10/10
fresia 2008 aug. 07. - 09:24:15 10/10
(544/11664)
Ha már Zoli honlapján "jártam" ma reggel, idéznék Tõle pár mondatot, amit /a mostani felújítás elõtti!/ Vronszkij szerepérõl mondott, az Anna Karenina c.darab kapcsán:

"Nehéz szerep, de minden tekintetben az én hangom: igazi klasszikus bariton.
Nagyon jól érzem magamat a szerepemben. Egy drámai szerep, egy szerelmes szerep és aki jól ismer engem, az valamennyire tudja, én ezeket nagyon szeretem".

Remélem, Nekünk is sikerül azt a "klasszikus bariton"-t, ebben a darabban meghallgatni hamarosan! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 07. - 09:11:41 10/10
(543/11664)
Ma reggel megnéztem: - Miller Zoltán nem hivatalos honlapja - ez egy Zolis rajongói által készített honlap, ezen a néven bejön a Google keresõjén.
Itt egy link is, ha sikerül: http://millerzoltan.uw.hu

A honlapon, ha a Vendégkönyvre jelölsz, akkor lehet beírni javaslatokat és véleményeket is!

Erre az e-mail címre szintén lehet írni, ha akarsz:
millerhonlap@freemail.hu
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 23:56:12 10/10 Előzmény marteeka
(542/11664)
Marteeka! Még mindig "én"! Ma, miután "elmentél" több üzit is írtam Neked, azokat is nézd meg, légyszíves! :)
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 23:52:04 10/10
(541/11664)
Van Zolinak honlapja, majd holnap utána nézek, mára Nektek is elegetek lehet belõlem... és most már én is "kidõltem" ! :)) / Azt viszont nem tudom, hogy azon lehet-e üzenni?! Szerintem inkább nem./
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 23:47:52 10/10 Előzmény marteeka
(540/11664)
Marteeka!
Ma elküldtem Margitnak az e-mail címére a RÁK típus jellemzését, amit Édesanyád miatt kértél. Mivel másolatot nem tudok /még :D/ készíteni, valahogy mégis piszkozatként sikerült elmentenem egy "pédányt"! :) Kértem az e-mailben Margitot is, ha tudja a mail címedet, továbbítsa Neked. De ha nekem megadod privátban, akkor én is megpróbálom a piszkozatot elküldeni. Olyan hosszan leírtam... , tényleg nem szeretném még egyszer!! :)))

A sok "mellébeszélés" miatt /is!/ küldök egy Zoli képet, hát én sem tudom már, hogy fenn volt-e v.sem!
A Tiéd, amelyik a zakóját veszi éppen lefelé, nem folytatásos? ;)))
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 16:38:13 10/10
(539/11664)
Nyiregyháza az sajnos nagyon messze van, már ezen is "sírtunk" itt a topikban, hogy miért nincs olyan rendezvény, amin Zoli is fellép, ami valamelyikünk otthonához közelebb esik! De talán ami késik, nem múlik...:))
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 16:34:45 10/10 Előzmény marteeka
(538/11664)
Marteeka!
Ez ugyan nem is fontos és nem is közérdekû:), de megakartam mondani és az elõzõ üzeneteimbõl mindig kimaradt:
Az azért nagyon jó, hogy egy kicsit "férfi"-ként is mûködik az agyad, azért vagy jó a szervezésben, a tájékozódásban és az egyebekben /különbözõ szerelések/!
Irigylésre méltó, én egy csapot sem tudok megjavítani, mégha csak a tömítést kell kicserélni! Na, jó a villanykörtét még én is kicserélem! :))) A kocsival is így vagyok szerencsére semmi gond nem volt vele!, a kereket sem tudnám kicserélni és felfújatni is úgy szoktam!
Hogyan lehet a bal féltekét "fejleszteni", nem tudod?? :D
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 16:04:33 10/10
(537/11664)
Margit!

Rossz híreim vannak, ami az esti színház ill.koncert programokhoz kapcsolódó tömegközlekedési lehetõségeket illeti.
Ma felhívtam a MÁV és a Volán információkat:
Az utolsó vonat a nyári menetrend szerint: 21óra 25-kor megy Gyõrbe! A télirõl még nem tudtak mondani semmit, de szerintem az még rosszabb lesz vagy ugyanaz, mint ez! :(
Még taxival sem érnénk el szerintem, én pedig nem szeretném ott hagyni az elõadást a vége elõtt, gondolom Te sem!

A Volán még rosszabb: 20 óra 30-kor van a Népligetbõl az utolsó busz Gyõrig, ez hétvégén is közlekedik, esetleg a délutáni elõadásoknál jó lehet!

