Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2020 okt. 26. - 15:22:01 4/10
(1422/4882)
30-40 évvel ezelőtt meg mindenki dohányzott a képernyőn. Divat.
1/10
zazee 2020 okt. 26. - 14:25:13 1/10 Előzmény janderka
(1421/4882)
Valóban érdekes, hogy az apócák most már nem csak egy héten egyszer gyűlnek össze sörözni, hanem szinte napi rendszerességgel, sőt ilyenkor már a rövid is megy! De a nők is folyamatosan borozgatnak ha összejönnek ötyére, vagy csak indok nélkül is, sőt Klára, Linda csak úgy magában is iszogat egy kis vöröset. Nem értem ezt miért kell ennyire nyomni!?
4/10
napraforgó 2020 okt. 26. - 11:39:43 4/10 Előzmény janderka
(1420/4882)
Nem a gyerekek tanitották meg bringázni, hanem Tamás. És még a száját is tartotta, igy Géza elő tudta adni a kölyköknek, hogy csak hülyéskedett, amikor eljátszotta, hogy nem tud biciklizni.
3/10
janderka 2020 okt. 26. - 11:22:29 3/10 Előzmény guess.who
(1419/4882)
Hát igen. Nagy a spúúúr.
guess.who 2020 okt. 26. - 11:16:21 Előzmény janderka
(1418/4882)
Azt nem láttam (gondolom, az első évadban volt), de most is voltak egyszer külső helyszínen: amikor flegmah gyerek ellopta Géza terepjáróját és BF-Gyulagyerekkel mentek elkápráztatni Dorkát. :) Mondjuk az is valami ingyenes kiserdő széle volt, szóval nem kerülhetett sokba a forgatás.

De gondolom, a lakásokban megvannak a kamerák, a világítótestek, derítők stb. helyei, tudják, hogy mit és honnan kell felvenni, szóval azokon a bejáratott helyszíneken hamar lemehet egy forgatási nap, de akár éjjel, rossz időben is forgathatnak, ha kell - míg egy ismeretlen külső helyszínen várni kell a megfelelő fényviszonyokra (ha nincs, akkor világítani kell), esetleg a forgalom vagy a repülőgépek zaját ki kell bekkelni stb.; oda és vissza kell vinni a stábot és a színészeket... Szóval sokkal macerásabb. Úgyhogy külsőknek marad a timelapse naplemente a Lánchíd felett és hasonló giccses inzertek.
guess.who 2020 okt. 26. - 11:10:43 Előzmény napraforgó
(1417/4882)
Nem mondtam, hogy nem azok. :)
3/10
janderka 2020 okt. 26. - 08:21:03 3/10 Előzmény guess.who
(1416/4882)
Egyszer voltak kirándulni. Gézát ott tanították meg a gyerekek bringázni.
4/10
napraforgó 2020 okt. 26. - 08:20:00 4/10 Előzmény guess.who
(1415/4882)
Jó, igazad van, de azért igy nagyon unalmasak az apukás programok.
offtopic
guess.who 2020 okt. 26. - 07:09:27 Előzmény napraforgó
(1414/4882)
Igen, így alakul ki az alkoholbetegség. Eleinte csak hetente egyszer, aztán néhány extra alkalommal is, aztán meg szépen lassan már mindenből lehet extra alkalom, végül meg már alkalmat sem kell keresni rá, mert hozzátartozik a napi kötelező programhoz.
Ráadásul már nem csak sörözés megy: Mártás tüskézett is, és egyre többször halljuk/látjuk azt, hogy másnaposak a delikvensek, azaz nem egy-két pohár sört ittak előző este.

