Téma: Prometheus

8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 06. - 17:59:33 8/10 Előzmény gregmech
(1513/2133)
igen...talán az érzéstelenítõk miatt volt jobban...
8/10
offtopic
_Freddy_ 2012 okt. 06. - 17:57:13 8/10
(1512/2133)
hát rosszul lettem a sok hülyeségtõl amit összeírtatok :D
én holnap fogom megnézni másodszorra, nem tudom mit kell itt osztani az észt még mindig amikor minden kérdés meg lett már rég válaszolva...az a ti bajotok ha nem értitek és kifogásokat kerestek...meg olyan jelentéktelen dolgokba köttök bele hogy már szánalmas...

mégis sztetek a Vox magazin miért adott a filmnek 80%-ot? ti meg itt dobáljátok az 1 meg 2 csillagotokat csupán azért mert nem értitek a filmet és nem olvastok vissza a válaszokért meg nem jártok utána...ha utána jártatok volna tudnátok mindent...nem értem mit nem lehet megérteni ebben a filmben...
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 16:39:59 2/10
(1511/2133)
Ugyanabban a betegségben szenvedünk ;)))
BigaC 2012 okt. 06. - 16:36:24
(1510/2133)
jahhh...
most már csak azon imádkozzunk, a Blade Runner 2-t nem akarja összekötni a xenókkal a mester :))))

ugyanis az a momentum, amikor Weyland több életet kér, elég hasonló amikor Roy kéri Tyrelltõl.
csak ott az android öli meg teremtõjét, de hasonló a motívum, hogy a "gyerek várja a szülõ halálát".

mára befejezem, aszt hiszem túl sokat gondolkoztam errõl a filmrõl. kicsit skizofrén állapotba kerültem, egyrészt rettentõen zavarnak a hibái, másrészrõl állandóan azon kapom magam, hogy utánaolvasok minden lehetõ fórumon :)))
Kaktuszné Cserepes Virág 2012 okt. 06. - 16:02:20
(1509/2133)
Ne fenyegessetek a második résszel, az elsõ is elég szörnyû volt, igaz volt Másnaposok kettõ is, akkor elképzelhetõ, h ebbõl a rettenetbõl is lesz folytatás, de minek...minek...minek?

10/0 (értékelhetetlen)
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 15:58:32 2/10
(1508/2133)
Bocs, nem tekertem lejjebb, megvan :)
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 15:57:16 2/10
(1507/2133)
Én esküszöm nem látok itt facehugger-t :) Az embert megtaláltam bal oldalon alul, de facehugger-t nem.
Ezt a filmben kb 5 másodpercnyi ideig mutatták :S
(A xenomorph vajon miért van keresztrefeszített pózban?)
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 15:41:40 2/10
(1506/2133)
:)
Ok, most õszintén, és ez persze teljes mértékben szubjektív dolog, szó se róla.
Szóval, nem ezerszer hatásosabb, mûködõképesebb, "magával ragadóbb" az, hogy találunk egy idegen ûrhajót, aminek az egyetlen utasa (ami az emberiség történetében az elsõ földönkívüli lény) régóta halott, de kiderül, hogy a hajónak még van egy szintén megfejthetetlen és ismeretlen rakománya, ami a legpusztítóbb organizmus, amivel valaha találkozott az ember?
Az Alienben pont ez mûködött olyan rendkívül jól. Az ismeretlen. Amirõl nem tudunk semmit. Épp ezért félelmetes, épp ezért olyan vonzó és érdekes. Éppen az benne a remek, hogy egy teljesen más világból jött, amirõl semmit nem tudunk. A space jockey egy nagy enigma volt, ahogy az idegen tojások és maga az alien is.
Minél kevesebbet tudunk róla, annál félelmetesebb, annál hideglelõsebb. De minél több információt tudunk meg, hogy pl. most elõbb létezek-e mint a space jockey-k, vagy egyáltalán az, hogy milyen viszony volt ez, eloszlatja ezt a félelmetességet.
Én például sosem gyártottam elméleteket arról, hogy a space jockey-t és az alien tojásokat mi köti össze, hogy valóban rakomány volt-e vagy a space jockey találat õket valahol és késõbb kerültek fel a hajóra, hogy a tojások a space jockey biofegyverei vagy valami teljesen már helyzet áll fenn.
Azzal, hogy fényt derítenek arra, hogy kik is ezek a space jockey-k és mi közük van az xenomorph-okhoz, eltörlik ezt a titokzatosságot, amitõl mûködött eredetileg a dolog.
Mondjuk én eleve utálom azt a lehetõséget, hogy az emberiségnek bármi köze is volt a xenomorph-okhoz korábban. Ez azért elég unalmas filmes klisé már.
BigaC 2012 okt. 06. - 15:28:09
(1505/2133)
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 15:25:06 2/10
(1504/2133)
"They apparently decided to wipe out life on Earth for reasons unknown (possibly ranging from fear that their creations were getting out of control to one of their emissaries being nailed to a cross - this latter idea is extremely idiotic, so hopefully that's not the direction they are going in)."