Tatabányáig 21óra 25-kor a Délitõl van egy busz, ezzel ua.a helyzet, mint a vonattal. Nem hiszem, hogy el lehet érni, ha 19h-kor kezdõdik az elõadás... Ha mégis elérnénk,
mert fogalmam sincs, hogy milyen messze van a helyszínektõl /Madách, Müpa/, akkor nálam nyugodtan aludhatnál és innen reggel már busszal v. vonattal haza tudnál érni.
Hát én ma ilyen és ehhez hasonló "ügyletekkel" foglalkoztam, el is ment az idõm, mégsem jutottam sokkal elõrébb... :((
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 15:37:38 10/10
(536/11664)
Köszi az újabb információt! :))
Akkor, ha elõkerül a cím, feltétlenül add közzé, jó? :)

Ezek szerint csak a cica mama maradt? Nem baj, az a fontos, hogy jó helyen vannak a kicsik!
Csak most már nagyon "vigyázz", mert õsszel is szülnek, fõleg ha elvitték a kicsiket! / Egyébként, lehet, hogy már most is vemhes, de, ha nem akarod a "szaporulatot", az állatorvos, még így is ki ivartalanítja! / Kicsit borzasztóan hangzik, tudom :(, de ez egyik "kerti cicánk"-kal ez történt, nem tudtuk, hogy vemhes, az állatorvos ivartalanította, akkor derült csak ki. Akkor a doki mondta, hogy nem baj, így is el szokták végezni a mûtétet!

A "nagy" macsekrõl is küldhetnél képet! :)))
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 15:26:18 10/10 Előzmény marteeka
(535/11664)
Jók a képek! Köszönjük, még ha el is fáradtál a "kutakodás"-tól! :)))

Én is küldök egyet /remélem,ez olyan típus, amit a fórum "tud" fogadni, mert ha nem, akkor megint úgy járok vele mint a múltkor az "alvó cicával és csak a szöveg lesz meg, a kép meg sehol! Ennyi izgalom, kikészülök! :D
Te meg még ne "lõdd le magad" :)), bár nekem is tovább kellene állnom, legalábbis mára, de még Margitnak is van egy üzenetem...

Ilyen csúf és gonosz talán nem vagyok! /ez a képre vonatkozik, már ha elmegy! A "mentés" elõtt mozgott is és villogott a szeme, amint kavart, kattintsatok rá, ha "elmegy"! :D
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 15:23:18 10/10 Előzmény fresia
(534/11664)
Nem akartam ma már itt "szédelegni" egész nap, de tényleg, eszembe jutottt nekem is a cicás-dolog, hogy azzal adós vagyok. Mármint a képekkel, amivel az is maradok, mert nyaralás elõtt még közvetlenül kettõt el is ajándékoztunk és "csoportképre" már nem jutott akkor idõm :(
Ahogy hazaértünk, az egyik ismerõsünk is szólt, hogy a gyerekeknek szeretnének macsekokat, így végül a maradék háromra rábeszéltük õket, hogy ne maradjanak páratlanul, pedig csak kettõt szerettek volna. Szóval végül is mindannyian jó kezekbe kerültek úgy gondolom, bár már jelezték, hogy két függönnyel adós vagyok, mert azok bánják az élénk macskakarmokat :D

Az utazási iroda Bp-en van, de ugyanúgy weben lehet rendelni, mint a "nagyoknál". Én írtam nekik elõször mailt, hogy vidéki vagyok és problémás lenne az átvétel az irodában, így egy kiállított számlát átfaxoltak (e-mailben is biztosan megteszik), az alapján elutaltam a számlájukra az összeget és ajánlott postán elküldték a jegyeket. De a barátnõm sem szokott neten utalgatni pénzeket, így õ egész egyszerûen telefon, postacím megad, utánvéttel kipostázták neki, ami persze megint csak plusz költség, de legalább nem kell Bp-re mászkálni a jegyekért.
Szóval a lényeg, hogy egész biztosan tudtok Ti is náluk rendelni, a "technikai" akadályok ellenére is :)
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 15:02:25 10/10
(533/11664)
Elképzelhetõ, hogy boszi vagyok /ugyan csak partvisom van, de majd beszerzek egy seprût és éjszaka kipróbálom!/:)
Fekete cicám viszont van, félperzsa, még tavaly "leltem" a kertben /soványan, éhesen, ápolatlanul/,de most már gyönyörû, majd ha felteszek róla fotót a gépre, "Õt" is "bemutatom"!
Apropó! Mi van a cica famíliával? Jól vannak? Egy pár szóban /esetleg "illusztrálva"/ írhatnál errõl is! :)
A boszorkánysághoz visszatérve egy kicsit: vannak valóban néha "megérzéseim", de lehet, hogy ezek a véletlenek játékai... Pedig egy jó "boszorkány" diplomával /vagy anélkül!/ ez a szakma mostanság jól profitál/na/!! :D

Az agyféltekékrõl pár szót, kicsit utána néztem:
-A BAL fejlettebb a férfiaknál: ez az analitikai képesség és a logikai gondolkodás "tanyája" is. Innen lehet a jobb tájékozódásra való hajlam a féfiúknál...
-A JOBB féltekét is nagyra értékelném, ami a nõknél a dominánsabb: az intuíció, fantázia, érzelem és a tudatalatti képességek.

