kabala 2010 júl. 16. - 19:15:08
(2322/3502)
Nahát, nekem ez a zsidó-vonal nem jött be. Nem is néztem egy jó pár részt emiatt.
wrossi 2010 júl. 16. - 00:43:02 Előzmény STKAKTUSZ
(2321/3502)
Nagy különbség,hogy az ember meg akar halni,vagy pedig kész meghalni valakiért,vagy valamiért.Ziva soha egy percig nem akart meghalni,de kész lett volna feláldozni magát,ha ezzel megmentheti a barátai életét.Hülyén hangzik,de szerintem abban a lelki állapotban nem az volt számára a legfontosabb,hogy megmentsék,hanem az,hogy megpróbálják.
STKAKTUSZ 2010 júl. 14. - 21:57:34 Előzmény könnycseppek
(2320/3502)
Szerintem Tony amint lehet, mindent a régi kerékvágásban akart tudni- ahogy poénkodott a liftben, és ahogy leült a helyére a végén. Plusz az is benne lehetett, hogy szerintem õ az egész akcióból nem érzékelt semmit, nem látott semmit, csak Zivát, csak a bosszú hajtotta. Aztán amikor kiderült, hogy Ziva életben van, amikor már hazahozták õt épségben, Tony még mindig ott tartott, hogy feldolgozza ezt, hogy ilyen jó vége lett az egésznek. Mintha egyáltalán nem is érzékelte volna a tapsot, az embereket, csak élvezte, hogy nem az az üresség van belül, amit egész nyáron érzett. Ez az én verzióm.

Azzal egyetértek, hogy Ziva nem a megmentést várta ott Szomáliában, hanem a halált. Nagyon megmaradt, ahogy mondja: "It was justified.", szerintem az egyik legkifejezõbb mondat, ami Ziva szájából valaha elhangzott. Ez annyira megragadja az egész karakter lényegét, hogy milyen értékrend szerint él, rengeteget elárul a személyiségérõl és a neveltetésérõl. De persze mindezt már múlt idõbe kell tenni, mert a szomáliai fogság teljesen megváltoztatta õt, szerintem nem is a fogságban, egyedül eltöltött idõ, hanem inkább az, amit a barátai tettek érte.
10/10
PivarnyikKrisz 2010 júl. 12. - 20:46:33 10/10
(2319/3502)
Én nagyon szeretem az NCIS-t!
Ezt a részt még nem láttam!
Kiváncsi vagyok milyen lesz?!:DxD
wrossi 2010 júl. 12. - 20:45:03
(2318/3502)
Szerintem Ziva lelki egyensúlya már akkor helyreállt amikor megölték a fogvatartóit,végülis azért ment oda,hogy megölje azokat akiknek késõbb a fogságába esett és akik megkínozták.Ziva kemény lány aki sok csatát megélt és még ha elcsüggedt is a hosszú fogságban,amikor lehúzták a fejérõl a zsákot és meglátta Tony arcát,visszatért a hite.Ennél jobb terápia nem kell,neki nem.
Nissi 2010 júl. 12. - 19:41:06
(2317/3502)
igazad van, én viszont vártam volna, azaz Ziva helyében, hogy valamikor Gibbs felbukkan és ennek a rémálomnak vége, nem így lett, azaz a végén igen, de igazad van, így még nehezebb lehetett az a kb. 4 hónap, ezért nem értem, hogy mehettek csak úgy el e trauma felett....kár érte, nagyon kár...
10/10
Cimmike 2010 júl. 12. - 18:25:39 10/10 Előzmény Nissi
(2316/3502)
Tudom, hogy már kiveséztétek a témát, de egy megjegyzést azért hozzáfûznék ehhez:
"Zivának a rabságban volt ideje ezt átgondolni, és teljesen átértékelte az életét, el sem tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehetett az a kb. 4 hónap neki, várja hogy megmentsék, és nem jön senki, se az apja, se Gibbs, szóval kemény lehetett"

Szerintem egyáltalán nem várta, hogy megmentsék, sõt! Úgy gondolom, hogy azt várta, hogy mikor ölik meg. Azért is lehetett neki nehéz az a néhány hónap, mert annak idején kijelentette, hogy õt nem fogják el élve, aztán mégis így történt...
10/10
tyg 2010 júl. 10. - 22:27:18 10/10 Előzmény könnycseppek
(2315/3502)
Én úgy éreztem, hogy ez volt a "feloldása" azoknak a pillanatoknak, mikor Tony és McGee ültek a helyükön, és Ziva helye felé pillantottak (aki ugye nem volt ott), és ekkor persze mindketten eléggé elszontyolodtak. A Ziva-mentõ akció után Tony leült a helyére, mintha minden a régi lenne, hiszen ismét együtt volt a csapat, a komorság pedig éppen annak köszönhetõ, hogy Tony érezte, hogy már semmi sem a régi. Hát, valami ilyesmi lenne az én verzióm.
10/10
zora 2010 júl. 10. - 15:35:44 10/10 Előzmény könnycseppek
(2314/3502)
nissi elég sokat összeszedett, igaz, a részek nincsenek mellékelve. A 2010-es hsz-ben van.
Rule #1: Never let suspects stay together.

