Téma: Ragyogás

asanisimasa 2009 febr. 07. - 15:22:17 Előzmény kozmamonika
(115/495)
Óva intettél a „Ragyogás” c. filmtõl, mely természetesen szíved joga. Azt azonban, hogy miért volt ennyire gyenge ez a film nem árultad el, pedig nagyon érdekelt volna...
10/10
Gabriella54 2009 febr. 07. - 15:09:10 10/10 Előzmény Cosette11
(114/495)
Próbáld ki - szerintem az elsõ 30 perc után látni fogod, hogy hatalmas film! És lehet, hogy ezentúl csak égve hagyott lámpánál tudsz majd aludni :)
perry 2009 febr. 07. - 14:08:37 Előzmény lilula
(113/495)
Igazából a kisfiún és Nicholsonon nyugszik a film.
Mindketten elemi erõvel játszanak, ez pedig ritka a horror filmek körében.
Mindkettõjük játéka annyira hiteles, hogy a félelem igazi forrásává válnak az alakítások.
A mozi az a fajta horror amikor jelen is van és nincs a félelem okozója, ezt hívjuk a tárgyak "bosszújának".
Nincsen jelen ember, csak a ház generál misztikus lényeket, szellemeket.
Ez az ami félelmetes...
Képzeld el ezt egy nyikorgó, kotyogó vízvezetékû,
falfúrós panelben és már mindjárt nem olyan félelmetes...
10/10
lilula 2009 febr. 07. - 13:45:24 10/10
(112/495)
Sziasztok!Én nem igazán szeretem a horrorokat,mikor 11 évesen láttam a Kört attól is teljesen kibuktam. :D Szóval szerintetek nem olyan durva,vagy inkább ne nézzem meg?
Cosette11 2009 febr. 07. - 12:54:10
(111/495)
Köszi!:) Az az igazság,hogy az én ízlésem filmek terén elég "kényes",vagy nem is tudom hogy mondjam...Kevés filmre mondom azt,hogy JÓ (az én saját egyéni ízlésem,meglátásom szerint!)Szóval lehet,hogy teljesen igazad van és engem sem fog elkápráztatni úgymond:)
Érdekes,hogy mégis inkább pozitív véleményeket+hozzászólásokat olvastam a filmmel kapcsban,bár ez olyan szempontból nem jelent semmit,hogy sok film amit mások lehúznak nekem bejön,de ez fordítva is igaz...!
Ha megnézem ígérem véleményt nyílvánítok!:)
kozmamonika 2009 febr. 07. - 12:19:43
(110/495)
Ha gondolod és fenn bírsz maradni, tedd azt. Ám én lebeszélnélek róla, puszta jóindulatból. Igen, A remény rabjai nálam a legjobb 10 filmben biztos benne van, a Tortúra sem rossz. Jack Nicolsont is nagyon kedvelem, sok filmje megvan. Ám a Ragyogástól óva intelek. Egyik évben szintén adták és megnéztem. Hát ilyen gyönge alkotást rég láttam. Pedig én vevõ vagyok a thrillerre, a drámára, de ez már sok volt egy kicsit. Illetve nem sok, hanem kevés. Ennél bármi jobb idõtöltés lehet. Na mindegy, ha mégis megnézed, utána kíváncsi vagyok a Te véleményedre is. Majd írd meg. Szép estét!
Cosette11 2009 febr. 07. - 12:11:19
(109/495)
Még nem láttam,de pár "King-féle" film,mint a Remény rabjai,a Tortúra vagy a Dolores Claiborne nagyon tetszettek,hát erre is kíváncsi vagyok.Este tutira megnézem!
10/10
Gabriella54 2009 febr. 07. - 12:08:32 10/10
(108/495)
Bocs, Atlantisz gyermekei :)
Kifejezetten mozifilmekre gondoltam! Sõt, ha meg tudod szerezni a Holtsáv filmváltozatát (NEM a sorozatot!), az is egészen kiváló, Christopher Walken-nel és Martin Sheen-nel!
Ha már tv-sorozat, akkor a Kingdom Hospital :) Tudom, hogy ott "csak" mint társszerzõ mûködött közre, de hatalmas volt - és nem nyúzták, mint a rétestésztát!!!
norton15 2009 febr. 07. - 12:06:57
(107/495)
Fúj, na az borzasztó lett, és nem a "félelmetességére" gondolok. Nem is láttam soha a tv-ben, dvd-n kaptam kölcsön, kíváncsi voltam, hogy milyen.:S Nem értem, hogy King azzal hogy lehetett megelégedve.
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 12:00:38 9/10
(106/495)
Ü. Bocsesz, az Atlantiszt nem is ismerem, vagy nem emléxem....
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 11:59:49 9/10
(105/495)
Az Állj mellém, az Eminens, utána ezek. Igen.
