Téma: Prometheus

1/10
Seemann 2012 jún. 10. - 10:54:17 1/10
(515/2135)
Persze:
SPOILER: az embereket jóval azelõtt ki akarták irtani, hogy elérték volna azt a technikai szintet, amivel már el tudtak menni erre a bolygórendszerre. Persze: ki mondta, hogy egyáltalán ki akartak irtani? Ha a filmben explicit nem mondják ki, meg a feka kapitány nem köpi el (abszolút logikátlanul), akkor nem derül ki. Tehát annyit tudunk: a rendezõ ezt akarta sugallni. A történet az, hogy ki akartak irtani. Hogy miért? Nem tudni. Akkor viszont miért hívtak meg oda? Ez sem derül ki, és az elõzõ szállal teljesen szembemegy. LOGIKÁTLAN egyszerûen. Nem lehet kiegyenlíteni az egyenetlenségeket.
kompikotró 2012 jún. 10. - 10:50:40
(514/2135)
Bocs annyiban igazad van,hogy a további kommenteknél nem tettem elé a Spoilert ezért megkövetem magam,de ez nem csak az én számlámra írható! :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:49:40 8/10
(513/2135)
ez is bennevan a pakliban, meg még sokminden...de ha ez így van akkor miért vitt volna magával több ezer ilyen tojásalakú cuccot? :D mondjuk jó nagy volt az a hajó, lehet ezzel nem kéne foglalkozni, hogy azt miért vitte magával xD egyszerûen csak ottvoltak és kész...de ha az a cucc ezt csinálja minek kellett volna nekik több ezer olyan...szóval több bolygón is elindítottak egy evolúciót és lehet ugyanúgy emberek jöttek létre a végén meg ilyesmi???:D
1/10
spacejockey2012 2012 jún. 10. - 10:49:30 1/10
(512/2135)
De az embereket már az elötte ki akarták irtani mielött eljutottak volna olyan technikai szintre hogy eljussanak oda. Ugye a hajónapló, Földre indultak volna amikor történt valami a hajójukon. (2000 éves volt a halott SJ)
kompikotró 2012 jún. 10. - 10:47:44
(511/2135)
Hellóka a SPOILER szó használata mond neked valamit ennek a fórumnak a használatakor??? Ha nem akkor olvasd el a szabályokat, aztán igazíts ki! A másik hogy koránt sem hurrogtam le a filmet és ha észrevetted nem is pontoztam pontosan ezért,mert nem érzem befejezettnek! Ami a másik ,hogy ez egy többször nézõs film,ugyanis annyi a kérdõjel,hogy nehéz összerakni...bocs,de nem vagyok atomfizikus!
Úgyhogy nyugi és PEACE! :D
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:46:53 10/10
(510/2135)
SPOILER