Rule #1: Never screw over your partner.

Rule #2: Always wear gloves at a crime scene.

Rule #3: Don't believe what you're told. Double check.

Rule #3: Never be unreachable.

Rule #4: The best way to keep a secret? Keep it to yourself. Second best? Tell one other person - if you must. There is no third best.

Rule #7: Always be specific when you lie.

Rule #6: Never apologize. It's a sign of weakness.

Rule #8: Never take anything for granted.

Rule #9: Never go anywhere without a knife.

Rule #11: When the job is done, walk away.

Rule #12: Never date a coworker.

Rule #13: Never, ever involve a lawyer. :D

Rule #15: Always work as a team.

Rule #18: It's better to seek forgiveness than ask permission.

Rule #22: Never, ever bother Gibbs in interrogation.

Rule #23: Never mess with a Marine's coffee if you want to live.

Rule #38: Your case, your lead.

Rule #39: There is no such thing as coincidence.
wrossi 2010 júl. 10. - 12:51:23
(2313/3502)
Tony már a liftben is furán viselkedett,de nem tudom,hogy mi lehetett a problémája.Olyan volt mintha neheztelne valakire.
könnycseppek 2010 júl. 10. - 10:00:47
(2312/3502)
...viszont, ha már "értelmezések"nél tartunk...

(úgy emlékeztem, hogy már meg akartam kérdezni, de nem találom, szóval)

*** 7x01 ***

Tony miért vonult el rögtön a helyére, amikor visszaérkeztek Zivával, annak megmentésérõl?
Úgy értem, Gibbs is rögtön elindult a helyére, de Õ legalább egy pillantással nyugtázta és 'vette' a gratulációkat, McGee is ottmaradt a lányokkal (Abby megölelte Ziva-t), de Tony még Doki gratulációját is csak futtában fogadta és máris ment az asztalához, ahol csak úgy ült és nézte a lányokat.
Az egy dolog, hogy végülis ebbõl is látszódhat, hogy nem az az 'ünnepeltetem magam, mert írtó jó vagyok'-típus, mint egyéb esetben a felszínes szemlélõ megjegyezheti (merthogy végülis Tony többször rá is játszik erre), pedig mindannyian megérdemelték az elismerést, mert nem semmi, amit véghez vittek; viszont mégis Tony vitte a vállán az egészet (mint ahogy Michael is az epizódot;-)) de...
...miért ennyire magábafordult? Ekkor jött ki rajta a feszültség? Vagy ekkor döbbent rá, hogy mit tett... Ziváért... és ez egy kicsit megijeszti?
Szerintetek?

Nem akarok semmit belemagyarázni, de kíváncsi lennék arra, másokban ez a momentum hogy' jött át.
könnycseppek 2010 júl. 10. - 09:49:00 Előzmény Nissi
(2311/3502)
Csak azért kérdeztem, mert az 'annak ellenére' szókapcsolat miatt érzem úgy, hogy szerinted ez a jelenet "kilóg" abból, hogy Tiva legyen.:-)

Én mondanám így, hogy annak ellenére tetszik, hogy én nem vagyok Tiva-fan;-)

A lényeg persze az, hogy ez a jelenet szu-per-jó!!!:-)
Nissi 2010 júl. 09. - 16:14:01
(2310/3502)
úgy értettem, hogy én Tiva fan vagyok, és ennek ellenére szeretem ezt a jelenetet, az egyik legjobb, mert itt nem az a megszokott flörtölõs, beszólós téma volt, hanem annál sokkal komolyabb
wrossi 2010 júl. 09. - 12:51:41
(2309/3502)
Én a világot nem feketének és fehérnek látom,így szerintem õszinteség és hazugság csak a két véglet,közte rejlik az ember.Szerintem ezért lehet egy szituációk többféle képpen értelmezni és sok esetbem mindkét megközelítés helyes,vagy éppen a kettõ összessége alkot egy egészt.Nem neked címezve csak általánosságban írnám,hogy a hosszú,terjengõs hozzászólásoknak általában se füle se farka.Én jobban szeretem röviden megfogalmazni a mondanivalómat,mégha olykor nehezen emészthetõ is.
könnycseppek 2010 júl. 09. - 09:27:13
(2308/3502)
Ó, most látom, hogy végülis hasonlókat írtál:-)

