Téma: Odaát

10/10
bree-gee 2008 jún. 14. - 16:31:04 10/10
(4117/7737)
Vagy a Battlestar Galactica.Ezt most imádják. Szóval nem hiszem, hogy sok esélyük lenne.:(((
10/10
bree-gee 2008 jún. 14. - 16:30:06 10/10
(4116/7737)
Szerintem a Lost. Le merném fogadni.
10/10
bree-gee 2008 jún. 14. - 16:29:19 10/10 Előzmény kymara
(4115/7737)
Ez tényleg jó!!:)
Megnézted már az utolsó részt?
10/10
déna 2008 jún. 14. - 16:28:40 10/10
(4114/7737)
Képzeljétek a Supernatural-t jelölték a SYFY GENRE AWARDS-on. Ezt az elismerést sci-fi kategóriában osztják ki minden évben.

A jelölések:
Legjobb Sci-Fi Sorozat: Battlestar Galactica, Doctor Who, Jericho, Lost, Supernatural
(remélem az SN nyer)
10/10
déna 2008 jún. 14. - 16:26:20 10/10
(4113/7737)
Ugye nem történt senkivel semmi rossz tegnap? Már hogy mivel tegnap péntek 13. volt.
kymara 2008 jún. 10. - 19:19:22
(4112/7737)
A nagyláb vadászata. Nagyot nevettem rajta.
10/10
Zsebibaba2008 2008 jún. 09. - 20:20:30 10/10
(4111/7737)
ÚÚÚ a te képed is jó:)
Szívesen:)
10/10
déna 2008 jún. 09. - 20:12:54 10/10
(4110/7737)
Jaj ez tényleg nagyon jó, köszi szépen :D
10/10
Zsebibaba2008 2008 jún. 09. - 19:52:17 10/10
(4109/7737)
A likedért cserébe én is belinkelek neked 1 et:):) és szerintem ezt mindenki néze meg:) nagyon nagyon jó:))

http://www.youtube.com/watch?v=h_TXLYZQr58
10/10
déna 2008 jún. 09. - 18:52:52 10/10
(4108/7737)
Ahogy hallottam Jensen elküldte maga helyett a szüleit a Conra :)
10/10
déna 2008 jún. 09. - 18:51:09 10/10
(4107/7737)
Itt egy videó a Dallasi találkozóról:
http://www.youtube.com/user/saltnburn
10/10
déna 2008 jún. 09. - 18:50:28 10/10 Előzmény kymara
(4106/7737)
Jók az interjúk, a Kripkéset én is olvastam.
10/10
bree-gee 2008 jún. 08. - 18:56:14 10/10 Előzmény kymara
(4105/7737)
Grrr!Kripke, én, sötét sikátor!
Rajongó kínzó!!!:)
kymara 2008 jún. 07. - 20:53:53
(4104/7737)
Ez pedig Kripke interjú.
kymara 2008 jún. 07. - 20:53:34
(4103/7737)
TVGuide.com: Látom nem kamuztál mikor azt mondtad, hogy nagyon reméled, sikerül a rajongókat mérgessé tenni és kétségben hagyni a nyárra!
Kripke(röhög) Nagyon poén volt így befejezni az évadot.Dean a saját húsába akasztott kampókon lóg látszólag több ezer mérföld hosszú pókhálószerû rozsdás láncokon.Kb olyan mint M.C.Escher(*) és a Hellraiser(*2) keresztezése.

TVGuide.com: Miért küldted pokolba Deant?
Kripke: Mindenki arra számított, hogy Dean biztonságban lesz! Vagyis ez épp elég indok volt arra hogy pokolba küldjem. De bizonyos szempontokból,melyekrõl nem beszélhetek, Dean életében ez egy jelentõs fordulópont lesz.
Hatalmas dolgokra van szükség ahoz, hogy egy karakter esetében olyan radikális változásokat érj el, amely egy más irányba állítsa be azt.Egyszóval ami Deannel történt a pokolban, nameg hogy hogyan is jutott ki onnan lesznek a 4 évad fõ kérdései.

