Téma: Ragyogás

norton15 2007 aug. 27. - 15:45:39
(75/495)
Jó, nem bírod, de akkor kit bírsz?:)
9/10
efes 2007 aug. 26. - 11:47:47 9/10
(74/495)
semmi móka. nincs lopás - most nem nézem meg még egyszer - de úgy rémlik, king neve van kinn a fõcímen íróként. gondolom, ki is lett fizetve, hiszen ellenkezõ esetben egy ilyen cápa, mint king akkora pert zúdított volna kubrick nyakába, hogy attól kódul. aki pedig ki van fizetve, az eladó, és nem károsult, aki pedig fizet, az vevõ, és nem tolvaj. tehát nem lopás ez, az, hogy kubrick szarnak tartja king valószínûleg épp annyira hatásvadász forgatókönyvét, mint amennyire az az alapanyag, már más tészta. kubrick úgy kezelte alapanyagként king sztoriját kb. mint godard az újsághírt a kifulladásig esetében. név, helyszín, stb. stimmel, de a lényeg, a hangsúly már máson van. (mondok más példát: huszárik szindbád filmjében is krúdy-figurák vannak, az író neve is fel van tüntetve, mint akinek a mûvei alapján készült a film, krúdy mégse írt soha olyan regényt, mint amilyen a szindbád volt filmen. a szindbád címû regény sem ilyen.
norton15 2007 aug. 26. - 10:25:48
(73/495)
Azok a filmek nem tudják visszahozni azt a hangulatot, ahhoz a könyvet kell elolvasni.
norton15 2007 aug. 25. - 16:56:46
(72/495)
Na, ez azért durva. A könyv inkább Alfred Hitchcock ijesztegetési elemeit válogatja, remekül. Kubrick mûvész, de akkor is csalódott voltam, mikor láttam a filmet, pedig tudtam mi lesz. Nicholson akkor is zseniális, hiszen csak megõrült nem?
9/10
efes 2007 aug. 25. - 15:07:38 9/10
(71/495)
persze, hogy nem akarta kubrick elolvasni king forgatókönyvét, mert tudta, hogy king, mûvészi szempontból egy sekélyes horror-krimi szerzõ, és mûvei alig-alig képviselnek irodalmi színvonalat. kubrick mûvész volt, és king regényében csak a sztori alapötlete volt számára érdekes, egy világ végére bezárt pasi klausztrofób ámokfutása, és ennek kivetülése a családjára. ezért lett például a bukszusszörny, ami egy elég gyerekes ijesztgetés, egy szimpla labirintus, amely egyben torrance agyának-szellemének, tehetségének-tehetségtelenségének szimbóluma, egyfajta vizualizációja is. kubrick számára elsõsorban ez volt az érdekes, megérteni torrance-t, mi miért megy végbe nála, és nem az, hogy öncélú sikeréhségbõl a közönséget ijesztgesse-szórakoztassa. nicholson játéka mai szemmel már tényleg kicsit 'sok', ettõl még zseniális, nem véletlenül szerepel eszelõs ábrázata, ahogy bevigyorog a baltával szétvágott ajtón, minden valamirevaló filmesújság valamelyik címlapján. ha tematikus szám, és a téma a thriller, 10-bõl 9-szer ez a kép a borító. egy szóval, kubrick filmje egy mûvészi eszközökkel megrajzolt tanulmány egy "pszichiátriai szituációról", míg a 97-es egy kommersz film egy kommersz szerzõ kommersz regényébõl. nincs baj az utóbbival sem, de az elõbbi a 'szezon', az utóbbi a 'fazon'. ne keverjük.
9/10
moffancs 2007 aug. 14. - 21:43:11 9/10
(70/495)
kép a filmbõl
csigusz92 2007 aug. 14. - 19:48:16
(69/495)
csodálatos szereplõkkel ,
lehetett volna ebbõl...
(még a végén félre értik)
csigusz92 2007 aug. 14. - 19:46:52
(68/495)
igen a biciglizõs jelenetek tényleg nagyon elvannak talállva, nameg a "vérfolyó"-s jelenetek is...
talán ugy gondolom h Kubrick a lehetõ legtöbbet kihozzta a filmbõl, csodálatos szereplõkkel lehetett volna ebbõl szar filmet is csinállni...(pl. az újjabb 3 részes feldolgozás)
tulajdonnképpen nekem csak a befejezéssel van bajom, nekem több vér kellene(mint a könyvben)és ugy érezztem hogy a Néger szakács szerepe egy kicsit felesleges és üres volt így hogy egybõl meghallt...


Jowcol:
Én ezt két külön mûnek látom ill. olvasom. Kubrick talán a "mozis" részeket "látta"inkább, King víziói
(pl.: kazánház) talán inkább olvasandók (feltételezve némi affinitást Bierce, Lovecraft és egyéb "misztikusok" iránt). <---- pontosan :))))
moderátor 2007 aug. 14. - 19:31:40
(67/495)
Kedves Fórumozó!

