Hansz 2013 máj. 24. - 11:15:04
(54/94)
Rendkívül látványos, látszik rajta a rengeteg pénz, amit a filmbe invesztáltak de ..........szar! 20 rangú, unalmas, kiszámítható, poén nélküli fos. Sajnos ez nálam 4/10!!!!
8/10
King Diamond 2013 ápr. 28. - 18:23:50 8/10
(53/94)
Szerencsére még éppen sikerült moziban megnézni eme filmet is. Ez idén már a 12. film volt, amit moziban néztünk meg, és az elkövetkezendõ napokban is lesz egy-kettõ, ami érdekel (Feledés, G.I. Joe 2, Az óriásölõ, és a Vasember 3 is). Ez is mutatja, hogy idén jobb a felhozatal a moziban vetített filmek terén, mint egy évvel korábban. Habár, az is igaz, hogy gyakorlatilag mostanában a moziban megtekintett filmek 80-85%-a 3D-s, amiket megnézünk, szóval leginkább a látvány miatt olyan jók ezek, de azért a történetek, valamint a színészek sem rosszabbak, mint bármelyik másik film esetében (ami nem 3D-s). Mint ahogy jelen esetben sem. Azt le kell szögeznem, hogy nem láttam a 'klasszikus' Oz filmet, illetve rajzfilmre sem emlékszem, hogy néztem volna valaha is. Viszont, persze, valamilyen szinten ismerem a történetet. Errõl több helyen is azt olvastam, hogy nem remake, reboot, hanem az eredeti történet elõzményfilmje. Ez így is van. Rengetegen leszólják, hogy semmi köze a 'klasszikus'hoz, meg jóval gyengébb annál. Még olyat is olvastam, hogy nem éri meg moziban megnézni--már hogy a fenébe ne érné meg, csakis ott éri meg, 3D-ben. Annyira gyönyörû a látványvilága, és a 3D-s effektek, hogy anélkül természetesen nem is lenne olyan élvezhetõ. Még olyan hozzászóló is van, aki azért pontozta le, mert nem a moziban, 3D-ben nézte, és otthon nem volt annyira élvezhetõ. Neki csak azt tanácsolom, hogy menj el moziba, és nézd meg 3D-ben is, és lehet, hogy megváltozik valamelyest a véleménye. Ja igen, itt is megjelentek a frissen regisztrált, egy-két hozzászólást írt felhasználók, na, az õ véleményük pedig semmit sem ér. Ezért kár volt regisztrálni ide.

KIS SPOILER LEHET!!!
Nagyon tetszett, hogy az eleje fekete-fehéren indult, és csak egy idõ után váltott át színesre, valamint normális képarányra. Rengeteg lehengerlõ helyszín volt a filmben, a látvány szinte mindent vitt. A történetet unalmasnak nem mondanám, de nekem egy kicsit hosszú volt. Az, hogy sokan nem tudják eldönteni, hogy milyen korosztálynak is készült a film, nyilván, Sam Raimi rendezõtõl nem lehet elvárni egy csak és kizárólagos gyerekmesét, még ha a történet alapja az is. Akik egy kicsit is ismerik az õ munkásságát, ezt tudják, és máris meg van oldva ez a probléma is. Nyilván nem egy sima mesérõl van szó, én leginkább családi kalandfilmnek mondanám.
A szereplõk jók voltak, viszont azt meg kell említenem, hogy a 3 boszorkányból szerintem most nem Mila Kunis volt a leggyönyörûbb, hanem Michelle Williams még nála is szebb volt. De lehet, hogy csak azért tetszett nekem õ jobban, mert szõke. Szintén tetszettek a különféle lények, amikbõl azért volt egy pár. A magyar szinkronnal is minden rendben volt.
SPOILER VÉGE!!!

