Téma: Oldboy

10/10
Roy Mustang 2008 szept. 20. - 18:31:12 10/10
(43/223)
Ez tényleg egy kurva jó film!
Akárhányszor megnézem,mindig padlót fogok......
Redfield 2008 szept. 20. - 18:13:28 Előzmény verdeleth
(42/223)
Ezen is túlvagyok már. A film, amirõl mindenki imád beszélni. Amit mindenki Istenít! (Kivéve Moesko-t) :)
Jó késõn néztem, és a felénél kitaláltam, hogy elteszem magam holnapra, de nem tudtam abbahagyni, lekötött és izgalmas volt.
Rosszabbra számítottam, pedig egyáltalán nem számítottam rossz filmre. Fogom én ezt majd még újra nézni is, azt hiszem. :)
10/10
10/10
Ghavin 2008 júl. 21. - 00:10:08 10/10
(41/223)
Számomra ez a film jelenti a filmmûvészet egyik csúcsát. "Bosszúfilm"=Oldboy, minden más hasonló jellegû próbálkozás legfeljebb lábjegyzet lehet egy az Oldboy-nak szentelt könyben.
oldindianboy 2008 júl. 09. - 10:39:47 Előzmény SandroVM
(40/223)
Chan-wook Park bosszú trilógiájának valóban a középsõ darab, az Oldboy a legerõsebbje!Bár a Bosszú Ura és a Bosszú Asszonya is tetszetõs alkotások, közel sem olyan bravúrosak, mint az Oldboy.
Ennél a filmnél minden rendben van. A sztori, a mondanivaló, a képi világ, a zene, a színészi játék...minden.
Ha el kellene dönteni, hogy ez a film a tömegkultúra terméke, vagy a magaskultúra (mû)remeke, mûvészi alkotása, akkor én mndenképp az utóbbira szavaznék!
Persze ez az én véleményem, lehet, hogy sokaknak nem tetszik a film.
Mindenesetre szerintem az Oldboy lesz annyira idõt álló, hogy 20-30 év múlva is meg lehessen nézni...majd újra, és újra és újra...márpedig ez a magaskultúra (mûvészet) jellemzõje!

ui. Erõszakos lenne a film? Igen az! De kérdem én, nem egy erõszakos, õrült világban élünk? Na ugye!
Hogy egy alap film, a Donnie Darko egyik betétdalából idézzek: "It's a very, very...mad world"
10/10
efes 2008 júl. 03. - 14:58:50 10/10
(39/223)
Nem ragozom, 10 pont. Minden további a filmvásznon (képernyõn, monitoron) ott van rajta.
10/10
verdeleth 2008 máj. 26. - 10:26:27 10/10
(38/223)
privátba tudok küldeni egy linket ha a zene kell
Android666X 2008 máj. 22. - 09:07:23
(37/223)
Remek film, már régen a kedvencek között van.
10/10
verdeleth 2008 máj. 05. - 20:11:03 10/10
(36/223)
Ez egy olyan film, ami nagyon sok embernek bejön. Aki szereti a fifikás thrillert, azért, aki szereti az erõszekot, azért. És aki igazi lélektani drámát akar, az is megkapja, õ a legjobban Nagyon kevés film tud egyszerre ennyi mindent megjeleniteni, az Oldboynak mégis sikerült. Az hogy ez egy kitaláció, egy dolog, de ahogy azt ábrázolják (nem a vérre gondolok) az úgy tökéletes ahogy van. Sokak szerint nem életszerû. Szerintem meg már sok undoritóbb dolog történbet a világban.
8/10
SandroVM 2008 febr. 19. - 17:05:49 8/10
(35/223)
Nem igaz, hogy mit nem tudnak a dél-koreaiak. Imádom õket. Ez meg egy mûalkotás, kár hogy nem tudom most rögtön megnézni A bosszú asszonya és A bosszú ura filmeket. Mindenkinek ajánlatosak, akiknek ez tetszett, bár állítólag ez mindközül a legjobb.
noriko 2008 jan. 04. - 16:28:34
(34/223)
10/10
NADAL14 2008 jan. 03. - 20:17:04 10/10
(33/223)
hu nagyon jó ez a film.sok benne az erõszak de mégsem céltalan az egész.ez a rendezõ tud valamit ,ahogy nézem szinte mindegyik filmje dijazott.remélem megtudom nézni a többi filmjét is .a sok amerikai szemét után felüdülés az ilyen film!
noriko 2008 jan. 03. - 15:27:44
(32/223)
sõt, a rendezõi és színészi kommentár szerint Choi Min-sik tényleg a saját kézfejét tetoválta a tetkós jelenetben, mert nem volt idejük mû kézfejet gyártatni, és õ meg bevállalta...
A színészi játékon sokat gyengített a szinkron szerintem. Felirattal is nézze majd meg, aki amúgy is megnézné megint! :)
NE OLVASD TOVÁBB HA NEM LÁTTAD-
a végén az öngyilkosság szerintem elfogadható, ha úgy nézzük, hogy a szereplõnek igazából a nõvér(húg?) halála után csak az volt az életcélja, hogy véghezvigye kegyetlen bosszúját, amire éveket áldozott. Amikor áldozatát (Oh Dae-su-t) kiengedik, meg is jegyzi, hogy magányos, ami jelezheti, hogy más elfoglaltsága nem igen volt, és csak a bosszúnak élt. Aztán amikor ezt letudja, csatlakozik nõvéréhez. Bûntudata max abban lehet, hogy elengedte a lány kezét. Érdekes megfigyelni, hogy az öngyilkosság elõtti visszaemlékezése végén, a kezével pisztolyt formáz, és a jelenben már tényleg ott a kezében a pisztoly, aztán meghúzza a ravaszt.
8/10
zee944 2008 jan. 03. - 11:46:14 8/10
(31/223)
Szépen mondta, uram.

