Téma: Prometheus

5/10
Doc Holliday 2012 jún. 20. - 03:50:13 5/10
(1037/2137)
inkább nézd meg a filmet , és gyûrd le a komment kényszered.:)))))
8/10
TheGreatDanton 2012 jún. 20. - 03:38:18 8/10
(1036/2137)
Úristen ember, hogy lehet ilyen hülyeségeket írni??!!!
Noomi Rapace eddig is szerepelt jó filmekbe és ebbe is jól alakított és szerintem ezek után se fog eltûnni.
Ez a film, pedig nem egy új Alien film, mert azzal nem is kell összehasonlítani, de így önmagába egész jó kis alkotás lett.
5/10
Doc Holliday 2012 jún. 20. - 00:39:03 5/10
(1035/2137)
"Ide illesztenék egy kulcsmondatot, mikor Shaw és David beszélget egymással: "David: - Miért fontos magának, hogy miért hozták létre?" "Shaw: mert én ember vagyok, te meg robot." Tehát a kérdés: "Miért elmélkedsz, ha választ kaphatsz a folytatásban?" A válasz: "Mert emberbõl vagyok :).""

Azért nem egészen ugyanaz a két dolog. Shaw nem elmélkedett, és sosem bocsátkozott teóriákba. :) Sõt nem is akart elmélkedni és teóriákba bocsátkozni, pont ezt nem tartotta elfogadhatónak. Tehát Teljesen más emberi motivációi voltak. Õ pont azaz ember aki elutasítja a találgatást, és csakis a tényeket keresi némán vagy megvárja a helyes választ...Tehát ha ezt az analógiát követjük az lenne a jó hasonlat, hogy miért nem találgatsz, elmélkedsz mi a film folytatása, és mért a tényeknek vagy a rabja? válasza Shawnak ez lenne.- Mert ember vagyok.. A teóriák nem tények.
LCsajszi 2012 jún. 20. - 00:07:20 Előzmény Carolin80
(1034/2137)
Direkt leszögeztem az elején, hogy amit írni fogok az az én szemszögem. Tehát nem kell komolyan venni, mivel, mint mondtam, úgyis minden embernek más a véleménye. Csak gondoltam segítek néhány kérdés megválaszolásában, mivel ezer hozzászólásokon keresztül mindig ugyanazokat olvasom, hogy ez miért és az miért van. Segítõkész szerettem volna lenni, viszont nem minden kérdésre a válasz egyértelmû, hiszen teljesen logikus, hogy néhány dolgot homály fedi, mert különben nem készülnének a film folytatására.

Egyébként láttam a Lost sorozatot, ezért tudtam is, hogy a Prometheusban fogok számítani néhány rejtélyre. Csak gondoltam megosztom a teóriámat néhány ember számára, mert jó elmélkedni egy filmen, még akkor is, ha csak a következõ részben fogunk többet megtudni. Ugyanúgy kíváncsi vagyok mások teóriájára is :). Ide illesztenék egy kulcsmondatot, mikor Shaw és David beszélget egymással: "David: - Miért fontos magának, hogy miért hozták létre?" "Shaw: mert én ember vagyok, te meg robot." Tehát a kérdés: "Miért elmélkedsz, ha választ kaphatsz a folytatásban?" A válasz: "Mert emberbõl vagyok :)."
borkasztik 2012 jún. 19. - 17:53:24
(1033/2137)
Egyet értek :)
10/10
tarantino83 2012 jún. 19. - 16:24:23 10/10
(1032/2137)
kivétel a tiszteletnek:)
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 jún. 19. - 16:15:22 8/10
(1031/2137)
milyen végre? már csomóan gondolkoztak rajta többek között én is :D már mindenre van válasz...:D
10/10
tarantino83 2012 jún. 19. - 16:07:22 10/10
(1030/2137)
végre valaki gondolkodik is, és nem csak a hibákat keresi a filmben. köszönöm!:)
Gatti89 2012 jún. 19. - 15:48:55
(1029/2137)
spoiler
Az elején pedig én úgy gondolom hogy a szétesõ SJ bõl fejlõdtünk mi ki hiszen mutatják is a DNS-t. És számomra teljesen egyértelmû hogy õ volt az aki feláldozta magát és elvetette azt a kicsi "magot" :)
Gatti89 2012 jún. 19. - 15:47:07
(1028/2137)
Tökéletes elemzés , a kérdések többsége bennem is felmerült és én is hasonló módon gondolkoztam a felvetett dolgokról. Szerintem vannak olyanok akik cska megnézik a filmet és a látványra mennek és vannak olyanok akik a film megnézése után kibeszélik és filóznak rajta hogy na most akkor mi is van :)) Kíváncsian várom a folytatás , szerintem remek indulás volt ez a film.
Spoiler
Az egyértelmú hogy azért támadt az emberekre az SJ mert õk is rátámadtak , David fejét meg szerintem azért vette le mert megmerte azt kérdezni hogy ad e örök életet vagy valami hasonlót a csávónak.
Álmatlan álmodó 2012 jún. 19. - 15:23:12
(1027/2137)
Érdekes azért az emberi élet. :) Majd száz komment van arra hogy ez emg az mekkora balfogás a filmben meg ilyesmi, meg hogy "ez már mért hogy merre ki hogyan miért?", erre szület pár hozzászólás (lényegtelen egy emebrtõl vagy sem) abba is már van aki megtalálta a hibát. :)

