10/10
Çukurova 2020 jún. 17. - 13:14:14 10/10 Előzmény ummogo
(329/929)
Szia.
1974-ben kezdődik, és a jelen történet szerint 1976 van.
1/10
ummogo 2020 jún. 17. - 12:41:52 1/10
(328/929)
Én úgy tudtam a sorozat az 50-es években játszódik, akkor hogy születettek a szereplők - szerepük szerint- akkor amit írtok?
8/10
kaguragirl 2020 jún. 17. - 11:28:57 8/10 Előzmény Çukurova
(327/929)
Igen. És mondja Züleyha

a bíróságon

, hogy 1948-ban született :D (Októberben ráadásul, ha jól emlékszem.) Demirnek is talán a

cengaveres perénél

mutatják a '38-at, azt hiszem Hünkar nyitja ki a dossziét, a kamu útlevelet meg nem véletlenül emeltem ki, hogy HIVATALOS okmányok, ezért nincs ofisöl Yilmazról, csak Züleyha '48-ából a becslés. Egyébként is miért a sajátjukat adnák meg pontosan, amikor bujkálni akarnak...
10/10
Çukurova 2020 jún. 16. - 20:50:48 10/10
(326/929)
Gaffur: "Çetin, Fekeli kutyája lassíts."
Ezzel a " szántással" nem lopta be Çetin magát Gaffur szívébe. Gaffur nem fogja az áldását adni Çetin és Gülten kapcsolatára.
10/10
Çukurova 2020 jún. 16. - 20:26:29 10/10 Előzmény suxel new
(325/929)
Szia.
Ennek a jelenetnek a forgatásáról van fent egy 6 perces film.
Címe: Bir Zamanlar Çukurova Dizisi Setine Gizlice Sızdım
A forgatás befejezésével Bülent Polat ugyanolyan, mint a Gaffur, egyből a kajás asztalhoz ment. :-)
suxel new 2020 jún. 16. - 18:48:51
(324/929)
Milyen jo volt, hogy Gaffurral is felszantottak a foldet. Igy jo: kolcsonkinyir visszajar. 🤣🤣 Ugy elveztem ezt a jelenetet.
10/10
Çukurova 2020 jún. 16. - 15:35:03 10/10 Előzmény kaguragirl
(323/929)
Bir Zamanlar Çukurova 60. Bölüm 1:00:14
Züleyha mondja az adatait. Név, mikor született, férjezett, stb....
10/10
Çukurova 2020 jún. 16. - 15:28:07 10/10 Előzmény kaguragirl
(322/929)
Mikor Çetinnek átadják a két személyigazolványt és megnézi, akkor lehet látni tisztán, hogy
Züleyha 1943-ban,
Yilmaz 1940-ben született.
Demir pedig 1934-ben, mert
Şermin 1936-ban született (ezt az útlevélből lehet leolvasni) , és Demir az idősebb.
8/10
kaguragirl 2020 jún. 16. - 14:32:43 8/10 Előzmény Çukurova
(321/929)
Cengaver tényleg '34-ben született, de Demir '38-ban. Akkoriban szerintem ez belefért osztálytársak között :) Züleyha '48-ban született, Yilmaz pedig gondolom talán arról nem hazudott, hogy négy évvel idősebb, úgyhogy ő meg akkor kb. '44-ben. Ezek mind (eredeti) hivatalos dokumentumokon voltak vagy a saját szájukból hangzott el (láttam az egészet 63. bölümig). A többit nem tudhatom, csak ami sírkőn szerepelt, de azok biztosan jók úgy :)
10/10
Çukurova 2020 jún. 15. - 20:39:18 10/10
(320/929)
114. rész,
Demir mikor hazaért a kedvező eredménnyel, a boldogságtól még Gaffurhoz is kedvesen szólt.
Gaffur meg is lepődött. :-)

Ebből a részből megtudtuk, hogy Şerminnek volt abortusza (az orvos szólta el magát).
Sabahattin biztosan nem tud róla.

A jólelkű emberek, ha baj van, elfelejtik a sérelmüket, és segítenek. Ilyen Saniye, Gülten és Fadik.
A bajbajutott Şerminnek segítőkezet nyújtottak.

