10/10
fresia 2008 júl. 16. - 23:45:44 10/10
(424/11664)
Nem ez a ruha rémlett nekem az õrön, de San Marinonak van katonásága is, és azt hiszem én a kapuõrökkel vagyok "levéve", megnéztem a fotóalbumbam, piros-kék/fekete?/-sárga csíkos ruhában /buggyos nadrág/ vannak, de igazából ez nem is lényeges :D
Menjetek el Ravennába, tényleg egy csoda, majd meglátod és egy nap alatt is áttekinthetõ, nagyjából. Biztosan hallottál már róla, Theodóra császárné és a Római Birodalom végnapjai és bukása kapcsán is!
Most már tényleg jó utat és a kikapcsolódás után, vidám visszatérést,élménybeszámolóval! :)))))
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 23:35:22 10/10
(423/11664)
Naná :) Ha a pakkomban nem is (le vagyok szabályozva, hogy csak kicsit vihetek:(((((( ), de valahová elrejtenélek :)

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat, szerintem már nem jelentkezek be, csak ha megjöttem, ne írjatok túl sokat ám addig, hogy el gyõzzem majd olvasni :D

Kellemes nyarat addig is mindenkinek!
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 23:31:14 10/10
(422/11664)
Rá gondoltál? :) - az az én karom ott mellette, csak nem akarom annyira publikálni magamat, még visszaélnének vele, így levágtam :)

Ravennán gondolkodom erõsen, mert lesz gyerek is a csapatban és vele szeretnének oda elmenni, mert van egy hatalmas Disneyland-szerû park. Szerintem csatlakozok, amíg õk parkoznak és városnézek :) - nem is tudtam, hogy ilyen érdekes város, köszi a tippért!
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 22:01:22 10/10
(421/11664)
Az elõbb elfelejtettem: lehet,hogy a színházi "pauza" miatt nem küldtek hírlevelet a Madáchból?
Bár, nemrég volt a József... bemutatója is, és nekem azt mondták még akkor, amikor elõször telefonáltam a jegyelõvétel miatt, hogy az Õ színházuk játszik a legtöbbet a nyáron... Nem tudom, majd meglátjuk, ha "beindul" a szezon, mit küldenek.
Ide írhatom, vajon a következõt:
Biztosan tudsz róla, de hátha a nyaralások miatt kimaradt, biztos ami biztos alapon: 2008.aug.O1-én, a Margitszigeti Szabadtéri Színpadon, István a királyból lesz elõadás a Társulat szereplõivel.
2008.júl.25.péntek és júl.26.szombat /esõnap:júl.27./Székesfehérvár, Sóstói Stadion Csíkvári u.10. - István a király - ea. a Társulat gárdájával.
Jegyárak az utóbbinál: 5000.- 6.000.- 7000.-Ft.
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 21:43:27 10/10
(420/11664)
Szegény Marteeka, a végén még tényleg "megszakadna", annyian bújnánk el a csomagjában, fõleg, mivel ezek a beszélgetések olyan kedvet adnak az utazásokhoz is..., az ember itt hagyna azonnal csapot - papot...! :D

