Téma: Mintaapák

offtopic
guess.who 2021 okt. 26. - 07:58:44 Előzmény luci87
(3822/4882)
Áhá, értem, köszi! :D A második évad elején volt egy-két hülye jelenet, hogy telefonos marketingesként dolgozott (aztán amikor terhes lett, otthagyta az egészet, mert összeveszett a főnökével), de akkor Vakond már megvolt, szóval ezt a felvezetést nem tudtam/láttam. :)
offtopic
guess.who 2021 okt. 26. - 07:57:06 Előzmény napraforgó
(3821/4882)
Nem tudom, mit akarnak kihozni az egészből (csak nem azt, hogy Ádám hazudott és nem azt olvasta fel az apasági tesztes papírról, ami valóban ott volt?), de eléggé egyértelműnek tűnik, hogy hosszabb távra tervezik Lili szerepét - különben nem erőltették volna ennyi jelenetbe bele. Elvégre már vagy két hete nyújtják-húzzák a nagy semmit... Azt azért erősen remélem, hogy nem mennek bele valami gyerek-nemszülő viszonyba a készítők, bár Petra és Albert viszonylatában már ezt eljátszották korábban, úgyhogy különösebb erkölcsi aggályaik nem lehetnek ezügyben.

De miért Emma költözzön el? Én már nem bírom követni, hogy éppen kit írnak meg tulajdonosnak arra a lakásra... Először az volt (legalábbis én onnan láttam), hogy Petra és Maki közösen. Aztán kiderült, hogy Petra nem is tulajdonos, később az is, hogy valójában Maki sem, mert csak bérlik a pecót. Ennek ellenére Petra lelépésekor Emma ideiglenesen odaköltözött, aztán ottragadt a nyikhajjal, mintha az övék lenne. Most meg egyedül lakik ott és Petra játssza a hajléktalant?!
7/10
luci87 2021 okt. 26. - 07:45:09 7/10 Előzmény napraforgó
(3820/4882)
Még nem láttam a tegnapi részt ,csak tippelni tudok.Kotodni kezdett hozza, mikor azt hitte az apja, most pedig ezt a kotodest atforditja rajongassa...Lehet, tudat alatt is bejott neki mint pasi ,mar mikor apjanak gondolta..
7/10
luci87 2021 okt. 26. - 07:42:27 7/10 Előzmény guess.who
(3819/4882)
Klara vakondriasztokat ertekesitett anno, telefonon, es a vivopasi megvett vagy 10 et, 20 at,már nem tudom, igy jottek ossze,azert Vakond:)
4/10
napraforgó 2021 okt. 26. - 07:40:51 4/10 Előzmény guess.who
(3818/4882)
Az epizód elején Lili jelent meg és moziba hivta Ádámot, aki lerázta, nem ér rá. Csak jóval később állitotta be Zsuzsi kisegitőnek. De nem értem, mit kavar, még a végén a kiscsaj elszereti tőle Ádámot. Mi szükség van erre a marháskodásra?
Nem tudom, ki játsza a kiscsajt, de borzasztóan állnak a fogai, hiába van rajta a fogszabályozó.

Petra valóban idegesitő, én várom, hogy Emma elköltözik a lakásból és akkor egyedül marad a fiával. Emma helyében én az új lakcimemet sem adnám meg neki, mert állandóan megtalálja és rálőcsöli a gyerekét.
offtopic
guess.who 2021 okt. 26. - 07:24:55 Előzmény napraforgó
(3817/4882)
Egyébként most nem Lili akart, hanem Zsuzsi kavarta a háttérben, ő hívta a pizzériába vissza dolgozni. Mondjuk az kissé tényleg fura, hogy egy apjakorú fazonnal "barátkozzon" - de hát a logika nélküli logika mindig az erőssége volt a sorozat íróinak.
Mondjuk az elég csúnya volt, hogy Zsuzsi a városi koszban való félnapos kószálás után simán, kézmosás nélkül(!) beáll a vendégeket kiszolgálni...