Na igen, ezzel egyetértek :) A filmbõl az derül ki, hogy (az android) szerint a tartályokkal megrakott ûrhajó úticélja a Föld volt, de ugyebár nagyjából 2000 ezer évvel korábban történ valami, amitõl a hajó teljes legénysége elpusztult. Na most, nagyjából 2000 éve kezdõdött ugye idõszámításunk, amikor még nyilvánvalóan vajmi kevés fenyegetést jelenthetett az ember mind a Földi élõvilágra, mint a földönkívülire :) A film mégis azt sugallja, hogy a tervezõink bizony már 2000 ezer évvel korábban el akartak pusztítani minket...
Ha mindezt összekötik Krisztus keresztrefeszítésével és a kereszténységgel, én mint komédiát fogom nézni a következõ 2 részt :)
Egyszerûen továbbra is meg vagyok gyõzõdve arról, hogy beledobáltak ötleteket a történetbe, ami mögött nincs egy valóban átgondolt koncepció, hanem ugyanúgy mint a Lost-nál, ezeket az ötleteket majd késõbb próbálják meg valahogy megmagyarázni és egy teóriát szõni köréjük.
Alapvetõen nem furcsa, hogy a második részt már egy másik forgatókönyvíró készíti? Ha alapvetõen trilógiának szánták, jobban is átgondolhatták volna :)
BigaC 2012 okt. 06. - 15:24:52
(1503/2133)
igen, lásd az alábbi agymenésemet :)
valószínû a xeno már rég létezett és nem is a mérnökök hozták létre, csak felhasználták.
ez nekem szimpatikusabb magyarázat lenne és nem rombolná le a xeno misztikumát.
bár ez régóta vita tárgya, hogy vajon mennyire lehetnek az evolúció termékei. a könyvekben még sokszor elhangzik a biomechanikus, biomechanoid szó és hát ugye Giger is valami hasonlót akart visszaadni...
a linken olvastam, hogy a mérnök faj nagyon is hasonló lehetett hozzánk (illetve mi vagyunk hasonlóak hozzájuk :) ) abban a tekintetben, hogy nem tudták teljes egészében, hogy mivel kísérleteznek.
BigaC 2012 okt. 06. - 15:19:38
(1502/2133)
SPOILER?

az eddig összeolvasottakból nekem valami ilyesmi kezd összeállni:

- a mérnökök valószínûleg háborúztak egymással, az LV 233 egy félreesõ katonai bázis fegyverkísérletekhez
- a mérnökök között is vannak militánsabbak, akik a létrehozott fajokat csak kísérleti egérnek használják, és vannak normálisabbak, akik tanítják is az embereket (Prometheus). valószínûleg közöttük is dúl(t) egy nagy háború. a hologramok elképzelhetõ, hogy azt mutatják, a bázist (biológiai) támadás érte egy másik frakciótól.
- a normálisabb mérnökök alulmaradhattak, de összességében a mérnökök úgy dönthettek, hogy túl nagyra ne nõjenek az emberek. elhelyezték a rendszer és a bolygó térképét, egyfajta csapdaként, ha túl messzire merészkedik az emberfaj, akkor végez velük a fegyver. 2000 éve történt valami, ami után nem látogattak többet ide.
- ez az esemény lehetséges, hogy egy háború, amiben saját szülõbolygójukat is lerendezték. ezért Shaw és David nem fog semmit sem találni, "csak halált". remélem csak vicc volt, hogy Jézust bele akarja RS keverni.
- lehet, hogy az SJ, akit látunk, a faj utolsó egyedei közül való. ezért is oly morcos, amikor felébred... fajából alig maradt hírmondó, de a teremtett emberek nagyon is jól vannak, sõt terjeszkedni kezdenek.
- a xenomorf nem biztos, hogy most alakult ki. talán már sokkal régebb óta megvan (freskó), de a mérnökök belõle fejlesztették ki a fekete löttyöt és fegyverként használták. tehát az Alienben nem a mérnökök xenóját látjuk, hanem az eredeti fajt, ami nyersanyag volt a mérnököknek (hasonlóan az emberekhez - WI, akik szintén ezért akarják megszerezni, hogy kísérletezzenek-fegyvert állítsanak elõ belõle)