Yilmaz: "Müjgan. Addig, amíg én élek, amíg én lélegzem, mindig boldoggá teszlek.
Mindent megteszek azért, hogy boldog legyél." Aztán, egy nappal később...
10/10
Çukurova 2020 jún. 15. - 16:43:04 10/10
(319/929)
Születési dátumok:

Gengaver: 1934.04.10-én született

Demir: 1934-ben született (Gengaver osztálytársa volt, erről a klubban beszélgettek egyszer)

Züleyha: 1943.08.21-én született

Yilmaz: 1940.09.10-én született

Şermin: 1936.12.16-án született

Adnan, Züleyha első gyermeke 1975-ben született

Fekeli kisfia Cihan: 1946-1956
Fekeli kislánya Zeynep: 1951-1956
Fekeli felesége: 1924-1956

Adnan Yaman, Hünkar férje: 1919-1954

Şerafettin Yaman, Şermin apja: 1915-1952
Tehát, Şermin apja hamarabb született, mint Adnan, Demir apja.
Viszont Adnannak hamarabb született gyermeke, ráadásul egy fiúgyermek, Demir.


10/10
Çukurova 2020 jún. 15. - 14:36:39 10/10 Előzmény Burgoues
(318/929)
Szia.
Igen, ki fog derülni.
offtopic
libra26 2020 jún. 15. - 13:18:51 Előzmény mihenike
(317/929)
Szia :)
Hallottam mindkét Kivanc sorozatról, végül egyiket sem láttam... :D egyszerűen rá se ismertem, jó fiatal lehetett még ezekben :) veled vagyok ebben is, a Bosszú vagy szerelemben kedveltem leginkább, azt a sorozatot egyszerűen imádtam... + láttam őt egy ilyen háborús sztoriban is, nem tudom pontosan melyik korban játszódott, a címe talán az volt, hogy Szerelemben, háborúban..(?) nem is volt hosszú, ha jól rémlik, bár nem tegnap volt hogy láttam :D

Nem hiszem el, régen én is ilyen mexikói dolgokat neztem inkább!!! :D Paula és Paulinát, ha 3szor nem láttam régen, akkor egyszer sem... Mióta a törökök átvették itt az uralmat és volt alap összehasonlítani a két stilust/világot, a mai latin sorozatok olyan bugyutának hatnak - tisztelet a kivételnek... A Mámoros szerelem is... Katasztrófa :D ritkán néztem bele, pont elég volt...
Azraék sztorijára én is oda fogok kapcsolni, Sumru épp kezdett belelendülni a dolgokba mikor félbehagyták :D de azt hiszem, ha kihagyok 1-2 részt, nem fogom pótolni :)
A héten meg jön"Müge" :) ugy hallottam, a magyarhang ugyanaz... Nyafoghat majd ebben is sokat! :D
10/10
Çukurova 2020 jún. 14. - 17:25:28 10/10 Előzmény mihenike
(316/929)
Igazad van, tényleg olyan volt Nihal, mint Julia Roberts a Pretty Womanben.
Csak a férje nem hasonlított Richard Gerere. :-)
Fekeli az esküvőn igazán megtáncoltathatta volna Hünkart.
Haragszom Sabahattinra, mert az eljegyzés után, igazán szólhatott volna Müjgannak, hogy a Yilmaz- Züleyha szerelem még mindig lángol.

mihenike 2020 jún. 14. - 16:21:41 Előzmény Çukurova
(315/929)
... a port vagy megtréfàlt vagy én bénáztam el, de csak a fele elmélkedésem ment el :)
Tehát az esküvöt kiveséztem... Szegény Müjgan, a kedves férje a nászéjszaka után tudja meg, hogy Zühleya csak kényszerböl ment hozzá Demírhez...! én eddig is sajnáltam szegény lányt, de gondolom ezután pokol lesz az élete...

Demír ugyanabban a kórhâzban csináltatta a vizsgälatät, ahol Müjgan apja is dolgozik.

Zühleya is jótól kért segítséget... milyen kuruzslóhoz vitte Sermin?!?
hogyan fogja megakadályozni Demír a mütétet, hiszen màr reggel van...?! vagy csak simán meggondolja magát Z?!

