Téma: Prometheus

6/10
offtopic
jani-wan 2012 aug. 02. - 14:11:19 6/10
(1353/2133)
Nem fennakadtam, vagy kötözködtem, hanem úgy nem volt értelme.
De így már érthetõbb.

A "fényévekkel fejlettebb" , vagy "fényévekkel elõtte jár" kifejezés az létezik a köznapi szóhasználatban és teljesen egyértelmû, és semmi köze a csillagászati távolság mérésére szolgáló fényévhez.
4/10
Bozótharcos 2012 aug. 02. - 13:45:58 4/10
(1352/2133)
Igen valóban nem említettem ilyen részletesen ezeket a gyenge karaktereket /nem láttam értelmét/, ezért is írtam hogy olyan jelentéktelenek voltak, hogy tök mindegy ki hal meg. Most se akarom különösebben részletezni, arra a kevésre térek ki, akiket Te is említettél.
SPOILER-t tartalmaz: David a robot. Kezdetben nem, de a végén már szimpatikussá vált a sok selejt karakter között. A behízelgõ stílusával és a gonosz hátsó szándékaival felüdülés volt a többiekhez képest. Ami Shaw doktornõt illeti, ugyanolyan jelentéktelen hullajelölt volt mint az összes többi, de Õ kicsit elõtérbe került a szörnymûtét által.
Ami a tetovált fejû geológust illeti, olyan idióta volt, tudtam hogy ez vagy az elején fog meghalni, vagy Õ lesz az egyetlen túlélõ. Az elsõ jött be.
Veled ellentétben én egyetlen szereplõvel sem tudtam azonosulni, de ha mindenképpen ki kell emelnem valamit, akkor a kúpokból folyó fekete masszát említeném. Ez csak poén volt, de egyszerûen nem volt olyan szereplõ, akire azt tudnám mondani hogy ez jó volt. Azt el lehet mondani hogy a 0-hoz képest David a droid jobb volt. Ami pedig a Space Jockeyt illeti, az meg abszolút mellékszál volt, a funkcióját beteljesítette, irtotta a hullajelöltek táborát és a végén megsz..... a szörnyet. Az Alien vs. Predatorra emlékeztetett, amit az utolsó jelenetben láttunk vele kapcsolatban.
Összeollózott silány film, amire nem is értem miért pazarolunk energiát, fõleg az elõttem szólók nagy filozófiai létkérdéseinek nem látom értelmét. Lehet itt bölcsészkedni, de értelmetlen. Ezzel a C kategóriás filmmel kapcsolatban meg végképp.
10/10
tarantino83 2012 aug. 01. - 23:05:10 10/10 Előzmény jani-wan
(1351/2133)
Rendbe, túloztam. Ha nem is az egész univerzumot, de egy jóval nagyobb részét ismerhetik, mint az emberek, és persze sokkal részletesebben. Ezt akartam eredetileg is kifejteni. Látom, te az univerzum szó használatán akadtál fent. Mégegyszer elnézést. A Földet mindenesetre ismerték, a hologram tanúbizonysága alapján. Ugyanis az eredeti vitám tárgya (nem veled, hanem Carolin80-nal) az volt, hogy a Földrõl az idegeneknek nem volt pontos adatjuk. Pedig a Földig biztosan eljutottak, sõt még valószínüleg tovább is. ...,és ha már az embereknek van olyan programjuk, amelyik képes egy ûrhajón belüli esélylatolgatásra, akkor egy fényévekkel elõttük járó civilizáció, miért ne lenne képes, ennél fényévekkel fejlettebb technológiára ezen a téren? Kérlek ne tulajdoníts nagy jelentõséget a fényév szónak. Kedved szerint gondolj oda más léptéket, mértékegységet, ha esetleg túlzásnak gondolod:)
6/10
jani-wan 2012 aug. 01. - 17:01:10 6/10
(1350/2133)
De az nem jeleni hogy közben megismerték az univerzumot.

Az hogy a Holdig jutott valaki, vagy az SXDF-NB 1006-2 galaxisig szintén nem jelent különbséget ebbõl a szempontból, mivel egyik sem elégséges, ergo irreleváns.
Az összehasonlítás azt szándékozott érzékeltetni hogy egy általuk meghatározott élet teremtésének képessége nem feltétlenül jelenti az univerzum teljes mértékû ismeretét, mint ahogy ez jelen pillanatban itt a földön is így van.