Viszont pár kérdésre én is válaszolnék. :)

SPOILER SPOILER SPOILER
Az hogy ez a DNs felszabaduláskonkrétan az elején mi meg hogyan a válasz sokszínû lehet. Igazából lehet egy kisérlet vagy akár spirituális jelent is. De mikor a teljes lebomlást mutatják akkor az is látszik, hogy a dns is felbomlik. Szóval akár a következmény lehetett véletlen is, ezt ha lesz több rész majd talán megtudjuk. :)

Az hogy mikor felkeltik a faszit mért támad másokra meg ha kicsit mint az emberiség magába néz nem nehéz válasz. Az aggressziót látta ami körülötte van feltámadt benne is az aggresszivitás. Szerintem mindenki ha egy vadidegen emberekkel teli szobában találja magát ahol valakit megvernek fenyegetve érzi magát amire aggresszívan felel.

Az peddig hogy hogyan nõtt meg ekkorára a polipszerû valami, nem nehéz a válasz. Mivel a szoporítás az egyetlen feladata valószínüleg felfokozottabb életritmust él ugyan úgy mint nálunk a baktériumok. Végülis egy éjszakával a megtermékenyítés után már két hónapnak felelt meg a fejlõdése. :) Szóval valószínüleg ezért fejlõdnek gyorsan.

Az peddig hogy ez az Aline filmek elõzménye sem vagy igen azt meg lehet még maga a rendezõ sem tusja. Viszont egy tuti, a rendezõ és a stáb, köztük a lényekért felelõs szakosztály is hasonló nevekbõl áll mint az Alien filmeknél a hasonlóság a lények közt könnyne magyarázható: ehez értenek a legjobban. :D Mutasson valaki nekem egy olyan filmet ma már aminek a storiját, zenéjét, látványvilágát nem lehet egy régebbi filmel összehasonlítani és koppintásnak nevezni. :)
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 19. - 12:42:05 10/10
(1026/2137)
A rádióüzenet fénysebességgel halad, ha az idegen ûrhajó esetleg gyorsabb, akkor a rádióüzenetet megelõzi... Valahol írták, hogy az emberek ûrhajója is gyorsabb a fénysebességnél. Ez talán ki is derül a filmbõl (csak össze kell vetni az idõpontokat és a Földtõl való távolságot), de nem emlékszem a konkrét számokra. Szóval, nem biztos, hogy volt más lehetõség a Föld megmentésére, mint ahogyan ezt tették is.
10/10
MaxwellRobinson 2012 jún. 19. - 12:33:33 10/10
(1025/2137)
Ha te a gagyi netes-kamerás-lopott verziót nézted, akkor mit vártál? Pontosan azt kaptad, amire befizettél...
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 08:01:43 1/10
(1024/2137)
egyébként a zenéje teljesen star wars koppintás volt, a tartalma meg a mars mentõakció, ami százszor jobban hozta az eredetkérdést, egyébként meg még a fûrészben is sokkal több filozófia van ennél!!! ez egy ûrszemét, a lostos lindelof idióta agymenéseivel!
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:51:53 1/10 Előzmény szszsz77
(1023/2137)
erre már kb 800 kommenttel ezelõtt rájöttek....
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:50:16 1/10
(1022/2137)
jézusom! te látszik hogy nem láttad a lostot, akkor már rég túl lennél ezenken az agyalós hülyeségeken! aki már beszopta egyszer a világ legjobb sorozatának induló, majd a legkeserûbb szájízzel lezárt lostot, az már nem dob hátast ettõl az ócska prométeusztól... gagyi kérdések, még hülyébb válaszok, semmi jóra ne számítsatok a folytatásból sem!
1/10
hbernadett 2012 jún. 19. - 07:47:01 1/10 Előzmény Keló Scofield
(1021/2137)
csak ha fel akarod ba...i az agyad a lost-féle ócska és teljesen felesleges kérdésfeltevésekkel, amikre persze soha nem fogsz választ kapni, de ha kapsz azt se köszönöd meg.
aki látta a lostot és k...a nagyon csalódott a végén, az a prométeuszt se fogja bekajálni...
6/10
Carolin80 2012 jún. 19. - 04:47:36 6/10
(1020/2137)
egy kis evolution.
6/10
Carolin80 2012 jún. 19. - 04:22:06 6/10
(1019/2137)
szia. Kissé nyögvenyelõsen de végigrágtam magam nem mindennapi "filmelemzéseden". Nagyon hosszú nem akarok lenni de ehhez hozzá kell szólnom. Szóval.

