10/10
sutyig 2010 júl. 15. - 21:26:37 10/10 Előzmény tibicamon
(386/686)
Figyu Tibi! A film egyes részei nem idõrendi sorba vannak összevágva. Ezeket tudni kell követni és magadban összerakni: S. Jackson kiszállt a bulikból, Travoltát lelövik stb. Itt nincs konkrét történet, itt az amerikai alvilági élet egy részét filmesítették meg egyedi ábrázolásmódban. Azért is lett összeszabdalva, mert az egyes részeknek is van cselekménye, de az egész filmnek is van egy cselekménye ha összerakod, és ha nagyobb idõszakot ölelne fel a film, akkor annak is lenne. Ez az élet: kalandok sorozata.
7/10
tibicamon 2010 júl. 14. - 11:25:00 7/10
(385/686)
Nagyot vártam tõle, mert mindenki istenítette, ennek ellenére nem sokat kaptam. Ez betudható annak, hogy esetleg tényleg sokat kivághattak a filmbõl (bár kétlem). A színészi játék tulajdonképpen rendben volt, attól eltekintve, hogy Travolta a bárban 10 percen keresztül iszonyatosan unta magát. Vagy talán a történet nem fogott meg, túl kiszámíthatónak tûntek a cselekmények, és újdonságokban nem bõvelkedett /persze nem mai darab/. És úgy végzõdött, hogy az étteremben ketten sétáltak az ajtó felé, megfogták a kilincset és RTL klub reklám. Esetleg az eredeti film végén történt valami értelmes fordulat, mondjuk mégis az ajtóból lelõtték az étterem rablókat az "elmondott bibliai szövegre való tekintettel" utóljára? A legnagyobb jóindulattal kap egy 10/7-est.
10/10
Szike00 2010 júl. 12. - 12:13:01 10/10
(384/686)
nekem is sokadik nézésre tûnt fel akkor is csak azért mert akkor láttam végre eredeti hanggal.
Dantes 2010 júl. 11. - 23:18:23
(383/686)
Tényleg basszus! Steve Buscemi! Ott van a szereposztásban, megnéztem. Ha nem mondod, soha nem tûnik fel.
Steve Buscemi...

Mi fene? Miután Kutyaszorítóban végén meglépett a gyémántokkal, felhagyott a bûnözõi élettel, és beállt pincérnek?

Komolyan, errõl zseni Tarantino, az ilyen rejtett poénokért.
Bigpapa 2010 júl. 11. - 23:01:21
(382/686)
Bakker :)))))))))))) vagy 300x láttam a filmet,de nem tûnt fel egész mostanáig, hogy a bárban az 5$-os turmixnál Steve Buscemi volt Buddy Holly :))))))))
10/10
NANU..! NANU..! 2010 júl. 11. - 22:32:17 10/10
(381/686)
Szerintem, Q-va jó Film.
10.
Bigpapa 2010 júl. 11. - 22:18:48
(380/686)
Pedig gyanítható, hogy össze vissza vagdossák a retek klubban.Amúgy vétek,de ott csupa fasz dolgozik.
Az egész film az elejétõl a végéig zseniális. Kár, hogy Tarantino felhagyott a Vega testvérek címû filmötletével,amiben Vincent Vega életét ismerhettük volna meg.
"..és ha elutazol akkor el vagy utazva..." "..mit bámulsz haver?- Nem vagyok haver,bunkó! " :))

10/10
conchita 2010 júl. 11. - 21:58:03 Előzmény Badger
(379/686)
Szeretem ezt a filmet nagyon, szóval nem magamnak kértem az indokokat, inkább csak felhúztam magam a sok ezalegkirályabb és mekkoratuti méltatáson, mert ennél tovább nem jutottak és az ergya.Szóval köszönöm. És még egyet is értek :)
NINCS NÉV 2010 júl. 11. - 21:29:48
(378/686)
Sziasztok!
..ezt a remekmûvet ,csak ajánlani tudom én is,bár elég zavaró lesz annak ,aki még nem látta (kétlem,hogy sokan lennének)a sok reklám szünet...
cbrrr 2010 júl. 11. - 20:32:57
(377/686)
Az egyik nagy kedvenc filmem!Megnézem most is.Remélem nem lesz átszinkronozva!
Aki nem látta,annak csak annyit üzenek,hogy ez kötelezõ film.Mindenkinek!Na jó 12 év alatt nem!:)
Kaito 2010 júl. 11. - 20:28:46
(376/686)
Ponyvaregény az RTL Klubbon? Nah ez vicc. Aki még nem látta a filmet, vagy jót akar magának az inkább próbálja megnézni máshol, mert az RTL-en kb a film 70%-a kilesz vágdosva.
Egyébként én szigorúan büntetném a filmek megcsonkítását!
9/10
zee944 2010 júl. 11. - 19:48:36 9/10
(375/686)
Nem vesztettél ám olyan sokat.
10/10
Keló9 2010 júl. 11. - 14:54:13 10/10
(374/686)
Toronymagasan Tarantino legjobb filmje, nem véletlenül vált ,,kultusszá'', teljesen egyedi alkotás. A 2. talán a Jackie Brown, a Kill Bill-nek nekem csak a 2. része tetszett, a 4 Szoba c. film viszont nagyon gyenge. Hoopsz majdnem kifelejtettem a Kutyaszorítóban-t, na az nagyon ott van, király! Egy kicsit szerintem ,,ponyvaregényes''.
ragadozoon 2010 júl. 11. - 12:15:33
(373/686)
Jaj, de örülök ennek a filmnek! Lesz végre egy kellemes estém, ebben a sz*ros, ki*ott világban!
10/10
Badger 2010 júl. 11. - 08:07:14 10/10 Előzmény conchita
(372/686)
Hogy miért a Ponyvaregény a "király"?
Mert korszakos film. Új korszakot nyit a filmkészítésben.
Mert azóta divat ezt a filmnyelvet használni.
Mert ez egy videoclip áradat. Borzasztóan erõs zenékkel.
Mert megmutatta hogy lehet nagy "sztárokkal" is jó filmet készíteni nem csak holywood-i szuperprodukciókat.
Mert egy filmben mutat meg valamit, meg annak a paródiáját is.
Mert kiderült hogy lehet közönségfilmet készíteni úgy is hogy a film bonyolult. Mit lehet? Mára szinte kötelezõ!
Mert úgy ábrázolja az erõszakot ahogy addig még senki. (Kubrickot leszámítva)
Mert helyzetbe hozott zseniális színészeket. Apró epizódokban olyanok alakítanak fantasztikusakat mint Tim Roth, Amanda Plummer, Maria de Medeiros, Christopher Walken, Harvey Keitel.
És mert feltette arra a helyre amit abszolút megérdemelt az isteni Samuel L.-t.
Végül mert visszahozta a képbe Travoltát. Nem véletlen hogy a táncos jelenetre gerjed legjobban a nép. És anno a moziban a legnagyobb felhördülés akkor volt amikor Travolta a slagozós jelenetben leveszi az ingét. A valamikori körülrajongott táncos dzsigoló ott áll kövéren, szõrös mellkassal (mondjuk akkoriban azért nem volt még fõben járó bûn) kellõen buta ábrázattal.
És még sok mert van.