A filmbõl meg nem derült ki hogy mit ismernek és mit nem, legfeljebb annyi, hogy néhány naprendszerrel arrébb ismerõsek, ami még a mi galaxisunk ugyebár.
A világegyetemben (univerzum) becslések szerint 100-800 milliárd galaxis található.
És még mindig tágul :)
10/10
tarantino83 2012 aug. 01. - 16:12:50 10/10
(1349/2133)
A filmben 2093-2094-et írnak, ha jól tudom. Az emberek (a filmben persze) már egy kicsit távolabb jutottak a Holdnál. Az idegenek meg egy icipicit fejlettebbek lehetnek azért, nem?

bozótharcos: Addig, ameddig nem ismerjük személyesen a rendezõt, és nem vele beszélünk a filmrõl, szerintem csak filozofálhatunk, és eldönthetjük, hogy nekünk személyszerint tetszett e a film. Nekem kifejezetteb imponált, hogy nem veszi magát szélsõségesen komolyan ez az egész "univerzum".
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 aug. 01. - 15:47:56 8/10
(1348/2133)
honnan veszed hogy nem járt még a Hold-on túl ember? :D csak eltitkolják, már a Marson is jártak
4/10
Bozótharcos 2012 aug. 01. - 12:52:04 4/10
(1347/2133)
Azt hittem az elõzõ hozzászólásokból, hogy ez egy filmkritikus oldal, nem egy bölcsésztalálkozó. A filmre térve tegnap néztem meg, és õszintén elég viccesnek találtam. Összegyúrták az Alien 1-et és 2-öt és az égvilágon semmi újat nem mutatott. Szégyellném magam, ha ennyire fantáziatlan koppintást kéne letennem az asztalra. Ha ezt az Alien 0-nak szánták, akkor beleillik a képbe, de egy nagyon gyenge utánzat.
SPOILER
Azért volt benne bõven poén.
-Nõ megmûtteti magát helyi érzéstelenítõvel, végén tûzõkapoccsal kapcsolják össze a hasát, majd utána simán fut egy jót a lezuhanó ûrhajó elõl. Elég valószínû.
-Mielõtt összeütközne a két hajó a kapitány felszólítja a legénységet hogy mindenki tegye fel a kezét. Igen ez általában így van, hogy halálom elõtt magasba emelem a kezem.
-Ha találsz egy csúszómászó idegen élõlényt, ami ráadásul támadásra készen széttárja a száját, akkor elkezded becézgetni és viccelõdsz vele hogy ugye Te biztos lány vagy stb, és még a kezedet is odateszed, akkor normális vagy? Nem hiszem.

Tele volt ilyen abszurd ostobasággal, ami miatt teljesen elvesztette a film az eredeti jelentõségét, vagyis azt hogy miért is mentek oda. Hogy megismerjék az emberiség eredetét. A vége mészárlásba csapott át, ami nemhogy rémisztõ nem volt, inkább paródiába illõ.
Olyan jelentéktelen embereket sikerült összerakni a filmbe, akikért egy fél könnycseppet sem ejtettünk. Tök mindegy hogy ki halt meg, semmi jelentõsége nem volt.
Sajnálom hogy ilyen szintre süllyedt az amerikai filmgyártás, azért egy Ridley Scottol az eddigi munkái alapján kicsit többet vártam.
Be kéne már látni hogy az Alien sorozatba már nincsen több. Már a második rész után sem volt, bár akkor még tudtak egy aránylag közepes munkát felmutatni, de a 4.-ik már erõltetett gyenge próbálkozás volt. Ez pedig még annál is lejjebb adja a színvonalat. Nem kéne ezt a szériát tovább amortizálni, ez annál többet érdemel. 4/10
6/10
jani-wan 2012 aug. 01. - 10:55:58 6/10
(1346/2133)
Egyetértek. Lásd az Asimov-féle pszichohistória.

