Téma: Prometheus

juve86 2012 júl. 29. - 08:32:55 Előzmény greeen
(1333/2133)
Elõszõr ís hejjesirássrol eggy kinnnek job a hejjesirása forumbban beszéjj,:)Egyébként meg az idegen lény és a fekete valami kettõsbõl alakult ki az alien,nem mindenbõl az lesz amit csak ér.A nõben sem alien fejlõdött.
Láttad is a filmet,vagy csak nézted?
greeen 2012 júl. 28. - 18:14:30
(1332/2133)
Elõször is ... Az intelligens szó az két L! Elég ambivalens dolog, ha ezt a szót használod egy kritikában, de a helyesírása nem megy...Továbbá soha nem utalt, és biztos lehetsz benne , hogy nem is fog egyetlen alien film sem arra, hogy ezeket a "harci" lényeket benépesítésre akarnák felhasználni. És legvégül... érdekes dolog hogy neked az alienek butábbnak tûnnek a lepkéknél! Azt hiszem ha léteznének, akkor a te eszeden elég könnyen túljárnának...:)))
juve86 2012 júl. 28. - 08:53:53
(1331/2133)
Az a hülyeség,hogy egy inteligens faj saját képére alkot egy másikat aztán gondol egyet:"Áh kiirtom azt inkább polipszerû szörnyekkel meg csúszómászókkal népesítem be azt a bolygót,amiknek annyi esze sincs mint egy marék lepkének"Inkább érdekesnek találná,hogy hova fejlõdött a teremtménye sztem.Az indítékot elég csúnyán meg kellet volna magyarázni,csak lehet hogy a film alkotóinak sem jutott eszébe semmi értelmes magyarázat.
Történet:Jól megreklámozott B kategória.Látvány:Ennyi pénzbõl persze hogy jó.
10/10
jean sol partre 2012 júl. 25. - 21:42:10 10/10
(1330/2133)
Bocsi, kérdés: megvoltak már?
10/10
jean sol partre 2012 júl. 25. - 21:41:25 10/10
(1329/2133)
Nem véletlenül maradt ki.

Ezt csak utólag tudtuk meg egy interjúból.

Amúgy ezek megvoltak már:
http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=X3BV2u8YWps

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=-x1YuvUQFJ0
anchorman 2012 júl. 25. - 17:51:34
(1328/2133)
Köszi! Ez valahogy kimaradt nálam.
anchorman 2012 júl. 25. - 16:59:39
(1327/2133)
Pontosan mit mondott David annak az emberszerû lénynek

SPOILER

aki késõbb lefejezte???
5/10
Denevér333 2012 júl. 25. - 10:38:05 5/10
(1326/2133)
Nem azért szar a film mert a történet, ötlet nem lenne jó! Hanem tele van következetlenséggel, dramaturgia hibával. Csak a legnagyobbak említsük: Az elején a vihar elõtt azt mondták hogy ha nem indulnak el akkor ne is induljanak majd vissza mert 15 perc múlva óriási elektromos vihar lesz és mindenki széné ég aki kint van majd mikor visszaérnek még 5 percig bohóckodtak a viharban.
Vagy mikor a csaj kimûti magából az Alient senkit nem érdekel se a csaj állapota, se az " újszülött" léte.
Vagy mikor a térképezõ robotokat elengedték az asztalon látható volt az emberek mozgása is. miközben a kapitány a csapattól kérdezi, hogy hol van a két elkóborolt tudós mi a fasznak nem néz rá a térképre?
A két tudós meg ha annyira retteg mindentõl akkor mi a tökömnek császkál miért nem marad a seggén és miért piszkál ismeretlen élõlényt ami furcsán és hamar megnõtt. Miért volt Alien a falon ha a megszületéséhez ember kell ha meg ha tervezõ is jó és láttunk valamiket amibõl a koponyájukból és a hasukból ki jött azok merre voltak? Mi értelme volt a végén az Alien megszületésének mit csinál a malmozik a bolygón? Hogy tudott elindulni a hajó ami a tervezõkre volt méretezve? A nõ lényegesen apróbb termetû volt vagy beszerveztek egy alienkirálynõt sofõrnek?
Logikátlanságok tárháza! Ez a a jó sci-fi? Amúgy tény jó ûrös sci-fit mostanában csak sorozatban láttam a sorozatokhoz mérten ez pedig a Csillagkapu. Ha ûrös sci-fi ami kemény volt és egy fajta társadalom kritika volt benne akkor az a Csillagközi invázió elsõ része! Ha horror akkor mindenképp a Kocka elsõ része vagy a Fûrész elsõ része ha a sci-fit nézzük ami nem ûrös akkor mostanában az Eredet. Vígjáték szintjén meg az Evolúció! Könyvben a Pörgés vagy Clive Barker mûvei viszik a prímet meg persze Stephen King. Sajnos jó ûrös sci-fi nem nem készült mostanában. Az AvP meg tényleg szar volt filmen viszont számtalan könyvben nagyon jó. Bele tudták illeszteni az Alien univerzumba pedig ez egy poénnak indult mikor az egyik kellékes poénból berakta a Predátor 2-ben az ûrhajóba egy Alien koponyát aztán jöttek a könyvek meg a játék meg a képregény. Amúgy nem tudom ennek a mûfajnak a nevét amikor két-három különbözõ filmekbõl kiszedet karaktert összeraknak fõleg képregényekben lásd Bosszúállók, de filmbe említhetnénk a Freddy vs Jason. szóval nem kell ezt túl sprázni. Azért bosszant a dolog ennél a filmnél, mert önálló filmnek gyenge Alien elõzménynek meg hülyeség!!!
6/10
Carolin80 2012 júl. 25. - 08:01:32 6/10
(1325/2133)
Bocsi de ez azért kicsit szúrja a szemem amit írsz. Idézlek.