Semmiképp sem nevezhetõ egy szokványos gyerekfilmnek ez az Óz, de szerintem tökéletesen élvezhetõ a moziban, 3D-ben megnézve. Kíváncsi vagyok, hogy lesz-e folytatása, mivel azért olyan sokat nem hozott (kicsit több, mint a dupláját).
8/10
buncow 2013 ápr. 27. - 23:07:08 Előzmény borkasztik
(52/94)
semmi hihetetlen nincs az egészben, kb. 2000 óta az egyre sekélyesebb TV mûsorokon felnövõ új generációnak az ízlése is egyre sekélyesebb, ajánlom az Idiokrácia filmet a figyelmedbe... Emlékszem régen még az MTV-n - a zenecsatornára gondolok - is akadtak értelmes dolgok, szinte kizárólag zene ment egész nap, meg különbözõ elõadók, zenei stílusok napjai/estéi, pl. Nirvana est és akkor szinte csak Nirvana számokat toltak, ma meg megy egész nap az agybomlasztó biszem-baszom valóságshow 16 éves ostobán teherbe esett tinikkel, full gazdag ostoba negrók kéglijével, homárokkal, lezboszokkal, agresszív állatokkal tele, és ez a leépülés igaz az összes csatornára szinte kivétel nélkül... akármerre néz az ember akár a tv-ben, akár a valóságban csak az -> agyhalál...
9/10
alan 2013 ápr. 24. - 23:26:41 9/10
(51/94)
Nekem tetszett! 10/8
wulfgar 2013 ápr. 22. - 13:05:13
(50/94)
Óz, a hatalmas kretén!
pityukaa 2013 ápr. 19. - 18:13:40
(49/94)
borkasztik 2013 ápr. 13. - 15:06:53
(48/94)
ja és hihetetlen hogy az ilyen filmek sikeresek lettek. Mert kíváncsiság kedvéért megnéztem az bevételi adatokat és annyira jó volt hogy már tervezik a 2. részt. Erre csak azt tudom mondani hihetetlen. Mondjuk ugye nagy vetéjtársa nem volt most a moziban és az elmúlt hónapok mozifilmlistáját megnézve ez tûnt a legérdekesebbnek. De akkor is ez a sok bevétel nem a film sikere hanem a marketingé. Szóval ha ezt annak idején mondjuk a Harry Potter vagy Vasember vagy más hasonló kaliberû filmekkel együtt vetítik tuti bukta lett volna.
borkasztik 2013 ápr. 13. - 15:01:46 Előzmény Mizukage
(47/94)
Az elsõ felét eddig megnéztem. Hát nem tudom azt kell hogy mondjam unalmas. Jobbra számítottam. Az eleje tetszik és jó volt az átvezetés ahogy belecsöppen ebben a varázsvilágba. De aztán ellaposodik a történet legalábbis számomra. Voltak benne jó megoldások és hangulatos részek, de ezektõl eltekintve végig azt vettem észre magamon hogy jobban érdekel a kinti napsütés a madarak a fákon stb. Szóval nem nagy durranás.
Mizukage 2013 ápr. 07. - 19:28:57
(46/94)
Számomra is csalódás volt a film, sokkal jobbra számítottam. Ugyanaz a bajom vele, mint a pár hónapja megjelent Boszorkányvadászokkal, egyszerûen nem tudom eldönteni, hogy kinek szól ez a film. A kicsiknek túl ijesztõ, a nagyobbaknak pedig bugyuta. Ha kicsit komolyabban vették volna a történetszál kidolgozását és kevésbé lett volna rózsaszín az egész, akkor még élvezhetõ filmnek is lehetne nevezni. Ha gyerekfilmrõl lenne szó, akkor természetes ezeknek a hiánya, de ez az se volt. 10/6
bettina188 2013 ápr. 06. - 22:34:20
(45/94)
A filmet moziban nézni egyszerûen pénzkidobás. Sajnálom, hogy megnéztem.
Nem igazán értem, hogy ki a célközönsége, mert gyerekeknek sok helyen ijesztõ, viszont a történet annyira kiszámítható, hogy legszívesebben kijöttem volna, de ha máshol látom még véletlenül sem nézem végig. A szöveg és a történet is bugyuta. A 3D-s effektek azonban jók.
