perry 2008 febr. 20. - 08:54:45
(145/565)
Javtások: itt, áráról,
perry 2008 febr. 20. - 08:50:26
(144/565)
Bizonyára, elvont de itt nem az elvontságról van szó. Létezik egy emberi tulajdonság az ösztönös viselkedésen túl. Ez pedig a a megtapasztalt elhivatottság. Az mikor olyan dolgok születnek mint nagy felfedezések, találmányok, és többre hivatott emberek. Jöjjön az az ember a pokol legmélyebb bugyrábol, kiteljesedik és a szó valódi értelmében megszállottként halad a maga útján. Az igazi etikai kérdés számomra van e jogunk egy magasabb szempont elérése érdekében
gyilkossá válni, fel mentheti -e az embert ?
Álljon it néhány név akik meg szerették volna filmesíteni:
Stanley Kubrick
Nyilatkozta: megfilmesíthetetlen
Ridley Scott dolgozott rajta majd átadta Tim Burtonnak
Scorsese Kubrickal hasonlóan nyilatkozott
Szóval lett volna jelentkezõ tisztes rendezõi háttérrel.
Mi lehet számunkra fontos ebben a filmben?
A zsenialitás, mely lehet "kegyelmi állapot" vagy egy olyan adomány mely kiteljesíti az embert, de el is választhatja a többiektõl.
A mûvészi tökéletsség, mely nem ismer fél megoldásokat és megszálottan keresi az aranymetszést, és annak az árról a bûnrõl és a bûnhödésrõl.
A magányról és a bûnrõl írott példabeszédrõl, mely elhatalmasodhat az emberen és a halál mezsgyéjére vezethet.
Vagy csak egyszerûen egy dermesztõ horror az
új kor hajnalán.
Hölgyeim és Uraim lehet válogatni kinek, kinek
emberi mentalitása és vérmérséklete szerint....
6/10
efes 2008 febr. 19. - 14:24:54 6/10
(143/565)
szerintem is jobb film a szakács, a tolvaj..., ami szemen ütött az az, hogy süskind (és tykwer) éppen vélt vagy valós aberráltságuk miatt lettek kiemelve, holott ha valaki, hát éppenhogy greenaway nem megy a szomszédba egy kis aberrációért (gondolok itt fõleg az emberhúsevésre, hullával szeretkezésre és hasonlókra). greenaway elszállásaihoz képest tykwer filmje csupán egy rokokó rémmese.
Arbat 2008 febr. 18. - 20:58:53 Előzmény efes
(142/565)
Mindkettot lattam,A szakacs,a tolvaj...-t tobbszor,es megis az a velemenyem,hogy a Parfum nem er a kozelebe.Mindenkinek mas a velemenye es mas tetszhet neki,szerinted nem?Ezen felesleges vitazni.Az is lehet,hogy mas korosztalyba tartozunk,ezert Neked ez,nekem pedig az tetszik jobban.
Kitti0905 2008 febr. 18. - 15:01:58
(141/565)
Tegnap este láttam elõször a filmet! Annyira magával ragadott ,hogy utána még sokáig nem tudtam elaludni! Egy mestermunka az egyszer biztos.....
6/10
efes 2008 febr. 18. - 09:49:25 6/10
(140/565)
na ezt nem értem. az igen, ez nem? láttad te egyáltalán ezeket a filmeket, vagy csak olvastál valahol róluk? más lenne a helyzet, hatesze azt, a tom és jerryt, vagy a resident evilt hasonlítanád össze a parfümmel, de így, hogy leabnormálisoztad tom tykwert, és EZZEL SZEMBEN kiemelted greenawayt, azért ez némi magyarázatra szorulna, nem???
Arbat 2008 febr. 18. - 07:01:24
(139/565)
Ez a film undorito es vontatott volt.Az iro is eleg abnormalis lehet.Akkor mar inkabb:A szakacs,a tolvaj,a feleseg es a szeretoje.
10/10
e.sz.ny. 2008 febr. 17. - 22:55:48 10/10 Előzmény gibdj
(138/565)
Nem csoda, A Berlini Filharmonikusok játszák a zenét.
bree-gee 2008 jan. 28. - 09:10:51
(137/565)
Az eleje és a vége volt a leghatásosabb, az tény.Az biztos, hogy egy olyan film, amit nem lehet elfelejteni.
Az is biztos, hogy soha többet nem nézem meg...
Ezzel nem azt mondom, hogy rossz volt.Sõt, lehet hogy nekem túl tökéletes.Nagyon tud hatni az emberre.Brrr.

