Borda4444 2010 jún. 05. - 14:30:12
(365/565)
Kiváló epikus írásmûbõl alig születik a jó közepes színvonalat túllépõ mû a filmes, vagy színházi mûfajban. A téma, a gondolatiság ugyanis kijelöli a megfelelõ mûfajt. Süskind "Parfüm"-je méltán világhírû. Ám a film Port.hu-beli rövid ismertetõje alapján már tudható: a storit átírták s így épp a könyv lényege sikkad el. Ajánlhatom, hogy aki a könyvet olvasta, mellõze a filmet, vagy fordítva? Érvek ellene, vagy mellette?
loncsi57 2010 jún. 05. - 12:12:49 Előzmény Christophe
(364/565)
A vége, véleményem szerint maga a zsenialitás. Legalább is amit meg akart fogalmazni az írója, rendezõje, hogy mindnyájan manipulálhatóak vagyunk. Nem az a lényeg, hogy hogyan, mivel, hanem maga a tény. A hatalom mindegy, hogy milyen eszközt, ebben az esetben egy illatot, de ez most lényegtelen, használ a manipulációra, de biztosan megtalálja a módját. Túl kell látni a magán a képeken, az orgián, nem ez számít, hanem arra kell rádöbbenni, hogy hogyan tudjuk ezt a mérhetetlen befolyásolást elkerülni, van amikor lehetetlen.
loncsi57 2010 jún. 05. - 11:48:27 Előzmény sofi 72
(363/565)
Ebben az emberitõl oly messze világban, amiben élünk, amikor totálisan megfeledkezünk arról, hogy az állatvilágból származunk, ez a film õszintén, fergeteges érzékkel tapint rá, hogy bizony mindannyiunkban ott van az állat, az ösztön. Véleményem szerint ez a film, úgy csúcs, ahogy van, nekem egyik kedvenc filmem. Legalább ötször láttam, és újra meg fogom nézni. Szofi, Neked meg annyit, hogy teljesen a film hatása alá kerültél, azért rémített meg annyira, mert felszabadított benned valami olyat, amit eddig nem ismertél vagy elnyomtál, kell e ennél nagyobb bizonyíték arra, hogy mi jó, és mi nem? A finomkodóknak meg csak annyit, hogy mindnyájunkban ott van, amirõl a film szólt, utalok itt a végére, és hiába próbáljuk elfojtani, valamilyen formába elõ fog törni, mert ez a végzetünk. Inkább nézzük a vámpíros, rémfarkasos Holdfényes baromságokat, vagy próbáljunk úszni a vérben és a testnedvekben a Fûrésszel együtt? Én a parfümöt választom, a maga lírai, de két lábon járó valóságával. Köszönöm, hogy meghallgattatok.
kabala 2010 jún. 05. - 10:35:52
(362/565)
Borzasztó, riasztó, rettenetes film. 'Csak pszichopatáknak' felirattal kéne vetíteni. Hányinger!!!
Emilee 2010 jún. 05. - 10:20:45
(361/565)
Szerintem ez a film "lájtos", ahhoz képest, hogy egy pszichopatáról van szó. Eszembe jut a Sweeney Todd... De egyáltalán nem ez a lényege a filmnek. Olyan gondolatokat vet fel mint például milyen a társadalom kirekesztettjeként élni, miért is taszítja el a társadalom, vagy, hogy mi értelme van az életnek ha nincs senki akihez tartoznánk...

Jó film, de a könyv még jobb. A könyv igazából teljesen más, de ha azt úgy megfilmesítik ahogy meg lett írva, akkor a sofi 72 féléket mentõ vitte volna el a moziból. Ja, és szerintem nem hiába adták neki azt az alcímet, hogy "Egy gyilkos története"...
10/10
szingh 2010 jún. 05. - 09:04:04 10/10
(360/565)
Ne személyeskedjetek, emberek! A negatív vélemény is vélemény. Védd meg úgy a filmet, hogy elmondod róla a jót! Mint ahogy én is megtettem a 386-os kommentben.
Nekem egyik kedvencem, ma is megnézem.
Nézd meg Te is! Garantálom, hogy nem fog hidegen hagyni.
Vagy ez lesz életed legnagyobb filmélménye, vagy a legundorítóbb. Ez majd akkor kiderül.
Patrik Bateman 2010 jún. 05. - 07:02:08 Előzmény sofi 72
(359/565)
Parfümökrõl akartál filmet nézni?? látványosan???????? Az izgi lehet..... Menj el a sex és New Yorkra, az neked való lesz!
10/10
bollokr 2010 jún. 02. - 19:48:34 10/10 Előzmény gerhajdu
(358/565)
a film...
nem is tudom,ha ez igaz történet akkor le a kalappal a kis csávó orra elött...:D

De a lényeg hogy magával ragad vagy nem,kinek mennyire beteges az élete.
Két eset lehet,közép út nincs,és ez a jó film ismérve.
Mondanivaló teljes kiformálódásban elejétõl a végéig.
Kerek egész ami nem untat,és megmagyaráz,mindig elgondolkodtat,és hagy annyi kérdõjelét hogy ne felejtsd el soha.