Sabahattin szerintem csak azért volt olyan bùskomor, mert tudja, hogy Yilmaz és Zühleya szeretik egymást és minden titkukat ismeri és félti Müjgant a szenvedestöl.
mihenike 2020 jún. 13. - 23:01:04 Előzmény Çukurova
(314/929)
Szia :) ma volt szerencsém megnézni az esküvöt és a többi eseményt :) csodálatosan leírtál mindent és az idöutazós megjegyzéseden nagyon jót nevettem :) Ha jól emlékszem Louisbouton-ról elöször a Sex&NewYork c. sorozatban hallottam :)
A ruha gyönyörü volt, ahogy Müjgan is és mintha csak ráöntötték volna :)
Vajon milyen sötét ügyei vannak a nagy Professzor ùrnak, amivel Yilmazom megfenyegette?!? Yilmaz arcmimikája valóban silány... nem lehet róla leolvasni semmit! Viszont Müjgan boldogsága határtalan volt! remekül jàtsztotta a boldog mennyasszonyt/asszonyt :D
Hünkàr elég furán nézett ki ott egyes egyedül....de legalább Fekeli még boldogabb lett :)
Nihal olyan volt mint Julia Roberts a Pretty Womanben :)!
mihenike 2020 jún. 12. - 20:29:05
(313/929)
Elnezest mindenkitöl, az elözö OFFTOPIK akart lenni, de elfelejtettem beikszelni!
mihenike 2020 jún. 12. - 20:26:31 Előzmény libra26
(312/929)
Szia :) jövök megint egy offtopiccal. :) Nezgelödtem a neten es feldobott nekem egy Kivancos 2005-ös sorozatot, amit magyarul Igaz gyöngynek forditottak le. Ismered? erdemes belekezdeni? veszelyes, mert a wikipedia szerint 3 evad es 1000 bölüm :) haha :) Par hete ismetelten bele futottam egy masik Kivancos sorozatba, aminek a magyar cime "Tüz es Viz", de csak az elsö reszt tudtam belöle megnezni... sajnos a többit nem talältam meg online... azt ismered esetleg? Ennek az embernek mennyi sorozatat adtäk mär Magyarorszägon! nem is gondoltam volna! Nekem a nagy kedvencem töle a Bosszu vagy szerelem es ugye a tavalyi Megtörve :) Olvastam hogy hamarosan folytatodnak Azra kalandjai is a Duna tv-n, jobb hijjan valoszinüleg bele - bele fogok nezni, bär ugye a tv2-n ismet indul egy török sorozat a mi kis Mügenkkel :) Juj a Duna TV-röl jut eszembe, hogy ma delelött a Mamoros szerelmet kaptam el, aszta, hogy az is milyen bugyuta egy sorozat :) azt hiszem Efszunka kalandjai elött azt is neztem :) igaz az mexikoi, es kisläny koromban imädtam öket :) Esmerlada, Paulina... haha. Aztän kb 10 eve nekik is jött valami kattanäs es el kezdtek ilyen pszicho jellegü telenovelläkat gyärtani es azokat is neztem nagyon nagy elöszeretettel :)
10/10
Çukurova 2020 jún. 12. - 17:59:34 10/10
(311/929)
Müjgan a visszafogottan elegáns stílusú menyasszonyi ruhában meseszép volt. (Viszont a lagzin a közös körtánchoz nem volt praktikus.)
A ruha minden próba nélkül, tökéletesen simult a menyasszony testére.
Jó a szemmértéke Yilmaznak. :-)

Müjgan a menyasszonyi ruhához, Louboutin márkanevű, piros talpú cipőt viselt.
(Mikor Yilmaz az ölébe veszi Müjgant, akkor lehet látni.)
Christian Louboutin francia divatmágus az első piros talpú cipőt az 1993-as évben dobta piacra.
Tehát Müjgan vagy időutazó, vagy a sorozat stylistja nem figyelt oda kellően a részletekre,
hogy az 1976-ban játszódó filmsorozatban milyen kiegészítőket viselhetnek a szereplők.

Mikor Yilmaz kikéri a menyasszonyt, és kézen fogva jönnek ki a házból, egymás mellett jönnek, de a ház kapuja keskeny, és nem férnek el.
Müjgan, a gyönyörű menyasszony nekiütközik a kapunak. A két színész az ütközésnél, a kicsi rándulásra egymásra is néznek.

Fekelinek, az örömapának nem ártott volna nyakkendőt viselni, (mikor a klubba szoktak menni, akkor viselni szokott, úgy elegánsabb)
így viszont úgy nézett ki, mint mikor a lagzi vége felé, pár pohár után az öltözéken a lazítani szoktak.

