Téma: Ne nézz fel!

Site-X 2021 dec. 30. - 16:26:36
(84/244)

Ide írd a spoileres tartalmat




Remek film. Kicsit para hogy mennyire nehéz lehet elhitetni az emberekkel hogy valami GÁZ tényleg megtörténhet. Dicaprio vitte a filmet :D
8/10
baromarc666 2021 dec. 30. - 11:29:23 8/10 Előzmény wolfinca
(83/244)
Hát hogyne, ahogy a Győzike Show-t sem nézte senki sem. Olvasol inkább? Egyébként tényleg zseni vagyok... De ezt nem hiszem el, mert van önkritikám. Ez a film nem 10-es, messziről sem, de nem is egyes, az a Post Mortem, vagy a Diszkópatkányok...
capt.nemo 2021 dec. 30. - 10:43:10
(82/244)
nem ez a j. lawrence rohant ki pizsamában az utcára mint egy kretén örvendezve, hogy egy szenilis bábot ültettek egy elcsalt választáson a fehérházba? mondhatom nagyon hitelesen festett azok után egy ilyen a szerepben.
8/10
baromarc666 2021 dec. 30. - 09:58:19 8/10
(81/244)
Tehát betalált, jól van. Nincs semmi gond, a "gratulálok" már az érvek teljes hiányát jelöli. Szóval, mivel nem érted a film mondanivalóját, sem azt, ami körülötted történik és szükséged van egy párhuzamos világra, amelyben 10 mp-n belül 50 vágást ejt meg a lebutított mesterséges intelligencia, most azt teszed, hogy fikázod azokat, akik pontosan tudják, miről szól a Ne nézz fel! Én megértelek, hiszen kb. ti vagytok többségben, ti boostoljátok a Marvelt, hogy gyártson futószalagon még egy "hőst", még több CGI orgiát. A valóságra nincs szükség, az lényegében el is pusztulhat, sőt, el is pusztul és mi végignézzük. Tehát jól lepontoztad a port-on a filmet, most jól megmondtad, ez egy sz@r.
Sajnos azonban emberből vagyunk, mindig ott van bennünk a bizakodás, hogy valaki majd megmenti a világot, de valahol azért mind tudjuk: nem. És mikor minden összeomlik körülötted, letolsz egy literes, finomított cukorral teleba@ott kólának látszó tárgyat, lenyomsz 3 liter pattogatott műanyagot és teljesen üres fejjel bámulod, ahogy Valag Kapitány megküzd Godzilla és Gombóc Artúr szerelemgyerekével az űrben, miközben elszáguld mellettük Yoda és a digitálisan megfiatalított Han Solo a Halálos iramban - Star Falls küldetés 144. részében. Aztán hazamész, még este kive@ed vmelyik deepfake oldalon Wanda Maximoffra és off, alvási, holnap is van nap. Én azért szeretlek, hidd el, no para.
8/10
baromarc666 2021 dec. 30. - 08:37:57 8/10 Előzmény wolfinca
(80/244)
Nézd meg a Pókembör 300. részét és véletlenül se nézz fel, nem tesz jót neked. Ha ennyire szájbarágós, akkor mit nem értesz rajta tezsvírem?