Az operatör munkája is remek,a rendezés is hibátlanul sikerült...Korhü kellékek,díszletek.
A snittek mindig pont megfelelõek,és a vágás is a helyén van.
Nem akasztja meg a történet folyamát.

Tehát egy kivételes elme élettörténete olyan kontextusban és idõben tálalva amikor még király is lehetett volna,könnyû szerrel.

Gonzo
gerhajdu 2010 máj. 30. - 14:26:09
(357/565)
De rég láttam már ezt a filmet. Nagy hatással volt rám.
Azt ugyan nem tudom, hogy lenne szaga az üvegnek, de lehet, hogy Baptiste csak elhihette magával. Elég akarotas volt, és ha nagyon akarjuk bármit elhitetünk saját magunkkal.
10/10
Ivy66 2010 máj. 29. - 11:33:47 10/10
(356/565)
Az enyém is egy vélemény volt: azt tükrözte, hogy szerintem mennyire nem értettél semmit a filmbõl. Csak azt vetted észre belõle, amin utálkozni lehet. (Bár némelyik híradóban, vagy riportfilmben keményebb dolgok fordulnak elõ.) Végül is nincs min csodálkozni, hiszen te a parfûmökrõl szóló "lájtos" filmet vártál.

Ha úgy tetszik neked, nyugodtan kutakodj csak a fórumtevékenységemben. Engem nem zavar. :)
offtopic
sofi 72 2010 máj. 29. - 10:48:32
(355/565)
OFF

Hát EZ AZ!!

Tegnap nekem is utána kellett néznem :-)!!!

Na, megyek panírozni....!!!

ON
sofi 72 2010 máj. 29. - 10:15:14
(354/565)
OFF

Az én hozzászólásom, csak egy "vélemény" volt. Egyszerûen leírtam, hogy nekem mit jelent a film. A Tiéd pedig lássuk be, csak az enyémbe való belekötésrõl szólt...!! Többet nem tudtál hozzátenni!!! Ez inkább minõsítõ!!!

Bosszúkutatás????? Ez tetszik!!!!!!


Hajrá!!!!

ON
10/10
Ivy66 2010 máj. 29. - 09:37:15 10/10
(353/565)
Az én 3 (!) szavas hozzászólásom legalább olyan "építõ" volt, mint a tiéd, amire reagáltam.

Kicsinyes bosszúkutakodásod pedig éretlen személyiségre vall.
sofi 72 2010 máj. 28. - 23:55:11
(352/565)
Köszi a jó tanácsot!! Megfogadom...

Én pedig javaslom, hogy az "építõ "jellegû egyszavas böfik helyett keress még egy-pár Gary Oldman képet, és rakd fel légyszi, mert még nincs belõle elég!! De tényleg!!!

Na, rohanok, mert késõ van, és Benedek Eleket mégsem várakoztathatom meg Miattad....!!!!

Jó éjt!!!
10/10
Ivy66 2010 máj. 28. - 22:17:06 10/10
(351/565)
Nézz inkább mesefilmeket...
sofi 72 2010 máj. 28. - 20:45:28
(350/565)
A film egyetlen szóval jellemezhetõ 1000x leírva, mégpedig azzal, hogy PERVERZ!!!!

Ha a rendezõ azt akarta elérni, hogy az iszonyattól megbabonázva "emlékezzünk" erre a történetre, akkor sikerült!! Nálam legalábbis....Talán 1 éve ment a mozikban, vagy 2?? Passz, de azt tudom, hogy Én is azért mentem megnézni, mert azt hittem, a PARFÜMökrõl lesz szó lájtosabb kiadásban!! Ehelyett kaptam a fejembe egy "az ember állatszintjére süllyesztett megjelenítését", ami annyira taszító volt a számomra, hogy szinte fizikai rossszulét jött rám a moziban, de olyan szinten, hogy voltak jelenetek, amit nem tudtam nézni!!!
Megmondom õszintén: BAROMIRA nem esett jól. Nem is tudom, hogy láttam-e olyan filmet, amiben a fõszereplõvel szemben ekkora ellenszenv alakult ki bennem, hogy azt vártam minden filmkockánál, hogy mikor nyírják már ki!!!?? Pedig láttam jó pár negatív figurát már az életemben!!