Kellene készíteni egy statisztikát, hogy részenként hány ilyen iszogatós jelenet van. Szerintem csúnya vége lenne. Na, erre igyunk!
offtopic
guess.who 2020 okt. 26. - 07:04:58 Előzmény napraforgó
(1413/4882)
Talán azért nem viszi Miki sehová a gyerekeit, mert a cirkusz, állatkert, mozi, nagyi mind-mind külső helyszín, plusz pénzbe kerül a forgatás - míg az ovi és az otthonok egyébként is rendelkezésre állnak. Az utcán, illetve a játszótéren meg szintén ingyen lehet forgatni.
A budai hegyekbe meg pláne macerás lenne felvinni a komplett stábot, hogy egy pár másodperces snitt erejéig "kirándulást" forgassanak az erdőben. :)
4/10
napraforgó 2020 okt. 26. - 03:57:25 4/10 Előzmény janderka
(1412/4882)
Miki, ha nem is szarházi, de egy szerencsétlen hülye lúzer. Ennek ellenére, ahogy látom, ő többet van az elvált feleségénél maradt gyerekeivel, mint egy átlagos elvált apuka. Meglehetősen sokszor viszi, vagy hozza Hannát az óvodából, holott pont erre nem lenne igazából szükség, miután Hanna anyja a vezetőnő. Jöhetne, mehetne az anyjával.
Amit nem látok, az a "vasárnapi" apukaság, vagyis hogy vasárnaponként cirkuszba mennek, vagy állatkertbe, moziba, vagy a sosem látott nagyiékhoz látogatóba, stb.
Mert nekem nem apai program az, hogy elviszi a gyereket az oviba, amikor azt én is meg tudnám csinálni. Nekem az kéne, amit nem mindennap csinálunk, hanem valami extra, amit apuka csinál a gyerekkel.
4/10
napraforgó 2020 okt. 26. - 03:48:19 4/10
(1411/4882)
Nem tudom, de nekem az elő évadból úgy rémlik, hogy hetente csak egyszer jártak össze sörözni, fix napon.
Meglehet, hogy ha valamelyikük valami bajban van, akkor tartottak egy-egy rendkivüli napot, és most épp Tamást sajnálják Márta miatt, de azért nem minden este söröznek, még ha csak ezeket az alkalmakat mutogatják is.
Sajnos nem mutatják viszont, hogy Maki reggelente munkába megy a szerszámos ládájával, miután ő, vagy Vera letette Hannát az óvodában.
3/10
janderka 2020 okt. 25. - 23:16:18 3/10 Előzmény zazee
(1410/4882)
Hát nem tudom, de ha belegondolunk, nincs abban semmi követnivaló, hogy (több)gyerekes apák, ahelyett hogy hazamennének a munkáik utáni szabadidejükben, minden este inkább egy kör-sörözést tartanak. Míg a kölykeik kitudja kivel és hol dekkolnak.
Miki meg külön szarházi. Már a harmadik gyerekét hagyja hátra...
1/10
zazee 2020 okt. 25. - 22:41:23 1/10 Előzmény janderka
(1409/4882)
Julira lekaparhatatlan Márta vigyázhat gondolom, Danira pedig biztos bébicsősz, erre utaló egy két szó elhangozhatna azért, mert így csak lóg a levegőben, ahogy más is, pl. Miki mikor dolgozik, miből fizeti a kölcsönt, hol lakik Janó? Az írók lassan mindent a fantáziánkra bíznak:)
1/10
zazee 2020 okt. 25. - 18:43:11 1/10
(1408/4882)
A múlt évadban jó volt a történetvezetés, volt egy izgalmas főszál és a mellékszálakban is volt logika, kellemes, könnyed humor néhol szellemes párbeszédek. Remek volt a négy mintaapa karaktere, hibáik ellenére szerethetőek voltak. Ehhez hozzájárult a remek színészi játék. A szereplők közt megvolt a kémia, jó összhangban játszottak együtt. Most inkább bosszantóak, néha teljesen ütődöttek és némelyikük pocsékul is játszik. Makranczi száraz, humortalan, Száraz teljesen színtelen, Kamarás egy jó pasi, de nem játszik, hanem ripacskodik, lehet, hogy azért, mert ezek a szövegek, történések idétlenek, primitívek, nem tud velük mit kezdeni. Mi nézők sem.
1/10
zazee 2020 okt. 25. - 18:21:49 1/10 Előzmény napraforgó
(1407/4882)
Szabó Kimmel nagyon jó volt, de a karaktere is jól volt megírva. Az első évadban valóban volt cselekmény. A mostani Tamás lassan nem csak tehetetlen, infantilis, de teljesen átmegy primitívbe, azért mert szerepet játszik, nem kell teljesen hülyén beszélnie.
4/10
napraforgó 2020 okt. 25. - 18:01:18 4/10 Előzmény guess.who
(1406/4882)
Bizony jobb volt, de igazából mindannyian jobbak voltak. Mert most valóban olyanok, mint 4 idétlen kamasz.

Géza nagyképű, a saját fontosságának tudatában tetszelgő családapa volt, most gyerekes, idétlenkedik a fogával, most a telefonokkal, kütyükkel, de mindegy mivel, egy biztos, nem vehető komolyan.

