Téma: Noé

6/10
euglena_viridis 2014 aug. 03. - 12:59:47 6/10 Előzmény boom48
(235/335)
Jézus Úristen!!! :D :D
robicsek2 2014 aug. 01. - 09:06:40
(234/335)
boom48 2014 aug. 01. - 08:55:50 Előzmény Keló Scofield
(233/335)
Azt ugye tudod hogy a kereszténység csak a judaizmus egyik ága?
boom48 2014 aug. 01. - 08:54:53 Előzmény euglena_viridis
(232/335)
Igazából az ominózus mondat így hanzik:

"Az istennek fiai vettek maguknak feleséget az emberek lányai közül, és kiket azokkal nemzettek hatalmasok, eleitõl fogva híres emberek voltak. Ekkoriban mellesleg óriások voltak a földön."

Tehát:
- isten fiai
- az emberek lányaival
- hatalmasokat nemzettek
- és mellesleg voltak akkoriban óriások is, akik nem azonosak a hatalmasokkal
Keló Scofield 2014 júl. 28. - 21:15:18
(231/335)
Igen, jogos.
Én a "Ben-Hur-t és a Passió-t" szoktam összehasonlítani. Látszik a rendezésen, hogy utóbbi Mel Gibson rendezésével a kereszténységet támogatja, míg elõbbi a zsidó vallást emeli az egekbe.
1/10
visormail 2014 júl. 28. - 20:33:38 1/10
(230/335)
Az égvilágon semmi köze nem volt a Bibliai történethez, pont az ellenkezõje. Ami még nem lenne nagy baj, csak akkor miért lett Noé a címe. Most ha én tavaszi tekercset gyártok és ráírom, hogy túró rudi mert az szerintem jobban szokott fogyni, akkor az úgy elég érdekes.
6/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 13:45:07 6/10
(229/335)
:) Hát igen az óriások nem feltétlenül kõgólemeket jelentenek, de a 12 év alattiaknak marhán tetszett ez az ábrázolás.

Azonban nem szabad alábecsülni a biblia eszetlenségét sem. Konkrétan szerepelt benne egykor egy olyan mondat, hogy: "Az emberek fiai elvették az óriások lányait" Jó. Nem konkrétan. Lehet, hogy fordítva volt, de azért elég vicces és ezek még nem a Góliát féle óriások, mert sokkal régebbi iratból származnak. Ugyanis a biblia azért jelent "könyvek"-et, mert mindenféle õsrégi tekercsbõl lett összefélcelve. A film legalább megmutatta, hogy a biblia mennyire össze-vissza. Bár nem pont így kellett volna bemutatni a Noé történettel összekeverve, de azért végre felvállalta egy vallásos film is, hogy be kell mutatni a vallásosság rossz oldalát is. A vallási fanatizmust. Azért szerintem messze nem volt olyan rossz mint ahogy leírtátok, bár nem egy korszakalkotó film. Így is csak 10/6-ot tudnék rá javasolni.
robicsek2 2014 júl. 28. - 10:58:09
(228/335)
Óriások lehet hogy voltak, PL GOLIÁT. De nem hinném hogy Gólemek.
6/10
euglena_viridis 2014 júl. 28. - 10:35:54 6/10
(227/335)
Na most fog nekem ugrani a dühödt tömeg!
Óriások egyébként eredetileg vannak a bibliában. Noha az új verziókból meg talán a keresztény verziókból is kimaradtak, mert nem igazán tudtak mit kezdeni velük. Amit nagyon is megértek. Tulajdonképpen sok olyan dolog amit itt ökörségnek és a készítõk agyszüleményének neveztek az benne van valamilyen apokrif iratban. Ezekbõl pedig sok régen még benne volt a bibliában! Ne! Ne nyírjatok ki........!

De tényleg légyszi. Én így tudom. Ha nem így van csak kíméletesen mondjátok meg.

