baviki 2010 febr. 09. - 21:01:38
(769/1349)
Már megint ezzel jössz elõ? Más érved nincs? Még szerencse, hogy a mi magyarságunk nem tõletek függ...
Habár részben igen, mert a ti hozzáállástok (már sokszor írtam errõl) nagyon sok külhoni magyarban megingatta az anyaországhoz való viszonyát!!!
Mert nektek bizony többet jelentenek a betelepülõ kínaiak...
baviki 2010 febr. 09. - 20:56:24
(768/1349)
Én teljesen magamnál vagyok, de hogy Te is magadnál legyél...
Neked már párszor írtam, hogy lécci olvass figyelmesen,s azt fogod érteni, amit a szöveg írója ír!
Hát akkor a kedvedért:
Mint ahogy már párszor írtátok, hogy M.o. gazdasági helyzetének romlása elsõsorban a válságnak köszönhetõ (másodsorban a rossz ellenzéknek, ...)... stb, stb...
Ebben az értelemben szerencsétek, hogy van mire hivatkozni, azaz nem a ballib kormányok rossz kormányzásának, hanem a válságnak "köszönhetõ" ez a helyzet. Más szóval, ha nincs válság, minden rendben!
zampano 2010 febr. 09. - 20:24:48
(767/1349)
Dehogyisnem pl:

Alister McGrath: Dawkins' God.
http://www.penfoldbooks.com/product/48/695

Egyébként némi zavar van a fejedben a tudomány és a vallás mûködésérõl, és az elõbbit használod bunkósbotként az utóbbi püfölésére.
1/10
Gabriella54 2010 febr. 09. - 20:11:36 1/10 Előzmény meszag
(766/1349)
Nagy vagy, gratulálok! Ennyi baromságot rég öntöttek a nyakunkba, mint most Ovi bácsi, dehát amilyen birkák vagyunk, 8 évig az mszp után mentünk, most meg OV után! Mikor vesszük észre, hogy ez, amit elmondott, csak maszlag? Õ maga is beismerte, hogy más a választási ígéret és más a tényleges kormányprogram! Eladható termékek nélkül hogy akar munkahelyeket teremteni?
Nem csak a családi adózást kéne bevezetni (ami egyébként szintén igazságtalan, hiszen az emberek zöme nem tehet arról, hogy nincs gyereke), hanem azoknak is segíteni, akik egy keresetbõl, netán egy nyugdíjból tartják fenn magukat. Mindig elszégyellem magam, ha meglátom a szomszédasszonyomat, akinek 40 évi munkaviszony után a nyugdíja nem éri el az ötvenezer forintot! Pedig nem nekem kéne szégyenkeznem!
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 09. - 20:08:24 1/10
(765/1349)
Nektek milyen szerencsét hozott a válság? Nem vagy magadnál...
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 09. - 20:07:24 1/10
(764/1349)
Otthon is ilyen vehemenciával állsz ki Slota mellett? :)
zampano 2010 febr. 09. - 19:22:27
(763/1349)
ad1) Az, hogy mi számít term.tudományos gondolkozásnak, annak nagyon szigorú kritériumai vannak. A "tapasztalhatóság", "mérhetõség" csak egy kis része, ott van még például a modellalkotás, prediktivitás, falszifikálhatóság.
ad2) Dawkins egész mémelméletének (Az önzõ gén) a nagyon erõs vallásellenes stichje van. Ezt több kritikusa a szemére veti.
ad3) Dawkins interjúiban idõnként ostobaságokat is beszél, amikor meg akarja mutatni "mennyire összeegyeztethetlen a természettudomány és a vallás". A kettõ ugyanis jól megfér egymást mellett, mert különbözõ "szférákról" tesznek állításokat.
baviki 2010 febr. 09. - 19:13:49 Előzmény ondok
(762/1349)
Tudod mi a ti bajotok? Hogy nem tudjátok elviselni, hogy a jelek szerint nem a hazudozó/országtönkretevõ/lopós/... gazemberek maradnak a hatalomnál....
