10/10
fresia 2008 aug. 04. - 00:23:45 10/10
(504/11664)
Üdvözöllek Téged is újra itthon! :)))
Remélem sikerült már akklimatizálódni /hú!:)/, azaz újra felvenni a szürke hétköznapok tempóját! :))

Nagyon jó a kép, amit Zoliról feltettél, jól fest nyáriasan, fehér szerelésben is! :)))

Megnéztem a Madách mûsort, amit ajánlottál/tájékoztatót, a színháztól egyszer sem kaptam, amióta "feliratkoztam" rá!/:
Okt.16-19-ig, csüt-vas-ig az Édeskettes hármasban "megy",szombat- vasárnap 15h-tól is!

Okt.09-12-ig,csüt-vas-ig az Anna Kareninát adják, ezt szintén, szombat-vasárnap 15h-tõl is, a többi napokon 19h-tól.

De mindkét darabnál a kettõs szereposztás van kiírva, /Alföldi-Miller, ill. Debreczeny-Miller/.
Szerintetek ilyenkor ugye, még nem tudják megmondani, ha esetleg telefonon rákérdeznék egy konkrét idõpontra, hogy melyik szereplõgárda fog az nap játszani?
Ha véletlenül mégis, akkor akár jegyet is lehetne rendelni v. vásárolni... :)

Tolsztoj, Anna Kareninája, bár tragikus végû mû, nagyon szép, én szívesen megnézném /fõleg Zolival!:)/ színpadon is.
A könyvet már többször olvastam és filmen is láttam, gondolom Ti is.
Ha van rá "vállalkozó" /Margit? Hogy csak egy példát mondjak... :)/ , én "elkísérném". ))
Ha bármelyik elõadásra, a két darab közül, 15h-tõl kapnánk jegyet, a közlekedés sem okozhatna gondot...
Az ideális az lenne, ha az Édeskettesre..., persze! :)

A autóval történõ esetleges Müpa útra köszi a tippet! Tatabánya felõl, az M1-en érkeznénk..., ha mernék! Még ezt majd megbeszéljük, ha lehet! Margittal is egyeztetni kell,Õt akkor "felvenném"..., de van idõnk, "erõsen" gondolkodóba esem rajta még... :D

off. Köszönjük a szép, alapos /a "lehetõségeinkhez" képest:)/, fotókkal illusztrált élménybeszámolót!
Megnyugodtam némileg az idõjárásotok felõl is..., akkor csak félig vagyok boszorkány! :D
Jók a felvételek is. Velence valóban Olaszország "ékszerdoboza". Én kétszer jártam ott, elõször mi is hajnalban érkeztünk busszal, emiatt azért a napfelkeltét nem tudtuk igazán "értékelni", mert nagyon elnyûtt bennünket az éjszakai buszozás.
Riminiben mi is inkább csavarogtunk /sokszor voltunk a piacon is, kínunkban és az idegeire ment a csoport a szállodásnak is, mert akik "csak" a tengerparti pihenéssel számoltak, a kajába, mindenbe belekötöttek, az esõ miatt felhergelten.
Ravennát, ha legközelebb arra jársz, ne hagyd ki azért...
Megnézted az útikönyvben?
Örülök, hogy végül is jól érezted magad, utólag már a kis bosszúságok is "élménnyé" szoktak válni. :)))



off
10/10
fresia 2008 aug. 03. - 23:33:54 10/10
(503/11664)
Örülök, hogy "egészben" megérkeztél! :)))
Azért egy "mini" beszámolót /nem baj, ha képek nélkül!/, Tõled is jó lenne "hallani"... persze, csak ha van kedved hozzá! :))
Zolit a múlt héten szerdán a CSAF ismétlésben én is kihagytam, szégyen /!/, pedig Margit már hetekkel ezelõtt írta, hogy lesz. Csak annyi lehet a mentségem /ha ez az!/, hogy pocsék hetem volt! :((( Remélem, a következõ jobb lesz... :)
De a youtube-n én is meghallgattam többször is a számot, én Zorántól is nagyon szeretem, a Rá jellemzõ "prózai" elõadásmódjában, Zoli stílusa más... , most, ha nem haragszotok, azt mondom más, ugyanolyan jó mint Zoráné, csak mást fejez ki a két eltérõ elõadásmód, szerintem.:)

