Téma: Robin Hood

offtopic
Deryck 2010 máj. 16. - 20:27:40
(79/239)
ohh, bocsánat, hajnalban írtam véletlen kimaradt
nofrit 2010 máj. 16. - 20:23:02
(78/239)
Gladiátor utánérzet.
Vicces volt látni, hogy milyen elcsépelt figurák az angol királyok, mennyire befolyásolta a férfiakat a nõk - igen tudom, a való életben is így van, ettõl függetlenül vicces :) A vége hümm nem is tudom, János nekem nagyon odavágott, még ha ez várható is volt.
Számomra Robin = Kevin^^
hodiemihi 2010 máj. 16. - 19:46:00
(77/239)
Most néztük meg, nekünk tetszett. A férjemnek nagyon-nagyon, nekem nagyon. Õ mondjuk jobban rajong az olyan filmekért, amelyekben a férfiak nagyon férfiak, a hõsök nagyon hõsök, de Russel Crowe most is garanciát jelent a nõi szívek elérzékenyülésére.
Nekünk sem a poénokkal, sem a történetvezetéssel, sem a csatajelenetekkel nem volt gondunk, ment minden, ahogy kellett. Minthogy zsánertémáról van szó, sok helyen adódott alkalom más filmek utánérzésére, de nekünk ez sem volt zavaró, tényleg magával tudott sodorni a sztori lendülete. Bár én is láttam a többi Robin Hood-filmet is, nem volt elcsépelt a téma, tényleg sikerült egy más oldalról megközelíteni a legendát.
Cate Blanchette nagyon szép, Russel Crowe még szebb. KÖzépkorban játszódó filmek elején mindig mosolygok egy kicsit a sok hibátlan fogazatú, jóltáplált, jólöltözött negyvenes láttán, de aztán most is megfeledkeztem errõl a körülményrõl.
Hogy R.C. nem húszéves? Hát aztán, úgyse lehet tudni, hogy mennyi idõsen kezdett erdõlakó életmódba az eredeti Robin Hood.
A sztoriban egy-két zavaró momentum volt, itt SPOILER KÖVETKEZIK: Marion csatabéli szerepeltetése a ráadásként magával hozott pónis gyerekhaddal kizárólag hatásvadász célokat szolgált, a történetbõl egyeltalán nem lehetett arra következtetni, hogy képzett harcos volna (ld. Robin magyarázta el neki a láncing levevésének mikéntjét). És ha ez még nem lett volna elég, higgyük csak azt, hogy meghalt, hadd hurcolássza egy kicsit karjaiban fájdalomtól vonyítva a megtört szerelmes hõs, majd két perc múlva él és virul, felejtsük el gyorsan az iménti nagyjelenetet. SPOILER VÉGE
Ettõl eltekintve nagyon jó szórakozást nyújtott, tudom ajánlani. Nem a filmmûvészet halhatatlanja, de nem is akar az lenni.
10/10
Balta 2010 máj. 16. - 17:35:18 10/10 Előzmény Deryck
(76/239)
Szépöcsém, köszi, hogy leírtad majdnem az egész filmet.
Tudod van ott egy klikk, az van ráírva, hogy SPOILER. LOOOL!!!
Seemann 2010 máj. 16. - 16:58:56 Előzmény Gabe007
(75/239)
Csakhogy annak, ami ebben a "filmben" történik semmi, az ég világon semmi történeti alapja nincs. Ennyi erõvel a G.I.Joe története sem nagyobb hülyeség, mint ennek az összefércelt abszolut önkényes storynak az összeállítása.
Deryck 2010 máj. 16. - 15:04:54
(74/239)
Ja a rendezõ nem ugyanazt a történetet boncolgatta, egyéb pozitívum?
Gabe007 2010 máj. 16. - 12:41:22
(73/239)
Szerintem viszont mindenki nézze meg a filmet, mert nagyon jól sikerült! Ridley Scott-nak sikerült úgy elkészíteni a témát, hogy egyetlen másodpercig sem érzi azt az ember, hogy menyire lerágott csont már ez a Robin Hood téma. Ha neked nem tetszett, mert szerinted a végéig semmi nem történik benne, akkor inkább videójátékokkal kellene játszanod, vagy az olyan fostalicska filmeket nézni mint a G.I.Joe. Na abban sok minden történik, ugye? :)
Deryck 2010 máj. 16. - 01:36:19
(72/239)
Üdv! Most láttam a filmet, eléggé érdekes film volt, de mivel R.C. játszott benne én a Gladiátor alapján több akciót vártam.