De azzal nem hogy a teremtõnknek ismernie kellene az univerzumot.
Az emberiség nem ismeri az univerzumot. Még a saját galaxisunkat sem ismerjük, csak nagy vonalakban. A holdon túl ember még nem járt.
De a genetika ott tart hogy új életet teremteni már mi is tudunk.
10/10
tarantino83 2012 aug. 01. - 10:30:40 10/10
(1345/2133)
Azért az, hogy a valószínûségszámításnak nincs köze a jövõ meghatározásához, nem helytálló elgondolás:) A teremtõinknek meg illik ismerni az univerzumot. A hologram is azt bizonyítja, hogy eléggé otthon vannak a földraj... akarom írni világegyetemrajzban:). Bár valószínûleg a földrajzban is. Ha már évezredekkel fejlettebbek nálunk szerintem elfogadható, hogy nagyon pontosan meg tudják határozni az elkövetkezõ eseményeket. (Mi köze ennek a gyûrûk urához nem tudom, az olyan filmeket nem szeressük:). A mellékelt ábrán, ha jól sejtem egy xenomorph látható. Amikor bementek a barlangba még nem voltak kifejlõdve azok a lények, a falak mégis azt ábrázolták. Azt meg, hogy az amerikaiak ilyen önfeláldozóak, talán az idegenek rendszere sem sejtetteXD.
6/10
Carolin80 2012 aug. 01. - 07:08:05 6/10
(1344/2133)
Ez szerintem értelmetlenség. És ez egy erõsen technokrata scifi, nem pedig a gyûrûk ura folytatása. Az esélylatolgatásnak meg semmi köze a jövõben látáshoz. Nem fognak bele keverni a filmbe semmiféle vajákosasszony szimulátor programot...Az teljesen más hogy egy számítógép program, információk alapján , jól felmérhetõ valós paraméterekkel , egy lokalizált helyen tud valószínûsíteni többféle alternatívát. Sok ilyen van ma is, és lesz is majd. Maximálisan az idegen ûrhajó azt tudja leszimulálni, hogy esetleg ott abban a lokalizált környezetben mennyire veszélyesek az idegenek , és ad egyfajta tanácsot is. De a film nem ezt mutatja, mert ha az ûrhajó intelligens, akkor azaz elbaxott Space Jockey nem rohan ösztönszerûen a vesztébe, és nem úgy végzi, hogy felrobban az ûrhajója és kikel belõle egy alien... Hanem nagyjából tudtára adja hogy nincs szükség azonnali közvetlen támadásra a jelenlévõ kis publikumm ellen... Ráadásul a földrõl semmiféle pontos adatot nem lát ott az ûrhajó. Mégis hogyan tudna arról vajákoskodni ??? Ennél sokkal konstruktívabb dolog kell...
10/10
tarantino83 2012 júl. 31. - 22:52:54 10/10
(1343/2133)
Igen. Persze az Anya nevezetû operációs rendszer még elég kezdetleges volt, de körülményekbõl már tudott néhány dologra következtetni.
10/10
tarantino83 2012 júl. 31. - 17:05:15 10/10
(1342/2133)
Szerintem nem is akarták elpusztítani az emberiséget. Legalább is az elején még nem. Amikor beléptek a teremtõk építményébe, a falak (freskók)változni kezdtek, és szerintem a jövõt (a jelenbõl kikövetkeztethetõ legvalószínûbb változatát) ábrázolták. Pont, mint a Nostromo. Az is képes volt az események valószínûségét meghatározni. Mivel a teremtõk sokkal fejlettebbek, mondhatjuk, hogy jövõbe láttak, de legalább is nagyon pontosan meg tudták határozni azt. Mi sem jobb indok az emberiség elpusztítására, mint az, hogy létrehoznak valamit, ami majd kiirthat minden mást, még magukat a teremtõket is.
10/10
tarantino83 2012 júl. 31. - 00:23:12 10/10
(1341/2133)
Azt hiszem, hogy rájöttem, miért is akarják elpusztítani az emberiséget! Mármint a tervezõk a filmben. Ha egy esetleges következõ részbõl kiderülne, hogy jól gondolom, az nem is lenne rossz húzás. Szerintem sokaknak teccene:), de nem akarom lelõni a poént. Hátha jól gondolom:)Még az eredeti alien-nel is összhangban lenne.
Csodakapitány 2012 júl. 29. - 19:41:51
(1340/2133)
Én azt hittem, ez attól függ, hogy mi nem jogdíjas. Ez viszont zseniális alternatíva.
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 29. - 18:25:50 5/10
(1339/2133)
Sõt mint pár leírásban olvastam, ez nem is egy önálló lény. És nincs is behatárolható megjelenése. Mindig a gazdatesttõl függ és egy hangyaboly szerû kolóniát alkot. (Arctámadó, királynõ és harcosok). Az hogy a nõbõl miért egy ekkora arctámadó fejlõdött ki azt felesleges vitatni mert ilyennek álmodta meg a rendezõ vagy a forgatókönyvíró. Az viszont logikus, hogy azért arctámadó a legelsõ generáció mert a faj fennmaradásához , szaporodásához az kell. (mert ugye belepetézik valamibe amibõl harcos, vagy királynõ kel majd ki stb stb.)
5/10
Doc Holliday 2012 júl. 29. - 18:03:20 5/10
(1338/2133)
"Egyébként meg az idegen lény és a fekete valami kettõsbõl alakult ki az alien"