TVGuide.com: Szóval lesz egy csomó jelenet a pokolban?
Kripke: Nem volt szükséges. Dean sokkal több idõt tölt el a pokolban, mint azt bárki is gondolná. Emberi idõ szerint kb 6 hónapot töltött ott, talán egy kicsit többet. De ki tudja, hogy a pokolban közben hány év vagy akár évtized telt el?(röhög) Nem fogom elárulni, hogy hogyan szabadul ki, de más 'tájra' fog felszínre jutni. Sokminden megváltozott, mialatt távol volt, és sokmindent rendbe kell hoznia a szeretteivel a hosszú távollét után.

TVGuide.com: Ember marad, vagy...egy kicsit démoni?
Kripke: Több száz évig tart, míg démonná válsz odalent. Dean nem lesz démon, de folyamatos rejtély fogja belengeni ezzel kapcsolatban. Amikor kijut pokolból, lesz egy kevés emléke arról, ami történt vele ott lent. Ez lesz az egyik rejtély az évadban.

TVGuide.com: Ha már a démonokról van szó, Ruby vissza fog térni? Lesznek új karakterek?
Kripke: Ruby vissza fog jönni és új természetfölötti fajokat/lényeket is bemutatunk majd. Szándékunkban áll visszahozni Steve Williams-et, az öreg elkeseredett remetevadászt, Rufust.

TVGuide.com: Térjünk a sorozat lényegére!Hogyan fog Dean pokoli látogatása hatni a testvérek közti kapcsolatra?
Kripke: Nagyon erõsen. Lassan felszínre törnek Dean emlékei a pokolban eltöltött idõrõl, és ez drasztikusan fog hatni a kapcsolatukra. Dean gyakorlatilag hadifogolyként tér vissza a legrosszabb pokolból —szó szerint—. Hogyan tudod újra folytatni életedet, amikor ennyi szörnyûségen mentél keresztül? Ez lesz az egyik fõ kérdés vele kapcsolatban.De ne aggódj, ugyanaz a nagyokos maradt, mint amilyen mindig is volt

TVGuide.com: Mi szomorította el Samet annyira? A fináléban láttuk a hatalma egy részét,amikor az 'überatomtáp' Lilith ellen harcolt.
Kripke: Ahogy láttuk,Sam immunis volt Lilith erejére.. Van még ezzel kapcsolatban pár csavar és meglepetés a tarsolyunkban. Sam megígérte Dean-nek rögtön a halála elõtt, hogy nem fogja használni az erejét és felfedezni a benne rejlõ képességeket.
Amikor Dean visszatér, Sam azt mondja neki, hogy "megígértem, hogy nem fogok arra a bizonyos útra térni, mert megígértetted velem" de elkezdünk azon töprengeni, hogy valóban ez lenne az igazság? Lehet ez bármi miatt, de az írók eddig egyik évaddal kapcsolatban sem voltak még soha ennyire izgatottak! Van egy pár igazán izgalmas és csavaros ötletünk!

TVGuide.com: Talán elég izgalmas lesz ahoz, hogy ne ez legyen az utolsó évad?
Kripke: Talán. De minden évadot úgy írja meg az ember, mintha az utolsó lenne aztán reménykedsz a legjobbakban.
kymara 2008 jún. 07. - 20:49:21
(4102/7737)
Õ az egyik fõ író.
kymara 2008 jún. 07. - 20:48:46
(4101/7737)
Alice Jester : Elõször is, azthiszem az elégedett rajongók visszhangja éltet minden egyes embert, aki ezen a remekbeszabott 3. évadon dolgozott. Annak ellenére,hogy ez egy rövidített évad volt, mégis nagyon sok izgalmat,borzongást, valamint Sam-et és Dean-t kaptunk benne, és majd el epedünk a folytatásért. Elégedett vagy az eredményekkel?

Sera Gamble: Minden összevetve elégedett.Sok dolgot tudnék mutatni,amit utólag kijavítanék az epizódjaimban, de ez mondjuk minden évadra igaz. Utólag összegezve ez egy nagyon vidám,kreatív évad volt.Tönkretettünk pár gyerek,-karácsonyi és tündérmesét,meg ugye a nyúl láb története plusz a horror doki...Nagyon örülök, hogy Deant a pokolba küldtük.Ha bármit kihagytunk volna az évadból, az nagy kár lett volna.

Alice Jester: Tökéletesen ördögi módon, a 3. évad Dean halálával és szenvedésével a pokolban, valamint a megtört és a benne bombaként ketyegõ képességekkel megáldott Sam hátrahagyásával végzõdött.Eric Kripke már elszórt egy morzsát arról, hogy Dean más színben fog feljutni.Mennyire kell ezt komolyan venni? Mennyire lett rossz Dean? Sam képességei vissza fognak térni a negyedik évadban?