A Verás sztárfotózás viszont irtó uncsi volt (10-20 részenként mindig elővesznek valami öltöztetőt-divatozós időkitöltő jelenetet). Ahogy Petra vergődése is az. Remélem, nagyon hamar kidobja végre Emma és eltűnik a süllyesztőben (bocs, Földes Eszter!). Bár ha az eddigieket nézem, akkor várható, hogy az évadot végig fogja hisztériázni hajléktalanként, halálra idegesítve Emmát, Makit, Verát - és a nézőket.
offtopic
guess.who 2021 okt. 26. - 07:18:40
(3816/4882)
Nem értem ezt a vakondozást...
4/10
napraforgó 2021 okt. 26. - 06:33:37 4/10
(3815/4882)
Mit akar ez a Lili, egy nem egészen 18 éves lány a negyvenes Ádámtól? Ha nem ő az apja, akkor minek csinálnának közös programokat? És Zsuzsi miért tukmálja a krapekját a gyereklányra?
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 25. - 18:49:51 3/10 Előzmény guess.who
(3814/4882)
"Sőt: ha MINDEN szereplő csak így, virtuálisan létezne, akkor tök olcsó lenne a forgatás, hiszen forgatni sem kellene: kiírnák a képernyőre, hogy ki beszél és mit mond, mögé vetítenének valami rajzolt helyszínt és kész is. :)"

Horváth Ádám ezr egész jól megoldotta az Életképek c. katasztrófasorozatban (lám a korábbi érák is ömlesztették a közpénzt arra méltatlan csókosoknak), amikor a szereplőinek rendre telefonhírmondós sztorikat irt. Minden költségesebb esemény verbálisan zajlott. Forgatni csak a statikus jeleneteket kellett. (Hú de szar egy sorozat is vót, istenem... És mennyi éven át, baszki...)
offtopic
guess.who 2021 okt. 25. - 18:47:34 Előzmény luci87
(3813/4882)
Igen, azon ott volt, de legalább egy jelenete volt azóta: amikor Mátéka meglátogatta Dorkát és "véletlenül" lemaradt a vonatról és ott kellett aludnia. Akkor játszotta a jófej apucit.
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 25. - 18:40:16 7/10 Előzmény guess.who
(3812/4882)
Anno, én is kiváncsi voltam ra, ki lehet,ki fogja alakitani, de nem bukkant fel.Azota vakond is eltunt, pedig erdekes lett volna, hogy eli meg szerelme elveszteset.Talan a temetesen mutattak egy pillanatra..
offtopic
guess.who 2021 okt. 25. - 18:36:49 Előzmény luci87
(3811/4882)
Az akkor még érdekesebb, ha ott is lakik az anyjánál, aki nem is létezik. Meg a lakás sem. :)

Jó, nem mintha érdekelne, meg hát ennél nagyobb baromságok is előfordultak már ebben a sorozatban...
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 25. - 18:10:38 7/10 Előzmény guess.who
(3810/4882)
De emlegettek..én ugy vettem ki, hogy a szulok elvaltak, es Dorka az anyjaval él,néha meg az apjanal kecozik..
offtopic
guess.who 2021 okt. 25. - 17:26:53 Előzmény janderka
(3809/4882)
Ezt akkor megtehették volna így is, kár volt meghalasztani a karaktert P. Lilla távozása miatt.

Bár szerintem az is csúnyán végződhetett, és bosszúból írtak neki ilyen véget, mert a Spáh iker berághatott rá (is). Mondjuk én a helyében azért elgondolkodnék lassan azon, hogy amikor már a sokadik fontos szereplő mögötti színész lép le, akkor lehet, hogy nem mindig a színész a hülye.



Sőt: ha MINDEN szereplő csak így, virtuálisan létezne, akkor tök olcsó lenne a forgatás, hiszen forgatni sem kellene: kiírnák a képernyőre, hogy ki beszél és mit mond, mögé vetítenének valami rajzolt helyszínt és kész is. :)

