offtopic
wescoy25 2016 máj. 05. - 20:35:48
(34/54)
"Uh.

Nemtoktöbbetmondani.
Kéremkaccsojjaki."

Hatásos cáfolat, fõleg, hogy nem sz*arozol olyan apróságokkal, mint pl. érvek.
offtopic
eIemes 2016 máj. 05. - 14:09:38
(33/54)
Uh.

Nemtoktöbbetmondani.
Kéremkaccsojjaki.
wescoy25 2016 máj. 05. - 14:04:04 Előzmény Mathos75
(32/54)
"Amennyire látom, a hozzászólok kb 90% -a nem értette sem a filmet, sem a karaktert. Ha valakit egy kicsit is foglalkozott a pszichológiával, annak ez a film egy aranybánya! Aki ezeket a finomságokat nem tudja, nem érti, esetleg nem érzi, annak ez egy nagyon unalmas film."

Szerintem, ami pszichológiával foglalkozik, az eleve nagyon unalmas film. Egyébként nem kell pszichopatának lenni ahhoz, hogy valaki kívülrõl látva furán viselkedjen másokkal. Elég, ha kicsit nárcisztikusabb személyiség. A pszichopaták pedig a közhiedelemmel ellentétben képesek érzelmekre, pozitív tettekre, önzetlenségre. Valójában kevésbé térnek el a normális emberektõl, mint azt gondolnánk. A pszichológiának egyébként vannak érdekes megfigyelései, de az vele az alapvetõ baj, hogy az emberek 99%-át személyiségtorzulásosként kategorizálná. Elgondol egy tökéletes magatartásformát, ami jelentõs részben a kor társadalmi elvárásait tükrözi, és úgy gondolja, minden, ami ettõl eltér, az rossz, helytelen, betegség, rendellenesség, zavar vagy torzulás. Az igazság inkább az, hogy amióta az ember létezik, millióféle személyiség létezik, ami pont hogy szerencsés, és megbecsülni kéne, nem patologizálni. És különben is, mi jogon jelenti ki egy pár száz éves (ál)tudomány valamirõl, ami õsidõktõl fogva létezik, hogy helyes vagy helytelen? A természet hozta létre ezeket a személyiségeket, ellentétben a pszichológiával. Egyébként is, a pszichológia leginkább a valósághoz gyenge, zsarnoki lelkületû embereknek mankó, akik csak egyféle személyiséget képesek elfogadni: a saját, tökéletesnek hitt személyiségüket. Persze ilyen nem létezik, senki sem tökéletes, csak õk nem veszik észre a hibáikat, mint pl. a zsarnokiságot.
10/10
arator 2014 márc. 06. - 00:36:24 10/10
(31/54)
Nagyon csodálkozok,hogy csak 6 fölötti átlagon áll a film. Ez az a film, amit nem csak egyszer néz meg az ember Matt Freehauf - Mavis szuper jó terápiás párost alkot.
Az mr2 kulturfitnesz mûsorában nagyon jól kielemezték a filmet:http://kulturfitnesz.postr.hu/a-boldogsagra-vadaszo-no
Hajrá nézzétek meg mégegyszer a filmet.
Mathos75 2014 jan. 26. - 08:10:39
(30/54)
Amennyire látom, a hozzászólok kb 90% -a nem értette sem a filmet, sem a karaktert. Ha valakit egy kicsit is foglalkozott a pszichológiával, annak ez a film egy aranybánya! Aki ezeket a finomságokat nem tudja, nem érti, esetleg nem érzi, annak ez egy nagyon unalmas film.


--------------SPOILER-----A film címe azért rossz, mert arra számítasz, hogy egy tipikus vígjátékot fogsz kapni...viszont azért is jó, mert az eredeti címmel ellentétben rávilágít arra a diagnózisra, amit pszichopatának hívunk. Ez a csaj egy pszichopata! Úgy kell nézni a viselkedését. Senki iránt nincsenek érzései, senki iránt sincs bûntudata. A pasit sem szereti...õ csak magát szereti, illetve szeretné. A pasas is csak azért kéne neki, hogy az õ álmai teljesüljenek, nem azért mert szereti a férfit. A nyomorék sráccal való barátkozás, sem barátság, hanem az is csak a célok érdekében való kihasználás, még az is, hogy lefekszik vele, ugyanis az csak gyógytapasz a sok elutasítás és pofára esés után. De a legfényesebb bizonyíték a nyomorék srác tesójával való beszélgetés illetve annak csattanója.
Tök mindegy ki mondja meg egy pszichopatának a frankót, az a lényeg, hogy valahonnan megerõsítést kapjon a viselkedésére. Ez miután megkapta azonnal "jobban lett" és úgy osztott vissza teljes lelki nyugalomban, hogy öröm volt nézni.
A film befejezése pedig rávilágít arra, hogy amikor visszamegy a városba, ismét elnyeli õt az ottani valóság. A narráció remek, mert a csaj által írt könyv felolvasása az õ vágyait tükrözi, de a képen a szürke valóságot láthatjuk.--------------------SPILER vége

A film új értelmet adott a "hibbant bálkirálynõ" fogalmának.