Gengo felesége gyönyörű volt abban a piros ruhában.

Sabahattin nagyon szomorkás volt a lagzin. Csaknem szerelmes Müjganba?

Hatip aga a felesége nélkül, és hívatlanul állított oda az esküvőre. Nem semmi figura. (Şermin férfi változata)

Çukurova második leggazdagabb embere Fekeli.
Azt gondoltam, hogy a fogadott fia esküvőjére meghívják a kormányzót, a polgármestert és más magas beosztású személyt,
akikkel a klubban szoktak beszélgetni.
A kunyhókból, a földeken dolgozó emberek viszont a meghívottak között voltak. (Ez viszont szép volt a "Vénembertől".)

Yilmaz jó sokáig gondolkodott az IGEN kimondása előtt. A néző már azt hiette, hogy meggondolta magát.
A fátyol felhajtása után Yilmaz az első csóknál, Züleyha arcát látta. :-(
Mikor a hálószobában hajtotta fel a fátyolt, akkor már Müjgant. Meg is könnyebbült akkor Yilmaz.
Drága Müjgant nagyon sajnálom.

Sorozatban látható érdekes szokások Törökországban:
1. Mikor a vőlegényt az esküvő előtt megborotválják, a borbély mindig azt mondja, hogy a borotva nem elég éles. Ha kap pénzt, akkor egyből éles lesz.
2. Az esküvői menet elől elzárják az utakat, és "váltságdíjat" kell fizetni a gyerekeknek.
3. A menyasszony a vőlegény cipőjére lép, mert aki előbb tapos a másik lábára az esküvőn, az hordja majd a nadrágot a házasságban.
4. Az ajándéknak szánt aranyat és pénzt a menyasszony és a vőlegény ruhájára tűzik.





mihenike 2020 jún. 12. - 09:56:20 Előzmény libra26
(310/929)
Szia :)! ez a sorozat egyre durvább :)

1. Amikor Saniye fejbevágta Gaffurt... az felbecsülhetetlen volt :) De ez az ember egyre visszataszítóbb, most pénzt vitt Sehernek és azt mondta, hogy elválik! De ùgy látom Serminnel egy rugóra jàr az agyunk, mert én is màr korábban pont azt írtam, hogy majd Saniye és Gaffur felnevelik Seher gyerekét, és most Sermin bele ültette a bogarat Saniye fülébe!

2. Demír tènyleg 2x rántott fegyvert, egyszer öngyilkossági szándékkal, aztán Adana kellös közepén Yilmazunkra, de egyszer sem hùzta meg a ravaszt!

3. Nagyon bírom, ahogy Hünkar kiállt Zühleya mellett! viszont azért, hogy a fiacskája ilyen pszichopata lett, nagy részben az ö hibâja!

4. Ismét mutatták Zühleya régi levelének foszlányàt!!!! Cetin bátyám kezébe kerültek Gaffur féltve örzött zsebkendöi... de most nem mutatták a levél foszlányt.... De miért is bontjäk azt a falat?!? A zsebkendö bekerült az éjjeliszekrénybe, de hol az égett levél? :)!

5. Hünkar&Fekeli jelenetei a sorozat fénypontjai!!!! De vajon mit fognak a fiatalok szólni a 40 éves románchoz és vajon Hünkar tényleg elmegy az esküvöre?! :D

6. Én is kedvelem Demírt és meg is értem a viselkedését, hiszen Ö 100%-ban biztos (volt) a nemzöképtelenségében! de végre elment kivizsgáltatni magát!

7. Fekeli Apàm biztos benne, hogy Yilmaz is szerelem nélkül házasodik, mint Ö annak idejèn... és mégsem állítja meg!!!

8. Zühleya mit akar Sermintöl a kígyótól?

9. Müjgan nagyon szép volt :)ez a típusù mennyasszonyiruha manapság ismét divatba jött!

10. Yilmaz hirtelen felbukkanása az após rendelöjében olyan viharos volt, hogy semmit sem értettem belöle :) „az adanai hirhedt bandita“ haha

Megbukott az elméletem, miszerint Müjgan találta meg a levelet és titkolta el Yilmaz elöl...

a youtubeon láttam pár videót ahol Müjgan és Yilmaz nagyon rosszul élnek és a drága Müjgan már tényleg tiszta pszicho...-vajon mi fog odáig vezetni?!