evenstarsy 2010 jún. 09. - 12:33:49 Előzmény orgyen
(10/30)
Tökéletesen igazad van.
7/10
Ayrton Corvus 2010 jún. 09. - 12:21:01 7/10 Előzmény orgyen
(9/30)
Félreértettél, én csak azt próbáltam mondani, hogy akkor tényleg csak mûvészek készítettek filmet, és igazi színészek, mára már bárki. Én nagyon befogadó vagyok a Jean Marais 1946-os Szépség és Szörnyetegétõl kezdve a 2008-as Sötét Lovagig nagyon sok minden elfér az értékrendembe, de azt kell, hogy mondjam mindig a színész viszi a hátán a filmet, még akkor is, ha Antonioni, Clement, Melville stb készít filmet.
Amikor ezt a filmet pontoztam, akkor csak hetest adtam, elhamarkodott voltam, hiszen csak egyszer-egyszer láttam. Azóta átértékelõdött bennem, sõt. A rendezõi változat nagyon bejön nekem, fõleg a vége.
orgyen 2010 jún. 08. - 12:46:25 Előzmény Ayrton Corvus
(8/30)
Nem hiszem hogy a ma nem lennének tehetséges rendezõk, szövegkönyv írók és színészek. Inkább a mai szemlélet nem kedvez az igazán jó filmek készítésének:
- az üzleti szempont mindent üt,
- ötletek helyett az "effektek" divatját éljük. Sajnos sokan eszerint ítélnek meg egy filmet: olvastam olyan véleményeket hogy "nekem nagyon bejött az 5.1-es hang, olyan jól dübörög". Az illetõ ezt várta és ezt kapta a filmtõl, többre nem is emlékezett. Aki ezért néz meg egy filmet az Antonioni filmjeit unalmasnak fogja találni.

Nagyítás, Napfogyatkozás: ezeket a filmeket sokszor meg kell nézni, mindíg lehet találni bennük valami újat.
7/10
Ayrton Corvus 2009 júl. 25. - 11:28:23 7/10
(7/30)
Szerintem remek, hogy a DVD-n két változat is megtalálható. Az úgynevezett 98 perces tévés, és a 120 perces rendezõi változat. Ezért a pénzért egyszerre két filmet kaptam, a Delon gyûjteményem egy újabb értékes darabbal bõvült. A film önmagáért beszél, imádom a fekete-fehér filmeket. Valahogy úgy érzem akkoriban a filmkészítésnél tényleg a tehetség számított, ma már nem tudnak ilyen kaliberû filmeket készíteni. Az is igaz, hogy a mai fiatalok számára ez rendkívül unalmasnak tûnhet.
Lery 2009 febr. 08. - 12:51:25
(6/30)
Durva, hogy ez a fokú felszínesség (gyönyörû nõ, aki képtelen az érzelmei kimutatására..vagy talán nincsenek is neki) ebben a kora hatvanas években készült filmben már ennyire tisztán megmutatkozik...
Coleman 2009 febr. 08. - 12:27:45 Előzmény critixx
(5/30)
Szerintem is a korszak legjelentõsebb filmes dokumentuma/megnyilatkozása. Nem tudunk kommunikálni egymással, nem tudunk közeledni, az érzelmek eltûntek. Antonioni filmje látnoki, szerintem már teljesen elfogyott a Nap, legfeljebb néhány kósza sugara töri át s sötétséget.
ondok 2009 febr. 07. - 22:22:37
(4/30)
Érdekes,nemrégiben visszanéztem a Nagyítást,és ma már nem voltam annyira elragadtatva tõle.A Rocco annak idején viszont nagyon tetszett kb az Országúton v. Az édes élettel egy kategóriaként.
filmbolond 2009 febr. 07. - 22:08:16 Előzmény critixx
(3/30)
Nekem is nagyon tetszik, bár talán a "Nagyítás"-nál vagy a "Rocco és fivérei"-nél nem jobb.
critixx 2008 okt. 18. - 13:33:37 Előzmény Neerson
(2/30)
Nem szokták sajna, pedig nagyon nagy film. Mondhatnánk azt is, hogy Antonioni legjobb filmje, de talán még több is ennél. Voltaképpen a 20. század közepének/második felének társadalmi és emberi állapotáról való legtömörebb és legtökéletesebb tudósítás egyetlen film keretein belül.
Neerson 2007 jan. 10. - 01:13:26
(1/30)
Ezt nem akarják valahol vetíteni?:..-(