zampano 2010 febr. 08. - 20:33:11
(729/1349)
Dawkins kiváló tudós, de tisztességtelenül jár el, amikor saját ateizmusát csempészi be ismeretterjesztõ írásaiba, ugyanis hivatalosan a természettudomány nem foglal állást hitbéli ügyekben, nem is teheti, mert nincs meg a vizsgálódási alapja hozzá. (Mellesleg Darwin is agnosztikus volt.)
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 08. - 20:29:28
(728/1349)
igen, a szkeptitus társaság egy tip farizeus közösség, szélsõséges elemekkel
offtopic
Segítõ Béka 2010 febr. 08. - 20:27:46
(727/1349)
hát ki van itt
zampano a sznob amatõr költõ
zampano 2010 febr. 08. - 20:23:38
(726/1349)
Intellektuálisan és morálisan is kevesek vagytok Vizi E. bírálatához. (Köhög a bolha esete.)
kgyuri0 2010 febr. 08. - 20:08:12
(725/1349)
Agyrém a pasi!
t.i. a ViziE!
1/10
offtopic
fredi60 2010 febr. 08. - 16:12:33 1/10
(724/1349)
"03:37 - De számomra az irracionális szám fogalmának, a végtelen fogalmának sincs igazán közvetlen tapasztalati tartalma."

Kissé érdekes megállapítás egy tudóstól, aki ráadásul a MTA elnöke.
Maximum egy gyerek tartaná elképzelhetõnek a végtelen megtapasztalását.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 15:10:52 1/10
(723/1349)
Öhöm....két nickre gondolva...
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 15:10:10 1/10
(722/1349)
Tisztelt Moderátor!

Önöktõl rá lehet kárdezni a nick azonosságra?
offtopic
moderator2 2010 febr. 08. - 13:43:07
(721/1349)
Én pedig tiltakozom egymás sértegetése ellen.
Ez önkény!

Sokadszorra kértük. Tudom, hogy arc nélkül nehéz betartani, mert személyesen már minimum agyonvertétek volna egymást, ha csak egy ilyen vagy ehhez hasonló félmondat kiszalad valakinek a száján, de próbáljátok meg - nem miattam, hanem hogy ne kelljen utána tiltakozni.

Köszönöm
offtopic
linga 2010 febr. 08. - 13:41:23
(720/1349)
"A filozófusok ezt úgy mondják, hogy nincs szintetikus a priori. Tehát ha istennek nincs tapasztalati tartalma, akkor nem valós."
Ahm, ez a falszifikációs ellenérv, és igen gyengus. Még nem tudom, miért, de várj csak, amíg végigolvasom és idedörgölöm.
"Kant óta azonban világos, hogy a kettõ csak együtt eredményez megismerést, ennek pedig módszeres változatát tudománynak nevezzük, amely empirikus is és logikai is."
Ó, persze, ezt már Arisztotelész megkülönböztette.
Na, õk se állnak az érvelésben túl biztos lábakon...
Dawkinsra hivatkozni pedig ciki.
kgyuri0 2010 febr. 08. - 13:40:20
(719/1349)
Tiltakozom,hogy mindhárom maihoztzászólásomat törölték.
Ez önkény!
moderator2 2010 febr. 08. - 12:55:30
(718/1349)
Kedves Felhasználók!

Megértek mindenkit, akinek a "politika" hívószó a "sárdobálás", "sértegetés", "ösztönszerû gúnyolódás" nevezetû tevékenységekre nézve. De talán feltûnt, hogy ebben a topicban sem mentek vele semmire, mert úgyis töröljük a sértegetéseket.

Továbbá felhívom mindenki figyelmét, hogy különbözõ nickek egy felhasználóval való azonosítása is teljesen felesleges. Ha valaki kíváncsi a nickek mibenlétére, kérdezzen, ne gyanúsítgasson.

Köszönöm
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 12:20:15 1/10
(717/1349)
Itt már bebizoyosodott, hogy az adatlapegy dolog. :)
10/10
idlosza 2010 febr. 08. - 11:55:56 10/10
(716/1349)
:))))

Kívánok számotokra is egy jobb, élhetõbb hazát, békét, egészséget és hosszú életet!