10/6
tortura 2014 jan. 06. - 14:04:05 Előzmény teardrops
(29/54)
Valahogy így vagyok vele én is. Imádom ezt a színésznõt, de ennél csak jobb filmjeit láttam. Pedig engem az sem zavar, ha egy film lassú, vontatott, és nem túl vidám.
Számomra kicsit hiteltelennek tûnik, hogy egy érett, csinos, értelmes, sikeres nõ képes magát ennyire beégetni. Ráadásul a földijei között, az ex-szerelme elõtt. De lehet, hogy az a baj, hogy magamból indulok ki. Mert én erre képtelen lennék, hogy ha az expasim elvett valakit, odamenjenek balhézni, hogy visszaszerezzem. Egyrészt ez pont az ellenkezõ hatást váltja ki, másrészt a méltóságom annál többet ér. Veszíteni tudni kell, ez az élet alfája és omegája. Ahogy a sikereket is fel kell tudni dolgozni és nem alkohollal. A másik nonszensz dolog még a nyomorék sráccal való összebújás volt. Annak sem volt semmi értelme. Még egyéjszakás kalandnak se lehetne nevezni.
Na mindegy, egyszer megnéztem, többször biztos nem fogom.
teardrops 2013 szept. 22. - 19:03:27
(28/54)
Charlize Theron miatt néztem meg, de ...
õ jó volt, de a film nem tetszett. Valahogy nekem nem állt össze, nem jött át a dráma, nem volt érdekes, nem kötött le igazán.
Nem tudom... olyan semmilyen (se) volt.

De lehet, hogy csak olyan hangulatban néztem meg, amiben nem voltam fogékony. De nem is vesz rá semmi, hogy újra megnézzem.
nuiii 2013 júl. 26. - 17:35:09
(27/54)
hát ez a film minden csak nem vígjáték. a fõszereplõvel képtelenség azonosulni és a sztori sem túl érdekes. kicsit túl lett drámázva..
9/10
dBLOOD 2013 júl. 13. - 18:29:00 9/10
(26/54)
Aki nem érti mirõl szól a film, azt sajnálom.
***SPOILER*** A film bemutatja hogyan kezeli a múltját egy átlagos ember, akinek "nem jött be annyira az élet", amikor felnõtt korában szembesül a kihagyott lehetõségekkel. Az ilyenek vannak többen. ***SPOILER VÉGE***
4/10
Attaca 2013 ápr. 24. - 07:28:37 4/10
(25/54)
**** SPOILER ****

Mit akar megmutatni a film? Hogy mindenki egy lúzer? A legszánalmasabb a végén a béna csávó húga. Gratulálok az alkesz fõhõsnek, hogy egy ilyen kislány véleményétõl jobban érzi magát.

**** SPOILER VÉGE ****

Ez a film szánalmas. Idõpazarlás megnézni.
6/10
bogotizsolt 2013 ápr. 14. - 20:31:18 6/10
(24/54)
sablonos , kicsit lassú . Charlize gyönyörû . Egyszer nézhetõ . Erõs közepes , 6/10 .
6/10
kukulec 2013 márc. 18. - 12:33:03 6/10
(23/54)
+ nem nyálas, nincs benne amerikai álom, hihetõen elcseszett életekkel
- ennek ellenére elég érdektelen, elég üres
7/10
Gneta 2013 márc. 16. - 13:25:25 7/10
(22/54)
Nekem alapvetõen tetszett a film.
Helyenként lassúnak találtam ugyan, de maga a téma és ahogy fel van dolgozva ebben a filmben, az nem mondható tipikusnak.
Érdemes egyszer megnézni.
Elgondolkodtató.

SPOILER
A fõszereplõ és a mozgássérült fiú "barátsága" rontott szerintem összességében a filmen.
Ami tetszett, az az, hogy a lenézett, lesajnált vidékiek közül egyesek értelmesebb életet éltek, mint a fõszereplõ, akit pedig mindenki irigyelt. (Pl. Buddy felesége sérült gyerekekkel foglalkozott.)

