Téma: Mintaapák

4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 17:17:16 4/10
(3582/4882)
Arra gondolsz, hogy a házhoz menő kutyadokira éppúgy ráhajtanak a nők, mint a házhoz járó szerelőkre? Lásd Makit , Szulákot és volt még más nő is, aki nemcsak a mosógépét akarta "megszereltetni".
vendega 2021 okt. 08. - 15:41:16
(3581/4882)
Ahogy írtátok, a Tamás-Linda-Alíz háromszög pont olyan, mint a Tamás-Linda-Márta eset volt, és pont olyan idegesítő is. Márta a kezdetektől szerelmes volt Tamásba, bár nem világos, honnan ered ez ismeretség híján (elvégre a szlovák eredetiben ennek előzménye is volt). Aliz dettó. Nem lehet azt állítani, hogy Márta egyből Linda és Tamás közé próbált volna állni, Linda mégis a kezdetektől féltékenykedett. Igazából Mártának kifejezetten álnok, alattomos lépései később sem voltak Lindával szemben, mégis láthatóan nem Mártával, hanem Lindával szimpatizálnak a sorozat készítői, és Aliz sem kifejezetten nyomulós, nem adott okot arra, hogy ennyire gyűlölje Linda. Tamás végül persze engedett Márta csábításának, jelét se mutatva felnőtt gondolkodásnak vagy emberi tartásnak (ez a gyengeség sem jellemhiba a sorozat készítői szerint), de valójában folyamatosan Linda hisztijei és ingadozása az ami konkrétan Márta és Aliz karjaiba löki. Magyarán Linda eleve utálja Mártát/Alizt, mintha olvasná előre a forgatókönyvet, hogy majd 20 résszel később kiderül, hogy szívesen vigasztalná Tamást, amire persze csak pont Linda aktuális nyavalygása miatt kerül sor.
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 14:00:06 4/10
(3580/4882)
Amikor Tamás Mártával járt, a nő miden nap megtalálta és mindig másik kutyával. Kimentek egy kutyamenhelyre is, ott egy rakás kutya volt.
De ha a stábtagok kedvenceit viszik is a képzeletbeli rendelőbe, tán néha az is lehetséges, hogy ugyanazt a kutyát, macskát, nyulat időnként valaki más vigye orvoshoz és akkor máris más páciensről van szó. Néha elég, ha egy kisállatot a hordozóban mutatják és akkor meg sem lehet ismerni.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 13:20:24 3/10
(3579/4882)
Nem teljesen. Az ott a valóságban is egy étterem. Terméskővel, pergolával. Légvonalban nincs is olyan messze a korábbitól, csak ez lent van a Tímár utcával szemközti Duna-parton. Rozmaring Étterem a nevük.

Végülis lehet, hogy IRL is ott fog forogni a belső és ezért játsszák el a felújítást...
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 11:06:11 3/10
(3578/4882)
A statisztaszervezés egy külön státusz egy forgatáson ami alapból pénz, plusz maguk a behívott statkók bére, de egy ekkora sorozat ezt meg kéne hogy tudja engedni magának. Ráadásul ha behúznának szponzornak egy valódi pizzascéget, akkor még a statisztaköltség és a kellékkaja ára is vissza tudna jönni. Egy 5 filléres vizsgafilmnél alap, hogy a készítők így oldják meg. Micsoda garasoskodás már hogy a milliárdos tv2 ulyen ostoba és smucig legyen.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 10:58:14 3/10
(3577/4882)
Ja, említettem is akkor, hogy nemkicsit volt furcsa. Noha a külső kivételesen passzolt a stúdióbelső hangulatával. Épp csak lokálisan volt abszurd.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 09:13:17 3/10
(3576/4882)
Csenge korábban nyulánkabb volt. Mintha kezdene gömbölyödni. Miközben a lába nem túl hosszú. Mondjuk Alex göcsörtös vonalvezetésű pálcikalábait magasan veri.

De Dorka nekem jobban bejön - bár nem tudom kiverni a fejemből hogy folyton a fiatal Mudruczó Kornél feje ugrik be nekem, mikor a száját figyelem.
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 09:07:57 4/10 Előzmény janderka
(3575/4882)
Na ez az. Zsuzsi is a du. 6-os vonattal akart leugrani Birkapusztára, ahová nyilván nem jár intercity, csak a minden körtefánál megállós személyvonat. Menetidő minimum 3-3,5 ra. És még aznap haza is akart jönni. Hogyan, mivel? mert mire leér 9 óra elmúlt - ilyenkor már nem is illik beállitani, pláne gyerekes családhoz. És 10 óra után már nem nagyon jönnek vonatok visszafelé, vagy ha mégis, egyedülálló nőnek nem annyira biztonságos éjszaka utazni.