Egyébként a film második fele szerintem nem volt rossz, habár biztosan kevés embernek jön be az ilyen dráma, de szerintem jól játszottak a színészek és érdekes volt látni Noé mennyire tönkremegy a küldetésében. Szerintem ez történne egy normális emberrel. Beleõrülne.
offtopic
robicsek2 2014 júl. 28. - 10:19:26
(226/335)
Hogy ez mekkora egy rakás ...... !!!!!!!!!!

***SPOILER***
SPOILER VESZÉLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nem elég hogy az egész egy nagy katyvasz. Keverik benne az akciot, a drámát, és a bilbiai történeteket teljesen össze keverve. Na meg ne is beszéljünk a Harry potter,Gyürük úra filmekbõl szabadult lényérõl. Mi van ezek együtt jártak Emma Watson szerephez jutásával ? Oké nem tudhatjuk hogy az özönvíz elõtt milyen lények éltek, lehet hogy tényleg létezett tatu farkas :PP Na de ilyen szét pattanós isten nyila ? :) Arra az izzó köre gondolok.
Na meg meg a kõ golemek. Ez marha jó hogy az eredeti bukótt angyalok helyet ki találták hogy ezek a bukott angyalok nem a pokolba kerültek hanem a földre. Na már most akkor még a végén kiderül hogy maga a föl a pokol ??
Na és ne beszéljünk arról hogy ez hogy ezek a gólemek segítettek, kisebbíti noé és családja érdemét, hogy egymaguk össze hoztak egy ilyen bárkát. És úgy bele kellet rakni ezt az agyatlan tini dráma részt is , hogy a gyerek már kanos és bagzani akar. Az apja meg már mindenkiben csak a rosszat látja ezért ezért képes ott hagyni ez egyetlen csajt aki a fia kedvére tehetne :PP Minek kellet ez az agyatlanság ? Szerintem sokkal gusztustalanabb lesz ennek a végkifejlete. hogy
Japheth fogja teherbe ejteni a tesója mindkét gyerekét. Bár az se túl guszta hogy esetleg unoka testvérek közösüljenek , ahogy az az eredetiben lehetett. De még mindig lightosab verzió. Amúgy Eléggé lánynak nézett ki.

Komolyan olyan mintha minden szereplõ hozott volna valamit a filmbe az eddigi filmjeibõl.
Ez a Prézli Jackson- os gyerek is.

Na meg az is vicces ,hogy itt már egybe mosták az evolúciót a a teremtéssel :)
Ha már egybe mosták akkor ennyi erõvel azt is lehetett volna hogy isten úgy teremté meg az embert ,hogy a majmoknak egy szakaszát olyan fejlõdésre tereli amibõl aztán kifejlõdik az ember. Mert nagyjából így is indult a filmben, aztán meg át váltottak sárga emberkékre. Dobogó almákra.

A kígyó bõrnek is mi jelentõsége van, fõleg hogy az is valami mágikus eszköz.

És akkor nem beszéltem még a lehetõ legnagyobb baklövésbõl ami végkép lerombolja az emberben Noéról alkotott képét. Bele vették a történetbe Ábrahám, és Izsák történetét. Wooow nem is egy filmet kapunk hanem rögtön kettõt :) Kettõ az egyben :) Micsoda szerencse :) És itt ugye felmerül a kérdés, hogy Istennek valóban az volt e a szándéka hogy kiírtja az összes embert vagy ez már csak a megtébolyult Nóé agyszüleménye volt ? (Na meg azt se felejtsük el hogy a filmben Nóé csak úgy látta a teljes látomást, hogy jól bedrogozták. (Ez felhívás keringõre?) Támogassuk a drogot, lesz sok jövendölés.)
Amúgy megjegyzem, igazából tényleg megmurdálhatótt volna az összes ember, mert újra eljutottunk egy olyan szintre ahol szinte csak rombolunk.