A pozitívumok a filmben számomra: megtudtam, hogy Robin Hood nevében a Hood mit jelent, ez csak számomra volt hasznos, eddig ezen nem is gondolkodtam. Az utolsó csatajelenet nem volt annyira rossz.
A negatívumok: A nemesek és a király közötti egyességet papírra írták. Szerintem minimum egy pergamen kellett volna egy ilyen jelentõs iratnak. Az elején az elkóborolt árvák elszöktek. Azt nem értem miért, és miért erdõbe nem hinném, hogy az termékenyebb lenne és fõleg úgy, hogy fosztogatni kezdték a települést. Szerintem, amúgy is adtak volna a kölköknek kaját. RC és CB túlzottan is idõsek voltak ehhez a szerephez, fõleg úgy, hogy ez Robin Hood elõtörténete. Mellesleg a kis elõjátékaik is elég idegesítõek voltak. Robinnal túl sok szerencse történt: meghalt a király, véletlen rajtaütöttek a rajtaütõkön, ez még eddig jó is lenne, de hogy még örökbe is fogadták. Nem kellett volna feltétlen felvenni a másik csávó nevét, nyugodtan kitalálhatott volna más történetet, amivel kevesebb a lebukás esélye. Mellesleg az a nemes, aki mindvégig tudott az igazságról igazán rákérdezhetett volna a 4. találkozáskor talán. Robin Hood gyerekkori története szerintem elég gagyi lett, egy filozófus apa nem tudom nekem nem jött be.
A legnagyobb problémám, hogy RH íjász ehhez képest a film nagy részében karddal megy, pedig én valami Legolas szerû íjász kombókat vártam. A végsõ csatajelenetbe szerintem felesleges volt belevonni Mariant, elvégre fõhõs majdnem meghalt miatta és ez már elég régi filmes szokás, hogy manapság is hatni tudjon. M. amúgy is túl harcias volt. János anyjának meg kellett volna halnia. Valamelyik fõgonosz lehetett volna vicces is vagy János vagy Godfrey. btw Jánost játszhatta volna Joaquin Phoenix, hogy teljes legyen a kép a Gladiátorban is tetszett a félénk, féltékeny gonosz alakítása bár tisztában vagyok benne, hogy ez nem Gladiátor, de azért jó lett volna. És utoljára, a végsõ csata végén miért Robin nevét kiáltják mikor Robert nem tudomki nevét használta addig?
Na kb. ennyi ami hirtelen eszembe jutott, többet vártam a filmtõl, kevés volt az akció, sok a rizsa, persze lehet, hogy túlzottan Gladiator klónt vártam.
4/10
Adamo 2010 máj. 15. - 23:39:59 4/10
(71/239)
Szerintem szörnyen gyenge a film, a Gladiátor után vmi ütõsebbet vártam volna R.S-tól. A csatajelenetek számomra kidolgozatlanok voltak, a sztori kissé zavaros, és a "korhûség" is megkérdõjelezhetõ. Ez persze az én véleményem..
9/10
Smonika 2010 máj. 15. - 20:23:47 9/10 Előzmény Zsákos ember
(70/239)
Egy picit vitatkoznék ezzel. Én általában szeretem a szinkronizált filmeket, pl egy romantikus vígjátékot szívesebben nézek így.
De az a baj, hogy nem csak a beszédet szinkronizálják, hanem a hangeffekteket is.
Pl a Gladiátor kifejezetten gyalázatos lett. Amikor a tömegek üvöltenek az arénában, az valami félelmetes az eredeti hanggal. Ezt képesek voltak kb 15 emberrel "lefordítani"...Szörnyû lett a végeredmémy!
Van, amit NEM SZABAD szinkronizálni. Szerintem ezt a filmet is el fogják rontani :(
(Nem beszélve arról, hogy Crowe-nak nagyon kellemes orgánuma van.)
Seemann 2010 máj. 15. - 18:26:48
(69/239)
Aranyos hogy arról megy a vita hogy miért feliratozták, meg miért nem szinkronos, meg hosszú meg bla bla bla, miközben a film egy csõd. Lehet ilyen mellékes dolgokkal terelni a szót, a tény tény marad.
hotyka 2010 máj. 15. - 18:06:52
(68/239)
Kedves Zsákos ember

Nem tudom,mi kivetni valód azzal kapcsolatban,hogy feliratoznak egy filmet.