A kép, ami küldök, Tunéziából való, ezt az épületegyüttest láttad is talán? :)))
10/10
offtopic
marteeka 2008 aug. 03. - 22:12:03 10/10
(502/11664)
Nos végezetül Velencével is jól megjártuk.
Hazafelé úton volt bõ egynapos pihenõ ott. Késõ délután mozdultunk csak ki, hogy "felfedezzük" a várost, egyrészt meleg volt, másrészt az éjszakai fényeket szerettük volna látni.
Mire eljutottunk a Szent Márk térig, felmentünk a Campanile-be (harangtorony), hogy fentrõl is megnézzük a várost, majd utána jöhet a többi sorra... erre elkezdett ömleni az esõ. Ott álltunk egy szál nyári göncben ernyõ nélkül, de még a szállodában sem volt nálunk meleg ruha, mindent kint hagytunk a szárazföldön a parkolóban - hülye magyar turista :)

Persze rögtön az összes bazáros elkezdte az ernyõket árulni, így azért végül is sétáltunk egy csomót és hideg sem volt annyira, no de mégsem volt az igazi.

Ezért is keltünk másnap hajnalban, hogy indulás elõtt még legyen idõnk bóklászni a városban, innen a korábbi, lenti fotó.

Viszont bárki nyáron Velencébe tart, ajánlom, hogy hozza meg ezt az áldozatot (már a nyaralás alatti korán kelést), mert ettõl szebbet még aligha látott, a velencei gyönyörû épületek között felkelõ napot. De ez állítólag csak nyáron ilyen, egyébként napkelte táján nagy a köd, és semmit nem lehet látni.

Arról nem is beszélve, hogy egy árva lélek nem jár az utcákon, a sikátorokban, hidakon, a vízibuszon van elöl hely, és lehet fotózni nyugodtan, nem lóg bele a képbe ezer turista bõrönddel (mint egyébként). Isteni péksütemény illat terjeng az utcák között, ahogy a szállodákban reggel frissen sütik és tényleg nyugalom, béke van, még a galambok is alszanak :)

Szóval végül is Velence is egy élmény volt, ezzel be is fejezem az útinaplót :)

<----- az esõs Szent Márk tér
10/10
offtopic
marteeka 2008 aug. 03. - 21:57:45 10/10
(501/11664)
Annyira rövid volt az az egy hét, hogy tulajdonképpen alig volt idõ valamire, Firenze az idén is kimaradt (majd jövõre!), mondjuk most érdeklõdés hiányában a társaság részérõl, Ravennát sem néztük meg, sõt legalább elindultunk a "közeli" San Leo várat megnézni, csak nem értünk oda :)
Olyan hegyeken kellett össze-vissza, le-fel szerpentinben menni, hogy félúton feladtuk :(

Ettõl függetlenül azért minden nagyon jól sikerült, tavaly úgyis felfedezõ úton voltunk és a legnevesebb dolgokat bejártuk, az idén szórokoztunk.
10/10
offtopic
marteeka 2008 aug. 03. - 21:50:03 10/10
(500/11664)
Ezután voltunk egy hetet Riminiben.
Csatolok egy tengeres fotót naplemente elõttrõl, de ez nem túl érdekes, mint ahogyan az Adria olasz partja, nem különösebben szép és nem kristálytiszta, no de tenger. És jó sós. Az idén elviselhetetlenül sós volt, nem is fürödtünk csak kétszer mindössze.

Így a hét többi részét hajókázással, aquaparkozással, meg mindenféle élmény-parkozással töltöttük napközben. Éjszaka meg jártuk a bárokat, bulikat, ahogyan azt illik :))))
Szóval elég aktívan szórakoztunk, a pihenésbõl nem lett semmi, pedig nem így terveztük, de valahogy így jött és nagyon jól éreztük magunkat.

