vino-et-veritas 2016 aug. 25. - 16:30:08
(229/349)
Bocs, hogy "belepofázok".

"Ez számomra viszont azt jelzi, hogy nálunk valami azért nincs teljesen rendben."

Pont itt a gond. Néhány éremesélyes ki tud jutni (akik hoznak is valamit), de az a "tömeg" már nincs mögöttük, ami az pontszerzõ helyekre pályázhatna. Az egész csak a gyõzelemre van kihegyezve. Csapat/labdasportokban szinte sehol sem vagyunk, ökölvívás, birkózás, cselgáncs is a "padlón", a súlyemelés, atlétika régóta elesett, stb. Itt nemcsak az olimpia a gond, hanem olyan világversenyeken kezdõdik az egész, ahol már eleve nem tudnak "kvótát" szerezni, már ott sincsenek jó helyezések...
Hogy ez mennyire motivációs, sportvezetési, utánpótlási vagy kötségvetési kérdés (valahol mindegyik), nem tudom pontosan megítélni.
jani-wan 2016 aug. 25. - 16:25:51
(228/349)
Mert a tenisz mennyivel kerül többe mint az atlétika?
És mi van ha az a szerencsétlen pont a teniszhez a legtehetségesebb?
Ja és a ping-pong (asztalitenisz) ellen nincs kifogásod? Miért, mert kisebb ütõ kell hozzá? Hát az sem olcsó ha valaki csóró. És neki is fizetnie kell a tagdíjat minden hónapban ha edzeni akar. És cserélni a lapokat az ütõjén.
És golfszettet is lehet venni használtat olcsón. Azzal meg ki lehet menni a ligetbe gyakorolni, és az még csak pénzbe sem kerül.
http://sport.vatera.hu/utos_sportok/golf/elado_decathlonos_golf_szett_taska_utok_labdak_2321769530.html
Tessék, 16000 Ft. Egy atléta is befizet ennyit tagdíjban két-három hónap alatt. A tornász is.
A golfhoz meg nem kell tagdíj.
Lovagolni is lehet anélkül hogy lovat venne az ember.

Szóval ezekben is feltörhet a "csóri" a szóban forgó anyagi akadály nélkül.
jani-wan 2016 aug. 25. - 16:12:51 Előzmény Edmond Dantes
(227/349)
Nem törekedtem teljességre, így is sokat írtam.

De az valóban nagy probléma hogy nálunk az arany az jön, idõnként többen, most kevesebben hozták a "kvótát", és mögöttük valahogy nincsenek akik hoznák stabilan a jó eredményeket.
Pláne hogy most két ember hozta a zömét.
Valahogy az ember arra számítana ha van 8 arany akkor van több ezüst, arany, 4. 5. 6. stb... elõkelõ helyezés.
De nincs.


Szerintem az állandó top 10 közeli hely az országok összevetésében az nagyon jó. Persze ez azért van mert van pár nagyon domináns ország, mint az USA, Kína, Oroszok, meg mostanában a nagybrittek.
A németek még NDK-s idõkben vittek sokat. Érdekes hogy náluk, velünk ellentétben ott van a sok ezüst és bronz, és nem annyira domináns az aranyérmek száma a többi teljesítményhez képest mint nálunk.
Ez számomra viszont azt jelzi, hogy nálunk valami azért nincs teljesen rendben.
jani-wan 2016 aug. 25. - 15:46:49
(226/349)
"...Forma-1 ..."

Azzal hogy az értelmes mellé szándékosan nyilvánvaló hülyeséget párosítasz azzal nem gyõzöl meg az értelmese embereket, mivel szánalmas kísérleted csak a tudatlanokra hat. Mi meg tudjuk hogy mekkora ökörség amit megint írtál.
Ha meg téged zavar akkor ne nézd!
Na nem mintha olyan sok olimpiai focit meg teniszt közvetítettek volna. Pfffffffffff...
csabaga 2016 aug. 25. - 12:49:59
(225/349)
A sznúkerrel az a gond,olyan 50 ember tud megélni belõle az egész világon,közöttük is nagy a szórás a milliomostól az éppen hogyig,a többi már mínuszban van.Magyar profi játékos nincs is.
Edmond Dantes 2016 aug. 25. - 10:27:30
(224/349)
Ja és: a "tömegsportba" nagyon különbözõ sportágak tartoznak különbözõ országokban, földrészeken. A tenisz igenis tömegsport, ahogyan a lejjebb már említett golf is. Egyiket sem kedvelem, szóval nem azért írom. Ahogyan a szintén említett vívás v kajak-kenu (és folytathatnám) viszont a legkevésbé s e m tömegsportok, ráadásul pénznyelõ automataként viselkednek és gyakran még csak nem is az arra érdemesek "nyelik" a pénzt. Magyar szemnek kedvesek, de nem minden magyar szemmel vizsgálandó: teszem azt, a kajak-kenuval összevethetõ e v e z é s t itthon szinte a kutya se nézi...ahogyan a legtöbb országban a kajak-kanut nem nézi a kutya sem. Márpedig megkockáztatom: az evezés "jobb móka" mint a kajakozás...a kenuról már nem is beszélve és tömegsportnak, sõt símán szórakozásnak, kikapcsolódásnak ("csónakázás") is jóval elterjedtebb az evezés.
Edmond Dantes 2016 aug. 25. - 10:17:18
(223/349)
Nagyon helyes (mármint h snookert nézel), ezt hívják a választás szabadságának, mert hogy (mi tudjuk) van olyan h választás szabadsága...meg van olyan is h a szabadság választása :)