Sera Gamble: Azt tudom mondani, hogy a világ más lesz, mert Samnek Dean nélkül kellett folytatnia az életet. Sam és a képességei? Nézd meg a részeket és majd kiderül. Ebben az évadban ügyelni fogok,hogy ne kerüljön ki túl sok spoiler. Tudom, tudom, ez veszett fejsze nyele, mert manapság mindent felpakolnak a netre. Ha ez rajtunk múlna, minden hamis hírt tartalmazó oldalt lekapcsolnánk. De csakis rajongók iránti szeretet miatt.Mert azt szeretnénk, hogy pont olyan izgatottak legyetek az új részek megtekintése alatt, mint amikor mi a stúdióban ültünk és megalkottuk õket!Nagyon komolyan izgatottak vagyunk a következõ évaddal kapcsolatban! Talán ez lehet az egyik kedvencem az összes közül.Vagy nagyon beálltam a kool-aidtól(*) vagy tényleg mindenkinek volt nagyon jó ötlete az évaddal kapcsolatban:).

Alice Jester : Most is írtok különleges részt a 4. évadba?

Sera Gamble: Én írom a második részt,amiben nagyon sok kedvenc szereplõnk fog visszatérni-nagyon remélem legalábbis! Rettenetesen szorítok, hogy a színészek szabadok legyenek vagy különben nagyon sok mindent ki kell húznom és át kell írnom a forgatókönyvben.

Alice Jester : Milyen volt az írók szobájában (stúdióban), amikor a sztrájkból visszajövet megírtátok az utolsó 4 részt? Képesek tovább vinni az írok a lendületet a 4. évadban?

Sera Gamble: Átnéztük egy halom dolgot és történetet amit otthagytunk a sztrájk kezdetekor, majd eldöntöttük, hogy melyik dolog várhat és melyik nem.Dean szerzõdése nem várhatott szóval arra összpontosítottunk, mert ezzel kapcsolatban volt a fiúknak a legtöbb tennivalójuk.A többi otthagyott dolog egy része sajnos már soha nem fog napvilágra kerülni, viszont nézzük a jó oldalát is, rengeteg bemutatni való szörnyünk van, amit eddig a sztrájk miatt nem sikerült tálalni.
Elég kevés idõnk volt-nekem legalább is tuti, kicsivel kevesebb, mint 4 hét. Bob és Eric soha nem hagyták ott a melót, szóval elég kevés esélye volt annak, hogy elveszik a sorozatra jellemzõ lendület.Az évadok között felvettünk pár új írót,eléggé csípem õket.

Alice Jester : Volt egy pár új író a harmadik évadban, különös tekintettel pl Jeremy Carver (“Mystery Spot” c. rész), míg a többi kedvenc,Raelle Tucker és John Shiban távoztak.Azt is lehetett ugyanakkor hallani, hogy lehet, lesz még egy pár új író a negyedik évadra is.Milyen érzés alkalmazkodni az új írókhoz? Sokat megváltoztat a friss, kreatív energia?

Sera Gamble: John Shiban amúgy tanácsadóként maradt ez év végéig-egyébként azért lépett le, hogy a saját mûsorát futassa-.Igen, Jeremy Carver döbbenetes szakmailag és emberileg is egyaránt.És igaz, lesznek még új írok ebben az évadban.El tudom képzelni, hogy egy új írónak sokkal nehezebb dolga van felvenni a lépést az egész show-al, mint fordítva.Olyan új lehetõségeket és ötleteket hoznak ezáltal, amikre egyszerûen nem is gondoltunk.Pontosan ezért is fontos a friss vér az írók közé.

Alice JEster: Mi történik, amikor egy ötlet felmerül? Ki dönt végül, hogy az mehet? Mennyire vannak beosztva a feladatok az írók között?