10/10
comedia 2021 dec. 30. - 01:41:48 10/10
(79/244)
A tea, a pirítós és a távcsövek tetszettek a legjobban a film elején, aztán úgy éreztem, ez kicsit gagyi lett a közepén, de azért még simán nézhető. Jó lenne, ha ez lenne a legrosszabb mozgókép, amit csináltak. Többszöri megnézés után viszont kifejezetten megszerettem. A lányt a legjobban, aki csúnya ugyan, de van benne erő és vonzerő is.
5/10
gyereamozibabe 2021 dec. 30. - 01:41:01 5/10
(78/244)
Egyébként Gina Gershon ("Kathy Logolos") karakterével nem találkoztam a filmben. (és stáblistán sem)
5/10
gyereamozibabe 2021 dec. 30. - 01:22:58 5/10
(77/244)
Az első 30 percet csak beletekeréssel lehet túlélni. Az amerikai filmipart megfertőzte a dél-koreai hatás? Ott van ilyen túlzó színjáték, amit DiCaprio művel. A közepétől már nézhető. Végülis nem bántam meg, de ez egy európai léleknek túl szájbarágós. A film üzenete kb annyi, hogy az emberiség elhülyült. És erre a hülye rétegre már ráépült egy iparág, elhiteti velük, hogy van agyuk, a konteós idiótákat már felfedezte magának a politika is. Ha egy ilyen agyalágyult megnézni ezt a filmet, ő azt fogja hinni, hogy a "mainstream" által kimosott agyúak vannak megtévesztve, "akiket az iskolarendszer már gyerekkorban rabszolgává tett".. és a tudásuk hátráltatja őket a "valóság" elfogadásában.
6/10
kettyo 2021 dec. 30. - 01:22:31 6/10 Előzmény wolfinca
(76/244)
Nyilván mindenkinek meglehet a maga véleménye, de szerintem egyáltalán nem utal rá. A film elnöknője egy vércinikus opportunista, aki a napi politikai érdekeihez igazítja az irányvonalát. Trump nem egy kimondottan kedves ember, de ez nem volt a jellemzője politikusként, nagyjából ugyanazt az irányvonalat képviselte a kezdetektől a leváltásáig. Továbbá a kisebbségek képviselete is javarészt inkább baloldali dolog, emlékezz a vicces jelenetre mikor mondja a rendkívüli bejelentés után, hogy a bolygóvédelmis faszi majd a négereket szólítja meg, a Jennifer Lawrence meg majd a mentálisan sérülteket :D
1/10
wolfinca 2021 dec. 29. - 23:57:53 1/10 Előzmény kettyo
(75/244)
Hát pedig teljesen egyértelműen Trumpot szimbolizálja az elnök. De ha a karakter alapján nem lenne egyértelmű, akkor a sztori is annyira erősen utal rá... Egyébként a film szerintem rettenetesen gyenge. Vicces, hogy azzal jönnek csomóan, hogy akinek nem tetszik, az nem érti... hát , szerintem ez a film annnnnyira szájbarágós, hogy még egy 5 éves is könnyedén megértheti. De hát mit is várok egy netflixes filmtől...