"Az ehhez hasonló csalódást keltõ kritikákon pedig jókat derülök:
- túl modern volt az ûrhajó
- ki,mit,miért, és milyen hülyeségeket csinált"

Tehát ha egy kritikában (akár csalódás,akár nem) neked irreális ha valaki felhozza, ki,mit,miért,és hogyan csinált?:))) Ember ez maga a film, mégis mirõl írjon jól vagy?:)))) szinte minden kritikában górcsõ alá vetik a szereplõket, cselekményüket, hatásaikat, realitásukat stb.
10/10
Izolder 2012 júl. 24. - 21:44:30 10/10 Előzmény King Diamond
(1324/2133)
Remek hozzászólás!
Köszönjük neked, de a Prometheus után nehogy csalódj a többi Alien filmbe! :) :)
Aki egy kicsit is el tud vonatkoztatni az Alien filmektõl annak bejön a film!(Ez nem az Alien 5 volt)

Az ehhez hasonló csalódást keltõ kritikákon pedig jókat derülök:
- túl modern volt az ûrhajó
- ki,mit,miért, és milyen hülyeségeket csinált

A Nostromo-n levõ karácsonyfaégõs szoba az tényleg csudás volt, az kellett volna most is.
Amikor mondjuk lemászott a csáp a faszi arcáról(aki egyébként nem volt valami jó állapotban, és sisakon keresztül kapta el a parazita), és elkezdték keresni védõfelszerelés nélkül egy szál elemlámpával az is ott volt.