Ez nincs benne a pakliban, mert EZ A PAKLI! :D
Ridley Scott: "All he’s doing is acting as a gardener in space. And the plant life, in fact, is the disintegration of himself."
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:44:43 10/10
(509/2135)
HÚ BAZZ, TÉNYLEG VIGYÁZZATOK, MERT NEM FIGYELTÜNK ÉS MEGSZÓRTUK SPOILERREL! :(((
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:43:23 10/10
(508/2135)
***SPOILER***
Teljesen egyetértek veled, én is erre jutottam, vagyis ha eljutnának arra a szintre, hogy oda utazzanak, akkor ott legyen is vége. Ha a kísérleti állatka kimászik a terráriumból, valami csapja le a fejét :D Viszont valami történhetett (történt is), amiért idõ elõtt ki akartak írtani. Az idejét konkrétan tudjuk (2000 év), azt is hogy jöttek volna (hiszen a hajónaplót visszajátszva láttuk), nem értem ezekkel kapcsolatban miért van kérdés egyáltalán :)
babrafax 2012 jún. 10. - 10:41:11
(507/2135)
Hát gratulálok a spoileredhez!Arra persze nem is gondoltál,hogy más megnézné úgy hogy te lelõvöldõzöd a poénokat!Hála ég elõbb láttam mint a kritikád!És tele vagy tévinfókkal.Ridley Scott többször is nyilatkozta,hogy a Prometheusz nem igazán az Alien filmek elõzménye hanem teljesen új alapokra helyezte az egész alapsztoryt!A másik ami elkerülte a figyelmed hogy ez a bolygó LV-426 a másik ahova a 7 szerencsétlen 100 évvel késõbb landolt/nostromo/az az LV-429!De a naprendszer ugyanaz.Bár a filmben volt egy-két logikai bukfenc(írjuk a producerek nyírbálására:eredeti verzió 148 perc lett volna)és a szereplõk jelleme is kissé kidolgozatlan szerintem jó film.A látványvilága az akció jelenetek és némelyik szereplõ játéka iszonyú jó.A studió azt nyilatkozta ha a film hozza a bevételi számokat nyitottak a folytatásra.Én személy szerint nem bánnám.
kompikotró 2012 jún. 10. - 10:41:01
(506/2135)
Jó oké! :D
***SPOILER***
...és mi van akkor,ha nem egy emberi lénnyé áll össze újra,hanem elindul egy evolúciós folyamat,pontosabban õ lesz a földi élet csírája???
Ez is benne van a pakliban! :D
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:40:52 8/10
(505/2135)
õ azt írta hogy a DNS-e megint csak összeáll vagy valami új jön létre...:D és az csak 1 db...de szerintem ez felejtõs mert marhaság..:D
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:39:04 10/10
(504/2135)
Onnan hogy David (az android) szólt neki :)
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:37:26 10/10
(503/2135)
Ne legyetek már ennyire f*szok! :D Milyen 1 ember? Osztodtak a sejtek!!!! :D
10/10
Charles Foster Kane 2012 jún. 10. - 10:35:21 10/10
(502/2135)
Sokan kerdezik, miert fordultak ellenunk, meg "minek hivtak oda minket egyaltalan, ha ugy is el akartak pusztitani?", es emellett azt is kerdezik, ha az egy katonai bazis volt, akkor miert nem az anyabolygojukra hivtak.

Na ez a harom kerdes szerintem pontosan osszefugg.


Ezek a lenyek visszajarkaltak a foldre parszaz evente, pontosan lathattak, hogy fejlodunk, egy evolucios folyamat indult el. Ha valamit teremtesz, akkor azt bizony korlatozni akarod egy helyre. Peldaul labor. Ha kifejlesztenenk egy mutans fajt, es mindaddig fantasztikus lenne, amig a mutansok kitornek a laborbol. Akkor lenne az ido, hogy elpusztitsuk oket. Mindenki latta az X-ment. Az O laborjuk a Fold. Ha az emberiseg rosszra fordul, az utolso dolog, amit akarsz, hogy korberepkedjenek az univerzumban.

Szoval, szerintem, VALOBAN oda invitaltak az embereket, es nem veletlenul. En azt gondolom, a terv az volt, hogy ha az emberek elegge fejlettek ahhoz, hogy elhagyjak a naprendszert, akkor a kivancsisaguknak megfeleloen erre a bolygora erkezzenek, ahol a halal varja oket. Szerintem nem akartak ezeket a lenyeket sehova sem vinni. Ellenben, aki ide eljut, azt halalra itelni.

Es ugyanakkor egy "or" megis megmaradt, es ez az or hivatott arra, hogy magat a bolygot is elpusztitsa, ha barki idaig eljutna.

Arra, hogy miert akartak elpusztitani, a valasz pofonegyszeru. Veszelyesek lettunk. Onnantol kezdve, hogy eltudunk jutni arra a bolygora, ez azt jelenti, hogy olyan hatalomra tettunk szert, amivel jocskan tonkre tehetjuk, akar az egesz univerzumot. Az senkit nem erdekel, hogy ha tonkre tesszuk a Foldet, de gondolj bele, hogy ezt kiterjesszuk az univerzumra... Senki nem akarja. Mi pontosan olyanok vagyunk az o szemukben, mint az a polip, vagy az arcvadasz. Erdekes, de hatarozottan gusztustalan, es nem kevesbe veszelyes faj.
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:33:35 8/10
(501/2135)
Nem tudom. Én még azt sem értem, hogy miért mondta azt hogy most megdöglesz?? amikor azt se tudta mi van benne...meg honnan tudhatta már hogy épp jön be az ajtón a Jockey??
10/10
Robykee 2012 jún. 10. - 10:32:27 10/10
(500/2135)
Én kihagynám, kihagyhatnám, de ezek Ridley szavai!!! :)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:32:25 8/10
(499/2135)
"A nyitó képsorok lenyûgözõek és a film zenéje is jól cseng alatta,viszont ami utána történik nekem kicsit hézagos...nekem úgy jött le a teremtõ cselekedete,mintha meg akarná magát "tisztítani" ugyanis amikor beveszi a lötyit széthullik és a vízben láthatjuk amint a DNS-e megint csak összeáll,vagy valami újjá alakul (ember???)!"

