Téma: Oppenheimer

9/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 30. - 23:32:20 9/10 Előzmény Lizus-ka
(88/308)
Na jelentem, eljutottam, nemrég értünk haza a moziból. Szerintem nagyon jó film volt, de kel hozzá egy jó adag intellektuális affinitás, egyáltalán nem ajánlható mindenkinek. Egészen másra számítottam, azt hittem, egy történelmi/háborús kalandfilmre ülök be, de egy törvényszéki műfajú darabot láttam. El tudom képzelni, hogy rengeteg nézőnek alaposan meggyűlhetett a gondja az információk befogadásával.

Mi a történelem iránt nem különösebben érdeklődő feleségemmel, a 20 és 23 éves egyetemista gyerekeimmel és a fiam 19 éves haverjával öten ültünk be, voltak kétségeim, hogy élvezték-e, úgyhogy a film után kérdeztem tőlük, hogy mennyire tudták befogadni és követni. Elmondásuk szerint nem volt semmi gond, igencsak bejött nekik a film. Pedig kicsit tartottam tőle, hogy mivel nem hobbijuk a történelem, fingjuk nincs a történet szereplőiről, nincsenek meg az alapjaik, ezért biztosan el voltak veszve az idő jelentős részében. De ez alaptalan aggodalom volt a részemről, valószínűleg nem elsősorban a háttérismeretekre volt szükség a film befogadásához, hanem értelemre. Úgyhogy nekünk nagyon tetszett.

A szereplőgárda nagyon-nagyon erős volt, a történet feldolgozása eredeti és érdekfeszítő, a film maga is nagyon jól volt elkészítve, úgyhogy 100%-ig biztos vagyok benne, hogy a díjeső sem fog elmaradni.
7/10
The Cortez 2023 júl. 30. - 23:26:35 7/10
(87/308)
„Az igazi bosszúálló türelmes, mint egy szent.”

