Dius 2008 febr. 02. - 13:20:52
(38/518)
Megértem a véleményedet, de nem hiszem, hogy olyan szürreális képek ezek.
A ruhák valóban Guccik, de turis Guccik (ahogy ez el is hangzik).
A lakás valóban kicsik - akár amerikai, akár magyar viszonylatban.
A temetés valóban nem hétköznapi. Azonban a film -egyik- mondanivalója pont az, hogy a férj a halála elõtt minden részletre igyekezett odafigyelni -és megszervezni, hogy a feleségének minél elviselhetõbbé tegye a gyászt.
Ez más filmben is elõfordult már (lsd. Életem története vagy egy 1996-os Eric Roberts film: Búcsúmulatság (It's My Party)).
Azt gondolom, ez egy rendkívül szép és nemes gondolat, mert ilyenkor a haldokló túllép az önsajnálaton, mivel valószínûleg jobban szereti a párját, mint önmagát.

Ezen én nem akadtam ki, sõt, inkább követendõ példának tekintem.

A film remek.
frame 2008 febr. 02. - 12:49:27
(37/518)
az irreális képeket azon értem h nem ilyen az élet.
özvegy vagy és 1-2 hónapon belül betoppanak a bnõid h menjetek el bulizni...meg az a temetés..kérlek nevetséges :D
nem is beszélek a nyitóképról, mikor a csajszi azon paanszkodik h mien kis lakásban élnek (sok helyen ez lenne a luxus, pl nálunk) de azért gucci cuccai vannak...amerika
10/10
Giselle0131 2008 jan. 31. - 14:48:13 10/10
(36/518)
Életem egyik legszebb filmje. Nagyon tetszett nekünk (többen néztük)
Biztos meg fogom még többször nézni... :D
frame 2008 jan. 28. - 16:13:07
(35/518)
a porton olvastam elõször a filmrõl, egészen felvillanyozott hiszen ez egy nagyon klassz sztori..hm hillary swank, oscar-díj stb... hát a galaxis útilkalauz stpposoknak címû film volt az amirõl kijöttem...errõl is kimentem vna ha nem a fal mellett ülök :) borzalmas fil mszerintem, mert az elvont ötlet keveredik az idétlen amerikai humorral.. groteszk az egész film és eléggé irreális képekbõl áll..lehet csak elszoktam a"plázás" mozizástól d einkább preferálom a kevésbé pouláris filmeket....
Noncsa 2008 jan. 24. - 22:09:01
(34/518)
fura, de nekem az elsõ kb. negyed óra, mikor veszekedtek, nagyon nem tetszett. Nagyon erõltetett volt az egész, a csajszi pedig elég negatív karakternek tûnt. Aztán a férj halála is hirtelen történt, de onnantól kezdve semmi panaszom nem lehet! A sok szomorúság mellett annyi jó poén, és pasi :) jött elõ, a barátnõk nagyon életszerûek voltak, és a visszatekintések is jó megoldás.
A szinkron most sajna nagyon rossz volt, de errõl a film nem tehet. Hilary Swank nem egy bombázó, de itt olyan aranyos és szép volt, jól mutattak Gerard Butler-rel:)
Szal tényleg sok ok volt sírni és nevetni, sztem nagyon jó romantikus film sikeredett
dinnyemano 2008 jan. 22. - 10:44:40
(33/518)
ja bocs Jeffrey Dean Morgan a rendes neve. JDM :)
dinnyemano 2008 jan. 22. - 10:40:10
(32/518)
Tegnap néztük meg de én teljesen leakadtam Williamnél (Jeffrey Dean Thomas)...vele is álmodtam. Már ezért megéri megnézni a filmet, hogy láss egy IGAZI jó pasit...
azóta is csorog a nyálam...
verdeleth 2008 jan. 21. - 22:36:07
(31/518)
nem akarom itt elitélni a filmet, de ahogy elolvastam a történetét, eszembe jutott egy film: Az élet nélkülem Remélem nem annak a plagizálása, de egy két részlettõl eltekintve nagyon hasonló a sztori
10/10
Hypnotic 2008 jan. 21. - 22:31:24 10/10
(30/518)
Nem is tudtam h ez van könyvben! :P Na akkor meg is szerzem, föleg ha jobb mint a film! Én is láttam nagyon tetszett! Benne van minden ami egy jó filmhez kell! 10/9 kap tölem!
7/10
Vikke 2008 jan. 21. - 18:08:46 7/10 Előzmény JunkieLeia
(29/518)
Hát igen valahogy én is... csomó jelenetnél majdnem elbõgtem magam. Hilary Swank nagyon jó színésznõ szerintem jól visszaadta Holly-t és Gerard Butler hmm... :)
A könyvet pedig olvasd szívem mert érdemes, szerintem jobb pedig ez tényleg egy jó film. Mindenkinek ajánlom annak is akinek a film nem tetszett.
7/10
10/10
anna2008 2008 jan. 21. - 17:54:59 10/10
(28/518)
Mindenképpen érdemes megnézni, szerintem egy nagyon jó film. Lehet rajta sírni, és persze nevetni is:)
10/10
buboka 2008 jan. 17. - 11:18:59 10/10 Előzmény Dius
(27/518)
Tegnap láttam a filmet, nekem nagyon tetszett és nem csak "csajos" film, elég sok fiú nézte tegnap és pozitív volt a vélemény!!
Hilary Swank pedig nagyon jó volt!
Dius 2008 jan. 15. - 15:58:33 Előzmény Erinka
(26/518)
Egyetértek az elõttem szólóval!