8 év alatt ide juttatták az országot!
Ti a legmeggyõzõbb érvet sem vagytok hajlandók mégcsak mérlegelni, miszerint milyen volt a gazdaság állapota Orbán hatalomra kerülése idején, majd 4 év múlva, amikor a maszopszdsz-es ballibek átvették tõle a hatalmat, majd az utána következõ 8 évben. Még szerencsétek, hogy jött a válság, mert van mire hivatkoznotok! Csak arról feledkeztek meg, hogy mire a válság jött, akkor már a gazdaság nagyon lenn volt!

S az meg hogy ki értelmes, ki nem, azt nem te fogod nekem megmondani, mert az bizony szerintem/-tünk nem a ti oldalotokon van...
No meg a tisztesség sem, u.is elfogadhatatlan, hogy a hazugságot igazságnak állítsák be, meg hogy a MÁV-ot/BKV-t meglopókat a ballib oldalról egymásra mutogatva, mindenki a sajátját védi, ahelyett, hogy elismerné mindenki a saját felelõsségét!!!
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 09. - 18:37:56 1/10
(761/1349)
Megkomponálta? A nagy semmit. :D

Ilyeneket hallottunk: (bocsánat, de nem bírtam ki, hogy ne írjam utána kötõjellel a legelsõ reakcióm)
Tekintélyünk helyreáll, problémákat megoldjuk,
1: a magyar munkavállaló emelt fõvel.... - néz a semmibe :P
2: és lesz súlyunk, befolyásunk. - :DDD
3: új világgazdasági verseny, ma keleti szél fú - nocsak, észrevette
4: erõ kell és biztos vezetés - inkább Bokrosra hallgatok
5: felejtsük el, hogy kicsik vagyunk. - :))
6: ne a tõkének döljünk be - hát kinek???
7: van erõnk, ész, szorgalom, a magyarok nagyszerûsége - :))
8: politika majd kiegyensúlyoz, - :DDD
9: van erõnk átfogó változáshoz - ??? oszt mit akar?
10: hit kell, a vallás, - ja oda dõlünk be? volt már ilyen
11: biztos iránytû kell - azt merre, mondd már???
12: szélsõség veszélyes, hajtóanyaga a gyûlölet - hahaha, ebben egyetértünk.
14: politikai alapvetése, vissza azemberekhez. - blabla
15: üres jelszó elszívja az energiát - ezt csináltad eddig...
16: azemberek állnak a kpban, közös értékek, visszavezetnek azemberekhez - he?
17: munkaközpontúság (mindenkinek lesz háza, családja,hazája, egészsége, szabadsága) - nofene, munkáról volt szó...
18: közös célok, ügyek, együtt küzdünk - nemzeti ügyek - :P
19: lesz szoc. biztonság, autó, ámokfutásnak vége - hát erre várok rég
20: újjáépített gazdaság, verseny, - pénz nélkül :)
21: meg nem érdemelt jövedelmek ....- elveszik? Mindenkiét?
22: gazdaság az emberek szolgálatában - hagyá má
23: kapitalizmust részben lebontjuk, igazságossá tesszük... - húha, és ki mondja meg az igazságot?
24: boldog lesz mindenki, a magyar gazdaság a saját lábára áll - :))
25: akkor lesz munkánk, ha megvédjük, ami a mienk... - ez má' ne megy
26:egészségügy rendbe lesz téve a politika által. - békekölcsönt kell jegyezni??? vagy mi?
27: többé nem kell rács se, mert rend lesz. - :))
28: hit kell, nemzettársak szeretete, szoc,biztonság lesz. Gyerek kell! - Hány? megmondják. :D szerintem 5
29: magyar ember minden tiszteletet érdemelnek, mert nagyszerûek vagyunk. - :DDDDDDD
30: bosszú lesz, de ne csüggedjünk, õ jobboldali (ezen berosálok), õ tudta elõre, hogy ez lesz, csalódás, és düh, de reményt fog szítani - kend a hajadra
31: nagy változás lesz, mert megérdemeljük - ettõl félek....de mi?
