louis J.Camuti/


/ Még egyszer bocsánat a "cicázásért"!!!!/ :))))
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 10:01:57 10/10 Előzmény marteeka
(614/11664)
Marteeka!
Most lenne jó igazán, ha biztosan tudhatnánk, hogy már van buszunk is és egy jó sofõrünk! :)) /Legfeljebb veszünk egyet, mi az nekünk, mármint buszt, sofõr ezek szerint már van! :D/
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 09:49:52 10/10 Előzmény Brigit90
(613/11664)
Brigit!
Ha benéznél a topikba és elolvasnád az utóbbi üzeneteinket, jó lenne, mert már lehet jegyeket vásárolni a "MüPá"-s lemezbemutató koncertre! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 09:45:13 10/10
(612/11664)
Margit tegnap "jelentkezett" nálam, azt mondta, a topikban is fog...de, vszínû azután mégsem ért rá.
Brigitnek mindjárt írok, hátha úgy benéz...! :)
Soullal, hogy úgy igazán mi van..., pontosan én sem értem, de ha még "olvas"' bennünket, jelentkezhetne Õ is! :)
10/10
fresia 2008 aug. 14. - 09:37:14 10/10
(611/11664)
Sajnos én is "eltévedõs" fajta vagyok és ha jártam is arrafelé /kívülrõl már láttam, ez biztos!/, oda nem találnék... :(
Viszont a net-en megkerestem:
http://www.epulettar.hu/modules/epulet/details.aspx?nid=2213
Nagyon remélem, sikerült jól leírnom és a kép is elmegy!!! Ha nem, megint jól leégek! :(
/Egyébként még nagyon jó felvételek találhatók itt a "ház"-ról! :)/

Ezen a linken van térkép is, ami nem "engedte" /legalábbis nekem!/ "magát" elmenteni!
A MüPa címe: Budapest IX.k.Komor Marcell u.l.

A találkozó pontos megbeszélésével meg kell várnunk a többieket is....
Arra is gondoltam mi lenne, ha megkérnénk BRIGIT-et /!!!/, talán Õ várna egy ismert helyen bennünket és, pesti lévén a helyszínre kalauzolna... , ha ideje és kedve engedi, de hát ezek már részletkérdések.
10/10
marteeka 2008 aug. 14. - 09:22:33 10/10
(610/11664)
Jó a kép, még nem is láttam és Fresia a tiéd is!

A Müpa a Lágymányosi híd pesti "lábánál" van, tehát a Könyves Kálmán körúton Budára tartva kell a híd elõtt lekanyarodni jobbra(a kerületet nem tudom). Valami villamos is jár arra, de BKV-ban nem vagyok otthon.

Nekem még a barátnõmmel is egyeztetni kell (elvégre miatta megyek részben), + mint írtam Soulékat is meg kellene várni vele.

Csoportos kedvezmény csak az Állatkertben van :))))))
A viccet félretéve, az efféle eseményekre tényleg nem jellemzõ, hogy életkort, létszámot, diákigazolványt, stb. figyelembe vennének, hely-hely, ki kell fizetni.
10/10
marteeka 2008 aug. 14. - 09:15:01 10/10
(609/11664)
Na de hová tûnt Soul????!!!!
Immáron harmadik hete, hogy be sem jelentkezett! A jegyrendeléssel õt is meg kellene várnunk, no meg Margitot és Brigitet is (õk is ritkán vannak).
10/10
fresia 2008 aug. 13. - 22:24:16 10/10
(608/11664)
Na, lefekszem aludni, mert így nem megy! Ezek szerint, ha rendesen elolvasom végre, amit írtál: az interticketnél már lehet vásárolni és fogy.
A másik jegyirodánál érvényes a "hamarosan" infód!
Szépen megmagyaráztam magamnak, most már "eldugulok" mára! Jó éjt! :)))
Marteekának holnap válaszolok az üzeneteire! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 13. - 22:17:44 10/10
(607/11664)
Most meg azt maradt ki, "hamarosan" lehet rendelni! Bocs!
10/10
fresia 2008 aug. 13. - 22:14:26 10/10
(606/11664)
Azt is meg kellene beszélnünk, ha együtt akarunk lenni a koncerten, hogy hová veszünk jegyet és hol találkozunk, hogy együtt is mehessünk...
Az elõbb kimaradt, hogy természetesen köszi az "koncinfót", mert azt sem tudtam, hogy már lehet rendelni... :)))
Hú, de jó ez a kép is!
Szerintem Zoliról egyre többet lehet mostanában találni, és ugye, nincsenek véletlenek... :)
De én ennek örülök! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 13. - 22:06:32 10/10
(605/11664)
Talán azért nem sikerül Zoliról álmodnod éjjel, mert nappal is azt teszed! :))) / vagy $$$$$? /

Még "megfejelem" én is Marteeka kitûnõ :))) fotóit eggyel, erõsen bízva abban ;), hogy nem "lövöm le" az Õ következõ képeit!

Köszönjük az infót, az "interticket"-en, azt hiszem, már túl vagyunk, ha egy kicsit visszaolvasol a topikban rájössz, de a jegyárakat én nem tudtam. :)))