És 1 db ember mihez kezd magával? :DD

Mondjuk ez megmagyarázná azt, hogy ha beveszik ezt a cuccot, és a folyóbaesik összemegy újra, és ember lesz belõle akkor talán ha mégis a Földre akartak jönni mikor ezek odamentek..akkor valszeg ki akart írtani minket és újra létrehozni az embert...vagy valami ilyesmi, de ez baromság lenne...xDD
1/10
Seemann 2012 jún. 10. - 10:32:06 1/10
(498/2135)
Akkor hogy került a zárt mûtõszobába egy ugyanolyan szörny, mint amit kioperált magából (ill. 100szorosra nagyított mása), heh?
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 10. - 10:27:56 8/10
(497/2135)
akkor biztos csak a fülembe súgta valaki...persze hogy utasította hogy ölje meg vagy nyomja össze mert tisztán emlékezek rá, és más is beszélt már errõl hogy miért nem halt meg...
kompikotró 2012 jún. 10. - 10:26:11
(496/2135)
Megmondom õszintén,hogy mielõtt megnéztem a filmet tegnap elolvastam a hozzászólásokat és eldöntöttem,nem nézem meg...:D Aztán a sors vicces iróniája volt,hogy a barátaim megleptek egy mozijeggyel...hát mondom akkor üsse kavics! :D
A film önmagában tetszett a 3D még rá is tett egy lapáttal,de sajna ha mondjuk elõzmény alienként tekintek rá ,akkor már más a helyzet!

SPOILER!

A nyitó képsorok lenyûgözõek és a film zenéje is jól cseng alatta,viszont ami utána történik nekem kicsit hézagos...nekem úgy jött le a teremtõ cselekedete,mintha meg akarná magát "tisztítani" ugyanis amikor beveszi a lötyit széthullik és a vízben láthatjuk amint a DNS-e megint csak összeáll,vagy valami újjá alakul (ember???)!
Az tény hogy az eleje,pontosabban a bevezetés jó gyorsan lezajlik,bõvebb lére is ereszthették volna,jó lett volna a karaktereket jobban megismerni! Az ûrhajó legénységének a java nem sok szóhoz jutott és nem is érintett olyan drámaian a késõbbi haláluk...tõtelékek :)
Az tény hogy a film vége után egy zsáknyi kérdõjel maradt a fejemben és picit olyan érzésem támadt,hogy ezt nem véletlenül akarták így ,hanem lesz ennek még folytatása!
A vége ebben a tekintetben fel is bosszantott, mert ugye elvben nem ezt a képet kellett volna a késõbb oda érkezõ "hét utasnak" találnia,bár a teremtõ ûrhajó a helyén volt a végére adott lett egy királynõ is ,aki megpakolhatja a teremtõk ûrhajóját tojglikkal,de az a fránya teremtõ nem ott és nem úgy "nyílt ki" ahogy én azt elvártam volna,beöltözve az ûrhajója irányító pultjában szétrobbant mellkassal!
Ami még egy picit csípte a szemem az pedig a technika...jó tudom mai szemmel nevetséges lenne kiszuperált commodore64-esek és leselejtezett TV-k hungarocellbe öltöztetésével lenyûgözni a nézõket,de így egy kicsit olyan illúzió romboló,hogy itt mennyi kütyü és látvány borította el a vásznat és Ripley-éknek meg csak "annyi" jutott (tudom 79') :)!

SPOILER VÉGE!

Szóval aki egy kicsit is kíváncsi az menjen el és nézze meg én nem bántam meg!
Pontozni azért nem akarom,mert a fentebb leírtak alapján remélem nem a 8. utas a folytatás,mert ha rendesen összekötik a sorozatot,akkor nem fogok csalódni és akkor talán ez is megérdemel 10pontot...egyenlõre nem,de aki tényleg 1pontot ad rá az szerintem nézze inkább az eget és ne járjon moziba! :D