Sera Gamble: Körbe körbe sétálunk a szobában, majd végül fejenként 3-4 ötlettel áll elõ mindenki.A legígéretesebb ötletek maradnak meg,Eric dönti el a végén, hogy melyikük mehet. Az írói feladatok néha ki vannak osztva aszerint, hogy kinek jutott eszébe egy bizonyos ötlet, de ezek felett nincs szavatolt tulajdonjog. Felépítünk egy durva rendszert,amiben párosítjuk a befejezett ötleteket és elképzeléseket egy kis csipetnyi mitológiával, majd végül kijelöljük a részt gyártásra.Elég sokszor csak nagyon késõn készülünk el, fõleg akkor, ha szorít az idõ

Alice JEster: Amikor mindenkinek szünet volt, az írók továbbra is folytatták a munkát? Hogyan néz ki egy író éves ütemterve?

Sera Gamble: Hát mindenki nevében ugye nem beszélhetek,de én végigdolgoztam ezt a szünetet.Voltak más projektjeim is.Voltak idõszakok, amikor többet pihentem,de én nem bánom, ha ki kell hagynom egy vakációt amikor valami olyanon dolgozom, ami felüdülést jelent.Nehéz ez a munka, de cseppet sem fáradtságos.Olyan érzésem van munka közben ,mintha megnyertem volna a lottót:).

Alice Jester : Az IMDb szerint te voltál a producere a 3. évadnak.Mit tesz pontosan egy író/producer? Hogyan változott meg a pozíciód?

Sera Gamble: Az elsõ és legfontosabb feladatom az írás, ez nem változott egyik évrõl a másikra.

A tévében azért kerülsz feljebb a ranglétrán, mert szerepelsz (ellenben sok írót rúgnak ki). Minden egyes évadban törekszel arra, hogy magasabb pozícióban legyél, így léphetsz fentebb azon a bizonyos létrán,de nincsen minden egyes lépcsõfok pontosan megfogalmazva, ennek ellenére jó tudni, hogy amikor van egy jó pozíciód, akkor képes vagy forgatókönyvet írni, vagy éppen másnak segíteni a sajátjában, valamint szemmel tartani a gyártás menetét.

Amikor a Supernaturalban kezdtem, az akkori partnerem és én még nagyon kezdõknek számítottunk a többi író között,szóval a felettünk álló írók több dolgot csináltak, válogatást tartottak a szerepekre, vagy éppen a rendezõkkel és más egyéb fejesekkel találkoztak, (egy epizód legyártása a supernatural esetében különösen poén, mivel hozzátartozik a munkához a különbözõ dolgokról, pl mû vérfarkas fogakról, vagy egy befõttes üvegnyi kukacról készült fotók elküldése is) és egy nálunk feljebb pozícióban lévõ írót jelöltek ki mellénk, hogy szemmel tartsanak mindent és segítsenek a sztori megírásában.Most három évaddal késõbb már minden fentebb felsorolt dolgot én végzek el.Vannak már új,alacsonyabb pozícióban lévõ írók, most rendeztem õket párba, hogy segítsék egymást.Ez az élet körforgása.

Alice Jester : Imádom azt a képességedet, hogy olyan történeteket vagy képes írni, melyek több órás magukba fordult és elszánt karakter elemzést váltanak ki a rajongókból.Ez az évad sem volt kivétel a “The Kids Are Alright”, a “Fresh Blood” és a “Dream A Little Dream Of Me”(amely megírásában ha jól tudom te is résztvettél) c. részekkel.Neked mi jön be, a mély, alapvetõen karakterorientált részek, vagy inkább egy "Jus in Bello" féle tökös,a karaktereket próbára tevõ kemény akcióval fûszerezett epizód?
Hol veszed ösztönzést a történeteidhez?

Sera Gamble: Mindkettõt szeretem.A végére ígyis-úgyis a karakterekrõl szól a dolog,csak a supernaturalban a karakterekrõl szóló jelenetek hajlamosak eltörpülni a fröcsögõ vér, a szörnyek vagy éppen egy halálos veszéllyel fenyegetõ ilyesztõ kislány miatt.Annak ellenére, hogy mennyire akció orientált vagy mélázgatós és szomorkás a rész, mindig megtalálom annak a módját, hogy egy váratlan bepillantást nyerjek Sam-be és Dean-be.A "Jus in Bello" tele van fegyverekkel és ördögûzésekkel,de amikor arra a részre gondolok,akkor mindig a Dean és Henriksen között lejátszódott dolgok jutnak az eszembe.Szeretem azt a részt, amikor Dean elismeri, hogy nem nagyon hisz abban, hogy az õ oldaluk képes gyõzni és a világnak így véres vége lesz.Az megfelelõ inspiráció megszerzése a második számú munkám.Valószínûleg sokkal több pénzt költöttem el eddig könyvekre és zenékre, mint bármi másra az életben.Gyakorlatilag telepakolom a fejemet,majd a dolgok véletlenszerûen pattannak ki belõle. A “Houses Of The Holy” c. részt egy olyan vers ihlette, amit még 17 évesen olvastam, a “The Kids Are Alright” c. epizód megálmodásában pedig egyértelmûen befojásolt a hírekben hallott szörnyû sztori, miszerint egy asszony megfojtotta a saját gyerekeit.