Amit a kis utazási irodáról írtál, az lehet, hogy nagyon jó lenne, ha már bevált, ilyen magas színházi jegyáraknál az a pár százalék, amit rátesznek, szerintem már nem lehet akadály! Csak azt nem tudom ,hogy mi /többiek/ is rendelhetünk ott vagy ez a környéketeken mûködik? Nekem még az is gond, hogy nincs bankkártyám se /ilyen "maradi" vagyok, se DVD, se bankkártya!/, a Net-rõl pedig utánvéttel lehet színházjegyet is rendelni?!
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 14:48:34 10/10
(532/11664)
Na mára lelõttem magamat :)
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 14:44:40 10/10
(531/11664)
Nna, vettem a fáradtságot és végignéztem, hogy az elõzõ kép még nem volt, mint ahogyan ez sem :)
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 14:38:11 10/10
(530/11664)
Na, rég tettem már fel képet, hát itt egy.
Bár nem is tudom, hogy létezik-e nyilvánoson elérhetõ kép Zoliról, ami itt még nem szerepelt :)))))
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 13:38:38 10/10
(529/11664)
Hová tûnt Soul?
Nyaral megint?
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 13:38:05 10/10
(528/11664)
Esetleg, majd még meggondolom :D


Emlékszem, hogy máskor is volt már az offtopikkal gondod, de akkor sem volt rá ötletem. Boszorkány vagy. Ez mostmár nyilvánvaló.
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 13:35:50 10/10
(527/11664)
Tudom, hogy csakis jó boszorkány lehetsz :))))

Hû, ezt az agyféltekés dolgot nem is tudom, talán a jobb a képzelõerõ, vizualitás, ez kell a tájékozódáshoz, vagy rosszul gondolom? Inkább nem bonyolódom bele, nekem szerencsére kicsit "férfi" agyam is van, persze nem sok, de sokmindenben azért segít, pl. autót vagy villanyt szerelni :DDDDDDDDDDDD

Otthonról majd megkeresem a régi mailek között a címet, mi a Madáchba mindig egy kis utazási irodától szoktunk rendelni jegyet, mert mindig kivárjuk a szereposztást. Addigra az Interticketnél már nincs jegy, ennél a kis irodánál pedig elfekvõben eddig még mindig találtunk nekünk megfelelõt (még hely szempontjából is). Valamennyi kezelési költséget õk is számolnak (az Interticket is), de %-ban, tehát drága jegynél magasabb, olcsónál ugye kevesebb. Ki is postázzák, nekünk nagyon beváltak, csak most nem jut eszembe a nevük, hogy a neten rákeressek.
A Madáchtól nem tudom, hogyan lehet szerezni, elvileg neten átdob az Intertickethez, bár telefonon/mailben még soha nem próbáltam.

De egyébként is elég sok helyen árulnak a neten privát is jegyeket, persze ezek már általában "last minut"-ok, nyugodtabb az ember, ha jó elõre megvan.
Ebben a helyzetben még nehezíti ez a kevés elõadás is, abban sem valószínû, hogy mindben láthatjuk Zolit. Szóval mindenkinek a szeme a Madách honlapjára, bízzunk a jószerencsében :)
10/10
marteeka 2008 aug. 06. - 13:23:54 10/10
(526/11664)
Jó munkát a visszaolvasáshoz, lesz mit :)

Ezt a "Kismilcsis" dolgot én még nem hallottam, de nem is bánom, mert annyira nem szimpatizálok ezzel a "csi" becézéssel, fõleg amióta mindenre kiterjesztették ( fülcsi, napcsi, szemcsi, brrrr).

Én dél-alföldi vagyok, kb. 180 km Pest, mondjuk majd' végig autópálya, szóval kibírható. Ajka felé szoktam járni, persze nem színházi elõadások elõtt :))))
Igen, arra a közlekedés gondolom nem egyszerû, éjszaka buszok sem nagyon vannak, nyilván. Nincs Pesten valami bennfentesed, ahol alhatnál?
10/10
fresia 2008 aug. 06. - 10:43:31 10/10
(525/11664)
Az elõzõ 2 üzenetet! /ha most meg véletlenül,Te nem vennéd észre, hogy az Neked is szól!/