Téma: Odaát

10/10
rockqueen 2008 jan. 17. - 15:04:17 10/10
(1237/7737)
Asszem valami angol szavazás,de nem tudom pontosan.Bár az is lehetséges,hogy elértettem.
10/10
rockqueen 2008 jan. 17. - 15:02:19 10/10
(1236/7737)
TAláltam még róla pár dolgot,akit érdekel az olvassa el!
Azazel az ezerarcú.

Azazel, a sumér hitvilág bosszúszomjas bukott angyala. Létezésének egyetlen célja az, hogy káoszt vigyen a rendbe, pusztulást az életbe, sötétséget a fény helyébe. Ezer arccal mutatkozhat, mégis arctalan, bármilyen formában testet ölthet, de alaktalan. Csak irtózatos hatalma nyilvánvaló. Azazelre a fenti sorok hatványosak érvényesek, hiszen a démonok karának dream-teamjének Azazel is tagja. Azazel ezerarcú. Azazel megfoghatatlan. Bármelyik emberbe képes beleköltözni, csupán hozzá kell érnie. Célja, hogy borzalmat és terrort keltsen az emberek lelkébe. Hogy káoszt hozzon, míg a föld vérbe nem borul. Alantas céljait egy szerencsétlen flótás, egy bizonyos Edgar Reese testébe bújva próbálja megvalósítani, kegyetlen sorozatgyilkost faragva a gazda-testbõl, akit kénye-kedve szerint zsákmányol ki. Az évek során sokan próbálták megölni, néhány ellenfele rá is jött a titkára, miszerint ha meghall a test és bizonyos idõn belül nem képes magának újat találni, akkor a lélek is rajtavész. Ezt a tudást használja fel az a rendõr is, aki Edgar Reese elfogásával keresztül húzta Azazel számításait. Azazel bosszút forralt a rendõr ellen és elhatározta, hogy megbünteti. Azonban nem hitte volna, hogy John Hobbes elég kitartó és állhatatos lesz ahhoz, hogy nem valamilyen bódító szer, vagy netán a közöny oltalmába meneküljön, hanem tudása és bátorsága legjavát adva szembeszálljon a démonnal. Pedig Azazel minden eszközt megragad, hogy felprédálja annak az embernek a lelkét, akinek volt elég mersze ahhoz, hogy keresztezze terveit. Nem is sejti, hogy ellenfele az eddigi legelszántabb ellensége is egyben, aki nem fél attól, hogy szembesüljön a gonosszal. A macska egér játék akkor fordul a visszájára, mikor Gretta Milano teológiaprofesszorra, aki Azazel egyik korábbi áldozatának a lánya. Az ifjú hölgy segít a nyomozónak, hogy megtalálja Azazel gyengéjét és a tudását az elbizakodott démon ellen fordítsa. A szoruló hurok hatására Azazel belesétál a csapdába és majdnem meghal…

