10/10
Gabriella54 2009 okt. 16. - 18:23:43 10/10 Előzmény marie1
(20/60)
Nekem valószínûleg épp azért tûnik sokkal rokonszenvesebbnek, mint a nála két évvel idõsebb Sandra Bullock, mert nem plasztikáztatta meg botoxoztatta szét sem a testét, sem az arcát. Milliószor természetesebb (szerintem pedig tehetségesebb is)
10/10
Gabriella54 2009 okt. 16. - 00:12:09 10/10
(19/60)
Akkor szerintem csak "rosszul választottál" - remek színésznõ, az Életem szerelme c. filmben pl. zseniális! Ha tudod, szerezd meg az Éneklõ detektív c. zenés krimikomédiát (vagy nem is tudom, minek tituláljam, mert az aztán kiváló paródiája egy csomó mûfajnak), amiben Robert Downey Jr. a partnere - abban pl. kifejezetten bombázó!

Amúgy Robin Wright Penn 1966. április 8-án született, Keanu Reeves pedig 1964. szeptember 2-án :)
marie1 2009 okt. 15. - 23:54:57 Előzmény Gabriella54
(18/60)
Tényleg fiatalabb R. W Penn, mint Keanu? Nem gondoltam volna. Elég nyúzottnak tûnik ez a nõ. Szerintem nem lehetett épp fényes élete, korábbi filmjeiben is mindig drogos, zizzent tyúkokat alakított (már amiket én láttam).
10/10
Gabriella54 2009 okt. 15. - 12:17:32 10/10 Előzmény marie1
(17/60)
Ez a "vagy minden" esete volt :D
Azért az mókás volt, hogy a Robin Wright Penn-nél két évvel idõsebb Keanu alakította a fiatalabb karaktert (bár elhittem, hogy 35 éves!)
10/10
caomilla 2009 okt. 11. - 01:10:06 10/10
(16/60)
Nagyon jó film.
marie1 2009 okt. 10. - 23:03:44 Előzmény bulihuligán
(15/60)
:-)) Szerintem ez tipikusan az a film,ahol nem érdekes, hogy mirõl szól. Vagyis maga a sztori nem lényeges, csupán az, hogy személyesen mit mond az egyes nézõnek:hogyan csapódik le, mi érint meg. Vagy semmi, vagy bármi, vagy valami, vagy minden.
marie1 2009 okt. 10. - 23:00:45 Előzmény antika4
(14/60)
Bocs,talán elkerülte a figyelmemet ez a rész. Csak nem arra gondolsz, amikor Chris és Pippa együtt "imádkoznak" Pippa férjének lelki üdvéért? Mert egy ilyen imádkozásra én is befizetnék ám...persze Keanuval. :-D
marie1 2009 okt. 10. - 22:58:30
(13/60)
Mondanivalójában nem volt újszerû a film, mégis elgondolkodtatott. Sok apró érzés, rezdülés végül lekötötte a figyelmemet, na és persze a váratlan fordulatok, érdekes karakterek.. Alkapvetõen azonban sokszor vontatottnak éreztem, és nagyon amerikainak. Felszínes csevegések, okoskodó beszélgetések, rendkívül silány helyszínek, és az a szürke amerikai valóság; egy unatkozó negyvenes nõ "ébredezése". Ugyanakkor R.W. Penn jól alakítja az érzékeny, eszmélõ nõt, és persze Keanu játéka is mindig elbûvöl, bármiben látom õt.
10/10
Gabriella54 2009 okt. 09. - 22:59:54 10/10
(12/60)
Gonoszkodhatok egy kicsit? Honnan tudod értékelni, ha még nem is láttad? És ha többre fogod tartani, amennyire most osztályoztad?
Mindenesetre jó szórakozást!
8/10
kamaa1989 2009 okt. 09. - 22:43:05 8/10
(11/60)
Kíváncsi vagyok rá szerintem hétvégén megnézem!
antika4 2009 okt. 09. - 16:18:54 Előzmény zimzum1111
(10/60)
Hú, nagyon tetszett a film. Alan Arkin annyira jó színész, bár itt mindenki jól alakított Winona Ryder kivételével. Nagyon szórakoztató és elgondolkodtató film. Bár az a maszturbálós rész nem tom mért kellet bele...de azért 10/10 pontos film.
zimzum1111 2009 okt. 07. - 18:20:31
(9/60)
Remek film!
Rólunk szól…
Igazán szórakoztató „pszichodráma” 

A fõ hõs négy életén keresztül rájöhetünk: nekünk is van négy életünk. Az elsõ és legfontosabb élet – életkorszak – a mamához fûzõdõ viszony és a tõle való elválás, elszakadás nehézsége. A film ezen a viszonyon keresztül mutatja be, hogy mi is ugyan azt tesszük, mint amit a szüleink kódoltak belénk. Azért hasonlítunk, mert másodpercrõl másodpercre Õt, a mamát, meg a papát, meg a viszonyrendszerüket isszuk magunkba. A gesztusainkon növünk fel, ha iszik mi is iszunk, ha drogozik – mint a filmben – akkor mi is követni fogjuk. Persze önigazolunk is: mi másként tesszük másért tesszük. A külsõ szemlélõ azonban ugyan azt látja: a háttérben a boldogtalanság a szeretethiány és a külsõ viszonyrendszer – nevezzük világnak – erõteljes elvárása áll. A filmben fõhõsnõnk mamája neurotikus antidepresszáns függõ. És láss csodát, lánya is követi. Nemcsak gyermekként, hanem gyakran felnõttként is él benne a mama kód.