Hát igen így azt jelenti idegenbõl idegen alakult ki. Éppen ezért nevezzük Space Jockeys- nak azt a földön kívülit ami teremtett (vagyis ezt sejteti a film), így máris be van kategorizálva. Maga a Halál, mert mint faj kb így lett elnevezve, nem behatárolt lény. Mindig egy aktuális genetikai keveredés valamivel. Olvass utána kicsit, most hosszú lenne elmagyarázni. Ami a csajból kikelt az már egy alien, de hát szerintem ha lesz prometheus sokáig, akkor lehet lesz még jó pár meglepõ külsejû "alien" amit emésztened kell.
greeen 2012 júl. 29. - 17:39:18
(1337/2133)
Szia. Általában a hozzád hasonló fórumozókat (és szerencsére ebbõl kevés van..) nem igazán tartják érdemesnek még arra sem a többiek, hogy reagáljanak a szinte már már a paródia határait súroló hozzászóláshoz, ez esetben a tiédhez. Úgyhogy eleve egyfajta mély merülés számomra is, hogy reagálok a hihetetlen magasröptû hozzászólásaidra.:))) Mivel kellõképpen égetted magad avval hogy értelemrõl és intelligenciáról beszélsz, de írni se tudtál rendesen, így nem maradt más választásod, abba menekültél , hogy próbáltad önmagad ironizálásával (helyesírás) megmagyarázni a bénaságot..Hát hallod még hülyébbnek tetetted így magad. Ne várj tömeges támogatást itt erre, mert nem lesz. Esetleg anyuci meg apuci megveregeti a vállad, és elnyom a kobakodon egy barackot..:))))) Másodszor akkora hiányosság van beszûkült tudatodban hogy csoda hogy a kiválasztó szerveid és záróizmaid rendesen funkcionálnak. Apropó, funkcionálnak rendesen?:)) Merthogy az alien tudod mit jelent okoska??? Azt jelenti Idegen (ez esetben idegen létforma.Ott az angol szótár). Jé te azt hitted az egy állatfaj, úgy mint egy értelmes lepke?:))) Vagy mint egy mezei nyúl?? HÁT NEM:))) Az alien az alien (idegen) akkor is, ha nagy polip, ha kis polip, az alien akkor is ha, medvébõl kel ki, ha tehénbõl, vagy ha rottweiler-bõl (lásd. alien3). Sõt akkor is az ha klónozzák mindenféle mással, lásd alien 4. Szóval lehet most egy világ dõl össze benned, de a nõben nem Misi mókus akart kifejlõdni hanem egy alien (idegen). Egy idegen létforma.
2/10
Segítõ Béka 2012 júl. 29. - 09:45:03 2/10
(1336/2133)
prométeusz spojler! bár úgysem derül ki sok a filmbõl