- tippjeim, hogy mi lesz a 2-ben :)

Shaw és David, miután látják, hogy a SJ anyabolygón nem maradt élet (legalábbis nem a mérnököké), visszafordulnak
Vickers nem hal meg, hanem visszavánszorog a kabinjába
itt "találkozik" az aliennel, de elõtte valahogy beállít egy vészjelzést
erre visszaérkezik Shaw és David, akik találnak a többi hajón egy hibernációban levõ mérnököt
esetleg azon a hajón találják, amelyikkel elindultak
válaszokat kapnak
Shaw meghal a sérülései miatt, vagy más okból
David és az SJ eldöntik, hogy megsemmisítik az LV 233-at, a hajót, amivel mennek, leteszik egy félreesõ holdon és figyelmeztetõ jelet állítanak be
valahogy megfertõzõdik az utolsó SJ és leszáll az LV 426 holdon
David megszûnik mûködni, az SJ megsemmisíti a maradványait
David elõtte elküldi valahogy az összes infót a WI-nek...

de mégha ezekbõl semmi sem valósul meg, akkor is a filmnek persze megoldást kell találnia arra, hogyan fertõzõdik az LV 426 mérnöke, és hogyan lesz a xeno másfajta, honnan tud a WI a xenókról az Alien-ben, és mi lesz Shaw és David sorsa.
talán a proto-xeno királynõjébõl lett arctámadók már másfajta xenókat eredményeznek... olyat, amiket az Alienben látunk.
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 15:13:06 2/10
(1501/2133)
Note that, based on both the information provided by Scott in interviews and the mural in the LV-223 facility depicting the traditional xenomorph, the traditional xeno appears to have already been in existence for some time when the base on LV-223 was wiped out. This would then seem to contradict the popular (and perhaps obvious) theory that the black goo stuff in Prometheus is some type of prototype that would lead to the familiar xeno in future films (though the appearance of a proto-xeno in the final seconds of Prometheus would seem to suggest that this was the direction things were heading in).
2/10
Diferente 2012 okt. 06. - 14:58:14 2/10
(1500/2133)
Ez sajnos szintén egy logikai baki: a tervezõk menekülnek valami elõl fejvesztve, de hová?
Hát persze, hogy egy olyan helyiségbe, ami dugig van az elvileg veszélyes anyaggal, amivel õk maguk sem tudnak bánni. Noha az valóban nincs kimondva, hogy a fekete anyag miatt kellett menekülniük, bár a történetben semmilyen más fogódzkodó nincs.
Ezen kívül szintén meglepõ, hogy miközben azt láttuk, hogy több alak befut a helyiségbe, ahol a tartályok és a fej van (kápolna vagy mi a manó), ennek ellenére csak a levágott fej volt bent, több holttest nem, bár nem volt másik kijárata a helyiségnek...
A tények (amiket láthattunk): a tervezõk egy csapata menekül valami elõl egy olyan helyiségbe, ami dugig van a fekete veszélyes anyagot tároló tartályokkal, de az utolsó már nem tud bejutni, mert az ajtó levágja a fejét. Bent a fejet megtalálják, de a többi tervezõnek nyoma sincs.
Ugyanabban a járatban messzebb találnak egy rakás holttestet, melyeken nyílásokat találnak, amiket belülrõl robbantottak. Hogy mi, nem derül ki, mert nyoma sincs, sõt késõbb sem lesz az egész film során.
Az android zöld trutymót talál a falon, ami nyilvánvalóan nem több ezer éves, mégsem jelenik meg semmilyen életforma késõbb sem a filmben.
Miután kiderült, hogy valójában van egy hatalmas raktár tele ezekkel a tartályokkal, értelmét vesztette a helyiség ahol a fej és a többi tartály volt. Hiszen ha a tartályok voltak a hajó rakománya, miért lett volna 2 külön helyiség a rakomány tárolására? Hm? Csak, mert baromi jól néz ki egy hatalmas humanoid fej egy helyiség közepén, amit körülvesznek az alien tojásokra emlékeztetõ tartályok? :)
