Téma: Mintaapák

3/10
janderka 2020 nov. 11. - 08:02:59 3/10
(1682/4882)
Pedig ez egy akkora ház, hogy tízen is ellakhatnának benne úgy, hogy napokig össze se futnának egymással.
guess.who 2020 nov. 11. - 08:01:17 Előzmény napraforgó
(1681/4882)
És nem csak a három gyerek, de púpnak a hátukra Maki is ott van.
Különben a válasz egyszerű: azért, mert annak a "háznak" nem létezik, csak az étkező-nappalija, tehát nem tudnak forgatni "fent". A hálószobájukba meg biztos nem kopogtatna be Maki a hülyeségeivel.

Viszont egyre irracionálisabban viselkednek a szereplők. Jóformán most már mindenki, Janótól Tamásig, Lindától Makiig olyasmiket csinál, ami ép ésszel nehezen hihető. Nyilván a drámázás és az időhúzás miatt fontos ez, de az eddig nagyjából szerethetőnek lefestett karakterek egyre inkább irritálóak és nézhetetlenek lesznek. Mint TTibi a DÖ második évadában.
guess.who 2020 nov. 11. - 07:57:25 Előzmény napraforgó
(1680/4882)
Persze, nyilván Linda után epekedve írta a verset - de végül Lindanéni nem látta, csak Mártás és a kuka.
Mondjuk jó, hogy ilyen tisztességes, egyenes ember ez a Tomi, hogy odáig van Lindáért, de azért játékszernek, konyhalánynak és takarítónak megtartja Mártást is minden további nélkül.
4/10
napraforgó 2020 nov. 11. - 04:57:33 4/10 Előzmény zazee
(1679/4882)
Ahhoz képest, hogy Linda állitólag mindent kidobott, amit Janó otthagyott, egy szép nagy doboz maradt ott tele emlékekkel. És a hülye ott rakosgatja, nézegeti.
Linda egyszerűen nem normális, hogy annyi csalódás után még mindig a Janóval közös emlékein nosztalgiázik.
Az ilyen tipusú nő az, akit százszor megver a férje, aztán a hülye százegyedszer is visszamegy hozzá egyetlen kedves szóra, és aztán csodálkozik, hogy százegyedszer is jól megrakják.

Mikiből is egy elviselhetetlen hülyét csináltak. eddig is lúzer volt, de a hülye ráadásul azt hiszi, hogy normális. Pedig nem. Vera hülye lenne egy ilyen púpot, nyűgöt magára venni.

Amúgy egyáltalán nem értem, hogy 3 gyerek mellett Géza és Klára miért a nappali kanapéján akar romantikázni, ahol bárki rájuk törhet, miért nem mennek föl a hálószobájukba, ahol magukra zárhatják az ajtót????
4/10
napraforgó 2020 nov. 11. - 04:46:53 4/10 Előzmény guess.who
(1678/4882)
Nekem úgy tűnt, hogy Tamás Lindának akart verset irni, nem Mártának. Juli legalábbis erre biztatta. Épp ezért akadt ki Tamás annyira, amikor Márta kivette a szemetesből a kidobott papirokat, ezért minősitette a szemetest a "személyes terévé", ami mondjuk azért eléggé röhejes volt.
1/10
zazee 2020 nov. 10. - 23:00:35 1/10
(1677/4882)
Nem értem Lindás mit hisztizett a versek miatt, amikor korábban a kukába dobta, Janót többször is kidobta, robbantotta az esküvőt vele, akkor megint mit akar. Túlnyomott volt a drámázás Janó részéről is a vendéglőben hagyott versek miatt amikor úgyis beadja a derekát! Fonnyadt a story nagyon! Mikinek a figurája pedig elképesztően irritáló már!
guess.who 2020 nov. 10. - 21:50:55 Előzmény napraforgó
(1676/4882)
Végül mégiscsak próbálkozott Tomi írni. A kukának és Mártásnak. Szép karrier. :)
De még szebb, hogy az elhangzottak szerint Juli már kipróbálta a versÍRÁST. Óvodásként.