8/10
beo71 2013 ápr. 02. - 14:08:05 8/10
(44/94)
Színpompás, igazi mozis látványosság és a sztori sem egy újraolvasás.8/10.
Biztos, hogy nem lesz maradandó, Dorothy története kultdarab, de ez legalább nem okoz csalódást, mint megannyi mai mozis kirándulás. Eszem ágában nem volt vissza követelni a pénzemet, mert friss, szórakoztató filmet láttam és ki tudja : lehet, hogy évek múlva, mikor 3 D tv-n otthon filmezünk a régi Óz mellett, ez is egy kötelezõ darab lesz.
Lehetséges csak én láttam az utóbbi idõben annyi fost, hogy ez az egyszerû színes-mesés szórakoztatás elég volt most, de a minõséget ( már a látványvilágában )nem lehet elvitatni.
Mila Kunis pedig tök mindegy, hogy mit játszik, csak szerepeljen minden filmben.
8/10
Johny0051 2013 márc. 24. - 22:05:58 8/10
(43/94)
Nem tudom mire ez a nagy fanyalgás, hogy "harmatgyenge", meg "iszonyat csalódás", én megnéztem 3D-ben és szerintem a látvány tökéletes. Megkérdeztem a mellettem ülõ 10 éves kissrácot, hogy félt-e, azt mondta volt amikor igen. Pedig õ elég intelligens ahhoz, hogy meg tudja különböztetni a valóságot a fikciótól. A felnöttes szófórdulatok nekem sem teszettek annyira, de szerintem ez a film nem kifejezetten a gyerekeket célozta meg. De edig még minden gyerek akit kérdeztem jónak találta, szóval a lényeget tekintve a film elérte a célját. Az önjelölt "filmszakértõknek" pedig azt üzenem, és nem csak az ehhez a filmhez kommentelõkre gondolok, hogy hamár ennyire értenek hozzá, akkor mért nem a filmes szakmában osztogatják, a "szakkomentárjaikat"??
5/10
LenoreSpacey 2013 márc. 24. - 18:46:53 5/10
(42/94)
Ha 3D-ben nézem, talán tetszett volna valamennyire, de így csak azt tudom mondani, hogy iszonyatosan nagy csalódás volt a film. A történet harmatgyenge, mindent húsz perccel elõre lehetett tudni; a karakterek hihetetlenül egysíkúak (nagyon gonosz vagyok, de ne kérdezd hogy miért vagy hogy mik a céljaim, mert nem tudom VS. jó vagyok, úgyhogy nincs is hadseregem, mert valami törvény, amit csak egyszer fogok megemlíteni, tiltja, hogy öljek); tele van a film felesleges karakterekkel (szárnyas majom & porcelán kislány - semmit nem csináltak azon kívül, hogy kísérgették Ózt), a nyelvezete pedig egyenesen siralmas.
Nehogy pénzt dobjatok ki rá.
5/10
Gilka 2013 márc. 23. - 11:06:38 5/10
(41/94)
Harmatgyenge volt, iszonyat csalódás. Annyi Óz-könyv van, miért nem tudtak egyet adaptálni? :( Kár érte...
3/10
zora 2013 márc. 17. - 07:47:45 3/10
(40/94)
Azért nem ébredhetett a szántóföld közepén, mert sok-sok évvel késõbb, mikor Dorothyt arra repíti a tornádó, Óz még mindig Smaragdvárosban van. (Ha jól emlékszem, annak a filmnek a végén próbál meg végül hazarepülni. Meg kellene néznem még egyszer...)
6/10
Pénzes Ádám 2013 márc. 17. - 01:02:09 6/10
(39/94)
Vegyes érzelmekkel jöttem ki a moziból. A látvány miatt 3D-ben megérte megnézni, mert azt tényleg jól megcsinálták. Viszont maga a film néhol nagyon bugyuta és eröltetett lett. Úgy összességében még nem is lett volna rossz, de komolyan, hogy lehet így elrontani a filmnek a végét?