BigaC 2012 okt. 06. - 12:55:11
(1498/2133)
SPOILER
a hologramokról és a talált fejrõl olvastam egy reálisnak tûnõ eszmefuttatást. a levágott fej fertõzöttnek tûnt, és valószínûleg ezért robbant. a hologramon a többi SJ a fertõzött társuk elõl futhatott, bemenekültek a fekete löttyös terembe, és az ajtóval sikerült megállítaniuk úgy, hogy az levágta a fejét. bár fura, hogy õk se dúskáltak ezek szerint a fegyverekben, pedig egy ilyen kísérleti telepen illett volna elég erõsen felfegyverezve lenniük. további kérdés, hogy miért pont oda futottak, ahol elvileg a legnagyobb a veszély.
BigaC 2012 okt. 06. - 12:39:02
(1497/2133)
igen, ugyanakkor pár jelenet meg érthetetlenül hosszú lett szerintem, illetve párnak (még) nem látom az értelmét.
(pedig már a mozi óta 3-szor megnéztem, mert attól még, hogy idegesít, ugyankkor vonz is a film.)
BigaC 2012 okt. 06. - 12:37:13
(1496/2133)
SPOILER
elképzelhetõnek tartom, hogy Vickers valahogy túléli az elsõ részt...
szerintem õ fog ott maradni újdonsült alienünkkel, különben annak semmi funkciója nem lenne.
BigaC 2012 okt. 06. - 12:29:59
(1495/2133)
abban van valami, hogy a rendezõk pesszimistábbak lettek.
de ez inkább az emberiség lelkiállapotát tükrözi, ha lehet ilyenrõl beszélni.
régen ott volt az ET, a Harmadik típusú találkozások.
ma talán a Kapcsolat kivételével mindegyik borús hangulatú. vagy az idegenek szemetek, vagy mi vagyunk mindenre érdemtelenek.
már Spielberg sem annyira optimista, a Super8 már megfelel a kor elvárásainak, és az idegen nem az a ET habitusú életforma.
én mindenesetre bízom benne, hogy ha vannak intelligens életformák és ilyen régiek, mint a SJ faj, akkor már nem biológiai fegyverekrõl meg pusztításról szól az univerzum. de lehet, hogy csak én maradtam ilyen naív :)
BigaC 2012 okt. 06. - 12:04:48
(1494/2133)
nos a kritikát megfogalmazók gyakran beleesnek abba a hibába, hogy a két végponton mozognak. vagy 0 a film, teljesen szar, vagy pedig monumentális látomás, ahol nem érdekesek a részletek (holott a sci-fi esetében hatványozottan igaz, hogy az ördög a részletekben van.)
szóval én úgy látom, hogy a film pontosan azért megosztó, mert van benne lehetõség, potenciál, de el lett baltázva. én már nem vagyok dühös a filmre, inkább szomorú. aki a trailert összerakta, valószínûleg õ a hibás mindenért. jobb munkát végzett, mint a forgatókönyvíró, rendezõ :)
a kivágott jelenteket egy hangyányit segítenek, pl. a vezérlõtermi csetepaté megértésében.
valamennyit egy jó folytatás is javíthat a dolgon, szóval én biztos megnézem.
nekem hasonló érzésem volt a Lostnál is. sok mindenben profi volt, mérföldkõ volt, de a szálak trehányul voltak kezelve, nekem nem úgy tûnt, hogy a vége a kezdettõl fogva el volt döntve, inkább tûnt úgy, hogy majd lesz valami a végére. ami szerintem (sokak szerint meg igen) nem volt annyira gáz.
de egy mozifilm esetében, ami több részesre van tervezve, és a részek között több év is eltelhet, illene kicsit koherensebbnek lennie. a Csillagok háborúja, hiába tudtunk meg többet a Birodalom visszavágból, önállóan is megállta a helyét.
vagy említsük a klasszikust, az Alient. sok minden rejtélyes volt, de nem kiáltott folytatásért. örültünk az Aliens-nek, de ettõl még az Alien is tökéletesen lezárt film volt. ez nem az, egyáltalán nem.