Történelmi-életrajzi eposz, James Woodsal a háttérben. Nolan első Universal-filmje szokás szerint egy sztárparádé, baszott erős színészi alakításokkal. A 3 órás sztori összevissza ugrál az időben, de legalább pörgős a vezetése, így nem igazán fullad unalomba. A screen néha fekete-fehérre vált, valamint az alkotás tele lett szórva gondolat- és látomásszerű képekkel. Jellemzően rengeteg a pofázás, 1000-el nyomják a tudományos szakzsargont (mivel szinte az egész cselekmény fizikusi környezetben játszódik), dobálják a politikai kifejezéseket, plusz kikúrt sok nevet meg arcot vonultatnak fel.
A rendezés profi, a zene pedig megint végig aláfesti a jeleneteket: van amikor csak simán hangulatos, viszont a feszültre csinált csúcsjelenetnél, milliónyit dob az atmoszférán. Cillian Murphy meggyőzően hozza a címszereplőt, akinek az érzelmi vívódásait is hitelesen bemutatja a mozi, ám a magánéleti-házassági krízisét biopicszerűen klisésen ábrázolja. A karakterek közül leginkább Matt Damonon lehet röhögni párszor.
A történetben megvannak a magyar vonatkozások, mint ahogy a castingban is (Haumann Máté párszor feltűnik a vásznon). Az egyébként nagyszabású múvi nem a vizuális orgiáról szól, ugyanakkor mikor kell, vagyis abban a néhány bizonyos képsorban, korrekten látványos. Ha már az orgiánál tartunk, meztelenkedést szintén sikerült a képkockák közé rakni, illetve 1-2 szexjelenetet, melyek közül az egyik rendkívül groteszkre sikeredett. A mű némi kritikával illeti az USA-t.
3/10
offtopic
Lámai Dala 2023 júl. 30. - 21:42:54 3/10
(86/308)
Ha lenne 1 időgépem mint Martyéknak, akkor visszamennék az időben, és +kérdezném Oppenheimert hogy :
Julius, júniusban dugtál April-lel vagy May-el?
9/10
Lizus-ka 2023 júl. 30. - 19:44:12 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(85/308)
Remélem sikerült eljutnod, mert érdekelne a véleményed. Nem szabad az itteni hozzászólásokat a film megnézése előtt (de sokszor utána sem) elolvasni, mert sokszor messze vannak a valóságtól. Nekem tetszett a film és bízok benne, hogy díjazzák majd az alkotókat.
1/10
berjos 2023 júl. 30. - 18:31:29 1/10 Előzmény rekszem
(84/308)
A projectet irányító tábornok is írt egy könyvet. Akit technikai részletek érdekelnek, megdöbben milyen részleteket kellett megoldani. https://bookline.hu/product/home.action?_v=Leslie_R_Groves_Az_atombomba_szuletese&type=20&id=66604
1/10
berjos 2023 júl. 30. - 18:22:39 1/10 Előzmény tibby87
(83/308)
Tökéletes volt a hozzászólásod.
1/10
berjos 2023 júl. 30. - 18:12:18 1/10 Előzmény Roberto DiCapribogyó
(82/308)
Jól szóltál.
1/10
berjos 2023 júl. 30. - 18:08:48 1/10 Előzmény Guszti moziban volt
(81/308)
A Day One a legjobb megfilmesítése a témának. A https://port.hu/adatlap/film/tv/fat-man-es-little-boy-fat-man-and-little-boy/movie-6195 is sokkal gyengébb változat.
1/10
berjos 2023 júl. 30. - 18:05:45 1/10 Előzmény tammal
(80/308)
2023.07.28 12.30-kor (péntek) nem voltunk 20-an az IMAX terembe. Nem tudom honnét vették a magyar első heti bevételi számokat. Mint régi filmes nagyon nem tetszett, hogy premier plánokba a színészek homlokánál és ajkánál vágták a képet. Én direkt az IMAX ba vettem jegyet. Aztán itthon kiderítettem, hogy átvertek mert egy 4 K projectorral vetített széles vásznú filmet vetítettek, ami az IMAX kép közepe, mert a kép alsó felső részt levágták. Az Oppenheimer 70mm IMAX kópia 17 km hosszú és 14 millió forint értékű, derül a ki az internetből, ezt 20 embernek levetíteni gazdaságtalan. A profi 4 K projectorba bedobtak egy Bluy Ray lemezt és nézzétek hülye magyarok. Ezen a linken meg lehet nézni, hogy a majdnem négyzet alakú IMAX formátumot, hogyan vágjál alul felül.
https://www.forbes.com/sites/bennyhareven/2023/07/14/the-top-8-best-ways-to-see-oppenheimer--and-why-imax-1570-is-the-winner/?sh=51ea42387932
9/10
danek87 2023 júl. 30. - 12:20:29 9/10 Előzmény Guszti moziban volt
(79/308)
Ezt elmondják itt a ténylegesen jó filmekről is ,jóval cifrább jelzőkkel akár,úgyhogy nekem hiteltelen...
10/10
Bartosz 2023 júl. 30. - 11:34:34 10/10
(78/308)
Az év filmje eddig, akik hülyék és az a kritikájuk hogy fel se fogja az ember az egyik mondatot már jön a válasz az nézzen venomot meg a többi szutykot. :D Ez normális embereknek lett készítve, Nolannél nincs "agykikapcsolás" amiért annyian rajongtok. Feliratosan is tökéletesen lehetett követni.
5/10
Guszti moziban volt 2023 júl. 30. - 11:23:26 5/10 Előzmény danek87
(77/308)
Mert ez a film szar. 😉. A színészek jók, amiatt érdemes nézni. A sztori megközelítése, felépítése szar. Itt ajánlották a Day One 1989es filmet, ezerszer jobb.
8/10
rekszem 2023 júl. 30. - 00:47:40 8/10 Előzmény tammal
(76/308)