Alice Jester: Hogyan jutottál el odáig, hogy megír egy ennyire hátborzongató történetet mint a "Time on My Side" és miért szereted ennyire kínozni Sam Winchestert? Egy szemgolyót kivájni? Nem szokott Jared Padalecki beszarni, amikor meglátja a nevedet a forgatókönyvön?

Sera Gambler: Jared egy kivételes színész.Jó a testjátéka,ügyesen mozog, és remekül ki lehet vájni a szemét is ha éppen az kell.A legfinomabb dolog ha ugyanannak a színésznek írsz évekig az az , hogy tudd kihasználni azt, amiben a legjobbak.Természetesen azokat a dolgokat is egy oldalon keresztül sorolhatnám amiben Jensen az ász (például gyerekekkel játszani, lényegtelen sorokat viccessé tenni, egy egyoldalú telefonbeszélgetés folyamán a teljes érzelmi skálát végigjátszani.) Arról meg hogy Jaredet kiveri-e a víz amikor meglátja a nevemet a forgatókönyvön, nos azthiszem meg kell majd kéreznem.De mit kellene tennem, ha igennel válaszol? Abbahagyni a kínzását és selyemfiút csinálni belõle? Na azt azért nem.

Hogyan is sikerült megírnom azt a részt...Benton doki már több évad óta a fejünkben volt,ez egy klasszikus esete annak, amikor a tökéletes pillanatra várunk a karakter bevetését illetõen.Tudtuk, hogy olyan részben kell majd alkalmaznunk, ahol fontos tényezõ az idõ, mondjuk közvetlenül egy finálé elõtt, amikor is Sam kétségbeesetten próbálja megmenteni Dean-t.Szóval úgy tûnt jó ötlet elõállni egy halhatatlan szörnnyel.Nagyon izgatott voltam amikor ezt írtam, ugyanis orvos családból származom, így a sebészet fájdalmas és egészségtelen történelmérõl az évek során már sokat hallottam.A sztori lényege ugyan nem csak az, hogy széthányd tõle a beled, de amikor elvált, hogy ez egy véres rész lesz, azt akartam ,hogy hozzuk ki magunkból a legtöbbet és legyen ez a legvéresebb mind közül!

Alice Jester : Ha már a "Time on My Side"-ról beszélünk, Rufus Turner karaktere fantasztikus volt.Van rá remény, hogy vissza fog térni egy pár rész erejéig? Steven Williams kitûnõ választás volt a szerepére.

Sera Gambler : Steven Williams adta az érzést, nemigaz? Valamit majd kifõzünk a számára késõbb az évad folyamán.

Alice Jester : Áttekintve az egész évadot, rengeteg fan csatlakozott hozzám és támogatta a "Baszki Kripke" kijelentésemet mint egy elismerésként a hihetetlen zárórészért és önmagában az egész évadért! Eljuttatnád az üzenetünket a fõfejeseknek? Vedd ezt egy bókként a te munkádért is természetesen. Köszönjük, hogy újabb remek évaddal ajándékoztatok meg minket, és majd meg halunk, hogy lássuk a következõt!

Sera Gamble: Természetesen átadom, és nagyon köszönöm! Megéri majd várakozni
kymara 2008 jún. 04. - 20:39:22
(4100/7737)
Kenterbe verik az összes filmes testvérpárt.
10/10
déna 2008 jún. 04. - 19:39:19 10/10
(4099/7737)
Az már igaz! Szerintem simán megérdemlik ezt a címet :)
10/10
merkur66 2008 jún. 04. - 19:32:31 10/10
(4098/7737)
És milyen elõnyös képet tettek be rõluk a cikkbe:)))