Elnézést ha hû rajongói szíveket törtem össze! :)
6/10
King Diamond 2012 júl. 24. - 20:42:13 6/10
(1323/2133)
Ez lesz az ezredik hozzászólásom, így úgy döntöttem, hogy legyen eme film a megtiszteltetett ennek alkalmából. Mivel moziban már elég rég, vagy 2-3 hete láttuk, de úgy döntöttem, hogy csak most írok róla. Gyarapodnak a hozzászólások, nem csekély mértékben, rengeteg van már most is, itt-ott beleolvasgattam már, de mindet képtelenség átrágni. Ahogy kiveszem, a többségnek nem tetszik a film, fõleg azoknak, akik Alien rajongók, fanatikusok. Én speciel még nem láttam az Alien filmeket, de mindenképp pótolnom kell eme hiányosságom hamarosan, fõleg, hogy most ehhez a sokak által 'elõzménynek' tartott (és legalább ennyi ember által nem annak tartott) film megnézése után. Nekem tetszett a film, és ez után is érdekel a többi Alien film. Jók voltak a szereplõk (Charlize Theront mostanában több filmben is láttam, és mindegyikben remek volt; Michael Fassbenderrõl is ez mondható el), spoilerezni most nem szeretnék a történettel kapcsolatban, itt-ott voltak kisebb dolgok, amik nem feltétlen voltak világosak elsõre, de aztán sikerült megérteni õket (részben a hozzászólásokba beleolvasva, részben pedig a kritikák elolvasása végett). Egyáltalán nem éreztem unalmasnak, végig lekötött. Egyedül talán a 3D-t lehetne kiemelni, ami megint csak, mint a legtöbb '3D-s' filmnél, lehetett volna jobb is. A szinkronnal sem volt bajom, Fassbendernek szerintem nagyon jó választás volt Viczián Ottó. És persze a látvánnyal sem volt semmi baj, nagyon szép helyeken játszódott.
Kíváncsi vagyok ezek után a többi Alien filmre is, és nemsoká 'folytatom' is a 'történetet' a Nyolcadik utas: A Halállal.
8/10
greeen 2012 júl. 24. - 00:32:13
(1322/2133)
nem akadtam fenn, pont ezt magyaráztam valakinek....ha olvasod
greeen 2012 júl. 23. - 20:01:26
(1321/2133)
A technikai fejlõdés exponenciális. a Prometheus kb 35-40 évvel játszódik Az Alien elõtt.. Tehát 40 évvel késõbb lehet minimalistább egy ûrhajó de korszerûtlenebb nem. (kijelzõk a gépen, villogó ledek (1960-1980) , Commodore 64 grafikai szintû digitális megjelenítés a kijelzõkön, rengeteg ilyen részlet amit nem indokol egy 2130 körüli ûrhajó, még ha fekáliagyûjtésre is készítik...
greeen 2012 júl. 23. - 18:08:20 Előzmény kristonsz
(1320/2133)
A filmrõl hasonló a véleményem nekem is, de a design-ba belekötnöd viszont elég nagy hülyeség. Gondolj már bele, majd 2090 - ben szerinted visszatérnek a katódsugárcsöves monitorok újra és azt teszik be a filmbe mint az Alien 1-2 ben? A 80-as évek környékén a jövõ illúziójának az akkori technika ilyen lehetõséget és határt szabott. Hihetetlenül vicces és abszurd lenne retro 80as évekbeli technikai díszleteket alkalmazni egy mai filmben. Ehhez a hülyeséghez egy rendezõ sem nyúlna. És soha nem is nyúlt, pedig nem ez az elsõ film ami kronológiailag elõzmény lenne...
3/10
kristonsz 2012 júl. 22. - 18:16:43 3/10
(1319/2133)
Igazából nem értem a 7.6-os imdb értékelést sem a látvány, sem a történet szempontjából. A filmben lévõ eseményekkel rengeteg irányba el lehetne indulni, de valahogy mégsem megy semerre. Cserébe rengeteg érthetetlen/értelmetlen jelenet van benne mind történet, mind látvány szempontjából(Ha a geológus és a másik fickó eltévednek, akkor kivel indul vissza a csapatszállító? A császár metszés után sprint futó, távolugró, szila és kötélmászó tudós nõ is elég irracionális). A 3D-s verzió pedig teljesen felesleges volt.

Azt sem igazán értem, hogy ha a kiborg szerint vannak még más idegen ûrhajók is a bolygón, akkor az emberiség kiirtására készülõ idegen miért az amúgy is halálra ítélt, ott ragadt nõt kezdi el üldözni.

Ahhoz, hogy az alien-ek kifejlõdésének evolúciós folyamatát levezessék, jobb történetet is kitalálhattak volna.

Valamint ami bajom még van az ilyen elõzmény filmekkel az az, hogy a filmben szereplõ dizájn és technika sokkal modernebb, mint a korábbi, idõben viszont késõbb játszódó részekben.
6/10
jani-wan 2012 júl. 22. - 17:01:28 6/10
(1318/2133)
Erõsen közepes film látványelemekkel.
Én sokkal jobbra számítottam.
Az alapötletben volt sok lehetõség, de ezt nem sikerült kiaknázni.


A filmben nem volt elég akció. Láthatóan megpróbáltak visszanyúlni a legelsõ filmhez, ahol inkább a feszültségen volt a hangsúly, de az sem sikerült.