Háttér:Lucifer és Berzebúb mellett talán Azazelnek, a terméketlenség urának volt a legnagyobb kultusza. A keresztény hitvilág szerint Azazel egyike volt a Vigyázóknak, kik azon angyalok csoportja, kiket Isten küldött a földre, hogy figyeljék és irányítsák az embereket.
De Azazel a sötét oldalát fordította az emberek felé és korrumpálva õket, a Férfiaknak a háborúzás és a hadi gépek készítésének tudományát tanította, míg a nõknek a kozmetikumok, ékszerek és cicomázás tudományát. Isten ellen is fellázadt, mikor az, számon kérte tanításai miatt. Azazel így szólt az úrhoz: Én, akit te füst nélkül lángokból alkottál, hódoljak azoknak a teremtményeknek, kiket porból és hamuból gyúrtál? Azután Azazel nevét Iblis-re változtatta és szövetségre lépet Luciferrel. Azazel titulusa a pokol seregének Fõszállásmestere. Kultusza fõleg a Sumér és Perzsa területeken volt elterjed. Azazel elsõ filmes szereplésére a nagysikerû 1998-as Fallen - Letaszítva - címû filmben került sor. A filmet Gregory Hoblit rendezte, akinek tulajdonképpen ez az egyetlen -ám nagyon jól sikerült - alkotás fémjelzi nevét. A filmben elhangzó mondat, miszerint: "Egy lélekben sem bízhatsz." Az egész fim esszenciáját megmutatja. Ebben a témában azóta sem készült ilyen remek alkotás. Fontos megemlítenem Nicholas Kazan nevét is, aki a film történetének az írója.
10/10
rockqueen 2008 jan. 17. - 15:00:50 10/10
(1235/7737)
Nem teljesen emlékszem a filmre,mert annyira nem figyletem rá,de azért voltak benne érdekes dolgok,úgyhogy amire emlékszem azt leírom.Egyébként pár dologban eltér az Odaátbeli Azezeltõl.
Azazel:A lázadó angyalok vezérét nevezik így. Ezt követõen került át a vallásos köztudatban, mint a Sátán egyik neve.
A földön él,így próbálja megbosszúlni,hogy Isten letaszította õt a Mennyországból.Puszta érintéssel képes bármilyen élõlény testébe beleköltözni.Ha azt a testet,amit megszállt halálosan megsebesítik és érintõ közelben nincs senki,akkor a szelleme elhagyja a testet és ha van a közelében valamilyen élõlény,akkor át tud szállni a szelleme abba a testbe.Ha viszont még így sincs a közelében senki,akkor (nem tudom mennyi idõ múlva)elpusztúl.Viszont a testen kívüliségének az az elõnye neki,hogy így sokkal erõsebb.
MÉg olvastam olyanról is,hogy kecske fejû,emberalaku.Ha láttatok már olyan pentagrammot,amiben egy kecske fej van,akkor nektek is ismerõs lehet,csak akkor még nem tudtátok,hogy ki is õ.
10/10
bree-gee 2008 jan. 17. - 14:45:07 10/10
(1234/7737)
Milyen szavazás volt ez?
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 14:39:06 10/10
(1233/7737)
Igen írj a démonról. Ha van képed azt is tegyél be légyszi. Nem mondod, hogy Dr. House mint legjobb pasi? Szerintem kegyetlenül néz ki. Nekem nem az estem. Amúgy azért rossz ha egy másik filmben a kedvenc szereplõd játszik mert nem tudsz elvonatkoztatni a másik szerepétõl.
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 14:34:19 10/10
(1232/7737)
Elküldtem neked is priviben.
Viszont Te meg írj már nekem errõl az Azazelrõl, mert nagyon kíváncsi lennék. Szerintem teheted a fórumra, az nem spoiler, de priviben is jó.
Köszi!
10/10
rockqueen 2008 jan. 17. - 14:23:07 10/10
(1231/7737)
Tegnap megnéztem a Letaszítva c. filmet,amit csak azért említek meg,mert Azazelrõl szólt,aki az Odaátban a sárgaszemû démon.Azért volt jó megnézni,mert sok dolgot meglehetett róla tudni.Egyébként folyamatosan Deannékra gondoltam,mert a fõszereplõ pasi elég nehezen tudta elinétzi a démont(illetve nem is tudta elintézni)és ezért gondoltam,hogyha Deannék ott lennének,akkor õk simán el tudnák õt kapni.
10/10
rockqueen 2008 jan. 17. - 14:18:02 10/10
(1230/7737)
Nekem is küld lécci el priviben,mert én is tök kíváncsi vagyok rá,hogy fog ebbõl a helyzetbõl kikeveredni Dean.
Nekem jobban bejön Jerry mint az öccse.Neki egy kicsit fura feje van.
Azt hallottátok,hogy Hugh Laurie-t(Dr. House)megszavazták a legjobb pasinak?Én nagyon bírom õt is,de hol van külsõre Jensen-tõl?Sehol.Némely embernek elég fura izlése van,az biztos.
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 14:08:08 10/10
(1229/7737)
Köszi az összefoglalást. Hát nem semmi lesz. Valóban durvább ehhez képest ami most van. Nagyon klassz.
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 14:03:02 10/10
(1228/7737)
Teljesen egyetértek:))))
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 13:59:36 10/10
(1227/7737)
Engem sosem zavart, ha elárulták mi fog történni. Az, hogy pár szóban elmondják/leírják nem ugyanaz az élmény, mint mikor te magad látod, rendesen a színészekkel, eljátszva. Szóval én is igennel szavazok. :)
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 13:56:07 10/10
(1226/7737)
Én igennel szavazom. De azért küld el, ha ráérsz Privátba. Ne sértsük meg a többieket.
10/10
bree-gee 2008 jan. 17. - 13:47:51 10/10
(1225/7737)
Jó kérdés, én igennel szavaznék, de csak azért mert én láttam minden részt. Ha nem láttam volna, akkor nemmel. Na, segítettem???:)))))
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 13:44:29 10/10
(1224/7737)
Izé, inkább csak priviben írom meg, nehogy megkapjam a többiektõl, hogy spoilerezek.