Én is csak vicceltem az elõbb, szerintem /komolyan mondom/ a zenei mûveltséged, a muzikalitásod és hogy "tövirõl- hegyire" ismered a tevékenységét, adna számotokra sok közös témát, a beszélgetés kezdeményezéséhez viszont egy kis /nagy?/ merészségre is szükség lenne... Nekem biztos nem volna bátorságom, na meg "tudásom" sem hozzá, ez tény, nem hízelegni szeretnék Neked. Nekem remegne biztosan kezem-lábom, úgy hogy ha arra kerül sor, Ti kértek majd autogramot is! :D
De Te viszont, akár meg is ismerkedhetnél Vele személyesen, persze nem gondolok így kapásból semmi másra! De álmodozni lehet, persze! :))) De mi lesz "szegény" Feke Palival? :D
/Ez is tréfa ám, nehogy megbántódj! :)))
Küldök egy szép színû "kék" virágot, csak úgy!
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 20:33:38 10/10
(419/11664)
Marteeka!
Az elõzõ két válasz Neked szól, csak vszínû az elsõnél rossz helyre kattyoltam! :))
Javítok is, ha már "itt" vagyok:az utolsó üzenetnél,"megnyugtató" - helyesen a szó! /a többi hibát,ha van, még nem vettem észre! :)/
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 20:24:36 10/10
(418/11664)
Az pedig, hogy mindenki "árgus" szemekkel figyeli a színházi mûsort, megnyugató! Én egyébként az Édeskettes c.darabot, bevallom, már megnézném Zoli nélkül is, annyi jót írtatok róla - és "imádok" nevetni, szeretem a kacagtató vígjátékokat is.
Természetesen, ha Zolival láthatnám /ha még sokáig kell várni Rá, akkor is!/, az lenne az IGAZI! :)))
Zoliról kárpótlásul egy kép, talán ez még nem volt... :)
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 20:07:50 10/10
(417/11664)
Szerintem se lenne Zolinak kifogása Itália miatt, reméljük amiatt sem, hogy a "neve alatt" sok minden másról is szó esik... De, lehet hogy rosszul gondokozom, ez inkább jó! :)))
San Marinó tehát ugrott - én is emlékszem, sokat fotóztunk, pl.le vagyok fényképezve a színes /sárga-piros?/, díszes ruházatú õrökkel...:)
Az Itália - makettekrõl pedig Te tudtál nekem újakat mondani, nem én Neked. Amikor ott jártam /régen - ebbõl is az látszik milyen "vén" vagyok - /,még akkor telepítették a növényeket, látszott az egészen, hogy új. Körülötte sem volt kiépítve semmi, szinte mi voltunk az egyedüli látogatók./játszótérrõl szó sem volt/.
Én Pisában voltam még, ami viszont Firenzéhez van közel,az Neked most nem jó.
Ravennát tudom még szívbõl ajánlani, közelebb van Riminihez, mint Firenze. /tudod, ahol "temették Rómát"/
A "mozaikok városá"-nak nevezik, csodálatosak, felejthetetlenül szépek és rendkívüli módon épen maradtak a mozaikkal dúsan díszített templomok és épületek. Itt van Garibaldi tér is/!/ és Dante mauzóleuma. Próbáld meg ezt az egy várost megkockáztatni, érdemes! :)))
Rómáról pedig amit az elõbb írtam, visszavonom részben! :)
Tényleg átláthatatlan, kaotikus város, de ha több idõt tölthettem volna el ott is /nem csak egyetlen napot!/, akkor talán jobban kiismerem magam és nem "zúdul" rám egyszerre annyi élmény, amitól csak megkavarodni lehet hirtelen. Már csak azért is visszavonom, mert ott vannak a Colosseum "híres" macskái, akiket a helybeliek etetnek, úgy olvastam valahol,hogy mostanság is!:))
Mindenesetre érezzétek jól magatokat, pihenjetek és szórakozzatok sokat, mi pedig visszavárunk! :)))
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 14:56:56 10/10
(416/11664)
Nem tudom, hogy a hírlevélben mit szoktak küldeni, még soha nem íratkoztam fel rá, de aggodalomra semmi ok, mi árgus szemekkel figyeljük a barátnõmmel, mert az elsõ adandó Zolis (és remélhetõleg Szonjás) elõadásra lecsapunk, szóval szólok én is, amint tudok valamit. Bár Te vsz. hamarabb értesülsz a hírlevélbõl... :)
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 14:54:47 10/10
(415/11664)
Hajjaj, vinném én legszívesebben az egész világot, nemhogy Téged :)

Igen, pontosan ez volt (és lesz) a probléma Firenzével, hogy egy nap annyira kevés, a távolság meg azért elég nagy, tehát nagyon hajnalban kellett volna indulni. Valahogy nyaralás alatt ez még soha nem sikerült, mármint korán kelni :)

A lentieket tavaly mind végigjártuk, mármint bebarangoltuk (megmásztuk) San Marino összes tornyát, és az Italia in miniaturaban is kipróbáltunk/megnéztünk mindent. Szerintem az elmúlt években biztosan fejlesztették, mert a makett látványosságokon kívül átment szinte vidámparkba, tele mindenféle játékkal. Többek között kilövettem magam egy "óriáscsúzlival" 75m magasba, na onnan volt még csak lefele lógva káprázatos az Adria :)))))))))
Egyébként láttam már több helyen ilyen makett megoldásokat, de ez nagyon külenleges volt, az Etna füstölt, a milánói reptéren hallatszottak a rádiók, a veronai Arénában szólt az Aida, plusz a zenekar "mozgott", szóval nagyon életszerû volt, szerintem ez olyan régen még biztosan nem volt így "korszerûsítve". Plusz a mini-Velence is nagyon érdekes volt, ott életnagyságú "házak" (persze csak paravánra festett) között gondolázhattad végig a Canale Grandét (na az mondjuk nem volt életnagyságú, de legalább valódi víz volt :D), a "Bazilika" elõtt ki is szállhattál a "Szent Márk" térre (ahol azért a galambokat lefelejtették :((( ), közben minden házból, a péktõl, a cukrásztól, stb. hallatszott ki az olasz nyüzsgés, szóval nagyon szuper volt.