A mamát követõ korszak az önmegvalósítás. A csapongás – ha a mamának szabad akkor nekem is.

A másik nagy tematikus rész a tartós kapcsolat, a férfi megjelenése. Ez talán a film leg értékesebb viszonyrendszere. Hogyan higgad le egy nõ a külvilág felé, hogyan építi be saját anyaságát nyughatatlan természetébe. Milyen sorsszerû, hogy amit mi megteszünk másokkal azt lehet, hogy más szereplõkkel és körülmények között , de visszakapjuk. Azon múlik minden, hogy ebbõl tudunk-e épülni vagy sem…

A legutolsó élet, pedig maga az önálló akarat. Az, amirõl ma manapság a világ 99%-a nem tud hogy létezik. A külsõ „kell” uralkodik. A szabadság elveszett és így a boldogság, a harmónia is kiszolgáltatottá vált a sablonos „ugyanolyan életek” számára…

Fõhõsnõnk a stációkon, életkorszakokon átmenve ismét felfedezi magát és a külsõ szerepeket leveti. Megtalálja magát, visszakapja az életét, azt a személyiséget akiben a legkomfortosabban érzi magát. Amiben nincs elvárás. Szerintem - érdekesen visszakanyarodik a személyisége a gyerekkori énjéhez. Itt jövünk mi is rá – legalábbis én  -, hogy semmi sem változik csak körülöttünk a világ, meg az ember biológiája. A belsõ én, a személyiség-séma marad, csak finomodik és piciket alakul… Ennek a kifejtése a legfõbb erénye a filmnek. Úgy mesél el életigazságokat, hogy nem patetikus, nem akar több lenni, mint ami. Egy jó történet…

A film hangvétele – egyszerûen mesél -, és a remek szereplõgárda és rendezés, és a mondanivaló 10 10 10 10 10…
9/10
dodo25 2009 okt. 04. - 18:10:05 9/10
(8/60)
Azt gondoltam a filmrõl, h egy elég tragikus dráma lesz. Ehhez képest egy szórakoztató film lett belõle. Sokszor nevettem rajta. Azért is tetszett, mert olyan valóságszerû. A nõ helyzete hihetõ, a gondjai emberiek és nem egy túl spilázott, gazdag fruska gondjai.
MEgrenditõ és fantasztikus. Ajánlani tudom csak.
9/10
bulihuligán 2009 szept. 18. - 16:45:34
(7/60)
Sziasztok !
Szóval alábbiról szól a film ,Én tegnap láttam és nagyon tetszett, magával ragadott a történet
bulihuligán 2009 szept. 18. - 16:44:29
(6/60)
Pippa Lee (Robin Wright Penn – Bûnös viszonyok) élete fenékig tejfel. A férje nagyszerû és elismert kiadó (Alan Arkin – ZseniKém – Az ügynök haláli), igaz, 30 évvel idõsebb nála. Már felnõtt és sikeres gyermekek büszke anyukája, valamint egy megbízható szomszéd legjobb barátja és bizalmasa. Ám, ahogy Pippa követi férjét egy új életbe – egy connecticuti nyugalmazott közösség berkeibe - eddigi idilli élete felborul egy szempillantás alatt. A sikeres és boldog nõ, aki eddig volt, most veszélybe kerül.
Igaz, ami igaz, a mostani kiegyensúlyozott Pippa nem kevés bonyodalmat élt már át a múltjában (félresikerült erotikus kalandozások, fogyitabletta-függõ anya és egy vetélytárs öngyilkossága), míg meg nem találta végül a szerelmet és a biztonságot férje oldalán. Ez az új élethelyzet azonban ismét önismereti utazásra kényszeríti hõsnõnket, amely során társra talál egy új, különös és lelkes barát (Keanu Reeves – Ház a tónál) személyében. Pippa ezúttal szembenéz illékony múltjával és a biztosnak tûnõ jelenben bujkáló titkokkal is, hogy megtalálja az igazi énjét, amely mindig is ott motoszkált benne.
A Pippa Lee négy élete a híres író, Arthur Miller lánya és egyben Daniel Day-Lewis felesége, Rebecca Miller (Menekülés az életbe, Jack és Rose balladája) harmadik rendezése. Miller mindegyik filmjében a nõi lélek rejtelmeit vizsgálta, s ez most sincs másképp: Pippára is izgalmas érzelmi kalandok várnak, és kiderül, hogy mennyi komplex személyiség fér meg egyetlen nõben.
tündemamusz 2009 szept. 18. - 13:17:35
(5/60)
és mirõl szól a film?
lana25 2009 aug. 24. - 20:47:10
(4/60)
Én is alig találtam meg itt a filmet, sajnos az ismertebb színészeket kihagyták a felsorolásból...
10/10
quikom 2009 aug. 18. - 19:37:53 10/10
(3/60)
mellesleg Blake Lively is játszik a filmben, és õt is ismerhetjük A pletykafészekbõl... még a plakáton is rajta van és nem írják ki... na mindegy...
Gabboo 2009 aug. 11. - 22:21:27 Előzmény hajnaltores
(2/60)
Julianne Moore-ról és Monica Bellucciról nem is beszélve :)
hajnaltores 2009 aug. 07. - 12:35:55
(1/60)
A szereplõk felsorolásából csak véletlenül maradt ki Keanu Reeves, aki elvileg viszi a filmet...:):):):)