10/10
fresia 2008 júl. 26. - 20:21:07 10/10
(484/11664)
Soul!
Képzeld!
Ha beírom a Google keresõjébe: cikkek Miller Zoltán színészrõl, a találatok között az elsõ oldalon kiíródik a Port.hu fórum - DECEMBER SOUL hozzászólásai!
Te tudtál errõl vagy csak nekem olyan "nagy hír" ?
Lassan a Te képedet fogjuk keresni...:)))
Még jó, hogy nekem van...:D

Margit!
Jó lesz az az e-mail holnap is ? :)))
10/10
fresia 2008 júl. 26. - 16:24:02 10/10
(483/11664)
Az imént fejeztem be egy levelet, válaszul a Te hosszú ;))e-mailedre. Két "dolgot" mégis ki felejtettem:
A képkeret, amirõl írtál: azt hiszem, ezt úgy nevezik: antikolt!
A fókák /bocs, hogy mégis "itt/: csak annyit, hogy amikor megkapod, már nem lehet kisebbé tenni?!
Örülök, hogy Neked is tetszettek a tegnapi idézetek, pedig csak a "rövidek"-bõl mertem írni, a hosszabbak még több bölcsességre tanítanak... :))
Mára más könyvet találtam, ha "lelek" benne valami "kincset",/ami valószínû/, megosztom veletek, hátha tetszeni fog...:)))
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 21:50:16 10/10
(482/11664)
Soul, csak utólag, már a küldés után kattintottam rá..., ez is "óriás" lett, ne haragudj, legközelebb óvatosabb leszek, én nem is értem :-O, miért ilyen hatalmasak... :(((
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 21:46:46 10/10
(481/11664)
Az elõzõ üzenetembõl kimaradt egy "is": "...én is/!/ azt hiszem a fiatalokról....." /így már valamivel értelmesebb ;)/.

Ha már eszkimók, akkor + még egy fóka Soulnak! :)) /aki most éppen levelet ír nekem, ha minden igaz :D/
Nincs még meg, remélem! :)
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 21:30:57 10/10
(480/11664)
Te meg kedves! :)))
Igen, én azt hiszem a fiatalokról, bár "ebben" a világban, ahol "farkastörvények" uralkodnak /huh, de ijesztõ így leírva! ;)/, ez szinte kötelezõ!
Az igazsághoz hozzátartozik, van sok dolog, amiért kicsit
"irigylem" is Õket, bár én lettem volna, ha nem is nagyon, de egy kicsit céltudatosabb, annak idején.

Még egy /utolsó!!!/ eszkimó bölcselet, ami azért ellent mond annak, jócskán, amit "fennt" írtam, de...

"Óriási házakban laknak, s a szívük milyen parányi hozzá.
Mi apró földbevájt kunyhókban húztuk meg magunkat, de szívünkben termet nyitott a szeretet".
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 20:49:29 10/10
(479/11664)
Köszi a cikket, ebben az "uborkaszezon"-ban a kis hírt is meg kell becsülni!
A kép szerinted a "régi", a kisfiával, mindegy, ha így is van, utólagos engedelmeddel "kicsempésztem" az újságból! ;))

Ugye nem bántottalak meg a romantikus jelzõvel? Csak kis "incselkedésnek" szántam /bagoly mondja verébnek!:)/, hiszen az idézetet én írtam le! :) Sejtem én is, hogy jólelkû vagy! :)))

Ha már az idõ szóba került, nem bírom megállni...,még egy "Eszkimó asszony" bölcsesség:
A sietség

Rohanni és rohanni és rohanni. Nincs idõm és nincs idõm és nincs idõm. Ezt hallani mindenfelé a városban, míg végül valóban elfogy az idõ. És hiábavaló volt minden rohanás, rohanás, rohanás.
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 15:29:33 10/10
(478/11664)
Jaaj, Soul, ez már a vég.../kezdete?!:D/, hogy ez sem jutott eszembe. Köszönöm, hogy megírtad, W.Scott nevét.
Ha már így szóba került, tudod, hogy Jane Austen kortársa volt? Azt biztosan, hogy jelentõs költõ is és nekem még a Waverley cím "ugrott" be /skót tört-i regény/.