Nem moziban, hanem DVD-n néztem meg, és utána azon gondolkodtam, hogy az a sok chips majszoló egyén a moziban,(mert mindig van:) ) tudott-e enni alatta:))!Pl a végén:)!
dave1 2008 jan. 28. - 01:17:33
(136/565)
Isteni film. tökéletes úgy ahogy van. mestermunka, 10/10*...
Sensuelle 2008 jan. 28. - 00:31:42
(135/565)
Nekem a film igazán felcsigázta az érdeklõdésem a parfümök iránt, és nemsokára valami csodára leltem: egy különleges parfümöket árusító butikra a **moderálva** oldalon. Nemsokára pedig a pesti Vitkovics Mihály utcában található Neroli parfümbutikba is eljutottam. Mennyei...
anonymus77 2008 jan. 11. - 16:15:43
(134/565)
Bár nem nagyon szeretem azokat a filmeket, amik ne pörögnek 1000rel, de ez mégis lekötött, kivéve a végét, mert az nekem egyáltalán nem tetszett, Oké, hogy szimbolikus, meg minden, de én azt hittem, hogy egy másik film végét nézem éppen. A színészek amúgy nagyon jók voltak, Ben Whishaw-t még biztos látjuk fõszerepben. A zene nekem is nagyon bejött, de a befejezés miatt nálam csak 6,5/10
gibdj 2008 jan. 11. - 13:58:49
(133/565)
Nagyszerû film! Kiemelkedik a filmvilágból, és aki szereti a nem megszokott, szélsõséges alkotásokat az feltétlenül nézze meg! Tényleg van mondanivalója, és aki ezt nem veszi észre, azt tényleg sajnálom. A film "sikeréhez" sokminden hozzájárul: nagyszerû színészi munka, nagyszerû rendezés....és ami a zenét illeti, hát valami elképesztõ hatást vált ki az emberbõl (nálam legalábbis). Grat a film készítõinek!
10/10
Semprini 2008 jan. 04. - 16:26:14 10/10
(132/565)
A könyvet 17 évvel ezelõtt olvastam elõször, majd a film megtekintése után ismét, és szerintem a filmnek sikerült visszaadnia a regény hangulatát. Nagyon jó volt a narrátorszöveg, bár lehetett volna még több is nyugodtan.
(Amúgy a "szagos mozi"-ra történtt már egy tétova kísérlet: egy régi Cinemában olvastam, hogy a 70-es években egy John Waters-filmhez készítettek szagos kártyákat, amelyeken különbözõ színû mezõket kelett a film különbözõ pontjain megkaparni, és az illatokat bocsátott ki -ez lett volna a "szagos-film"! Nos, ehhez a filmhez is valami ilyesmit képzelnék el, persze technikailag fejlettebb formában, mert hát ugye, illatokat mind írásban, mind pedig filmen visszaadni elég reménytelen próbálkozás...)
A film ennek ellenére tökéletesen mûködik, sõt ez az egyik legjobb kosztümös film, amit valaha láttam! Bár a cselekmény folyama lassan hömpölygõ, kissé epikus (a mai akciófilmekhez képest), mégsincs benne sok üresjárat, végig leköti a figyelmet, és egyáltalán nem tûnik hosszúnak (pedig az!)
A szereplõk kiválasztása remekül sikerült: a fõszereplõ Ben Wishaw végig rezzenéstelen arccal, üveges tekintettel bámul a kamerába, látszik, hogy nincsenek érzései (hacsak az illatok iránti megszállottságot nem tekintjük annak. A két "nagyágyú", Dustin Hoffmann és Alan Rickman is remek alakítást nyújt - amint az el is várható. A mellékszereplõgárda is kifogástalan, Rachel Hurd-Wood nevét pedig biztosan sokan megjegyzik e film kapcsán; alighanem hallunk még róla!
A 18. századi milliõ megteremtése is pazarul sikerült, a film látványvilága káprázatos, a zenéje gyönyörû, az operatõri munka hibátlan.
Az utóbbi évek egyik legjobb filmje minden szempontból.
10/10
10/10
Blackfleur 2008 jan. 04. - 16:17:20 10/10
(131/565)
A könyv nagyon izgalmas, a film megdöbbentõ a zenéje pedig az egyik legszebb amit eddig hallottam!
A filmben elvarázsoltak a színek. Szerintem mivel még nem találták fel az szagos mozit, pont a színek helyettesítették az illatokat. Rám nagy hatással volt! (:
10/10
amani 2007 dec. 28. - 15:32:06 10/10
(130/565)
hangsúlyozom, hogy még csak a film felét láttam, de úgy tûnik, ez szerencsére egy olyan film, ami hûen követi a könyvben leírtakat, és ez nagyon tetszik:)ami azért fontos, mert ahogy itt olvasgattam a hozzászólásokat, úgy tûnik, sokan nem értették meg a filmet, de biztosíthatlak titeket, hogy a könyv minden kérdésre választ ad. Pl hogy miért van szükség a "tömegszex" jelenetre, és miért érezte meg több kilométerrõl a szagokat Grenouille. A másik dolog ami feltûnt, és szörnyen bosszant, hogy egyesek iszonyú buták, és egyszerûen nem tudják értelmezni a filmet. De ha már így van, csak mert nem értik, nem kéne lefikázni. És ezt az veszi magára, aki akarja.
Quasar 2007 dec. 28. - 00:09:59
(129/565)
most néztem, meg ...