A messzirõl jött ember esete...
2/10
Asherine 2013 márc. 06. - 04:11:18 2/10
(21/54)
Ilyen ócska, vontatott filmet régen láttam.
Nem is értem, hogy lehet 5 fölötti az átlaga.
7/10
King Diamond 2013 jan. 23. - 22:07:44 7/10
(20/54)
Nekem bejött a film, már csak Charlize miatt is. Szeretem a filmjeit, és itt szinte meztelenül is megcsodálhatjuk. Gyönyörû teste van. Az alakítása nem kevésbé remek. Én ilyeneket nem tudok elmondani most, hogy felkeltette-e az érdeklõdésemet a története, mert semmit nem olvastam róla a megnézése elõtt. Csak jónak tûnt Charlize Theron miatt. Azzal is egyetértek, hogy ez nem egy sima vígjáték, habár IMDb-n is elõször annak írják, csak aztán drámának. Abból is van benne bõven. A többi szereplõ sem volt rossz, a magyar hang is illett Theronhoz. Én egyáltalán nem unatkoztam.
Az még megjegyezném, hogy érdekes, itt is és az IMDb-n is egyaránt 6.5-ön áll, az már más kérdés, hogy itt 80 szavazatból, ott meg majdnem 41000-bõl. Egyébként reálisnak tartom a 6-7 közötti értékelést.
7/10
4/10
reklam40 2012 dec. 15. - 17:59:31 4/10 Előzmény Rahar
(19/54)
Csak az nézze meg a filmet, aki kvára unatkozik. Mert egy kalap szrt sem ér. Közhelyek tömege, az én életem érdekesebb mint amit ebben a filmben adaptáltak. A végén kezd egy picit érdekessé válni. Ennyi.
Vasárnapi ebéd utáni ejtõzésnek talán megfelel.
10/4
3/10
Rahar 2012 szept. 27. - 09:07:29 3/10
(18/54)
A színészek játéka kiváló, különösen a fõszereplõnõ teljesítménye briliáns. A képi megvalósítás megfelelõ, de semmi különleges nincs benne. Az alaptörténet nem keltette fel az érdeklõdésemet, a cselekményvezetés pedig lassú, vontatott. Szerintem pszichológus hallgatóknak érdemes megnézni, hogy a nárcisztikus személyiség hogyan gondolkodik és cselekszik. Ilyen szempontból akár tanmesének is fel lehet fogni. Nekem az egésszel alapvetõen az a problémám, hogy a fõszereplõnõ vergõdése, problémái nem hatnak meg, nem tudom átérezni és az egész filmet unalmasnak, érdektelennek tartom.
6/10
beo71 2012 aug. 25. - 14:20:57 6/10
(17/54)
Jason Reitman szatírája szépen lerángatja a földre a sikertõl bódult szép emberkénket, a kitûnõ alakítás miatt emlékezetes(Charlize Theron-t amúgy is elnézegetném egy életen át, de itt még színészkedik is egy nagyot)viszont nekem hiányzott a Juno vagy az Egek ura színvonala.6/10.
Érdekes a gondolat:ha a sötét szép-sikeres ember úgysem nézi meg vagy ha látja meg sem érti, fel sem fogja, az értelmes szép-sikeres ember pedig simán átlátja az egész sztorit, akkor ki(k)nek készült ez a film?Nekünk hétköznapi embereknek, akik már nem álmodunk csak melózunk, gyereket nevelünk és közben lessük a sztárvilágot?Egy nézésre érdemes, egy gondolat erejéig, aztán mehet tovább a taposómalom!
Csak Charlize szemeit tudnám feledni!
zord01 2012 aug. 20. - 21:30:18
(16/54)
Érdekes film. Azt hiszem hatással volt rám, csak azt nem tudom, milyen értelemben. Maga a film, nem vígjáték, annak ellenére, hogy van benne pár poén. Ugyanakkor nem is mondanám drámának. Persze inkább dráma, de nem elég drámai. Már a történet miatt. Charlize Theron nagyon jól alakítja a karaktert, akiben amúgy de facto semmi szerethetõ nem lenne, mégis sikerül átéreznünk a nem létezõ, és mégis meglévõ "problémáit".
A vége kifejezetten tetszett. Már úgy értem az utolsó 1 perc. Érdekes film, de talán csak mert én is korosztályos válságom élem. Lehet 5 évvel korábban, vagy késõbb semmiféle hatással nem lenne rám.

Egynek jó volt, és Charlize Theron továbbra is rulez!
8/10
ruszi 2012 aug. 14. - 15:53:03 8/10
(15/54)
Charlize Theron fantasztikus, de a tobbi szinesz is tetszett. A sztori remek, cinikus humor, nem egysiku karakterek, nem sablonos temavalasztas. Nyilvan nem mindenki tud vagy akar azonosulni egy ilyen foszereplovel, nem mindenki kivan a felszines "pszichoszingli" maszk moge belesni, de gondolom nem is kozonsegfilmnek szantak a keszitok. Elgondolkodtato film, kellemes meglepetes volt.