egy rendezõ intellektuális színvonalát az is megmutatja, milyen szereplõk vannak a filmjében, hogy viselkednek az adott helyzethez képest, milyen egyéniségeket, jellemeket válogat be a filmjébe.
minek raktak bele egy sárgát? ez a polkorrekt etnikai válogatás elcsépelt (ráadásul ez a sárga teljesen úgy néz ki mint egy idegen lény).
és nem szeretem az olyan filmeket sem, ahol csak fiatalok a szereplõk, mert az olyan tinifilm-szerû, és nem vehetõ komolyan se
a néger kapitány jelleme olyan, mint egy kamionsofõrnek, de könyörgöm, ez egy ûrhajó, miért nem vizsgálta meg ridley scott a nagy tengerjáró hajók kapitányainak jellemét? az utasszállító repülõgépek kapitányainak vagy a vadászpilóták jellemét? nevetséges, hogy egy ilyen buta néger legyen egy expedíciós komoly tudományos munkát végzõ ûrhajó kapitánya.
nem volt az expedíció elõtt amúgy pszichikai, pszichológia vizsgálat? akkor a geológus, kinek fizimiskája és viselkedése szintúgy pocsék és a retardált amerikai benyomását kelti, miért õrjöng, mikor lát egy holtestet?
amúgy ezek úgy mennek el 4-5 évre valahová, hogy a szerzõdés aláírása elõtt és után fogalmuk sincs az utazás céljáról? ezek civilek, nem katonák, akkor miért tartanak elõadást nekik az ûrhajón? hogy a nézõk is képbe legyenek, értem, de nem életszerû. az egyik fõszereplõ a jenson button-hasonmás viselkedése is rendkívül idióta. ez doktor? akkor miért olyan primitív? akkor miért nem viselkedik úgy mint egy értelmes ember? életében nem fogott ez 1000 oldalnál többet a kezében. ez már nem az alien vs predator színvonalú film (-nek kéne lennie), könyörgöm. ezt maga ridley scott rendezte, aki az elsõ, klasszikus 1979-es Alient is. vagy az évek során õ is degenerált amerikai lett, akinek egy hiteles szereplõt sem sikerül a vászonra vinnie? kivétel persze az android, David, aki nagyon jól játszik és hiteles, csak kár hogy folyton utalgatnak á, hogy õ nem ember. értem, rágd a számba, köszi.
leveszik a sisakot idegen bolygón, értem, tehát ilyen felelõtlenek a tudományos tisztek.
charlize theron meg úgy viselkedik mint egy szappanoperában, olyan egysejtû a karaktere, mintha õ lenne egy primitív napi sorozatban az intrikus, + egy feketével van (mellesleg charlize is túljátssza a szerepét), egy újabb menõ polkorrektség, de egyszerûen irritálóak ezek az ostoba szereplõk. mint az alien vs. pred-ben, csak ott azért elment, ezt meg klasszikus sci-fikén reklámozzák
a történet tényleg eléggé ostobácska, lesz második része is, mert nem derült ki, miért akarták megölni az emberiséget.
azt hittem nagy szellemi erõfeszítést igényel megérteni a filmet, tévedtem. buta történet
nem értem miért nem rakták a filmbe a TED-es részt.
www.youtube.com/watch?v=3GXYGTHl9pI&feature=related

futószalagon gyártott szemét, ez a prométeusz, szégyen a barbár ridley scottra
mersze a malacok megeszik a tápot, amit eléjük raknak; a malacok, és azok akik soha nem ettek még tápot
még csak azt se tudjuk, valójában õk az emberek teremtõi, egyezik a géntérpékünk. na és? rokon nem lehet, miért következik ebbõl egybõl hogy õk alkottak minket? mert régen is volt úrhajójuk és idejöttek a földre? nem az angolok hozták létre az indiánokat se.
a filmbéli szánalmas tudósoknak se volt erre bizonyítéka, meg is mondták, csak hitték.
futószalagon gyártott szemét, ez a prométeusz, szégyen a barbár ridley scottra
de vannak jó bemutatók is:
www.youtube.com/watch?v=DOOJl5lWNfM

kimaradt egy félóra a filmbõl, ez az a félóra ami nélkülözhetetlen egy épkézláb alkotáshoz. de nincs itt egy apró ellentét?
"A Space Jockeyk elvileg ilyen elet teremto lenyek, amik az eletet viszik szet az univerzumban, sajat magukat felaldozva ezen fekete szmotyi segitsegevel, es inditja be a bolygo evoluciojat."

ez oké.

" a koncepcio szerint Jezus is Space Jockey volt es amikor megoltek akkor dontottek el, hogy megolik az emberiseget"

Jézus szpész dzsoki? de akkor már egész jól voltak/éltek az emberek nem? minek ide dzsoki?
és nem ûnt fel senkinek hogy jézus nem szakállas és hosszúhajú, hanem kopasz és 3x nagyobb az embernél?
mit akart csinálni itt 2000 éve a jézus dzsoki?

egy jó vélemény a filmrõl:
"engem az zavart r*hadtul, hogy elméletben ez egy kutatócsapat, milliárd dolláros befektetés, tudósok, minden, ehhez képest egy csapat eltévedt félrészeg nyolcadikos összeszedettségével csinálnak mindent
nem fogok kezet mert rosszkedvû vagyok. ma menjünk be? vagy holnap? á inkább még ma! szerintetek vigyünk fegyvert? á inkább ne. jé itt jó a levegõ, vegyük le a sisakunkat, mind! jé te hoztál keresõdroidokat? nohát, nem találunk ki, de azért nem szólunk senkinek. Jé egy kígyóféle idegen, fogdossuk meg. stb."

ez nem science fiction, csak fiction: a tudomány hiányzik belõle
2/10
Segítõ Béka 2012 júl. 29. - 09:39:47 2/10 Előzmény spade.
(1335/2133)
egyetértek
juve86 2012 júl. 29. - 08:57:43
(1334/2133)
Igazad van okosabb mint én biztos jó a helyesírása!Szuper következtetés te ÁSZ!!!