nem "mertem" megnézni mert itt a fórumot olvasgatva, sokan lehúzták "kakinak" mondták stb.

Hála istennek hogy megnéztem. Nagyon jó film, végre megint. Egyedi magávalragadó üde színfolt.
Végig leköti az ember figyelmét (az utolsó negyed órát szinte egy levegõvétellel néztem végig.
Izgalmas, anélkül hogy puskalövés vagy bármiféla látványos akció lenne benne.

Az a baj itt a fórummal hogy soha nem tudjuk hogy pl akinek ez nem tetszett annak mi tetszik és nem tudjuk kinek a szavára adjunk.

Pl, én tegnap és tegnap elõtt este végigszenvedtem a karibi tenger kalózai 2. 3. részét, na az tényleg "kaki" film üres unalmas sótlan a látványnak szánt rész is ásításra ingerel. Lehet azért is magasztalom most mert tegnap bizony szitkozódtam mikor is szenvedtem a kalózos filmen ... a kettõ közt dimenzó ugrás van.

Akik szeretik a jó filmeket nyugodtan nézzék meg.

Persze ki mit tart jó filmnek az más kérdés ...
Igazából így hirtelen nem tudnám mihhez hasonlítani
....talán ...talán a "Csokoládé" hoz, csak itt a sötét oldalon járunk ... onnan közelítjük ugynazt.
10/10
amani 2007 dec. 26. - 21:20:54 10/10
(128/565)
én sajnos MÉG nem láttam a filmet. De a könyv elmondhatatlanul jó!!! Íme a legszbb idézet belõle kedvcsinálóként:
"Szíve bíborpalota volt, amely kõsivatagban állt, homokdombok közé rejtve, mocsaraktól körülvéve, hét kõkapu mögött. Csakis repülve lehetett bejutni."
9/10
Csacsa88 2007 nov. 24. - 15:08:50 9/10
(127/565)
Kicsit vontatott, de azért nem túlságosan. A narrátor zavart néha. Pl amikor rájön, hogy neki nincs illata, nem lett volna szükség rá, szerintem, h közben a narrátor elmondja h mit érez. A vége zseniális.
8/10
Isu 2007 okt. 29. - 09:13:38 8/10
(126/565)
Nagyon jó kikapcsolódás volt....végre valami egyediség, a tucatfilmek halmazában....
A középkori piac, a bûz, a mocsok ábrázolása is nagyszerûen sikerült.