És a Végén a szivárvány is erõltetett volt, mert Isten meg sem szólalt, Most aki még tényleg nem olvasott bibliát, és nem hallotta Noé történetét, honnan tudja mit jelképez a szivárvány ???? ***SPOILER VÉGE***
boom48 2014 júl. 28. - 01:28:57
(225/335)
Azt állítom hogy eddig nem mondtál semmit a filmrõl.

Azt is állítom hogy a legtöbben csak azért írogatnak "kõgólemekrõl", mert azt olvasták az ajánlóban.

Kezdve ott az egészet hogy az eredeti Noé-sztoriban NINCSENEK angyalok, pláne nem bukott angyalok.

Vagy vegyük mondjuk a #261-ben adott linket. Aki berakta, meg aki a linken található szösszenetet röttyintette, nyilvánvalóan nem ismeri az eredeti sztorit. Igen, alaposan feltételezhetõ, hogy Noé korának "romlottsága" a Hatalmasokkal (akik NEM óriások, és NEM angyalok) van összefüggésben.
Ismerve a sztorit TELJESN JOGOSAN ábrázolhatóak ezen Hatalmasok jófiúkként.

Fax, akkora a tudatlanság mind a filmmel, mind a feldolgozott sztorival kapcsolatban, hogy lassan kedvet kapok megnézni mégis mi a rák ez a filmedvény.
4/10
Viktor6665 2014 júl. 27. - 22:22:23 4/10
(224/335)
Szóval azt állítod, hogy én, aki egy órája néztem meg a filmet igazából nem is láttam? És azok a keresztények akik szerint szintén hülyeség nem ismerik a Bibliát, amiben egyértelmûen benne van, hogy a bukott angyalok kõgólemekként agyonverik a Noé bárkáját megtámadó tömeget?:D
boom48 2014 júl. 27. - 20:57:56
(223/335)
Ennek a linklnek semmi értelme.

Fene, ha belegondoltok, ennek az egész topicnak gyakorlatilag semmi értelme.

A filmrõl nem hangzik el semmi.

Egyetlen dologról irogat be mindenki (engem is beleértve):
- a nemkeresztények már azt is nehezményezik hogy ennyi pénzt kidobtak egy keresztény propagandafilmre, teszik ezt úgy hogy a) nem látták a filmet
- a keresztények nehezményezik hogy nem azonos a történet a bibliaival, teszik ezt úgy hogy a) nem látták a filmet b) nem ismerik a bibliai történetet.
4/10
Viktor6665 2014 júl. 27. - 20:43:35 4/10
(222/335)
Azért ez szép teljesítmény, hogy sikerült a Bibliánál is nagyobb hülyeségeket kitalálni.
Zoha 2014 júl. 27. - 12:13:08
(221/335)
A Buddhizmus felé orientálódom inkább, mint a kereszténység felé, de mióta megnéztem (ma éjjel) azóta szakad az esõ nálunk. És ne gondolkozzam el Isten létezésén? :)
szpal79 2014 júl. 27. - 02:16:55
(220/335)
Tetszett, de a ruhákat kicsit elrugaszkodottnak érzem benne. Meg kicsit azok az angyali segítõk is furák.
offtopic
Keló Scofield 2014 júl. 26. - 22:38:44
(219/335)
Igen.(!)
offtopic
boom48 2014 júl. 26. - 21:56:17
(218/335)
Jól beszélsz bro!

Csak döntsd már el hogy a literalista ábrázolás kell-e neked, vagy pedig egy FILM?
offtopic
szuszo 2014 júl. 26. - 19:36:04
(217/335)
Bár deista vagyok, de ez a hsz 10 pontos!
offtopic
Sz Peter 2014 júl. 26. - 16:47:19
(216/335)
Vallástörténetbe belekötni, logikai bukfenceket keresni/találni a lehetõ leghiábavalóbb, legdõrébb dolog.
Tartsd tiszteletben a másik hitét (tök mindegy, hogy kiben hisz vagy nem hisz egyáltalán). Ennyi a lényeg.