Spoiler

Az ember azt várná, hogy a végén James Franco felébred egy szántóföldön és aztán esetleg találkozik a valóságban a szõke csajszival és mégis vele marad, de a film végén még csak annyi se derül ki, hogy álmodta-e az egészet. Nevetségesen össze lett csapva. A másik pedig: Csak engem idegesített marhára a filmben, hogy Mila Kunisból egy boszorkányt csináltak? Lehet, hogy a nõi nézõknek nem böki a csõrét, de mivel nekem kb õ volt az egyetlen jelenség, ami megfogott a filmben, marhára idegesítõ volt, hogy õ lett a boszorkány.

Spoiler vége

Mila Kunis és a látvány miatt 10/6-ra tudom értékelni.
Cullangka 2013 márc. 16. - 14:05:58
(38/94)
Hát erre olyan karikát tennék, hogy 12 éven felülieknek nem ajánlott.. szerintem a leggyengébb film ami mostanság készült, tipikus 5 éveseknek butító, végig kiszámítható, vontatott és szó szerint gagyi, nem is pontozom :/
3/10
zora 2013 márc. 16. - 12:38:36 3/10
(37/94)
spoileres vélemény!

Nem tetszett. Egy 6 éves félne a látványtól, azonkívûl túl sok volt benne a felnõttes poén, szófordulat (Nyírjuk ki a banyát, kiscsaj, cuki stb)
Ez egy gimis tini-dráma volt, egy fantáziavilágba ültetve és varázslással megspékelve.
Teljesen olyan, mint a "Vissza Artúr király udvarába" címû idõutazásos dolog, ahol 19-20. századi technikai vívmányokat varázslásként adnak el.
Nem láttam benne eredeti ötletet.
(Ha a porcelánkislányt össze lehetett ragasztani, a családját miért nem?)
Gondolom Evanora meghalt, miután megöregedett. De Dorothy késõbb nem az õ cipõjét fogja örökölni???
A másik, Theodóra: valahogy kellett volna rá utalni, hogy megharagította a vizitündéreket, ezért lesz számára késõbb halálos a vödör víz.
Nem tetszett, hogy Oz még Smaragdvárosban is egy csaló szoknyabolond maradt. Csak a flörtölés, féltékenykedés. Ez nem mesetéma!
Elrontották az egészet, na!
8/10
A76 2013 márc. 16. - 10:25:45 8/10 Előzmény rohamkocka
(36/94)
Nekem tetszett. Jól megcsinálták az egészet, és most olvastam hogy lényegében ennek semmi köze sincs a Dorothy-féle Ózhoz, hanem annak az elõzménye. A majom meg a porcelánbaba volt a legaranyosabb benne. A gonoszok is ördögiek voltak benne (szadi jelenetek nélkül is).
rohamkocka 2013 márc. 15. - 11:35:51 Előzmény Staminah
(35/94)
Hasonlóan látom én is. Nem igazán tudták eldönteni, hogy cuki gyerekfilm legyen (azért legalább 1x most is voltak éneklõ madarak, meg édibédicukimukitündibündi Smaragd város), avagy kissé felnõtteknek is emészthetõ mesefilm (néhány sikamlósabb férfi-nõi poén pont erre utalt). A kétórás hosszúság szerintem kicsit sok volt, néhány helyen valóban vontatottá válik a történet és úgyis mindenki tudja, mi lesz a végkifejlet.
SPOILER
Pl. amikor a porcelánkisbaba sír, hogy Óz vigye magával
SPOILER VÉGE

Én 3D-ben néztem, ha a történet nem is fog meg valakit különösebben, akkor a látvány mindenféleképpen, valóban igényesen kidolgozottak a hátterek, a kép világ.

SPOILER
Amikor almába harapás után lesz gonosz a húg ... nos az nekem kissé illúzióromboló volt ... lehetett volna eredetibb is, mint Hófehérkét másodjára elsütni
SPOILER VÉGE