legtöbb kérdésre nem tudom mért akarsz válaszolni, mert eleve a film sem akart még. Olyan érzést keltesz ezzel, mintha önjelölt forgatókönyv író lennél, és te leírod a saját forgatókönyvedet.

ez vonatkozik az 1,2,3,13,14 teóriádra. Nem kell erõltetni, mert nem akar a film erre választ adni még. Egyszerûen a folytatás lesz a válasz ami végtelen variáció. Azokat nem sorolom fel amiket magadnak megmagyaráztál, mert némelyik felesleges volt mert nem kérdezte kérdés tárgyát. Viszont az sem volt igazából talány , hogy David miért fertõzi meg Charlest, sokkal inkább hogy mért pont õt...létrát, fejszét hagyjuk már...:)Hogy Hogyan tudott futni Shaw megmûtött hassal szépen leírod, bár egy mondatban annyi lett volna ha felmegy az adrenalin ez történik. Ami igaz is, csakhogy ez max 10-20 percig tart azt elmegy ennek a hasznos hormonnak a brutál hatása. Képtelen lett volna ekkora mûtéttel már droidmentõ akcióba fogni és ûrhajót keresni. De ez film...A 15ös részed egy káosz.
LCsajszi 2012 jún. 19. - 03:53:40
(1018/2137)
Még egy utolsó gondolat, aztán már elég volt belõlem :). Amit érdekesnek találtam, az az evolúciós folyamat bizonyos fajokra nézve. Érdemes megfigyelni milyen fejlõdés megy végbe.


SPOILER SPOILER SPOILER
Space Jockey: egyelõre annyit tudtunk meg róluk, hogy nagyon erõsek, rendkívül intelligensek, magasak, agresszívak. Még nem tudni milyenek voltak elõtte, mindig is ilyen tulajdonságokkal rendelkeztek-e, vagy képesek tovább fejlõdni.

Emberek/Homo Sapiens: még elõemberként és õsemberként csak az ösztön hajtotta, agresszívak. Majd a többi állatvilágtól eltérõen képesek hangszálas kommunikációra, írásra, rajzolásra, mûvészet megalkotására, új technológia kialakítására, a természet felfedezésére, elvont gondolkodásra, egymás iránti szeretetre, szerelemre. Tehát a Space Jockey-tól eltérõen õk tudnak gyengébbek lenni és érzelmesebbek az evolúció során. A tudást a Space Jockey-tól örököltük, viszont érzelmeink sajátosak.

Robotok/Androidok: elõször parancsot teljesítenek (David - Prometheus). Agresszív és képes emberbe kárt tenni (Ash - Alien 1). Emberekkel barátságos, emberekkel együttmûködõ, nem tehet kárt emberben (Bishop - Alien 2-3). Érzelmei vannak (Call - Alien 4).

Arctapadós: elõször hatalmas (Prometheus), aztán kicsi (ALien 1-2-3-4). Mindig elpusztul, ha embriót ültet be valakibe. Savas vér.

Xenomorph: gyilkol és hódít. Hangyamód szerint folyik az élet. Rendkívül fejlett a védekezõ mechanizmusa, savas vér. Intelligens és iszonyú gyorsan tanul meg jól alkalmazkodik a külsõ környezethez. A következõ evolúciós lépésnél az egyik Királynõben (Alien 4) nem csak gyilkos ösztön lakozik, hanem kiderül neki is vannak érzelmei, melyeket az emberi fajtól örökölt, amikor Ripley 8 találkozik vele átöleli õt tudván, hogy õ az édesanyja és egyáltalán nem bántja Ripleyt.

Az Újszülött: a xenomorph királynõ szülte meg, gyilkos ösztön és anyai szeretet csörgedezik a vérében. Félig szörny, félig Space Jockye méretû ember. Érdekes, mintha az evolúció visszafelé haladna, hiszen elõdei a xenomorphok a vérrel teli emberbõl jönnek ki savas tulajdonsággal, míg az "Újszülöttnek" félig savas vére van, félig emberi vörösvérsejtek.

Vége.