Hasonló "fizikai" undort, és iszonyatot talán gyerekkoromban éreztem egy filmnél: A Notre Dame-i toronyõrt nézve, (a régi fekete-fehér változatot)!! Már nem tudom ki játszotta Quasimodo-t, de nem is ez a lényeg, hanem az, hogy még mindig "kísért" az arca, bár biztos, ha most látnám azt a régi változatot, koránt sem taglózna le annyira. De akkor igen!!!

Na, most meg felnõtt fejjel a Parfüm... Ilyen szempontból jó volt a szereplõ válogatás!! Megtalálták a lelki nyomor és sivárság totális fizikai megjelenítésére képes színészt.

Már a piactéren kipottyanó "baby" is gusztustalan, számomra egybõl Massive Attack: Teardrops baby-je ugrott be, magzatvíz nélkül...:-)!!!

Félelemkeltõ olyan szempontból, hogy az emberi megszállottság milyen szintre süllyeszthet minket???!!!

Számomra tehát egy undorító, perverz, kegyetlen film, SOHA NEM NÉZEM MEG MÉG 1x!!!!

Ennyi.
10/10
Danaee 2010 ápr. 13. - 20:23:07 10/10
(349/565)
Amikor elõször láttam a filmet, kevésbé tetszett, mivel semmit nem tudtam róla, és úgy ültem le megnézni, hogy egy hagyományos kosztümös drámával lesz dolgom. Körülbelül ez volt az utolsó alkalom, amikor 7-et adtam neki, a második nézésre 10/10-re ugrott fel, mert teljesen máshogy álltam hozzá. Lenyûgözõ. Azért is szeretem, mert az érzékszerveim közül az orrom a legjobb, de erre sosem voltam büszke, mióta láttam ezt a filmet, azóta igen :D
Lehet én vagyok az egyedüli, de nekem a film jobban tetszett, mint a könyv, sokkal. Leszámítva az elejét. Igazság szerint sokan fújolják a filmet, de ha pont ugyanúgy lett volna a történet, mint a könyvben, azért az érdekesen mutatott volna. Szerintem mérföldekkel jobb az az arány, amit a filmben valósítottak meg. Tehát, hogy a film fele az tényleg konkrétan a gyilkosságokról szól, az elõkészületekrõl, Lauráról. Meg szép, amikor visszaemlékezik a barackárus lányra a végén. Igazából ez az egyetlen emberi megnyilvánulása.
Ami a fõszereplõt illeti, lehet nem olyan csúnya, mint amilyennek lennie kéne - ez is volt kritika -, de nem is szép. Jobban mondva helyes a színész, de remek munkát végeztek a sminkesek, hogy kevésbé szépnek tûnjön. Nagyon jó volt a játék - a beszéd, a járás, a mimika.
e.x.i.m.ó 2010 ápr. 06. - 18:56:23 Előzmény 6Réka1
(348/565)
a könyv remek volt...nem tudtam mit várhatok a filmtõõl de azis egész jól sikerült
mind a kettõt ajáánlom:)
10/10
6Réka1 2010 márc. 24. - 19:52:55 10/10
(347/565)
Nagyon tetszett a film. Én nem olvastam a könyvet, úgyhogy nem tudom õket összehasonlítani. De a történet szerintem csodálatos volt. Legalábbis engem különben is érdekel a "szaglás", úgyhogy lehet csak ezért fogott meg a film. Én se ezt vártam a végének. Tényleg egy kicsit furcsa volt. De ugye ez a fáraó (vagy valami ilyesmi) sírjánál terjengõ illat miatt volt. Szerintem ezt szimbolizálta. Addig még jó volt ameddig csak csodálkoztak az emberek, de amikor már egymásnak estek...:S Az már szerintem túlzás volt. De elképesztõ volt a fiú szaglása. Nem tom, van-e ilyen ember igazából...
8/10
ReignMan 2010 márc. 14. - 06:46:53 8/10 Előzmény gabree
(346/565)
A könyv valóban klasszisokkal jobb, mint a film, egyszerûen letehetetlen, és egyáltalán nem a gyilkosságokról van szó, inkább egy különleges képességgel megáldott/megvert ember belsõ lelki világát, motivációit írja le.
Aki pedig nem érti a végét, nézze még meg párszor, ha van rá lehetõsége, ha még mindig nem jött rá a lényegre, kapcsoljon át inkább a Mónika show-ra...