A beszélgetés közben már olyan mederbe terelõdött olimpia kapcsán (v attól részben függetlenül?) h szabad-e, érdemes-e ún. "drága" sportágakat olimpián kitûzni/tartani és h melyik sportág számít "drágának". Ehhez kapcsolódva dobtam be -részben tréfásan- a snookert, ami ránézésre nem tûnik túl drága sportnak. Naná h "a megtestesült" profizmus és alapvetõen a pénz határozza meg"...na de melyiket, mit nem? Legfeljebb álcázottabban. Akkor már inkább vmi legyen az, aminek látszik. Kajak-kenu, vívás is (hogy "magyar" sportágaknál maradjak) "a megtestesült" profizmus és alapvetõen a pénz határozza meg"...csak n e m hozzák, hanem nagyjából (el)v i s z i k a pénzt, ami fiskális világunkban -dicsõség és szívet dobogtató honkebel ide, éremtáblázat oda- azért nem mellékes körülmény.
vino-et-veritas 2016 aug. 25. - 09:50:59
(222/349)
Én sokat nézek, kikapcsol...
Viszont ez a "megtestesült" profizmus és alapvetõen a pénz határozza meg (pl. ranglista), hasonlüóan a teniszhez.
Csakhogy ez sem "tömegsport", az élvonal gyakorlatilag a Brit-szigetekre korlátozódik (+ valamennyire "gyarmatok") és némiképp Ázsia...
Amúgy az nagyon helyes, hogy az Eurosport olyannal is foglalkozik, amit máshol messze számûznek a kínálatból (pl. kerékpár, WEC, stb.), amik túl "hosszúak" másoknak...
Edmond Dantes 2016 aug. 25. - 09:30:05
(221/349)
Ismét vitatkoznom kell. A labdajátékok igenis nagyon drága mulatságok, fõleg feltûnõ ez, ha a csapat gyengén muzsikál. Részletesebben ld ez alatt 250-ben. Akkor már inkább snooker :) én ugyan hogy nem nézek snookert, de látom h csak úgy dõl az Eurosportról...és ránézésre nem tûnik túl drágának sem. Költség/haszon aránya valszeg kedvezõ és elegen nézhetik is, különben nem adnák annyit.
Edmond Dantes 2016 aug. 25. - 09:24:09
(220/349)
Az ún. "egyszerû sportágak" olykor v nagyon is gyakran igen drágák...legfeljebb nem "apucitól megalapozott tõkébõl", hanem közpénzbõl v szponzorációból fedezve. Nem ismerek drágább sportot mint pl a labdarúgás. Aztán vagy megtérül vagy nem. Nálunk mondjuk biztosan nem. A golf pedig önmagában nagyon is olcsó sport ld 201 itt, azóta ebben a témában igen érdekes cikket olvastam máshol, ami megerõsíti 201-ben felvetett gondolataimat. Azt a cikket nem én írtam :)

"Valami" a legtöbb sportágban "drága": pályák, sporteszközök, szükséges körülmények/infrastruktúra, edzõ/sportoló maga stb. És a "drága" sportágak nagy része ráadásul veszteséges is, legyen az "egyszerû" vagy "bonyolult" sportág.

És hát az "egyszerû csóri ember bármilyen anyagi akadály nélkül" n e m törhet fel...csak kivételes esetben és csak kivételes teljesítménnyel. (Mo Farah)
csabaga 2016 aug. 24. - 18:32:19
(219/349)
Akkor a labdajátékokat kellene erõltetni,oda csak egy mez kell,és talán ott számít legtöbbet a tehetség.
Más kérdés,hogy a többségükben sehol sem vagyunk,de ez már a hazai utánpótlás-kiválasztás-edzõ-rengeteg munka probléma.

1964-ben még a férfi kosár és röpi csapat is kinn volt.A szerbeknél most is kinn vannak és döntõket játszanak.
Keresztes³ovag 2016 aug. 24. - 18:04:14 Előzmény jani-wan
(218/349)
akkor maradjon meg a foci és tenisz, sõt akkor már jöjjön forma-1 is meg Darts, és zúzzák romba teljesen a népszerûtlen sportágak figyelmét. Legyen kiemelés is! Ha valaki az említettekben gyõz, akkor annak országa az éremtáblázaton kerüljön elõrébb.....Pfff
offtopic
Keresztes³ovag 2016 aug. 24. - 18:01:11
(217/349)
? :)
Keresztes³ovag 2016 aug. 24. - 17:59:58 Előzmény Edmond Dantes
(216/349)
"...amúgy sem az olimpiára valók, mert semmi közük hozzá": ezt sajnos nem tudom értelmezni"