Az idõjárás elég fura volt, az elsõ strandolós nap délutánján törölközõbe csavarodva "vacogtam" a parton, következõ éjszaka volt egy kiadós esõ, ami tovább hûtötte a levegõt, de a hét második felétõl már igazi kánikula lett. Szóval volt hideg is, meleg is, nem panaszkodhatunk :D
10/10
offtopic
marteeka 2008 aug. 03. - 21:36:55 10/10
(499/11664)
Az offtopic ellenére sem fogok ám komplett útikönyvet írni :))))

Szóval a képen látható hegyek között töltöttük az utazás elsõ részét, ez Észak-Olaszország (Dél-Tirol), ahol az Alpok véget érnek és a Dolomitok kezdõdnek. Festõi táj, szerintem Európa legszebb vidéke, már akinek a hegyek bejönnek.

A képen ez kevésbé jön le, hogy mennyire szép, de a lényeg a vár, ez valamikor a Bánk bán-ból ismert Gertrudisz családjáé volt (Vinschgau), ma már persze a falué (Tirolo).
A dolog érdekessége még, hogy a várhoz vezetõ úton van egy alagút, aminek a bejárata felett van egy arckép kõbõl faragva, Mátyás királyt ábrázolja!!!
10/10
marteeka 2008 aug. 03. - 21:19:58 10/10
(498/11664)
Nem tudom felfedeztétek-e már, a Madáchban októberben lesz néhány elõadás a felújított Anna Kareninából.

Szereposztás a linken:

http://www.madachszinhaz.hu/Ea_Madach/AnnaKarenina/AnnaKarenina_h.php

Vronszkij szerepében elvileg Zoli (Debreczeny Csabával felváltva)!!!!!!!!!!!!


Következõ üziket offtopic-ként küldöm (élménybeszámoló), ha valakinél esetleg ki van kapcsolva...
Brigit90 2008 aug. 03. - 20:03:16
(497/11664)
Meg tudtam volna nézni,mert akkor már itthon voltam.De sajnos nem láttam,mert elfelejtettem..:S
Annyira nem bánom,mert youtube-on láttam már.:)
És a Volt egy táncot tényleg nagyon szépen énekelte! Isteni! :D
Brigit90 2008 aug. 01. - 21:25:38 Előzmény marteeka
(496/11664)
Nem gond,hogy nem kívántál "jókat"! :)
Nagyon jó volt minden,köszönöm! :)
Sajnos elég nehezen barnuló típus vagyok,inkább leégek,mint barnulok.Azért egy kicsi színem lett! :):)
Szép a képed Velencérõl! ;)
Brigit90 2008 aug. 01. - 21:22:35
(495/11664)
Köszönöm az üdvözletet! :D
És a "vigasztalást" is! :) azt én is hallottam,hogy a túlzott barnaság nem olyan divat már.
Én is örülök,hogy Marteekának is jól sikerült a nyaralás :)
10/10
marteeka 2008 aug. 01. - 13:54:25 10/10
(494/11664)
Láttam a Csaf-ot, az elsõ részt úgysem láttam anno, szóval jó volt és persze nagyon jók voltak ezek a dalok.

Fényképes beszámoló majd érkezik, ahogyan priviben is írtam :)
10/10
marteeka 2008 júl. 31. - 21:30:01 10/10
(493/11664)
És hogy ne árasszuk el útibeszámolóval a topikot, egy kép Zoliról :)
Remélem nem volt még (... nem emlékszem rá.....), ha mégis, hát akkor meg azért! :)
10/10
marteeka 2008 júl. 31. - 21:04:37 10/10
(492/11664)
Üdv Brigit itthon!

Én nem tudtam jókat kívánni, valahogy elsiklottam felette, hogy Te is most mész, és gyorsan "leléptem", ne haragudj :(((((
Azért remélem ennek ellenére is jól sikerült, na de mi az, hogy nem barnultál le???

<--- Egy kis ízelítõ a hajnali Velencébõl
Brigit90 2008 júl. 31. - 19:16:39
(491/11664)
Sziasztok!

Újra itthon vagyok én is! :)
Látom,Marteeka is megérkezett.

Szerencsére nagyon jó idõnk volt Tunéziában.Csak tegnap jöttünk haza,de máris visszavágyom! :):) nagyon jó volt minden,csak sajnos nem sokat barnultam. :)
Köszi a jókívánságokat! ;)

Jók a képek meg a hírek Zoliról! :)
10/10
marteeka 2008 júl. 31. - 15:29:26 10/10
(490/11664)
Míg el nem felejtem, olvastam a lemezbemutatóval kapcsolatos utazási problémákról.