Ja és- mint azt láthattad is az adatlapomon- nõ vagyok, bár tetszik a Zoli név, meg A Csengõ is , de én egy másikat birtokolok, amivel teljesen elégedett vagyok, úgyhogy marad! :)
pozsizsuzsi 2010 febr. 08. - 11:23:57
(715/1349)
Ne reménykedj, tömegek vanna már fanatizálva. Nem akarnak látni és kész.
Plessinger Attila 2010 febr. 08. - 11:17:39
(714/1349)
Sajnos az emberek,köztük én is, többet vártunk, az olyan év-értékelõ beszédtõl, amelyik alig pár hónappal elõbb van, mint az Országgyûlési választások kezdete. Ilyenkor már illett volna konkrét programot is meghírdetni. Persze ködösen beszélni egyszerûbb, hiszen utólag nem lehet számonkérni. Lózungokat, jelszavakat könnyû mondani. Nem lehet azon veszíteni. Sokan a FIDESZ csodában bíznak, de ezeket az embereket vissza kellene terelni a valóságba. Csodák a gazdasági folyamatokban sincsenek. Elosztani csak azt lehet, amit megtermelünk. Magyarország gazdasági bevétele a külpiactól függ. Ha nincs kereslet, mert tart még a világválság, akkor nincs hova többet termelni, és így tovább. Ha riogatjuk a nagy külföldi cégeket, akkor kétszer is meggondolják, hogy melyik országban fektessenek be. A mi gazdasági szerkezetünk olyan, hogy csak a belsõ fogyasztás növelésével nem lehet semilyen pozitív eredményt elérni! Ezért is szálljunk le a földre és ne higyjünk a csodába, mégha túl jól is hangzik a fülünknek.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 08. - 10:51:43 1/10
(713/1349)
Látod Zolika ezért kellett vón a pártfinanszírozást rendbe tenni. :P a fidesz se volt hajlandó rá... :) mivel igen nagy adóssága vagyon.... ami most lesz kifizetve. :)

Az összes állami vállalatnál ez van, jön a következõ botrány is, az MVM.... és ez nem pártpolitikai kérdés, azaz egyik se jobb a másiknál e szempontból.
10/10
idlosza 2010 febr. 08. - 10:33:47 10/10
(712/1349)
Ki kit milyennek tart és ki milyen valójában errõl folyik a vita?? Persze nekem is formálódott véleményem arról, hogy ki mit sugall magáról...
De most rendesen megnevettetél.
10/10
idlosza 2010 febr. 08. - 09:07:52 10/10
(711/1349)
Egészen addig evidens ( ez esetben szerintem távolról sem), amíg mindkét fél úgy gondolja egy vitában.
Olyan szavakkal és írásokkal mosol össze ( idézet tõled:próbálj meg érvelni a tényeket alátámasztani ,és ne ilyen hülyeségeket szjkózni pl ,hogy "mind börtönbe fogtok kerülni" ), amely kifejezésekkel kapcsolatban már többször tiltakoztam ezen a fórumon is, nem hogy írtam volna ilyet!!!!! . Ne tedd!
Az elõzõ beírásban feltettem egy kérdést, arra nem válaszoltál.
Idézet tõled:"aki pedig beáll politikai kampányba ne kényeskedjen ..." Kényeskedés nélkül is értelmetlennek,felesleges energia pocsékolásnak, a közös cél hátramozdítójának tartom mikor a szájkaratét pejoratív, dehonesztáló szavakkal élezik.
Nem, nem helyes, hogy Gyurcsány Ferenc nevét kis betûvel írod. Az meg hogy igaz vagy gaztalan már vitatható,de legyen ez egy -már folyó vizsgálat tárgya.
Addig is ajánlom figyelmedbe:
2006-os költségvetési számok választások elõtti manipulálása (Õszöd: hangfelvételek és dokumentumok bizonyítják. Ja és itt említeném meg, hogy a Szonda-Ipsos által gyártott " pártsemleges" kérdõ ív így már is érdekesebb színû, de, pl. olyan költségvetési hatás kérdéseket tesz fel kérdésnek, amely speciális ismeretet tételez fel, s mely nem feladata az átlag állampolgárnak ismerni, mégis a kérdõív mindenki számára elérhetõ,pedig mindenki nem lehet tájékozott minden szakterületen.Ezért lenne fontos, hogy a választott országvezetõk hitelesen és megbízhatóan bánjanak az állami vagyonnal. De vissza a kérdõívhez emlékezetbõl: Támogatná e a kis és közép vállalkozásokat ( vagy talán a mezõgazdaságot), akkor is ha az tovább növelné az államadósságot... vagy...támogatná e az egyházakat állami pénzbõl? De hát nagyon kevesen rendelkeznek arról ismerettel-talán valamennyire most Haiti kapcsán a Református egyházról-,hogy milyen fontos karitatív tevékenységet végeznek az egyházak általában.)
Na de jó negy kitérõt tettem, de vissza Gyurcsány Ferenc felelõsségéhez még,javaslom nézd meg:http://www.pestylaszlo.com/megsebzett_hun.php Gy.F. saját maga kérkedett azzal az események után közvetlen, hogy saját kezûleg irányított.
Vagy: BKV, MÁV( 4 év alatt duplájára nõtt az adóságuk, miközben ekadták az egyetlen nyereséges ágat a teherszállítást (MÁV Cargo), ott pedig külön érdekes Gulya András sikerdíja. A köztörvényes tök mindegy milyen oldalon áll érzelmileg, kapja meg a méltó büntetését és ne bujkáljon mentelmi jog mögé.
Ezenkívül javaslom a Korrupédia olvasgatását, sajnos ki fog tartani egy darabig. Remélem elég tény ez már!!
kgyuri0 2010 febr. 08. - 02:34:59
(710/1349)
"valaki potentát legyen az Akadémián ahhoz mindig is kellett némi seggnyalás."

Úgy bizony. Ami pedig ViziE-t illeti, a propelleres nyakkendõjével, õszintén szólva mindíg is éreztem valami stichet rjta.