32: de megértõ lesz, önzetlen, demokratikus, józan, szolgál, hitet ad. - :))


Közben egy undorító vicc is elhangzott (abban a környezetben volt undorító), az eleje nem rémlik, csak a vége: " mert ha pofára osztályzok rosszabbül jársz!"
Ha a számozás nem folyamatos, azért van, mert az ismétlést már kihagytam.
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 09. - 17:55:54 1/10
(760/1349)
A világgazdasági válságot szándékosan hagyja figyelmen kívül. :))
1/10
offtopic
meszag 2010 febr. 09. - 17:53:23 1/10
(759/1349)
Akkor ne nevezze országértékelõnek. És egyébként is felesleges . :DDD
iMan 2010 febr. 09. - 17:39:02
(758/1349)
Sztem az Orbán beszéd amolyan buzdító beszéd volt,olyan,amivel nem nagyon lehet vitatkozni. Jól megkomponált szövegkörnyezetben elmondta,hogy mi a szitu,vázlatolta hogy mit kell majd csinálni,meg hogy "hajrá Magyarország" és "lécci szavazz ránk". Ennyi. Nem sok,de a célnak mindenképpen megfelel.
zampano 2010 febr. 09. - 17:26:42
(757/1349)
Féreérted. A term.tudományos gondolkozás szigorú szabályrendszere miatt nem foglalkozik a hittételek vizsgálatával. Ennek semmi köze semmilyen hivatalos intézményrendszerhez, tekintélyelvhûséghez, önkényességhez, önkorlátozáshoz stb., ez egyszerûen a jellegébõl adódik. Ettõl függetlenül a term.tudomány mûvelõinek lehet akármilyen meggyõzõdésük, amit szabadon hirdethetnek. Azonban az visszaélés, ha ismeretetterjesztõ munkákban mindezt a tudományosság örve alatt teszik, mert a laikus olvasó nem mindig tudja szétválasztani a szerzõ saját meggyõzõdését a tudományos állásponttól, különösen ha olyan ravaszul szövi bele, mint Dawkins.

Ettõl függetlenül nagyra értékelem Dawkins kreacionisták ellen vívott harcát.
ondok 2010 febr. 09. - 10:48:17
(756/1349)
Hahaha talán inkább Te mondj valami értékelhetõt Orbán Viktorról ,valami pozitívot ,mert én biza nem tudok egyet sem mondani .Egyébként meg mást sem csináltam ,csak konkrétan rámutattam ahazugságokra pl ,hogy az MSZp eltitkolta az adatokat stb stb.nem beszélve errõl avilágvége hangulatról ,hogy romokban az ország stb.Ahhoz képest hogy romokban van, nem tudom hogy az az 1200km autópálya pl szemben a Fidesz idejében meglévõ 500-al ,amin az arengeteg új autó szaladgál az talán ingyen volt?Nem volt ingyen viszont egy csomó új munkahely lehetõségét teremtette meg.Apropos ,Orbán kijelntette ,hogy 10 év alatt 1millió új minkahelyet teremtenek meg.Az évi százezer lenne ,ami édeskevés,mert közben sajna munkahelyek is szünnek ,meg ,becslések szerint kb 250ezerre lenne szükség a foglalkoztatás növeléséhez ,ami egyébként az MSZP alatt minden évben nagyobb volt mint a Fidesz idejében.A válság beköszönte elött meg jóval több volt az új munkahely mint évi százezer.Elég konkrét voltam idlosa-canossa?Hehe.
10/10
idlosza 2010 febr. 09. - 09:29:42 10/10
(755/1349)
Na és persze, az én beírásaim is bõvelkednek helyesírási,stilisztikai hibákban, írásjel hiányokban, de nem is ezt kifogásoltam más beírásokban sem.