Kérlek küld el a moderator@port.hu címre a képet, amit nem sikerült feltölteni.

köszönettel: Moderátor
norton15 2007 aug. 14. - 19:10:35
(66/495)
Az én képeimet miért nem tölti fel???
norton15 2007 aug. 14. - 19:09:46
(65/495)
Az jó... És ez?
9/10
moffancs 2007 aug. 14. - 19:04:35 9/10
(64/495)
egy kép
norton15 2007 aug. 14. - 18:15:49
(63/495)
Igen, nekem is volt a benyomásom.
danab1 2007 aug. 14. - 09:59:28
(62/495)
Hm! Remek ötlet!:-)
nikbertakem 2007 aug. 14. - 00:46:33
(61/495)
ugyanez....
Redfield 2007 aug. 14. - 00:36:05
(60/495)
Nekem is van bajom a filmmel kapcsolatban, de nekem csak ez: a rossz család-felvázolás. Kezdetben lehetett volna békésebb a viszony, mint a könyvben, mert így nem tapasztalunk átalakulást, eleve idegbeteg f*sz az apuka, a kölyök eleve ijesztõbb mint bármelyik szellem, anyuka meg ugye... se arcra, se rakciókra nem egy tartós feleség.
nikbertakem 2007 aug. 14. - 00:22:52
(59/495)
nohát sikerült...fennmaradtam,és azt kell mondjam igy a könyv után kicsit csalódtam:( nem igazán adta vissza a hangultatot a film...viszont sztem a vége jobb volt mint a könyvben, de sok dolog volt ami ugy bökögette az oldalamat..Wendy szabályosan idegesített,minden olyan túl gyors volt, nickolson rögtön õrült a nõ meg rögtön f*sik, danny meg rögtön rátér az apa ugye nem bántasz minket lényegre...hát nemtudom a könyv nagyon megfogott a film kevésbé de mint tudjuk kinek a pap kinek meg a lánya
sipka 2007 aug. 13. - 20:06:27
(58/495)
Örülök, hogy tetszett a sztorim :) Amúgy nem csak mi ketten vagyunk, akiknek tetszik az a kiváló jelenet. Ismerek még pár ilyen "elmebeteget", így arra juttotunk, hogy létre hozzunk egyfajta: "A gyerek átmegy a parketán, majd a szönyegen.." fan clubot. S úgy határoztunk, hogy egy csomó filmet újra forgatunk, de már ezzel a sémával. Például a Star Wars-t: Darth Vader és Luke Skywalker harca a sima parkettán, illetve majd a szönyegen :) Vagy például Forrest Gump híres futása homokon, majd füvön, majd parketán, majd izzó széndarabokon, majd szönyegen, s legvégül pedig egy (a törékeny tárgyak csomagolásánál használatos) pukkasztón keresztül :) Húúú micsoda hanghatás lenne :D A fan club megalapításának 1 éves évfordulóján pedig kibérelünk egy szállódát, ahol is, szönyegeket fektettünk le (bizonyos helyekre), és kerékpárral száguldozunk egész este az épületben :) Ha kedvet kaptál szívesen láttunk :)
danab1 2007 aug. 13. - 18:26:52
(57/495)
Ó, ha! Remek történet volt!:-)
Viszont nekem is az a szõnyeges-parkettás hanghatás tetszett! Azt hittem csak én vagyok ilyen elmebeteg, hogy egy ilyen filmbõl, pont ez ragadjon meg. De akkor nem. Ez megnyugtató!:-D
sipka 2007 aug. 13. - 17:52:08
(56/495)
Én most délután tekintettem meg ezt a filmet. (Mivel felvettem videóra. He-he) Az elsõ negatív élményt a felirat piciny mérete jelentette. De ez még annyira nem volt gond, sokkal inkább az, hogy a film elején olyan részek is voltak ahol a felirat nem látszott!! Mondjuk ez még elment, nem idegeskedtem miatta. DE!! Késöbb miközben ment ez a remek kis film, pár másodpercre elment az adás. S én ezeket a pillanatokat nagyon gyülölöm, amikor is felveszek egy ilyen régóta le nem adott filmet, s egyszerre csak nincs se kép, se hang!!!! Ezek után annyira feldúlt lettem, hogy felkaptam a szobámba található fejszét (Nem is értem, hogy minek egy panel lakásba fejsze? Na mindegy.) és a szüleim hálószobájának ajtaját, szétvágtam. A szüleim erre azt mondták nekem: "Te meg mit csinálsz?"
Erre én bekukucskáltam az ajtón keletkezett résen, és ezt válaszoltam: "Megjött Sipkaaaaa!!!!!"
Nem tudtam mit csinálok, úgyanis nem voltam tudatomnál, csak miután megkaptam a nyugtatókat :) Azóta egész jól vagyok :) A filmre rátérve, nekem a legkedvesebb jelenetem (Jack Nicholson félelmetes arckifejezésein kivül) amikor is a kis srác a kis bicajával, keresztül vág a szobákon :) Olyan jó az a hanghatás ahogy egyszer a parketán, egyszer meg a szönyegen megy át, utána megint parketta, majd megint szönyeg.... Nagyon bírom azt a részt. De úgy ahogy van, az egész film nagyon jó :)