"Egyébként szeretem ezt a jelenetet, annak ellenére, hogy Tiva fan vagyok..."
Szerinted ez a szóváltás nem illik a kettõjük kapcsolatába? Vagy hogy' érted, hogy "annak ellenére"?! :-)
könnycseppek 2010 júl. 09. - 09:11:48
(2307/3502)
Igen, most már teljesen világos;-) -amiatt van nézetkülönbségünk, hogy mindketten mást értünk õszinteségen.
Szerintem nem az a hazugság, ha olyat mondasz, ami esetleg nem úgy van, hanem az, ha olyat mondasz, amirõl TUDOD, hogy nem úgy van.
Ha mondjuk én az almát körtének ismerem, akkor nem hazudok, ha azt mondom az almára, hogy az egy körte, pedig valójában nem az, tehát ugyan kívülrõl nézve végülis hazugságot mondtam, de nálam az alma egyenlõ a körtével, tehát nálam ez az igaz.

Vagyis az õszinteség (=nem hazugság) az egyén szemszögébõl nézve fontos és értelmezhetõ. Még egyszer nem írom le az okfejtésemet, hogy Ziva miért volt sztem õszinte;-), de talán így már Te is érted, mire (és miért úgy) gondolok ezügyben.

Abban teljesen egyetértek, hogy Tony és Ziva mindig csak kerülgették egymást, illetve nem nagyon nyíltak meg egymás elõtt. SEM. De ez a pillanat pontosan errõl szólt, hogy mindkettõ megmondta kerek-perec a másiknak, mit gondol. Pl. Tony is kiabált és kimondta, hogy talán épp az a baja Zivának, hogy nem Michael áll ott; ezt talán/valószínûleg máskor humorral (bohócálarcban;-)) elkendõzte volna.

Amúgy ez a kerülgetés és/vagy cikizés néha nekem már sok, de ez már egy másik gondolatsor;-)


A jelenet kapcsán még csak annyit, hogy igazából én sokszor elég nehezen tudom elmondani, hogy pontosan mi/miért tetszik, vagy miért érzem 'tökéletesnek'. Nézem és érzek valamit, akár csak egy hangulatot és azt valahogy lefordítom magamban és elraktározom. És ilyenkor nem is igen magyarázom még magamnak sem, csak megmarad bennem az érzés, amit kiváltottak a látottak.
Egyébként emiatt is szeretem inkább a szinkronos verziót, mert nem tudok olyan jól angolul, hogy mindent pontosan megértsek eredetiben, de amíg a feliratot olvasom (ráadásul ennél a sorozatnál sokszor sok és fontos infok mennek ömlesztve), addig nem tudom a színészi játékot figyelni, az arcokat, a mozdulatokat. Pedig sokszor abból is sokminden kiderül.
Feltéve persze, ha jó a színész;-) és azt gondolom, ebben az esetben erre nem lehet panasz:-)

Tudom, kicsit hosszú lettem, de most, itt a végére még fontosnak tartom elmondani, hogy végülis nem baj a nézetkülönbség, nem kell mindig "eldönteni"; hiszen bármikor bárhol elõfordulhat, hogy ugyanazt a dolgot többen többfeléképpen értelmezik és ez nem feltétlenül baj:-)
Én viszont szeretem megismerni mások véleményét is, úgyhogy örülök, hogy ez itt (is) sikerül:-)
Nissi 2010 júl. 09. - 07:57:49
(2306/3502)
szerintem Ziva akkor õszinte volt, amit akkor érzett és mondott az igaznak vélte, szentül hitte akkor, hogy Tony csakis féltékenységbõl ölte meg Májkölt, sõt ahogy bemutatta, hogy kellett volna Tony-nak döntenie az nagyon valós, hiszen õ kiképzett Moszad ügynök, míg Tony kiképzett amerikai ügynök, akinek az ügyek megoldása a fõ feladata, nem pedig, hogy akár késõbb még kínozgassak valakit egy kis információért. Egyébként ha megnézitek korábbi epizódokban, akkor ilyen helyzetben Gibbs sem tétovázott, hogy most akkor melyik lábát vegyem célba, hanem lõtt, sokszor halálosan...