Tartalmilag te sem a veled azonos oldalon állókat kritizáltad, pedig én még írtam is olyat, hogy az erõs és igénytelen kifejezésekkel nem értek egyet.
10/10
idlosza 2010 febr. 09. - 08:27:20 10/10
(754/1349)
Te sem válaszoltál arra a kérdésemre,amikor azt kérdeztem találsz-e egyáltalán valami méltányolhatót az O.V.-hoz, vagy a Fideszhez közeli dolgokban ,értékrendben, vagy mikor konkrét eseteket,tényeket kértem. Pedig azt én kértem nem mások írásait kértem számon rajtad. Hidd el 10 labdából 9-et nem ütöttem le!! De, hogy lásd most megteszem,mert szerintem nem jól látsz, míg te azt írod magadról, hogy nem vagy vak. Nem tudom, hogy van-e közöd az underground-hoz kedves ondok? vak ondok?
Milyen ízû az ilyen humor, remélem jót kacagtál!
Aggerawayter 2010 febr. 09. - 04:17:44
(753/1349)
OV beszédét végighallgattam. Nem mondott se az ateistákra sem a hívõkre semmit. A vallást nem zagyválta ide. Te se tedd. Kérlek.
Aggerawayter 2010 febr. 09. - 03:49:38
(752/1349)
Téged meg elvisz a télapó.
Zsákos ember 2010 febr. 09. - 01:57:19
(751/1349)
Így fog kinézni Orbán Viktor,ha mégse a Fidesz nyerné a választásokat.
ondok 2010 febr. 08. - 23:53:19 Előzmény idlosza
(750/1349)
Sajnos csak részben tény ,amit írsz ,az pl teljesen hamis ,hogy az adatokat manipulálták ,eltitkolták ,ez egyszerûen hazugság.A Bkvs és Mávos dolgoknak ne vágjunk elébe ,egyenlõre nyomoznak,hogy aztán azokból a pénzekbõl kik részesültek az ajövõ titka ,de nem hinném ,hogy kizárólag az MSZP kasszájába ment volna apénz.Aki bûnözött ,azt el kell ítélni,ebben egyetértünk.Mindenesetre nekem az is jobb érzés ,hogy most legalább napirenden vannak a korrupciós ügyek és nincsenek elkenve mint a Fidezs idejében.Hogy némi tendenciát érezni abban ,hogy mintha az ügyészség szigorúbban kezelné jelenleg is az MSZP holdudvarát érinthetõ ügyeket ,hát az biztos rosszindulat a részemrõl ,vagy az is lehet ,hogy nem vagyok vak:)
Részemrõl szívesen olvasgatok bármit kivéve ,ha arról kiderül ,hogy pártpolitikai propaganda igencsak kevés igazságalappal .nahát ilyen a Korrupédia is pl.Pesty Lászlót meg nem kell nekem bemutatni ,mert ismerjük.Az abaj vele ,hogy idõnként annyira átlátszó ,hogy még önmagának is ellentmond.hogy te nem montad ,hogy az egész pártnak börtönben a helye? lehet,de arra õszintén szólva nemigen emlékszem ,hogy tiltakoztál volna ellene.Nem is kell mesze menni ,van itt pl valaki ,aki szerint Debreczeni egy aljas inszinuátor,egy harapós pitbull.Hát ugye ez sem éppen egy reális kultúrált meglátás ,osztán részedrõl méla csend.Szóval ,aki ilyen érzékenyen felszólal az ellen ,hogy ,"aki beáll egy kampányba az ne legyen kényes" annak akkor lesz hitele ,ha ezeket is nehezményezi ,de nem utólag és nem arra hivatkozva ,hogy érdekes módon ilyeneket soha nem vesz észre.
Másrészt akisbetû nálam nem jelent semmit ,ugyanis sok hibával gépelek,és a tartalomra helyezem a hangsúlyt ,mert ez nem gépírónõk versenye ,hanem egy Fórum.