10/10
Gabriella54 2009 febr. 07. - 11:58:28 10/10
(104/495)
A duzzogást elég rosszul tette, mert - legalábbis szerény véleményem szerint! - ez, a Remény rabjai és az Atlantis a legeslegjobb King-feldolgozások!
Jack Nicholson félelmetesen zseniális - ha délután aludnom is kell, mint a kisgyerekeknek, akkor is fennmaradok miatta!
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 11:54:43 9/10
(103/495)
Az a másik, az volt a rimék, mert King duzzogott Kubrik filmjére, és legyártatott egy sokkal rosszabbat, ott õ forgatókönyvet is írt, na azt nem kellett volna, mert az egy külön szakma... Ez a jobb, vastagon.
Agent Spender 2009 febr. 07. - 11:39:19
(102/495)
Ezt másmilyen szereoplõkkel leadták már egyszer
van neki valamiféle rimékje... nem emlékszem kik voltak a szereplõk... Na mindegy majd megnézem ha fenn bírok addig maradni...
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 10:56:32 9/10
(101/495)
Na ez hatásos volt. :)
9/10
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 10:54:31 9/10
(100/495)
hess
9/10
offtopic
pozsizsuzsi 2009 febr. 07. - 10:16:13 9/10
(99/495)
A tiszta lepedõk?
elnezést.
offtopic
szalmakutya 2009 febr. 07. - 08:01:16 Előzmény dave1
(98/495)
ARANY JÁNOS Ágnes asszonyához tudom hasonlítani.
De olvasva jobb volt.
Chukman 2009 febr. 06. - 22:49:54 Előzmény Spytz
(97/495)
Tavaly a tv2 is feliratosan adott le három Kubrick filmet,köztük ezt is.Tehát szerintem most is feliratosan adják.Derék dolog,mert ezeknél a filmeknél tényleg az eredeti hanggal teljes az élmény.
A produktum meg szerintem szinte tökéletes.Teljesen egyedi író,a rendezés terén meg a név magáért beszél.
dave1 2009 febr. 04. - 22:48:37
(96/495)
King horroradaptációi közül a legtöbb elég sutára sikeredik, ez azonban mindenképp az átlag fölött áll, de sztem picit talán túl van értékelve. A történet önmagában nem annyira hátborzongató, inkább a tálalása, az õrület folyamata. Az õrület mindig egy elgondolkodtató dolog. Kihozhat az emberbõl mûvészt, kihozhat az emberbõl a világból kilépõ filozófust, kihozhatja az emberbõl az EMBERT, és persze kihozhat skizofrén gyilkost is. Itt az utóbbi történik ugyebár. Kubrick remek rendezõ, de sajnos nem feltétlenül a horror mûfajban. A képi megoldásokkal volt némi bajom. A látomások egész jól lettek megcsinálva, az ember hátán föláll a szõr. Azonban Kubrick mûvészi látásmódja itt is tetten érhetõ, a végén nekem kicsit irreális volt az a bokordíszlet, és engem speciel végig zavartak a túl világos képek. Sokkal izgalmasabb lett volna, hogyha mégiscsak sötétben jön Jack bácsi. :) Apropó Jack bácsi, na õ volt az aki a filmet klasszikussá tette, nélküle ha nem is átlagos, de kissé közepes King-adaptációt kapnánk. Olyan vérfagyasztóan remekül játszik, hogy fel vagyok háborodva az Oscar-hiányon. Elviszi a hátán a filmet, még Shelley Duvall teljesen átéletlen színészi játéka sem zavart... annyira. A történetvezetéssel is volt némi gondom, nem volt eléggé kidolgozva a forgatókönyv szerint az õrület megjelenése, bár lehethogy csak azért mondom ezt, mert Nicholson nagyszerû színészi játéka többször elfért volna a vásznon. Valahogy annyira mégsem érezhetõ a filmben az ilyen téren való elkapkodottság, hisz Nicholson olyan finomsággal, olyan lassú mozzanatokkal, apró rezdülésekkel fedi fel elõttünk a pszichopatát, hogy az még Norman Batesnek is tiszteletére válna. A vége amolyan tipikus Kubirckos húzás. Az elhagyott, elfeledett, halott ember egy meghökkentõ képben, kicsit mint megtisztulva a hóban bûneitõl. Pillanatra még talán sajnáljuk is. Furának tûnik, hogy egy ilyen mûvészi kép található a végén egy King filmben. Nem lenne vele baj, csak nekem olyan ellentmondásos, ahogy az egész film. Összességében nem éreztem a Kinges feszültség -és félelemvonal megfelelõ arányú kibontását, helyette kaptam egy tulajdonképpen mûvészformába burkolt horrort. Szokatlannak szokatlan, valahol érthetõ, hogy Kingnek nem is tetszett. A rendezõ kicsit átértelmezte a mû célját (a könyvet nem olvastam). Ki-ki döntse el maga, sztem felemásra sikeredett, de Nicholson játéka már önmagában öt csillagot érdemelne, csak ezért is érdemes megnézni.