Zoliról nincsenek híreid? :))

Most az Eszkimó asszonyok bölcsessége c.könyvet nézegetem, nagyon sok "okosság" van benne a világról, az életrõl.Ha megengeditek, akkor küldenék egy idézetet, talán a szerelemrõl..., az esetleg "mindenkit" érdekel. Soul, Neked a jövõre "nézvést" :D a fiúkra vonatkozóan, ahogy pedig Margitot ismerem, biztosan tudja "értékelni"... a "romantikus lelkével":)))

Azt szeretni, aki szeretni tud

Amikor szeretsz, nyitva a szíved, s a szeretõd e nyitott szívbe bármikor beengedést nyer. Ha csaló és hamis szeretõ jut be ezen a járaton, megszentségteleníti a helyet, hazugságával megrontja szívedet. Óvakodj a hamis szeretõtõl, mert mikor elhagy, nem fájdalmat és keserûséget fogsz érezni,hanem szégyent. Szégyenkezni fogsz, hogy legmélyebb érzéseidet érdemtelennek szolgáltattad ki és félni fogsz majd attól, hogy újra szeress.

Soul, még egy, nem túl vidám az igaz:

A gyilkos vadász éneke

A vadász ölt rozmárt. A rozmár azt mondta: jaj.
A vadász ölt fókát. A fóka azt mondta: jaj.
A vadász ölt embert. Az ember azt mondta: jaj.
A vadász ölt mindent. És semmi nem mondja: jaj.
Csak a szív zengi belül: Jaj, jaj, jaj.

Nem nagy baj, hogy ezeket leírtam? Még annyi "jó" van a könyvben, ha "igény" van rá /a rövidebbekbõl!/ még majd írhatok /?/.
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 08:45:30 10/10
(477/11664)
Várom akkor most én az e-mailt! :)))
Bocs, a képért, éreztem én...:(
Még egyszer megkérdezem, mert nem jut eszembe és "idegesít": ki az Ivenhoe írója? /Biztosan elkerülte a figyelmedet a kérdés :)))/

Marteeka, nagyon bízom benne /figyelembe véve a hazai idõjárást!/, nem "járt" úgy mégis, ahogy annak idején én az olasz tenger partján! :((( /De, ettõl függetlenül, én nagyon jól éreztem magam, az esõ dacára :)/
10/10
fresia 2008 júl. 25. - 08:35:31 10/10
(476/11664)
Nekem már korábban is feltûnt, hogy milyen sokat dolgozol, és nagyon "kellemetlen" idõbeosztással! Ezek szerint, lehetett még tovább is "fokozni", de, ha ez vigasz /inkább csak egy közhely,bocs!/ mindennek vége lesz egyszer, még a rossznak is! :)
Az e-mailre a "felmentésedet" köszönöm és élek vele, de a napokban sort kerítek rá... :)))
10/10
fresia 2008 júl. 24. - 21:44:39 10/10
(475/11664)
Köszönöm a levelet, megkaptam. Nagyon jó vagy a képen!
/A fotóm küldésérõl nem írtam, mert még mindig nincs! :(
Még egy félreértés, talán/?/: "társasházi lakóközösség"- nek neveznek bennünket, hivatalosan, de ez "csak" egy "randa", 10 emeletes panelház! :(/

"Az a fránya macska" - ha emlékezetem nem csal,a közelmúltban több csatornán is leadták, egy bûnügyi filmvígjáték, de inkább az utóbbi! Lehet, hogy én emlékszem rosszul a címére, de azt hiszem, nem.

Voltak még kérdéseim, amire nem válaszoltál az e-mailben?
Véletlenül?
Majd írok, de idõpontot már nem "merek" ígérni... /Nem baj?:))/
A pandákat minden "formájukban" szeretem én is /és sajnálom õket:((/, a kis vörös egy szépséges állat..., de még róluk nincs a "raktáron" képem... /Talán jobb is, mert már szerintem így is oda a topik jó híre...,amennyiben volt "neki" :))/

Herriotot ki ne hagyd, még véletlenül sem, higgy nekem, tetszeni fog minden könyve, le sem lehet Õket tenni...
Köszönöm megint a tanácsokat. Most /ez egyszer! :)/, rájöttem én is a "bibire", a macsek a levéllel el tudott már végre "utazni" :D
Ki írta az Ivenhoe-t? A mi idõnkben nem volt köt.olvasmány, kíváncsi lennék rá, hogy most mik azok, de majd csak mailban!
Tényleg nem tudom volt-e már ez a kép, valami hasonló rémlik... Bocs, ha igen! :)
10/10
fresia 2008 júl. 24. - 09:58:02 10/10 Előzmény fresia
(474/11664)
Soul!
Két levél is "vár" Rád, egyiket még tegnap, már az "éjszakába nyúlóan" írtam Neked és a "folytatás"-a ma reggel fejezõdött be! Most én várhatom a választ! :)))