véleményem szerint Tony-nak ott nem volt választása, vagyis volt az elején, hogy be megyen-e Ziva lakására, vagy nem, de õ bement, nyilván nem gondolta, hogy Májköl majd rátámad, de ahogy bement szerintem ez nem végzõdhetett másként. Másrészt, Tony többször is figyelmeztette Májkölt hogy hagyja abba, de õ nem tette, itt is talán megmutatkozik a két "világ" közötti különbség, Májköl meg akarta ölni Tony-t, és a végsõkig is elment érte. Ha nem lövi le, akkor valószínûleg Májköl felnégyeli Tony-t, és akkor szerintem ugyanez lett volna Ziva reakciója, csak Májköl felé

amikor Tony mondta, hogy érte tette, akkor hallotta elõször kimondva, hogy mennyire fontos számára, mert náluk a Moszadnál ez nem volt szokás, hogy egy emberért, függetlenül attól, hogy szeretem-e vagy nem, ennyiért kockáztatnának, ott mindig a nagyobb célt nézték, ahogy Saleem is mondta, egy ember halála nem ér semmit, hanem a sikert vérfolyamban mérik, vagy valami ilyesmi hangzott el akkor

Zivának a rabságban volt ideje ezt átgondolni, és teljesen átértékelte az életét, el sem tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehetett az a kb. 4 hónap neki, várja hogy megmentsék, és nem jön senki, se az apja, se Gibbs, szóval kemény lehetett

Egyébként szeretem ezt a jelenetet, annak ellenére, hogy Tiva fan vagyok, mert annyira intenzív, és annyira átjön a két színész játéka, hogy valami félelmetes
wrossi 2010 júl. 08. - 23:36:43
(2305/3502)
Értem,hogy mire gondolsz,de szerintem az õszinteség itt nem a megfelelõ szó,sõt Ziva annyira nem volt õszinte,hogy még saját magát is megpróbálta becsapni.Érzelmekkel telített pillanat volt,de az ember nem tud õszinte lenni ha a saját érzéseivel sincs tisztában.Tony és Ziva kapcsolatára egyébként sem jellemzõ az õszinteség,a legtöbb dolog kimondatlan marad közöttük.Ezért tartom fontosnak,hogy a valóban õszinte pillanatokat megbecsüljük,például a mosdóban lefolytatott párbeszédük nekem annak tünt.Remélem lesz még valaki aki olvassa ezeket a sorokat és megpróbálja eldönteni ezt a kis nézetkülönbséget.
könnycseppek 2010 júl. 08. - 22:53:31
(2304/3502)
De,de,de. (:-))
Az egy dolog, hogy Ziva mérges volt és talán szerelmes is, de ez még nem azt jelenti, hogy hazudott. Sõt. Éppen azért volt õszinte, mert gondolkodás nélkül azt mondta, amit akkor érzett, ami akkor a fejében kavargott.

Az, hogy elmesélte, mit tehetett volna Tony, azt igazából nem tartom meghatározónak, úgy értem, itt Tony szavai (is), miszerint Ziva nem volt ott, nekem épp azt jelentik, amit egyébként is gondolok: adott esetben kívülrõl sokkal könnyebb megítélni, mi lett volna a helyes(ebb), mint akkor, ha valaki éppen benne van és (másod)percek alatt kell dönteni (akkor persze ez részben alakítható, ha valaki 'hivatásos', de még akkor sem tutibiztos).

Amúgy ebben a jelenetben egyáltalán nem éreztem, hogy jólesett volna neki Tony tette. Sõt, van egy arcrándulása Ziva-nak, amikor meghallja, hogy miért csinálta ezt Tony és az számomra meglepõdést tükröz és értetlenséget. Neki ez a variáció eszébe sem jutott és az csak késõbb derül ki (számára is), hogy ennek végülis csak örülhet. Ezért is tetszett a mosdós-jelenet, ahol végülis bocsánatot is kért, amiért megkérdõjelezte az indítékait (féltékenység).

A fogságban gyakorlatilag arra jutott, hogy bûnhõdni akar és simán 'önfeláldozta' volna magát, szerintem a mentõakció terelte más irányba.


Azért jó is, hogy kicsit másképp látjuk... végülis elgondolkoztatott:-)
wrossi 2010 júl. 08. - 22:23:54
(2303/3502)
Valóban intenzív,de nem õszinte.Ziva gyászolt és nem gondolkodott tisztán.Kötelességének érezte,hogy haragudjon Tonyra,de valójában nagyon jól esett neki,hogy Tony bármit kész megtenni érte.Gondolj bele,ha Tony nem öli meg Rifkint,Zivát talán örökre beszippantja a moszad.Zivának igaza volt a 6.évad utolsó részében,Tonynak abban a helyzetben lett volna más választása,de gyorsan kellett döntenie és õ úgy döntött,hogy örökre megszabadul Rifkintõl.A 7.évad elején,a mosdóban Ziva gyakorlatilag megköszöni Tonynak,hogy azt tette amit tett és segített neki visszatérni a helyes útra.Amíg fogságban volt eldöntötte,hogy mihez akar kezdeni az életével és az évad végére az utolsó részletig megvalósította.