San Marino is gyönyörû, mondjuk nekem inkább a varázsa tetszett(amit a töménytelen sok orosz üzletfelirat azért nagyon elront), a kilátás is káprázatos, bár én, aki a dél-tiroli Alpokhoz szoktam, annyira nem voltam elájulva. De a vár, a kis utcácskák (ahol magyar boltban magyar pálinkát árulnak...:S) mesések. Rengeteg fotót csináltunk ott, mert az egész város varázslatos.

Ennek ellenére (mármint, hogy ezeket már láttam), köszönöm szépen a tippeket, sõt nyugodtan küldhetsz még, szívesen veszem!

Remélem az idõjárással valóban szerencsénk lesz, de most már abbahagyom, mert teljesen átalakulunk Olaszország topikká :)

Bár meggyõzõdésem, hogy Zolinak sincs kifogása Itália ellen :D
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 13:12:27 10/10
(414/11664)
Soul!
Én beszélgetésre gondoltam, Te mire?! :)))
Szerintem biztosan jól el tudnátok társalogni! A zenérõl,az Vele kapcsolatos eseményekrõl: vannak kapcsolódási pontok,szerintem! Ez nem "korfüggõ" !
Persze, attól a puszi a végén még jöhet! :D

Lányok!
Én még nem tettem le az Édeskettes õszi Zolis elõadásáról sem /a lemezbemutató koncert mellett!/!
Ma feliratkoztam a Madách hírlevelére, remélem, ha szereplõ v. mûsorváltozás történik, ebben arról is adnak tájékoztatást és az õszi idény elõadásairól. Vagy rosszul gondolom?
10/10
fresia 2008 júl. 16. - 13:00:49 10/10 Előzmény marteeka
(413/11664)
Marteeka!
Jó Neked! /Gondolom, ha csak ezen múlna, tudnál egy kis helyet szorítani nekem is a poggyászodban :D/.
Én pedig még Dél-Olaszországban nem voltam sosem, igen, mondják, hogy ég és föld a két országrész, minden tekintetben...
Igen, Firenze csodálatos, már a fekvése is, az Arno folyó szeli ketté a várost /rajta a "híres" kereskedõk hídjával!/
A Dávid nem perverz - gyönyörû!
Ha mégis rászánnád magad a firenzei kirándulásra, ki ne hagyd az Uffizi képtárat, igaz, lehetetlen egy nap alatt annyi mindent befogadni /korán indulj :))/, nekem is kevés idõm volt rá, csodálatos mûvek tárháza!
Róma nevezetességeit is látni kell egyszer, de maga a város számomra nem volt túl vonzó, olyan "össze-vissza" hely!
Rimini és az esõ: én már vagy 20 éve voltam legalább, azóta az idõjárás is "megbolondult", sokkal nagyobb a forróság.A mi tengerparti programjainkat elszúrta ugyan az idõjárás, de a helyiek szerint az akkor is rendkívülinek számított, hogy olyan huzamos ideig essen nyáron! Emiatt szerintem nem kell izgulnod!:)
Riminihez közel van még San Marinó, a világ legkisebb köztársasága. Nagyon érdemes megnézni és egy napos program, annyi elég rá. A kilátás a hegyrõl, amire épült, az Adriára, káprázatos!
Még egy ajánlás, ha megengeded: nem messze Riminitõl /ha érdeklõdsz, biztosan megmondják, hogyan lehet eljutni/, van egy park, amiben Olaszország összes nevezetességét megformázták kicsiben és "térkép arányosan" elhelyezték a szabadban! Remélem még meg van, esetleg tovább is fejlesztették.
De, ha "csak" a tengerparti pihenés "jön össze", az is irigylésre méltó program! :D :))
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 11:35:13 10/10
(412/11664)
Ezt most nagyon kínos megkérdezni, de kit szinkronizált Zoli a filmben?

Én megnéztem, mert a sorozatot szerettem, és hegyezett fülekkel ültem végig, mert tudtam, hogy Zoli szinkronizál benne, de egyszerûen nem tûnt fel, hogy kit :((((((((
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 11:31:49 10/10 Előzmény fresia
(411/11664)
Firenzébe sajnos nem "merészkedtünk" el tavaly, és valószínû, hogy az idén sem fogunk nagy bánatomra, pedig majd' egy táskányi útikönyvem van már róla :)
Persze leginkább a Dávid szobor izgat engem is - na nem a perverzitás miatt :D - hanem azért mégiscsak az a leghíresebb, az ilyesmit egész más látni, mint egy bármennyire szép épületet, teret, ami kevésbé híres. Valahogy olyan borzongató érzés, Milánóban van sok ilyen, Da Vinci mûvei (pl. Az utolsó Vacsora, stb), a Dóm, a divatházak (na jó ez kicsit más kategória, de azért nagy élmény a D&G, Versace, stb. házat látni testközelbõl), az AC Milan stadion (focirajongó vagyok), ezeket egész más szemmel nézi az ember, mint egy kevésbé ismert, de akár sokkal szebb mûvet, épületet.