(Baldrick)
feketevipera 2008 jan. 03. - 11:39:57
(30/223)
Én sem vagyok az ázsiai filmek nagy rajongója, fõleg azokat nem szeretem, amelyek tele vannak céltalan erõszakkal. Ebben a filmben is voltak ilyen "fölösleges" részek, de sokkal inkább az dominált, hogy korunk embertelenségérõl rántsa le a leplet. Végül is szerintem ezt jól kifejezte az a mondat, hogy "nem vagyok rosszabb, mint egy állat".
Persze azért jó néhány kérdést is felvetett bennem a film. Meddig mehet el az ember a bosszúállással? Ilyen esetekben kinek adunk igazat? A fõhõsnek-e, aki - NE OLVASSA TOVÁBB AZ, AKI MEG AKARJA NÉZNI A FILMET - a pletykáival lavinát indít el, lefekszik a saját lányával (persze tudtán kívül), illetve saját barátjának a halálát okozza? Vagy esetleg az aberrált fõgonosznak, aki szintén bosszút áll a húgáért? Felmerülhet az a kérdés is, hogy ki állt bosszút kin. Jogos volt- e a bosszú?
Tehát ez nem egy egyszerû verekedõs-lövöldözõs film, hanem nagyon súlyos mondanivalót is tartalmaz - rólunk, emberekrõl. Nem annyira megérteni nehéz, mint befogadni. Éppen ezért csak ajánlani tudom azoknak, akik többre vágynak a hétköznapi posványnál, bár nem szórakoztatni fog, hanem inkább megdöbbenteni (talán nem is az erõszakossággal, mint inkább a tartalommal) és elgondolkodtatni. Jó kis logikai játék, s ugyanakkor utazás az emberi lélek mélységeibe is.
Eper18 2008 jan. 03. - 00:28:55
(29/223)
hát sztem azért elég durva volt!de lehet hogy csak számomra! nagyon tetszet,azt hiszem még meg fogom nézni egy párszor...
8/10
erdling 2008 jan. 03. - 00:06:56 8/10
(28/223)
hát, nem volt annyira durva, mint beharangozott. nem értem a nagy felháborodást korábbról.
olyan nagyon azért nem tetszett. maradok beat takeshinál és ha könnyedebbre vágyok, hát jöhet tarantinó.
mhunya 2008 jan. 02. - 23:59:11
(27/223)
Azt hiszem, megvan a második kedvenc filmem.
mhunya 2008 jan. 02. - 23:58:35
(26/223)
The octopus being eaten alive was no special effect but a real animal; four were used during the making of this scene. Actor Choi Min-sik, a Buddhist, said a prayer for each one. It should also be noted that the eating of live octopi (called sannakji (산낙지) in Korean) as a delicacy is not unheard of in East Asia, although it is usually cut, not eaten whole. When asked if he felt sorry for the actor Choi Min-sik, director Park Chan-wook stated he felt more sorry for the octopus.
noriko 2008 jan. 02. - 22:05:04
(25/223)
Akkor én meg a Ricky Oh-t (bár azt nem az élethûség miatt :D )
A Bosszú trilógiából szerintem a Bosszú ura a legerõszakosabb. Legalábbis abban mutatják a legtöbbet, a másik kettõben inkább képen kívüli a nagyrésze. Igaz, nem számoltam, de ez volt a benyomásom.
ouzosprite 2008 jan. 02. - 21:12:48
(24/223)
Igen, az Ichi sem rossz, de ha ázsia és durvulat, akkor ajánlhatom a Guinea Pig sorozat néhány részét. Pl. az elsõt, a Flowers of Flesh and blood-ot...
Höhö.