Soul!
Mi autóval leszünk, és az M5-ön Szeged irányába jövünk haza. Amennyiben útbaesik, vagy nem túl nagy kitérõ a pálya környékén(a késõi idõpontra való tekintettel, másnap vsz. dolgozni kell mennünk), természetesen segítünk a hazajutásnál.

Frésia!
Bp-en este és fõleg éjszaka nem olyan veszedelmes közlekedni autóval, a Müpa-t egyébként sem bonyolult megközelíteni (persze nézõpont kérdése, honnan érkezik az ember :D ), szerintem nyugodtan bevállalhatod és nem csak az Erzsébet hídig (ha jól emlékszem ezt írtad...). Szóval csak bátran!
10/10
marteeka 2008 júl. 31. - 15:16:49 10/10
(489/11664)
Bon giorno!

Idõközben megérkeztem, és bevallom õszintén, hogy napok óta kis részletekben olvasgatok és itt "leselkedek", hogy mirõl maradtam le, és csak most jutottam mindennek a végére, hogy meg is merjek szólalni :)

Arról nem is beszélve, hogy mennyi idõ kell az embernek, mire vissza áll a régi kerékvágásba, ami még mindezidáig nem teljesült maradéktalanul :(

Szóval csak röviden tömören elsõre, minden igazán jól sikerült, a hét felétõl már az idõjárás sem rosszalkodott, bár nem is volt baj az a pár nap hûvösebb. Mindenesetre hideg és esõ nem volt, csak nem az a nagy strand-kánikula volt, mint egyébként.

Otthonról kicsit összeszedettebben és néhány képet is mellékelve még jelentkezek.
10/10
fresia 2008 júl. 27. - 09:45:50 10/10
(488/11664)
Az elõbb kimaradt:
Máté Péter nagy tisztelõje voltam /vagyok!/, ezért küldök most róla is egy fotót. :)))
A sikeres Zoli koncert "hatására" pedig most máris egy régi CD-t teszek a lejátszóba: George Michael: Faith c.lemezét, már régen hallgattam meg, pedig Õt is nagyon kedvelem! /Kösz, Zoli! :)))/
10/10
fresia 2008 júl. 27. - 09:20:40 10/10
(487/11664)
Megint hibáztam,elnézést: a ?- jel egy vesszõ helyett került az üzenet elejébe!!! :(((
10/10
fresia 2008 júl. 27. - 09:18:27 10/10
(486/11664)
Nagyon jó a cikk! :)))

Örülök Zoli hatalmas sikerének! :)))
Nagyszerû az is? amit mondott a Máté Péter: Hazám c. dalának elõadása után, talán megérdemli, hogy itt is idézzük:

" - A himnusz után ezt tartom a leghazafiasabb és legõszintébb dalnak, ezért így rovom le tiszteletemet Máté Péter és a szerzeménye elõtt.
Mindenekelõtt ezért is tartom nagy megtiszteltetésnek, hogy lehetõségem nyílik több ezer ember elõtt elõadni ezt a dalt -".

A képet most is /utoljára, ígérem!/, "kimentettem", az idézet kedvéért, bocs! :)))
10/10
fresia 2008 júl. 26. - 23:31:59 10/10
(485/11664)
Miért ijedtél meg? Szerintem irtó jó dolog!:))))Amikor pedig "rákattyoltam" a nevedre, a Te összes hozzászólásod jelent meg!
A szorgalmas cikk keresgéléseid eredménye lehet, gondolom, Zoliról nem gyûjtött össze ennyi "hírt" senki...:)

Bár én sem szeretnék "szerepelni", pedig a "fókák és macskák" közös honlapján :) erre meg van minden "sanszom" :D

Megkaptad az e-mailemet?


Köszi a cikkeket, én meg "kicsórtam" belõle a fotót, nincs érte harag, ugye? :))Vagy ez is volt már?
/Most meg nem találom, lehet, hogy ez mégis egy másik kép?/