Lindanéni meg a nagy esküvői átverés (és a többi korábbi) után megint romizni kezd Janaú emlékei fölött. Kabaré.
4/10
napraforgó 2020 nov. 10. - 17:33:40 4/10 Előzmény guess.who
(1675/4882)
Á, Linda elolvasta Janó összes versét, ha Tomi a sajátjaként akarta volna eladni, ráismert volna.
4/10
napraforgó 2020 nov. 10. - 17:30:51 4/10 Előzmény zazee
(1674/4882)
Kata korábban mondta Szabinak, hogy talált lakást. Én akkor hangot is adtam a csodálkozásomnak, hogy meg sem akarta nézni, már csak azért is, hogy megfelelő helyre viszi-e a fiát. Egy jó apát azért szokta érdekelni az ilyesmi, főleg, hogy Kata hazudozó, kiszámithatatlan, megbizhatatlan.
De Szabi csak simán tudomásul vette, nem kérdezte, hol az a lakás, mekkora, stb. Semmi sem érdekelte, csak örült, hogy Kata elmegy, kiköltözik a lakásából. Sőt, ez a téma még akkor sem merült fel, amikor a gyerek felügyeleti jogáról vitatkoztak.
guess.who 2020 nov. 10. - 17:29:00 Előzmény napraforgó
(1673/4882)
Igen, így értettem, ti. hogy Tamásék nem csak megtalálták a mappát, de véletlenül ki is ejtettek belőle pár lapot, amit nem vitt el Janaú, és utána a haveroknak felolvasták vagy odaadták, míg végül Tamás összegyűrte és kidobta a kukába, mert hát mégis csak Lindanéni után epekedik benne Janaú. Na, ezt találta meg Mártás az előzetes szerint.
(Vagy Tomika zseniális költőként lemásolta Janaú egyik versét, hogy azzal hódítja vissza Lindát, de aztán mégis meggondolta magát és kidobta, és most majd jól lebukik Mártás előtt, és vége a románcuknak. Persze nem annyira, mert egy-két héten belül már visszaköltözik hozzá a nő, és megint ugyanebben a posványban üldögélnek majd tovább.)
1/10
zazee 2020 nov. 10. - 17:16:07 1/10
(1672/4882)
Még mindig nem tudjuk, hogy Janó és Kata konrétan hol a bánatban lakik. Főleg ugye a szerzők már azért is ejthetnének erről néhány szót, mivel Kata néha magával viszi Danit, de hová?? Na és lúzer Mikike hitelével mi van, fizeti? Itt csak mindig arról van szó, hogy ő az óvoda egyik vezetője. Szánalmas story.
4/10
napraforgó 2020 nov. 10. - 17:14:07 4/10 Előzmény guess.who
(1671/4882)
Janó megszállott. Neki csak Linda kell, Petrát már felpróbálta, de nem látom, hogy rámozdulna Katára. Persze, ha Kata ráerőlteti magát, úgy, mint Petra, hát biztos nem tér ki a kihivás elől. De ő sem kell majd hosszútávra.
4/10
napraforgó 2020 nov. 10. - 17:09:47 4/10 Előzmény guess.who
(1670/4882)
Ha közkézen forognak Janó versei, akkor könnyen lehet, hogy koppintotta azokat valahonnan. Valahogy nem tartom költői léleknek...
Hogy Mártás mit kukázott ki, azt nem tudom. Talán elemelt egyet a csodás költemények közül?
guess.who 2020 nov. 10. - 16:32:46 Előzmény napraforgó
(1669/4882)
Szerintem közkézen forognak Janaú versei (ez is elhangzott az előzetesben, valószínűleg valami ilyesmit talált Mártás a kukában. Persze a jelenetnek csak az elejét mutatták, tehát várható, hogy egy súlytalan semmiség lesz az egész. :)

Egyébként szerintem Verának igazából csak Miki módszerével (megbeszélés nélkül jön a cuccaival) volt baja, nem feltétlenül azzal, hogy Maki ott lakjon megint...
guess.who 2020 nov. 10. - 16:30:52 Előzmény janderka
(1668/4882)
És az évad második fele azzal fog telni, hogy Janó a két bombázó közül nem tudja eldönteni, hogy melyik a mentálisan sérültebb. :) Mondjuk egy dolgot már biztosan tud Petráról (a másnap reggeli lerázós viselkedése viszont azt mutatja, hogy Maki exe azért nem lehet egy csodanő az ágyban), ezt még Katával ki kell próbálniuk (bár nem tudom, hogy hol, mert mindkettő hómlesz jelenleg), mielőtt választ kettejük közül. Persze mindeközben azért biztosan visszacsorog kicsit Lindanénihez is versikézni, hiszen alaposan bemutatták, hogy Linda megnézegette a versecskéket és elérzékenyült láttukra.
4/10
napraforgó 2020 nov. 10. - 12:06:38 4/10
(1667/4882)
Még majd megérjük, hogy Kata és Janó befutnak valami közös dallal. Jajjj!