De sebaj, mert épp beállitott Geyza, kisfiát elhagyva valahol, valami elmevárban és meg sem beszélték, hol és mikor találkoznak újra. (Pizzéria, otthoni ház).
Amúgy nekem úgy tűnt, hogy Levi másnap már otthon volt, Géza meg nem, ott sörözgetett a haverokkal, holott egy órája még azt mondta, hogy nem iszik, mert még vezet.
Na ezt hogy csinálták? Elvileg föltehette egy vonatra a gyereket, de nem tudom miért maradt pesten, hisz semmi intéznivalója nincs. Reggelre meg kialudta azt a sört, hazaautózhatott volna a gyerekkel.

Az is rejtély, hogy volt-e aznap iskola, mert Csabi pont azért nem mehetett velük, mert suli van. Ehhez képest Csabi gyomlálni ment, Máté meg "futni" suli helyett.
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 08:56:21 4/10
(3574/4882)
Szerintem mindkét csaj szép, Dorka és Csenge is. Gyönyörű a hosszú hajuk. Női szemmel nekem Csenge farmeros alakja kevésbé tetszik, meglehetősen széles a csipője, nagy, kiálló feneke van (bár ez állitólag a férfiaknak nagyon tetszik), és a lapos cipőben túl rövid a lába. Neki a szoknyák és a magassarkú cipők állnának nagyon jól.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 08:55:55 3/10 Előzmény guess.who
(3573/4882)
Vágnak itt ezerrel. De még jeleneten belül is szerintem. Pl. Szalaiék is úgy úgy jönnek-mennek a 180 km-re lévő istenhátamögötti település es Budapest között, mintha csak a sarki közértbe ugranának át...
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 08:52:16 4/10 Előzmény guess.who
(3572/4882)
Az rejtély, hogy Ádám miért alszik a kanapén, hisz a szülői hálószobán kivül MINDEN FIÚNAK volt külön szobája, vagyis legalább 4 hálószoba volt a házban.
Igy Géza bármikor megalhat akármelyik fia szobájában. Miután ő elköltözött, igy nem tartom illendőnek Ádámot kirakni a legnagyobb, a szülői hálóból. Igy hármójukra 4 hálószoba jut, úgyhogy senkinek nem kell a kanapén meghúzni magát.
offtopic
guess.who 2021 okt. 08. - 08:41:09 Előzmény janderka
(3571/4882)
No, azért az előző évadban Ádám a felvezetésekor irtó sokat sztorizgatott a barcelonai és egyéb mezítlábas élményeiről (mondjuk semmi egyébről, mintha már eleve felnőttként született volna, és a három testvér gyerekkori élményei nem is léteznének).
offtopic
guess.who 2021 okt. 08. - 08:39:09 Előzmény napraforgó
(3570/4882)
Sőt: nem csak megfordult Geyza, hanem a tegnapi rész szerint MÉG MINDIG ott van a lakásban, legalábbis Ádám erről tájékoztatja a haverokat. Bár este, amikor a hűdeszerelmesek hazaérnek a lakásba, már sehol nincs Géza, így aztán Ádám a nappaliban, a kanapén kénytelen aludni, Zsuzsi egyedül megy fel az emeletre.
Szerintem ennél megint vagdosás volt, azért lett ilyen értelmetlen a jelenetsor. Lehet, hogy a romló nézettség miatt megint rövidítenek az évadon, de mivel rohammunkában vágják újra, egyre több ilyen értelemzavaró "baki" lesz?

Megjegyzem: érthetetlen volt Géza múltkori kifakadása, hogy Ádám a "megkérdezése nélkül" odaköltöztette Zsuzsit a házba... Hiszen Zsuzsi gyakorlatilag csak HAZAtért (csak most egy másik Szalayval lakik ott, ahol korábban is lakott). No és logikus is, hiszen ha Ádám albérletet fizet, akkor olcsóbb, ha ketten fizetik.
offtopic
guess.who 2021 okt. 08. - 08:32:05 Előzmény janderka
(3569/4882)

Nehéz kérdés és én nem mernék ilyen egyértelmű győztest hirdetni, mert nagyon más karakter a két csaj. Csenge (Gáspárfalvi Dorka) "formásabb", Dorka (Kern Adrienn) sötét szeme meg hmmm... A lényeg, hogy mindketten szépek, csak máshogy.


Gondolom, azt akarják ebből a túlerőltetett klipes forgatásból kihozni, hogy majd most a műmájer csávóért fog harcolni a két csaj egymással, bevetve a nehéztüzérséget is.