Csak hogy tisztában legyél,nem csak nyugat európában de a közeli szomszédos országoban nem csak a moziban,de az otthoni tv-n szereplõ külföldi sorozatok is általában feliratosan mennek. Pl nem rég láttam Horváto.ban hogy az OLASZ nyelvû sorozatot feliratozták (az angol már alap ott persze....) és még számos más országot tudnék felsorolni neked...

És hogy miért? mert mindenki rájött arra,hogy kitûnõ eszköz arra,hogy az emberek a nyelvet is gyakorolják.És érdekes módon nem panaszkodnak az ottaniak,hogy miért nem szinkronizálják...csak mi kényelmesedtünk el sajnos...

Mit gondolsz miért vagyunk a béka segge alatt nyelvtudásban? mert a sok munkanélküli színésznek nincs más perspektivája,mithogy elmegy szinkronizálni,nem véletlen,hogy a magyar szinkron híres (ez legalább pozitívum) de negatívum,hogy összességében keveset feliratoznak.
Abban igazad van hogy egy vígjáték humora mondjuk jobban kijön szinkronizálva vagy mondjuk a rajzfilmeket sem igazán jó feliratozva,de minden más mûfajban abszolút a feliratnak vagyok a híve. Már csak azért is mer tkiváncsi vagyok az eredeti színész hangjára.
razsa 2010 máj. 15. - 17:19:02
(67/239)
Valóban, igazad van. bocsi.
Naphinel 2010 máj. 15. - 17:09:29
(66/239)
Ennek nem. A sorozatot forgatták Fóton, Fót mellett.
razsa 2010 máj. 15. - 16:38:50
(65/239)
Azt tudjátok hogy a film erdõs részei a Budapest melletti, Fóton játszódnak?
metropol23 2010 máj. 15. - 14:49:23
(64/239)
Még jó, hogy nem szinkronizálták. A színészek hangja hozzá tartozik a filmhez. Nem is beszélve mindazon elfordításokról, félreértelmezésekrõl amiket napmintnap látunk a mozikban.
Zsákos ember 2010 máj. 15. - 12:49:20
(63/239)
2 és fél órás filmet feliratosan küldeni a moziban, ez nagy észre vall a forgalmazó UIP Dunafilmtõl...
Nem azért, mert nem gond az olvasás, de ugye moziban meg elsõsorban nem olvasni járnánk. :(
Sebaj,majd DVD-re meg jön szinkronosan a extra véres,belezõs,szemkilövõs,torokvágós változat.
Mert a moziváltozat csak kis csíráknak való !
Seemann 2010 máj. 15. - 12:48:01
(62/239)
A kultura.hu-n megjelent kritikában van egy jó észrevétel: "A töprengés mindazonáltal két óra és húsz perc után ránk is átragad: ekkor ugyanis hirtelen elõáll egy hírnök, s felszólít mindenkit arra, kerülje el Robin Longstride-ot, "akit Robin Hoodként is ismernek".
Mármint kik ismerik így, kérdezzük tisztelettel? Talán akik megnézték a Costner-filmet is - mert Ridley Scottnál ilyen alakról az utolsó snittet leszámítva szó sincsen. Akkor már inkább a Bátor Sir Robinként lehetne emlegetne - az õ tetteit viszont már, fájdalom, megénekelte korábban a Monthy Python."
Akkor fel sem tûnt, de óriási baki.
yippikaya 2010 máj. 15. - 12:45:00
(61/239)
Igen ebben van valami, de aki látatlanban ítél az oda is beírna valamit és kész, aki viszont látta a filmet és beszélgetne, írna róla azt meg csak idegesítené.
Seemann 2010 máj. 15. - 12:12:40
(60/239)
Most megnéztem megint a bemutatót, persze nagyon ügyesen össze van vágva:) Valami jót ígér. Aki komolyabban érdeklõdik filmek iránt, és van mozis tapasztalata annak nem ajánlom, semmiképp. Tényleg...pénzkidobás. Párszor elmondják nagyon hangsúlyozva hogy "KiöngDzsoen" de ettõl sajnos fos marad.