Olimpián egyszerû sportágakat akarok látni, amihez pl. nem kell apucitól megalapozott tõke (tenisz, kerékpár, golf, lovaglás), hogy aranyéremig jussanak. Olimpiára olyan sport való, amiben az egyszerû csóri ember (Atlétika) is feltörhet bármilyen anyagi akadály nélkül.
csabaga 2016 aug. 24. - 16:47:51 Előzmény Edmond Dantes
(215/349)
Nem teljesen ide tartozik,de a foci EB-n a béketábor szintén jól teljesített.Vagyis a jó olimpiai eredmény mögött volt valódi tudás is.
Edmond Dantes 2016 aug. 24. - 09:58:24
(214/349)
"A foci is érdekes kérdés,mivel mi kihasználva az amatõr szabályt az "álamatõrjeinkkel" hoztunk három aranyat."

...kihasználva az amatõr szabályt, amit Avery Brundage, a NOB amúgy ókonzervatív elnöke a végsõkig és minden ésszerûségre fittyet hányva erõltetett rá az (olimpiai) sportmozgalomra. Brundage, aki Hitlerrel és Sztálinnal is "barátkozott" (meg Rákosival is: 1953/Népstadion megnyitó), ha s a j á t érdekei (nem a NOB érdekei!) éppen úgy kívánták. Ádáz ellensége volt a "profizmusnak" és valszeg nem akart tudomást venni az általad is említett álamatõrizmusról. Ezzel a hozzáállással megnyitotta az utat a szoc. béketábor fényes olimpiai szerepléseihez, a sokáig kontrollálatlan -vasfüggönyön inneni- doppingoláshoz és sok minden nemkívánatos egyébhez.
Edmond Dantes 2016 aug. 24. - 09:37:02
(213/349)
Milyen igaz...akaratlanul is Pálgizáltam...kárpótlásul ld 242 ez alatt :)
Edmond Dantes 2016 aug. 24. - 09:34:16
(212/349)
Miért is? 4x200 nõi váltó aranyérmes volt ugyan az idei londoni EB-n, de ez volt a parasztvakítás, itthoni használatra. Rióban az elsõ 4 (!) helyen tengerentúli váltók végeztek éspedig a várakozásoknak/idõeredményeknek m e g f e l e l õ e n. Legjobb európaiként 5. Svédo., 6. Magyaro. EB-n a svédek beérték a "szerény" 6. hellyel. Ja és a riói döntõben jobb idõvel lettünk hatodikok mint a londoni EB-n elsõk = még a "rossz formaidõzítésre" sem lehet ráfogni az elõkelõ 6. helyet.

Ki is volt tehát esélyesebb Rióban b á r m i l y en éremre? 4x200 váltó vagy Katinka 200 háton? Sztem Katinka nemcsak nagylelkû volt, de valszeg azt sem akarta h ha nem indul váltóban, itthonról még ezért is tovább ekézzék. Most bezzeg már "békülnének" vele (Gyárfás, Hargitay)...muhaha!

Mindezt csupán azért írtam le hosszabban h végre kinyíljanak a szemek az úszószövetségi vezetéssel kapcsolatban és az illetékesek végre-valahára levonják a szükséges következtetéseket...tartok tõle, nem fogják, mert vannak székek, amiben örök életûek ülnek. Így aztán marad (m a r a d???) egyszál Katinkánk + pár tehetség (Kenderesi, Kapás) mutatóban.
vino-et-veritas 2016 aug. 23. - 20:24:53
(211/349)
Nagyjából egyetértek.

Az "országteljesítménnyel" viszont nem.
Az magyar "eredmény" (aranyak) tulajdonképpen két sportoló(nõ) eredménye két sportágban, a többi szinte semmi.
Papíron mi is elég sokat költünk, csak nem hatékonyan és nem arra, amire kellene.
Papagájként ismétlem: futballra egy fillért sem, éljen meg a "piacon", ha annyira népszerû, a többire meg sokkal többet kell áldozni.

OFF
Nekem a "petang" az pétanque. De az túl speciális (lásd krikett, baseball, snúrozás...). Amúgy az ötlet nem rossz. Ha van curling télen, lehetne nyáron a teke vagy a bowling (ezeket is sokan játsszák). Ügyesség kell mindegyikhez.
csabaga 2016 aug. 23. - 17:42:40
(210/349)
Bocs,elrontottam.Voltaképpen azt akartam írni,a tenisz,mint alapsport kezdetben ott volt.

A foci is érdekes kérdés,mivel mi kihasználva az amatõr szabályt az "álamatõrjeinkkel" hoztunk három aranyat.
A Dream Team bevetésére sokáig nem volt szükség,az már sokkal hamarabb lehetett volna,de az egyetemisták is hozták az aranyat,egy alkalommal Jordan is ott volt,Ewing kétszer is.

Két kivétel volt,1972,ahol megismételtették az utolsó támadást és nyertek a szovjetek,és 1988 mikor egy bronz után elfogyott a türelem és jöttek profik.Igaz,õk is csak egy bronzot hoztak össze 2004-ben.