Azon a fotón, amit most küldenék/?/, két újszülött panda van! /az igazság az, hogy "kapásból" nem jönnék rá, hogy pontosan milyen "bébik"! :)/
10/10
fresia 2008 júl. 24. - 09:50:57 10/10
(473/11664)
"Szegénykém", most fejezted be a munkát és máris menned kellett! :((
Meddig tart még ez a "kemény" idõszak? :))
10/10
fresia 2008 júl. 24. - 00:00:39 10/10
(472/11664)
Észrevettem ám a kis kéményseprõt, már amikor elõször elküldted. Tényleg, kinagyítva még aranyosabb, jól látszanak a kissrác lábacskái és kezei és az a tátott, kis fogatlan szája... :)))
Reméljük, mindannyiunknak szerencsét hoz: pl.hamarosan láthatjuk Zolit, élõben! :)))
A Figarót is meghallgattam /és ha már "ott" voltam, a megunhatatlan Dianát, el is andalodtam tõle, ahogy mindig... :)/.
Már errõl is beszéltünk, hogy Zoli a tehetségét biztosan a szüleitõl is örökölte, akik operaénekesek.Ha ez irányba képezte volna a hangját, biztosan megállta volna a helyét az operák színpadain is.
Szerencsémre nem lett operaénekes, mert én a nagy "sláger" operákat leszámítva, nem vagyok egy igazi "vájtfülû" opera rajongó. Talán, ha több idõt szántam volna rá...
/Mikó I. is aranyos a videón, én Õt is kedvelem!/

Idáig tettem-vettem, még csak most kezdem el Soul levelét,
már csak holnap kaphatja meg... Ha idáig nem haragudott meg rám, most már biztosan! :(((
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 21:39:44 10/10
(471/11664)
Most viszont a sima "macko"-val próbálkoztam..., hiába.:(
Jelentéktelen dolog, abba is hagyom végleg, minden "érintettõl" elnézést kérek! :))))))))
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 21:37:18 10/10
(470/11664)
Csak vissza "evett a fene"! :))/Bocs/
Igazad volt :), valóban volt már gondom a képküldéssel, az imént jutott eszembe...
Egy mackót szerettem volna küldeni /azt hiszem, Margitnak/, az sem "ment el" !
Az alvó cica és a maci is, eredetileg "untitled", azaz -cím nélküli - aláírással szerepeltek, emiatt kaptak új nevet. De most hiába írtam át ékezet nélkülire, így sem sikerült a küldés...
Talán mert az "untitled" kifejezést nem töröltem? :)
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 21:01:43 10/10
(469/11664)
Tudom, hogy "húztál" egy kicsit a sok képküldésem miatt..., de képzeld van! :))) /Igaz, csak ez az egy, de ez jól néz ki, a színe alapján gyümölcstorta is lehet, na, azt igazán szeretem! :)
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 20:57:53 10/10
(468/11664)
Ha jól emlékszem lovagokról, harcról, cselszövésekrõl, Angliáról?!
Soul, ha olvasod, akkor majd válaszolj kérlek.
Valamikor a televízióban is "ment", sorozatként...,most azon "töröm" a fejem, hogy ki volt a nagyon "híres" fõszereplõ?
De megyek, mert tényleg nem készül el a levél...:)
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 20:52:59 10/10
(467/11664)
Az elõbb kihagytam mégis: a Te e-mailed viszont csak holnap "megy" , nem gond? :))
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 20:50:23 10/10
(466/11664)
Bocs, ha volt a kép, én nem emlékszem és már olyan "hosszú" a topik...,képtelen vagyok újra végignézni...:(
Soul! Az a "fránya macska" /volt egy ilyen cimû film is, láttad?/ !
De ezt a cicát egy darabig még nem fogod, asszem´...:))

Margit!
Minden részvétem :( a sok munka miatt!
Köszönjük az új infót! :)
Ma én is meglepõdve olvastam a TV újságban, hogy József Attila Színház és a felsorolt szereplõket - hol itt a CSAF? - , arra gondoltam, biztosan az újság elírta /néha elõfordul ez is/...
Nem baj, legalább van mire, helyesebben "kire" várni... :)))
10/10
fresia 2008 júl. 23. - 20:40:08 10/10
(465/11664)
Nem vagyok egy könnyû eset, belátom...:(
Azt hiszem, most az volt a gond, hogy nem mentettem a név átírást...!
Utolsó próba: ha most sem sikerül, végleg feladom... :))