Tamás egy komoly férfi volt, aki felelősségteljesen nevelte a kislányát és nem engedett semmiféle csábitásnak. Nem ivott, nem dohányzott, nem nőzött. Lindába komolyan beleszeretett és próbálta ráébreszteni Janó sötét oldalára.
Most Tamás egy befolyásolható lúzer, aki rendesen beleszokott a haverok italozó stilusába, hagyta magát elcsábitani egy erőszakosan nyomuló nőtől, mig korábban önmegtartóztató életet élt, most mindig hajlandó a szexre, ahányszor Márta rátapad a szájára, meg ledönti a kanapéra.

Szabolcs valóban menő volt, vonzó férfi, aki ugyan rámenős volt az élet minden területén, a nőkkel is, de ezt roppant elegánsan művelte, sohasem bunkó módon. A váratlanul az ölébe pottyant kisfiával hamar megtalálta a hangot, empatikusan állt a gyerek igényeihez. A sármos mosolya ellenállhatatlanná tette.
És most milyen? Hááát? Néha tenyérbemászóan bunkó, máskor idegesitően ostoba. Én sem szeretem, aamikor a fejét hátraveti, száját tátva hagyja és bambán bámul. Ez nála a gondolkodás velejárója. Vagy a meglepődésé. amikor igy bámul a kamerába, kedvem lenne pofán vágni.

Miki változott a legkevésbé (naná, őt nem cserélték le és már hamarabb megtalálta a figuráját). Ő egy nagy gyerek, egy mamlasz, akit a nők - leginkább a lányai az ujjuk köré csavarják. Javithatatlan hazudozó, amit nem rosszindulatból tesz, csak a körülmények késztetik rá. Ha valamit nem csinált meg, vagy elfelejtette, vagy nem intézett el, akkor mindig készen áll egy hazugsággal és csak reméli, hogy az nem derül ki. De persze hiába reménykedik, mert az igazság mindig kiderül.
3/10
janderka 2020 okt. 25. - 17:59:38 3/10 Előzmény guess.who
(1405/4882)
Nekem az a furcsa, hogy ezek minden este ráérnek együtt sörözni annyi gyerek mellett.
guess.who 2020 okt. 25. - 16:46:52 Előzmény napraforgó
(1404/4882)
Tamás (és a haverok) viselkedése szerintem nagyjából egy tinifilmben (azaz tizenévesek között) még oké, de hogy jólszituált, felnőtt, komoly és jobbára értelmes emberek egyre nagyobb sületlenségekre vegyék rá a haverjukat, az meg gondolkodás nélkül végre is hajtja azokat - hát az azért enyhén szólva is ostobaság. Persze ha az a cél, hogy megcsinálják a Másnaposok 4. és 82. közötti részeit, akkor nem szóltam: a folyamatos iszogatás már megvan, a többi könnyű lesz.
Mindenesetre az nagyon látszik, hogy az új Tamás nem igazán tudja a mostani laza tuskó álszerepet sem eljátszani, idegesítő, ahogy flegmán makogva ismételgeti ugyanazt a két-három panelszerű szót...

Gondolom, Szabó-Kimi jobb volt, azért várnád vissza. ;)
guess.who 2020 okt. 25. - 16:40:14
(1403/4882)
Nem tudom, hogy miért ragaszkodott a "mi ismerjük egymást, tegeződünk" dologhoz. Logikátlan. Ha valóban ismeri, és a nő azt mondja, hogy nem, magázódjanak, akkor el kell fogadni és kész - majd egy későbbi, szigorúan kettesben történő beszélgetésen megvitathatják, hogy mi a helyzet. De egy harmadik fél előtt egy ilyen nyomulós-bunkó stílus azért simán eredményezheti a nő bosszúját is akár. Teszem hozzá: jogosan.

Egyébként ha Szabi valóban akkora jólfésült (plusz dörzsölt) sztárügyvéd, amilyennek el akarják adni, akkor már pusztán ezért is kutya kötelessége lenne sokkal simulékonyabban, empatikusabban diszkrétebben és ezzel együtt udvariasabban viselkednie az ügyfeleivel - leginkább talán azért, mert belőlük él.
De aki Szabi jeleneteit mostanában írja, az valamit nagyon félreért szerintem. Ha meg az ex-DÖ producer szándékai szerint változott Szabi ilyenné, akkor csak gratulálni tudok: az ökörapáti debilvírus sikeresen fertőz már itt is.