De az előzetes izgi, Tamás számonkéri Mártán, hogy mit turkált ki a szemetesből. Lehet, hogy kipaterolja a nőt, aki leskelődik, kémkedik utána? Ha igen, tuti, hogy megörökli Makit, aki erősen útban lesz Gézáéknál. Ha ő is kiteszi, Mikinek nem sok választása lesz.

Még a végén Miki szánom-bánom, de kénytelen lesz viszakönyörögni magát Petrához, hisz Vera már jelezte, hogy nem fogadja vissza.
3/10
janderka 2020 nov. 10. - 08:42:55 3/10 Előzmény guess.who
(1666/4882)
Azt a pizzázós snittet én se értettem. Se Kata se Janó nem ott laknak a környéken, hogy csak úgy véletlenül épp oda essenek be. Ráadásul Janót onnan már többször ki is rakták. Hacsak nem azért ott randizott a két pszichopata pára, hogy a versmenedzselő brainstormingjuk közben megleshessék az esetleg betérő exüket/riválisukat. De ez már nagyon hardcore lenne.

Persze sokkal inkább az lehet, hogy csak díszletspórolás és belterjkavarás miatt ültek be épp oda.
guess.who 2020 nov. 10. - 08:21:50 Előzmény zazee
(1665/4882)
Konkrétan SEMMIT nem mondott Vera, pont azért hangzott annyira idiótán a dialógusuk az óvoda előtt, hogy "kétértelmű" lehessen - pedig élő emberek nem beszélgetnek ennyire gagyin. Maki meg minden konkrétum nélkül (pl. "jövő héten visszaköltözöm" stb.) simán összepakolja a cuccait és megy is Veráékhoz. Nem kérdezi meg, hogy van-e ágy, hogy van-e hely a szekrényben - csak megy.
És az előzetes szerint most Geyzáéknál fog lakni. Zseniális! Komolyan nem tudnak semmi újat kitalálni? A két hét múlva esedékes reset után ugye Tamásékhoz, a rendelőbe költözik be?

Mondjuk Vera picit jobban ráerősíthetett volna arra a lányával való tisztázó beszélgetés közben, hogy Hanna most éppen úgy viselkedik, mint a mindkettejük által nagyon utált Petra, azaz hogy el akarja venni a "férjet" a "feleségétől". Azt szerintem megértette volna Hanna is, hiszen ő is átélte a dolgot.

Kata amúgy MIT keresett a pizzázóban? És Janó MIT keresett ott tökrészegen, mikor már többször is kidobták? Akkor Petrusnak sem jön be a "házas" terve? Jajjszegény!
És Janáu öt perccel később már teljesen józanul kávézgat Lindanéniéknél, ahol "természetesen" anyamaci is megjelenik és újra kavar, Lindanéni meg hagyja, mint egy óvodás gyerek. És ha már, akkor a dossziét miért nem anyamaci adja át Janáunak? Egyáltalán: a kavaráson kívül van annak a nőnek bármi más szerepe is? Vegye feleségül Janáut, ha ennyire odáig van érte, hogy még a kukából is kitúrja a verseit...
7/10
luci87 2020 nov. 10. - 05:33:32 7/10 Előzmény zazee
(1664/4882)
Miert,anno a " bokszolásuk " milyen volt?..:) Tiszta parodia,ripacskodas Kamaras reszerol...ugyhogy nem lepodtem meg.Geza csak focizni tud,meg bohockodni..
Miki pedig annyira menne mar " haza" Verahoz,hogy bekepzelte,visszamehet oda,ahonnan o pattant le egy masik nőci miatt...:(
1/10
zazee 2020 nov. 09. - 22:32:19 1/10
(1663/4882)
Jajjj de fájt Géza és Zsoltibá béna párbaja, primitív volt, Kamarásnak is sikerült egy jót ripacskodni. Miki karaktere pedig most már valóban hülyébb a sokévi átlagnál! Vera konkrétan nem mondta soha neki, hogy visszaköltözhet. Ez a félreérthető egymás mellett elbeszélés egy szánalmashülyesorozatfordulat!