Hát a morális kérdés sem került kifejtésére, főleg, hogy egyáltalán nem Oppenheimeren múlt az atombomba kifejlesztèse, őt simán le lehetett volna cserélni. És a fejlesztésén senki nem noralizált csak a bevetésén civilek ellen. És ha már, akkor kimarad teljesen, hogy Szilárd, Einstein, Teller és sok más tudós, hogy próbálta meg az éles bevetésről lebeszélni a politikát. Ja, és az egész ötlet Szilárdtòl jött, ő erőltette végig az amcsikon többed magával, de ez a rész is teljesen kimaradt. Fermi Chicagói kísérlete pedig 3 másodpercet ért meg, az is rosszul, mert az atom máglya nem üzemelt folyamatosan, a reakció megindulásának pillanatban leállították a folyamatot. Nagy hiba volt a tudományos részek ilyen degradáciòja, mert az egész történet az atombombához kapcsolódik. Még Openheimern Nobel díja sincsen benne, bár érintik a fekete lyukakat (ezért kapta).
9/10
danek87 2023 júl. 29. - 21:21:26 9/10 Előzmény Ahoj poplacsek
(75/308)
Itt szinte mindent fikáznak meg lehúznak.
9/10
Ahoj poplacsek 2023 júl. 29. - 21:00:52 9/10
(74/308)
IMDB 8,7, az eddig leadott 213ezer szavazat alapján, itt meg naná hogy szét van fikázva. Valószínűsítem, hogy baromi jó lehet, remélem, holnap sikerül végre eljutni rá.
1/10
Pargito14 2023 júl. 29. - 20:55:40 1/10 Előzmény berjos
(73/308)
Pontosan ugyanezt éreztem. De én kijöttem…
1/10
berjos 2023 júl. 29. - 17:27:01 1/10
(72/308)
Ez az (2023) Oppenheimer minden idők legrosszabb filmje. Ez egy megfilmesített jegyzőkönyv. A film Oppenheimer üldöztetéséről szól, lehet, hogy ez a film az Amerikaiak „A tanú” cimű filmje? A színészek párbeszéde olyan gyors, hogy követetlen. A néző fel se fogja az „A” színész mondatát, már jön is a „B” színész válasza.Ha a megszokott párbeszéd ritmus lett volna akkor 6 órás lett volna a film. Aki nem tud angolul az angol nyelvű változatot feliratozva semmit nem értett volna meg a gyorsolvasás miatt. A magyar szinkron megszokott volt, a párbeszédet alig lehetett néha hallani az erős háttér zaj miatt. Nem tudom mi indokolta a 70 mm kópiát. Ezt tyúk bélre kellett volna forgatni. Így hívták a magyar filmesek a 70-es években 16 mm filmre forgatott magyar tv filmeket. Egy induló nagy totál és utána párbeszéd, premier plánba ide-oda. Ez itt 70 mm-ben van megcsinálva. A szerkentyű elkészítése a minden okok oka. A szerkentyű belseje nem titok, mert minden filmben láthattuk. Itt annyira igénytelen makett a szerkentyű, hogy egy kevés pénzből gazdálkodó magyar vidéki színház kellékesét is kirúgták volna ha ezzel áll elő. A fekete fehér és színes váltakozásban nem találtam meg a logikát. Olvastam, hogy az Oppenheimer film 70 mm kópiája 17 km hosszú és 40.000 dollár értéke van. A nézőtér kellemesen hűvös volt, és mivel más dolgom nem volt ezért nem jöttem ki az előadásról. Ennek a Christopher Nolan a tökéletes trükk cimű filmje nagyon tetszett.
3/10
capt.nemo 2023 júl. 28. - 18:13:39 3/10 Előzmény gmanarts
(71/308)
véleményem szerint oppenheimer személye jóval összetettebb és mélyebb mint ami ez a film alapján lejön. zsenije már gyerekkorában megmutatkozott több téren is és legalább annyira érdekes (sőt számomra jobban), mint ez az elnyújtott hajcihő, amire ráfűzték az élete némely mozzanatát. de ez szubjektív. és az atombomba sztori kb minden aspektusa is érdekesebb számomra, mint amire a film hangsúlyt helyez, és kétlem, hogy a szélesebb körben pont ez a leghatásosabb módja az embereket erre a veszélyre emlékeztetni.
most még túl friss, de az idő majd eldönti mennyire kivételes és 'bátor' film ez nolan-től (szerintem bátrabb lett volna egy film pl. japán szemszögből is, de mindegy. eastwood ennél korrektebb volt.) 1-2 év múlva talán lecseng nálam ez az első nem túl fényes benyomás és kedvem támad majd visszanézni.. talán meglátom mitől is annyira jó, ami elsőre egyáltalában nem tűnt fel nekem. már tudom mire számítsak, így nem fogok számítani többre.
gmanarts 2023 júl. 28. - 16:39:47 Előzmény capt.nemo
(70/308)
Szinte az egész film? Konkrétan az utolsó harmadban jön ez a téma elő. De miért olyan meglepő, hogy ezt a gyökeres fordulatot nem hanyagolja el a film? Történetmesélés szempontjából a legizgalmasabb, nem is beszélve arról, hogy milyen áthallásai vannak a mára. Oppenheimer távolról sincs ma született báránynak ábrázolva, sőt. Ettől függetlenül folytattak ellene boszorkányüldözést.
3/10
capt.nemo 2023 júl. 28. - 16:00:49 3/10 Előzmény gmanarts
(69/308)
"s a manipuláció azt a célt szolgálja, hogy jobb színben tüntesse fel a címszereplőt?"

pusztán az, hogy szinte az egész film erre az inkvizícióra fókuszál, már önmagában jobb színbe helyezi a néző előtt, hiszen ő az, akit mindenki csak bánt.. tisztára mint nyilas misit, a gonosz felnőttek..