Egyértelmûen "hollywoodi" a film - ez sajnos nem tagadható! -, azonban szórakoztató, könnyed, -és mély-érzelmes is egyben. Legalább annyit nevettem, mint amennyit könnyeztem rajta.

Gerald Butler pedig olyan nagyon-nagyon férfias, ellenálhatatlan, és olyan...hmmm...szexi. Jesszus! Már ezért megéri! :)
Mindenkinek ajánlom, hogy nézze meg, szerintem nem fogja megbánni!
Erinka 2008 jan. 14. - 20:29:17
(25/518)
Sziasztok,

nekem nagyon tetszett a film, bár inkább "csajos" mozi, mintsem egy fiúk által preferált film. Én nagyon szeretem Gerald Butlert, az Operaház Fantomjában is nagyot alakított, mint Fantom, bár ebben a filmben nem a színészi alakítását díjaztam :)

Hillary Swank annak ellenére, hogy a könyvben tényleg szõke Holly, szerintem remekül visszaadta a karakter lényegét.

A könyv egyébként nagyszerû, bár a filmet elõbb láttam, azt mondom a könyv sokkal jobb, mint minden esetben, itt is totál más a történet: Holly családi háttere, a barátok élete, a késõbbi munkája... És az íronõ 1984-es születésû!!! Ez meglepett!
Alapvetõen azárt látszik, hogy át kellett írni a történetet filmre... Ki-ki döntse el, hogy ez jó döntés volt-e....

Nekem tetszett mindkettõ :)
1/10
Kekkon 2008 jan. 14. - 09:48:51 1/10
(24/518)
Életem egyik legrosszabb filmje volt.
Vontatott, unalmas, nagyon hosszú. A fõszereplõ pasi olyan jellegtelen volt, hogy összekevertem állandóan egy másik szereplõvel.
Lehetett volna ebbõl egy klassz kis filmet készíteni, de valahogy ez nagyon nem jött össze az alkotóknak.
10/10
prinzesschen 2008 jan. 13. - 22:21:15 10/10 Előzmény fuju
(23/518)
Szeintem sikerül tökéletesen ötvözni a drámát, és a vígjátékot. a temetéstõl kezdve végigbõgtem az egészet. ajánlom mindekinek, h nézze meg, ha egy kis... nem is tudom mire vágyik. nagyon megható a film. hilary swank nem a legszebb nõ, de nagyon jól játszott. a nézõ mintha a saját szerelmét vesztette volna el. és a vége :D nem vártam volna. nem lövök le semmilyen poént. csak nézzétek meg. érdemes!
10/10
JunkieLeia 2008 jan. 11. - 22:27:24 10/10
(22/518)
az elsõ tíz perctõl az utolsoig végigsirtam!szerintem nagyon jó! most kezdem olvasni kicsit eltér de szerintem érdemes megnézni!!ne sajnáld az idöt!!
1/10
nichkolett 2008 jan. 06. - 11:15:28 1/10
(21/518)
Én is olvastam a könyvet! Nagyon tetszett!!! Sajna mostanában nics idõ moziba menni, szóval várom azoknak a véleményét, akik olvasták a könyvet és már a filmet is megnézték, érdemes moziban megnézni?
10/10
liposzóma 2008 jan. 05. - 11:40:09 10/10
(20/518)
***SPOILER***

Érdekes, engem pont a halotti toros rész hatott meg talán a legjobban. A dal, ami Gerry kedvence volt, morbid módon vicces, csúnya szavakat használnak benne, ezért neveti el magát (hozzáteszem, sírva) Holly. Az egész tor a halott srác személyiségét idézi meg, és ettõl olyan megindító.
fuju 2008 jan. 05. - 10:41:32
(19/518)
Tegnap láttam a filmet. A leírásból az derül ki,hogy egy siker-gyanús filmet nézhetünk meg...Hát?!! Se nem rossz,se nem túl jó...az engem is bosszantott,hogy a nagy szerelem elvesztése után elég vidámra sikeredett a temetés...a csaj végig-röhögte,majd mindenki bulizott egy jót...ez volt az a pillanat,amikor változott a "hozzáállásom" a filmhez...Most vagy filmvígjáték,vagy romantikus dráma..a kettõt ötvözték, több-kevesebb sikerrel...a poénok ettõl függetlenül jók voltak...