Szavazzunk már, az ilyen fórumon lehet spoilerezni vagy nem???
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 13:34:29 10/10
(1223/7737)
Én amúgy nem vagyok teljesen képben. Ott tartanak hogy Dean egyezséget kötött azzal a keresztezõdéses démonnal, de azt nem tudom mire. Sam megmentésére? De mit adott helyette a lelkét? Bocsi de én meg nem tartok itt.
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 13:28:01 10/10
(1222/7737)
Igen, de én pont ezért vagyok rá kíváncsi, mert nem olyan lesz, mint szokott lenni. Valami olyat láthatsz, amit még senki, és lehet, az unokáid sem fognak és majd mesélheted nekik, hogy Te akkor éltél, amikor ez történt.
Már ha érdekli majd õket a filmtörténelem. :)

Ti egyébként hogy folytatnátok? De most komolyan, szerintetek hogy fog Dean kimászni ebbõl az egyezségbõl? Mert az tuti, hogy muszáj kimásznia, mert õ a fõszereplõ :)))
10/10
merkur66 2008 jan. 17. - 13:25:16 10/10
(1221/7737)
Tényleg jó az a francia oldal, fõleg, hogy valóban mi is errõl a 2 sorozatról beszéltünk. Véletlen vagy boszorkányok vagyunk? Amúgy velem már sokszor történt, hogy nagyon meg akartam nézni egy filmet és láss csodát pár hétre rá leadták. Voltatok már így?
A legjobb megoldás szerintem az lenne, ha a fanok írnánok sztorikat, azokat elküldhetnék és a forgatókönyvírók meg kicsit helyrepofoznák. Tök jó dolgok születnének szerintem.
A sztájkolókkal én is egyetértek, de jó lenne ha végre megegyeznének. A hosszú civódás egyik félnek se lesz jó, mibõl lesz pénz ha nem dolgoznak.
Ja és én is fülig szerelmes voltam Jerry O'Connolba addig míg az testvére bele nem került. Utána õ lett a favoritom. Amúgy ma este is lesz egy film amiben Jerry játszik, valami Én meg Én meg a tehén vagy micsoda.
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 13:24:14 10/10
(1220/7737)
Ezt a jelenetet láttad, amibõl ez a kép készült? Az elsõ évados bakik közt van, annyit lehet röhögni rajta! Imádom ahogy Jensen felugrik, Jared meg elkapja. :)

http://www.youtube.com/watch?v=eWg7ET2vI48
(4 perc 12 mp-nél)
10/10
bree-gee 2008 jan. 17. - 13:18:53 10/10
(1219/7737)
Én azt mondom, hogy megette a fene az egészet ha több verziót szerveznek. Se így se úgy nem lesz olyan, amilyen szokkott.

Teljesen egyetértek, menjenek pihenni, mi addig felváltjuk õket:)))
10/10
Blythe 2008 jan. 17. - 13:16:39 10/10
(1218/7737)
Olvasd el a cikket, amit belinkeltem. Két verzióra terveznek, egy hagyományosra és egy olyanra, amikor a színészek nem mennek el. Amúgy esküdj megnézném ezt a második verziót, de nagyon. Ráférne már az Oscarra egy frissítés. Vajon hogy kreatívkodják ki, hogy így is gála-szerû legyen, ha nem jelennek meg a színészek :)

Amúgy én is író párti vagyok, de szerintem mostmár tök mindegy, hogy megegyeznek-e februárig, vagy csak júniusig, mert ezt az évadot már bebukták a sorik, nem lesznek lezárások. Egyezzenek meg júniusra, menjenek el pihenni és augusztusban essenek neki a következõ évadoknak, szerintem. Aztán felejtsék el a sztrájkolást néhány évre! :)))