A Kill Billt nem sikerült megnéznem. Többszöri nekifutásra is elakadtam az elsõ 20 percben.
Ellenben a Jacky Brown az legalább olyan jó mint a ponyvaregény. És nem a történet miatt.:)
conchita 2010 júl. 10. - 09:10:13
(371/686)
sokat olvastam megint...kommenteket. Néhányat nem értek, néhányat nem értem miért kellett közzé tenni.
Szeretném méltatni ezúton a remek Maria De Medeiros-t, aki valahogy kimarad általában az ajánlókból is meg a "mekkora király az xy szereplõ" típusú nézõi lelkesedésekbõl is. Pedig Tarantino meglátta és ha már leborulunk elõtte ( nagyobb többségben ), mer mekkora király ( kedvenceim közé tatrtozik ez a kifejezés...a semmitmondás netovábbja. Mondjad meg hogy mekkora,és azt is hogy mér gondolod így.) akkor szentelhetnénk neki is valami kis érdekõdést.Sokoldalú mûvésznõ, érdemes. Sajnálom egyébként hogy ez a nõtípus nem fejlõdöt ki annyira Tarantinonál, mint az erõs, harcos, okos, kegyetlen fajta...Na de fiatal még a mester!..
Aztán ott van a legkirályabb filmje, nem tudja majd überelni soha típusú vélemény...én specc örülök, hogy azért próbálkozik még. Az utóbbi évek nagyobb lélegzetvételei hasonló egységességrõl tesznek tanubizonyságot. Az lehet az oka hogy ennyire szeretjük ezt a filmet,mondhatni mindenek felett, mert sokkal több közünk van hozzá ( legalábbis azt hisszük ) mint a 2.vh-ús történethez, vagy a kungfu kultúrköréhez.
Akik meg nem szeretik ezt és a hasonló filmeket azok vagy nagyon szerencsések, mert van körülöttük egy burok amitõl nem kell és nem is tudnak meglátni olyan dolgokat amik a burkon kívül esnek/vannak, vagy nincs burok, egyszerûen csak nem vesznek tudomást bizonyos dolgokról. Egy film nem tetszik mert túl nyers...annyira soha nem tud nyers lenni, mint az Örsön évek óta transzban kóválygó , maga alá hugyozó idõsödõ hajléktalan nõ ,és mindazok, akik minden nap elfordítják róla a tekintetüket jövet-menet. Ez bezzeg nem báncsa a finomhangolású lelkeket, de egy film, az igen. KillBill-t néznék ezek után ma este szivesen - bosszúból.( Mindenért.)
10/10
fleismandoki 2010 júl. 09. - 13:25:37 10/10 Előzmény pozsizsuzsi
(370/686)
Nemcsak jó hanem ATOM jó.
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 06. - 13:32:09 10/10
(369/686)
De az a randa három csillagod, az maradni fog. :(

Szvsz Tarantino legjobbja, amit sosem lesz képes felülmúlni, de bárcsak tévednék!
3/10
offtopic
Noncika 2010 júl. 06. - 13:24:44 3/10
(368/686)
Be van tervezve, hogy vasárnap megint megnézem, mert mikor múltkor láttam, lemaradtam az elejérõl, meg fáradt is voltam. Legalábbis próbálom ennek betudni a véleményemet, mert azóta a barátnõm és a bátyám is közölte, hogy ez egy "istenkirály" film, tehát õk csak nem tévednek:D
10/10
offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 03. - 23:25:53 10/10 Előzmény Charles Foster Kane
(367/686)
Hihi. Jó!