https://screenrant.com/dont-look-up-characters-real-people-true-story/

8/10
sadrok 2021 dec. 29. - 23:41:17 8/10
(74/244)
Sikerült végignéznem, igaz több részletben egyéb okok miatt, de érdemes volt, adtam rá 8 pontot...
7/10
Leslie_sopianae 2021 dec. 29. - 23:12:37 7/10
(73/244)
Jonah* (bocsi)
7/10
Leslie_sopianae 2021 dec. 29. - 23:11:59 7/10 Előzmény Ziven
(72/244)
Ez is egy vélemény. Szerintem csak Johan Hill karaktere volt túltolva, meg kicsit Mark Rylance karaktere, de maga a film szerintem nincs. Legalábbis műfajon belül.

Más kommentekre reagálva: elég vicces, hogy még itt is az jön elő mindkét oldalról, hogy jobb és baloldal meg nyugat... Ez nem a baloldal vagy a jobboldal kritikája, hanem az embereké. Kinek nem inge, ne vegye magára.
10/10
Bigpapa 2021 dec. 29. - 22:56:37 10/10
(71/244)
Ez a film simán jellemezhetné az elmúlt 30 év magyar politikáját. Maradj suttyó, maradj a seggeden, ne gondolkozz, ne nézz fel, akkor vagy irányítható. Ma, bárki szeretne bárhol a világon pozitív váltzást előidézni, azt ellehetetlenítik a multik, a politika, hogy 1$-ért az anyjukat megasszák sokan és a profit, a hatalom miatt foggal körömmel ragaszkodnak a hülyeségükhöz.
A filmben mindenki jól játszik, ha nem lenne ennyire túltolva, ahogy sokan írják, a suttyóbb réteg nem értené meg, így talán esélyes, hogy valami áthatol a redneck páncélon és felnéznek!
10/10
4anyreg 2021 dec. 29. - 22:50:35
(70/244)
Egyet kell értsek az előttem szólóval: Baski Sándor kritikáját olvasva is úgy érzem, valami más csatornát nézett a fickó, mint én. Trump az egyszerű, egyenes és bunkó csávó nagyon nem illik ebbe a képbe, de legalább is sokkal kevésbé, mint a most regnáló, elegáns, manipuláló, kirakatemberekre felvezetett, de nem túl okos elit, ahol a finom és elfogadó felszín sokkal fontosabb, mint a valós gyakorlat (de pl. Bush is simán ide illene). Ez a brand new stílusú elitről szól (elsősorban), újkori kihívásokat mutat be. Azonban nem is ez a lényeg, mert a film zseniális, szórakoztató, és tökéletesen bemutatja, hogy jelen világunkban nagyon más érdekek vezérelnek vezetőket, mint ahogy mi gondoljuk azt. Kockáztatni pár milliárd ember életét egy opcionális extra nyereségért nem olyan nagy ügy, ugye? Persze, van a filmben néhány baki, de világunk kb. ebbe az irányba halad: influencerek mozgatnak meg milliókat a technológiának "köszönhetően", (pl. facebook-on, instán, stb), és demagógiákat tömegekkel megetetni már nem csak a hatalom tud, kb. bárkinek a kezében az eszköz hozzá, miközben az elit (mindkét oldal) is csak a saját hasznát lesi (nem is annyira okosan), miközben kihasználja ezeket a harsány közösségeket a saját javára. Okosan és szatirikusan felépített film, csak ajánlani tudom - ezt érdemes lenne mindenkinek megnéznie. De most itt az idő, és csináljunk egy mozgalmat az ellen, amit fent leírtam. :)
8/10
baromarc666 2021 dec. 29. - 22:34:37 8/10 Előzmény Ziven
(69/244)
Nem, pontosan ez történik, semennyire nincs túltolva.
8/10
baromarc666 2021 dec. 29. - 22:29:03 8/10
(68/244)
Marvel mocskokat üveges szemmel bámulóknak valóban nem "fog átjönni", "unalmas", "vontatott". Egyébként pedig pontosan ez történik, részben a Marvel mocskokat üveges szemmel bámuló CGI orgiákat filmnek nevező ostoba tömeg és az őket megvezető politika és multik (lásd pl. Netflix) miatt.
2/10
Ziven 2021 dec. 29. - 22:28:44 2/10 Előzmény Leslie_sopianae
(67/244)
Értem a szatírát, értem mit akar mondani film. De számomra ez rettentően túl van tolva.
pista1980 2021 dec. 29. - 20:42:18
(66/244)
Sajnos a filmet csak belepörgetve tudtam megnézni, bizonyos IQ felett fájdalmas.
Ugyanakkor, sajnos a helyzet értékelés is fájdalmasan pontos, kb. pont így reagálna le a modern nyugati világ bármilyen hasonló katasztrófa esetet...
Kicsit hiányoltam hogy nem tiltották be az üstökösről való beszédet, mondván hogy nehogy megsértsük a "safe space"-hez való jogot...
Ja és én nem gondolom hogy az elnököt és bandáját Trumpról mintázták, inkább egy mixe a mai amerikai "kultúrának" mindkét oldalról
6/10
kettyo 2021 dec. 29. - 19:45:28 6/10 Előzmény itsme1
(65/244)
A trumpistákat nem tudom honnan vetted? Az elnöknőt teljesen nyilvánvalóan Hillary Clintonról mintázták, az alelnöke pedig kiköpött Joe Biden, csak a nevek másak. Amúgy a multikkal és techcégekkel is inkább a demokraták vannak összefonódva, mint a republikánusok (azok inkább az energia és a hadászati szektorral), de szerintem ez nem lényeges eleme a filmnek.