Dorka anyja amúgy tényleg van? Mert a kardozós szerintem egyedül él (vagyis kettesben a lányával), nem is emlékszem olyasmire, hogy egyáltalán megemlítették volna a feleségét...
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 25. - 12:48:56 3/10 Előzmény guess.who
(3808/4882)
A gyerekek "szóban" látogathatnák, mint tette ezt Dorka az ő anyukája esetében. Így megmaradhatna Klára személye - lehetne róla mesélni, lehetne vele nem kihangosítva(!) telefonon beszélni, üzenhetne, levelezhetne a távolból, stb... Miközben nem kellene hús-vér valójában jelen lennie többé. És hírérték szintjén (pár pillanatra beforgatott új lovag segítségével, mint volt ez eredetileg Petra esetében is) be is pasizhatna, és összeköltözve vele együtt nevelhetnék tovább a kis Klárikát.
3/10
offtopic
janderka 2021 okt. 25. - 09:21:56 3/10 Előzmény guess.who
(3807/4882)
Dehogynem, csak innentől szóban létezne mint Columbo felesége.
offtopic
guess.who 2021 okt. 25. - 07:17:00 Előzmény janderka
(3806/4882)
Nem jó! Mivel Polyák Lilla már kiszállt, így Geyza hiába "felébredne", nem találkozhatna vele. De még ha őt ott is hagyta volna a (szerencsére szublimálódott) vívóedzőért, a gyerekeihez biztosan visszajárna, velük találkoznia kellene (akár semleges helyen vagy az iskolában/óvodában), szóval ez így sehogy nem működne. :)

Az a helyzet, hogy az egyes szálakat sorban baltázzák el egy-egy kis hülye jelenet miatt, ami perpillanat jó ötletnek tűnik - csak aztán úgy maradnak a szereplők és emiatt egyre nagyobb ostobaságokat kell csináltatni velük. Makit mondjuk lassan észrevétlenül kicserélhetnék H. Sztívre, neki nagyon testhezálló lenne a semmit nem csináló, folyton hülyeségeket beszélő totál debil szerepe.
3/10
janderka 2021 okt. 24. - 16:36:49 3/10 Előzmény guess.who
(3805/4882)
Mindenkinek (készítőnek, nézőnek egyaránt) az lenne a legjobb, ha kiderülne, hogy Geyza csak rémálmodta ezt az egész terhessegi-szülési-elhalálozási Klára ügyet, mert nem bírt belenyugodni, hogy a nője elhagyta egy vívóedzőért. Így aztán ebből felébredve ott lehetne folytatni a sztorit a 3 régi gyerekkel meg a megszokott környezetben, ahol 1 évaddal ezelőtt abbamaradt. Legfeljebb megmaradnának apósék az álomból - de ők se vidéken, hanem csak itt, Alsórákos-felsőn.

- Apuka, maga itt? Hát nem Dunaberkenyén kéne lenniük a kocsmában?
- Jajj édesöcsém, miért kéne nekünk ott lenni, mikor itt élünk 70 éve a szomszéd kerületben! Ittál te, hogy ilyen hülyeségekkel fárasztasz?
- Óh nem apuka, csak szörnyű rossz álmom volt Zsuzsi rosszul bekevert tegnapi pizzatésztájától. A lányukról nincs valami hírük? Nem vitte el vívásra tegnap szegény Levikénket, pedig ezen a héten ő a soros.
- Ne is mondd, Geyzukám. Hát mióta visszaköltözött hozzánk, folyton csak a Vakondos emberrel randizgat. Már a tojásokat sem szedi ki rendesen a tyúkok alól, úgy mint rég...
- Milyen tojásokat, Matyi bá?
- Ja, tojást mondtam? Óh csak a hasam koroghatott. Tudod, én se aludtam túl jól az éjjel... Anyukám, hozzál már egy sört a legkedvesebb vejemnek a nagy ijedtségre!
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 24. - 11:08:49 7/10 Előzmény guess.who
(3804/4882)
Amugy most indult a Tanar sorozat is a 4,évad. Megtalaltam a sorozateu oldalon, kozkinccse teszem egyuttal..:) Viszont én szeretném letolteni,és kiirni pendrive re, ugy nezni a tvn, nem a gépen....de még nem tudom hogy lehet letolteni..vhogy nem engedi semmivel..:)
7/10
offtopic
luci87 2021 okt. 24. - 11:04:49 7/10 Előzmény guess.who
(3803/4882)
De magyarok a szereplok legalabb:)