Az étteremfelújításon én is meglepődtem, mert mindössze egy résszel korábban említették meg az egész dolgot, szó sem volt ilyesmiről, pláne úgy, hogy mindig azon sírnak, hogy nincs forgalom. Ráadásul még felvették Ágit is, tehát az ő bérét is fizetni kell a nem létező forgalom után, azaz még kevesebb a nyereség, most vettek kemencét is, erre most elkezdenek felújítással pénzt égetni?!?! Igazán sikeres üzleti modellnek tűnik.
offtopic
guess.who 2021 okt. 08. - 08:23:10
(3568/4882)
Ez egy irtózatosan ostoba rész volt (bár mostanában szerintem minden epizód versenyben van az "eddigi legtufább" címért), Maki létrás elesésétől kezdve Csengike bárgyú tornatermi jelenetén át egészen az óriási luxuslimóig (tényleg valami luxuskocsis céget reklámoznak?), de a csúcsgagyi mégis a Linda-Tomi meccs:

Linduska PONT UGYANÚGY megy be a lakásba, ahogy az anyja tette korábban (és hogy utálta ezért!): kopogtatás nélkül, csak úgy beront. Aztán csodálkozik, hogy olyat hall, amitől hányingere lesz. Elrohan (pedig előtte órákon keresztül bámulta egy méterről a bájgúnárék turbékolását és csak a szemét forgatta, még véletlenül sem ment át a másik szobába például), majd számonkéri az anyját, hogy miért nem tapintatosabb - pedig pont ő tolakodott oda hozzájuk az ostoba elköltözős hisztije miatt.
Aztán a szuperromi lánykérős limuzinos jelenetben Tomika bevallja, hogy Lindussal akarja leélni az egész életét - majd egy mondattal később, egyetlen visszaszólás után végleg lelép. Ez aztán a ki- és szavatartó emberpéldány!

Nem tudom, miért jut eszembe egyre gyakrabban az Üvegtigris 3 egyik fontos jelenete Kamarás Ivánnal:(Talán mert Geyzát is ő játssza?)
- Hát itt mindenki hülye?
- Itt? Mindenki.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 08:18:48 3/10 Előzmény napraforgó
(3567/4882)
Nem tudunk Ádámról igazából semmit. (Mitöbb azt se tudtuk korábban, hogy létezne...) Ilyetén mód minden lehetséges vele kapcsolatban. Hogy nem is világot járt, csak országot. Vagy - mint Bazsó - "Londonban" pihent... Annyira nulla a háttere, hogy jóféle balfék sorozatírói szokás szerint bármi ráhúzható.
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 08:09:43 4/10 Előzmény janderka
(3566/4882)
Ádám vagy 20 évig járta a világot, igy nem hiszem, hogy köze lenne ehhez a Lilihez.
Viszont Maki annyit szerencsétlenkedett a felújitás során, vödrök hullottak, párszor elesett a létrával, rögtön Chaplin jutott eszembe róla.
3/10
janderka 2021 okt. 08. - 08:02:25 3/10 Előzmény napraforgó
(3565/4882)
Az a pizzás kiscsaj ki a retek lehet, hogy belekeveredett ebbe a sztoriba? Csak nem Ádika első magömlésének eltitkolt eredménye?

Ja és ha már pizzázó, azt figyeltétek, hogy aszonta az egyik okoskata bandatag, hogy olyan szép lesz az új hely, hogy "Dunáig fog állni a sor"? A Dunáig???? Ott fenn, a hegyi körforgalom szélén? Na azt megnézném majd egy dróntotálon...

Ezeknek végleg elgurult minden gyógyszerük...

4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 07:45:07 4/10
(3564/4882)
Megnéztem a tegnapi adást.
Linda tovább nyűglődik. Nehezen viseli Papamókus és Mamamókus idétlenkedéseit. Éva nehezményezi, hogy a lánya sajnálja tőle a boldogságot.
Dorka kavarja a kakit Csenge körül Alex leendő klipjével kapcsolatban.
Ádámék felújitják a pizzériát - persze Ádám EZT SEM beszélte meg Gézával, hiába is fordult meg Géza Pesten a múltkori részben. Viszont beállitott egy fiatal lány, akit felvett gyakornoknak, noha semmi szükség rá.
Tamásnak hiányzik Linda, szeretné kibékiteni. Szabi segit neki romantikus randevút szervezni, luxus limuzint rendelnek, Tamás virággal, zenés szerenáddal köszönti Lindát, aki megint leoltja a férfit. Tamásnak elege van, na de Aliz, az alamuszi kismacska lelkesen vigasztalja.
4/10
napraforgó 2021 okt. 08. - 03:16:46 4/10
(3563/4882)
Jó. A lényeg az, hogy az első évadban igen sok állatot láttunk, akiket az álltorvosi rendelőbe hoztak, a gyerekek is simogatták őket, stb. Volt pl. 4 nyúl, akiket kiengedtek a lakásban és Vera, meg a lányai fogdosták össze őket. A kigyóról már ne is beszéljünk, az egész kerület attól rettegett.
Ehhez képest mostanában már valóban nincsenek állatok, inkább csak beszélnek róluk.
Most, hogy megreklamáltam, biztos betesznek majd egy-két kutyás, macskás jelenetet a rend kedvéért.