Amiért errõl mégis lehet, hogy le kell mondanom, hogy tavaly órákat álltunk a forróságban az autópályán odafelé is, és nem mertünk nagyobb utakra kimerészkedni autóval. Vonattal-busszal meg annyira macerás, átszállós, hosszú, arról nem is beszélve, hogy milyen drága, ha 4-5 ember egyesével veszi meg a jegyeket. Az idén meg ráadásul olyan lesz a társaság, hogy rajtam kívül nem nagyon hoz lázba senkit Firenze, bár ha rossz idõ lesz, lehet egyedül nekivágok :)
10/10
marteeka 2008 júl. 16. - 11:18:35 10/10 Előzmény fresia
(410/11664)
Egyet-kettõt már kattintottam róluk, de nem sikerültek túl jól, mármint össze vannak gabalyodva és semmi nem látszik belõlük, csak a nagy tigris-szürkeség :)
Amint kicsit elevenebbek és mászkálósak lesznek, remélem tudok jobbat/látványosabbat csinálni és persze küldeni :)

Jártam Olasz honban, sõt két évig éltem is ott, bár igazából Dél Tirolban, ami egy külön "világ", nem túl sok köze van az olaszokhoz, a közös határon kívül, vagyis belül :). Így sajnos a nyelvvel is hadilábon állok, mert ott németül és ladinul beszélnek alapból :( Pont ezért is olyan nehézkes mindent összeszervezni, mert alig értek olaszul, meg angolul is, az olaszok meg ugye más nyelveket nem ismernek... De végül is nagyjából összeszedtem már mindent, és nem is foglalkozok többet vele, mert már teljesen tönkre teszi a "nyaralásélményt", szóval csak holnap pakolás és indulás.

Jól megrémisztettél, mert mi is Riminibe készülünk, és a mostani hazai idõjárást elnézve, tartok kicsit, hogy milyen idõnk lesz ott, mert elég sok vizes programot terveztünk. Mivel tavaly is ott nyaraltunk, a környékbeli látnivalókat végigjártuk 1-1 napos kirándulások formájában mi is, most aktív tengeri-láblógatást terveztünk egy hétig, azért elõtte és utána van ez a kis kitérõ program, hegyekbe, Velencébe, stb.

Rómába még soha nem sikerült lejutnom, hiába töltöttem ott két évet, de valahogy engem annyira nem is vonz, pedig imádok mindent, ami olasz, de a "kisebb" városokkal eddig beértem, legalábbis a távolság miatt, Róma olyan messze van :(((((

Velencében már én is jártam korábban, de oda mindig szívesen megy az ember, sikerült nagy nehezen elintézni, hogy ott is tudunk aludni végre, eddig éjszakai fényekben még nem volt szerencsém látni.

Szóval szumma szummárum most már kezdek rálazítani :)
10/10
fresia 2008 júl. 15. - 14:22:14 10/10
(409/11664)
Szuper /!/:D, bizony a kép! Az Édeskettesbõl való?
Elhiszem,hogy kicsit :-II is vagy, de amíg élünk, remélünk...,elõbb-utóbb sikerülni fog Neked ez is :).
Témátok Zolival meg lenne bõven, olyan felkészült vagy "belõle", hogy azt hiszem, ha merészséggel is párosulna részedrõl, el lenne kápráztatva... :)
10/10
fresia 2008 júl. 15. - 13:10:15 10/10 Előzmény marteeka
(408/11664)
A nagy "kép küldés"-ben elmulasztottam rákérdezni, hogy hol tart a szervezés? "Összeállnak" lassan a dolgok?
Remélem, mielõtt elindultok még lesz egy kis idõd bejelentkezni...
Az utólagos élménybeszámoló, szerintem is "nehéz dió" lesz röviden! :D
10/10
fresia 2008 júl. 15. - 13:04:42 10/10
(407/11664)
Tényleg "klassz"! /szabad még ezt a szót használni, vagy teljesen kiment a divatból?! :D/
Köszönjük!
10/10
fresia 2008 júl. 15. - 12:01:01 10/10
(406/11664)
Szia!
E-mailt még a héten küldök Neked!
Hû, ha lehetõséged lesz rá, persze, hogy nem hagyhatod ki a "Zoli" koncertet!!! :)))
Lehet, hogy még egy beszélgetésre is sor kerülhet közöttetek, amibõl majd mi is "profitálunk", ha megtörténik és beszámolsz róla! :)
A tolltartóról, ha elkészül a fotó, elküldheted természetesen, engem érdekel, tudod, ha cicás, akkor különösen! :))
További kellemes "láblógatást" !
10/10
fresia 2008 júl. 15. - 11:53:31 10/10
(405/11664)
Michelangelo !!! /bocsánat!/