SPOILER
Értelmes ember ezt a csapatot nem válogatja össze semmiféle küldetésre.
Kötve hiszem hogy ilyen geológus így néz ki a jövõben. Ez inkább valami mentálisan instabil gettóharcos. De most komolyan van aki ilyen embert fel vesz egy olyan küldetésre, ahol mindenki élete a másikén múlhat?
Az archeológus is nézhetne ki úgy esetleg mint egy tudós, és nem úgy mint Eminem haverja, hogy esetleg a látvány ne mondjon ellent a mondanivalónak.

A nõ megmûti magát aztán rohangászik? De most tényleg ezt ki hiszi el? Ez egy vicc.

Elõször azt hittem ez az a bolygó ahová Ripley-ék anno leszálltak.
De nem. Csak az elnevezése volt megszólalásig hasonló. LV-akármennyi.
Miután lezuhan a hajó, a "Mérnök" kiszáll a pilótaülésbõl és nem ott hal meg, mint az elsõ filmben talált nagydarab idegen. Tehát ez nem az az ûrhajó.
A filmbõl ez sem derült ki igazán, és csak akkor jön rá az ember ha utána néz.
Pedig a film közben arra gondol az ember hogy ez az a hajó és bolygó.

Legvégül pedig aki ismeri a frencsájzt, azt az alien érdekli ami meg kb csak 2 másodpercig látható. Helyette van valami polip lény. Nem rossz de nem ez kell.

SPOILER VÉGE


A film a közelében sincs annak amit az elsõ kettõ hozott.
A harmadik és negyedik már bukta volt, és ez sem egy maradandó alkotás.
Egyszer érdemes megnézni.

Tartok tõle hogy lesz folytatás. Fõleg hogy ennyire nyereséges lett.
De talán az már jobb lesz.
10/10
lv 426 2012 júl. 22. - 12:00:13 10/10 Előzmény JoeM
(1317/2133)
Én igazi Alien rajongó vagyok és nekem tetszett. És egyetértek a szavazók nagy többségével, jó film.
asso 2012 júl. 22. - 11:58:31
(1316/2133)
Kérdés.
Ha ez az ostoba robot figura a pezsgõs jelenenél amikor a csávót megmérgezi kijelenti, hogy õ azért nem kér mert pazarlás, akkor vajon a film elején miért építik fel úgy a figurát mintha
Ember lenne? Minek eszik meg iszik?
És ez az ostoba tanulási stílus amit mutatnak a filmben...
Szánalmas ha ilyenek lesznek a robotok akkor nincs szükség erre, egyszerûen beléjük programoknak mindent amit lehet, aztán legfeljebb magukat fejlesztik tovább.
Aztán itt van ez az öreg bohóc, ezt sem értem.
Van egy egész birodalma, tökéletes robottal meg mindennel akkor, hogy nincs annyi esze, hogy csináljon egy olyan mûtétet amikor félig robottá vagy egy poloskává:-) alakítja magát.
Akkor nem kéne ennyit szerencsétlenkedni.
Arról mar nem is beszélve, hogy amikor rá rakják azt a ruhát akkor úgy megy mint az öreg csóka a vissza a jövõbõl.
Igazából, ilyen vicc kategória az egész film.
Meg eszembe jutott most amikor a csajszi fogja a robot fejét a folyosón azt elkezd okoskodni, hogy majd megkeresi azt a drótot amelyik életben tartja azt elvágja.
Igaz baromság:-)) ostoba csaj.. És ez a felkeményitett szerepe ááá, nem tudom sírjak e vagy nevessek?
Szóval nem rossz kis vicc parádé, nem szabad túl sokra számítani és akkor legfeljebb úgy jössz ki a moziból, hogy ugyan már:-)
10/10
lv 426 2012 júl. 22. - 11:55:10 10/10
(1315/2133)
371 szavazatból 7.1. Szerinted ez mérvadó? Ajánlom figyelmedbe: http://www.imdb.com/title/tt1446714/ . 113 ezer szavazat és 7.6, ez már talán jelentõsebb.
6/10
Dean88 2012 júl. 21. - 17:32:04 6/10
(1314/2133)
Elképesztõen unalmas. Néhány perc kivételével ez a film egy kínzás. Lehet, hogy velem van a baj, és túl nagy elvárásaim voltak a filmmel kapcsolatban... Ja és amúgy szerintem sem Alien elõzmény film, hanem egy film amiben egyszer kétszer felbukkan valami lény izé. De ha mégis Alien film, akkor gratulálok, hogy sikerült lerombolni egy ma már kultusznak számító filmsorozatot.:)