apuska 2015 jan. 11. - 22:06:00
(41/61)
Igazi Woody Allen abszurd a zuhanyzós operaénekes.... Brutális elgondolás....
9/10
.::::::. 2014 dec. 30. - 00:31:49 9/10
(40/61)
Nagyon jó kis vígjáték, tetszik a humora, jó a szövege és szuper a zenéje. Viszont én elsõ alkalommal feliratosan láttam. Amikor megnéztem szinkronosan, az borzalmas volt. Annyira el van rontva, hogy egy csomó poén nem is jön át, vagy pedig szimplán kihagyták a fordításból. Ezt feliratosan kell nézni! Úgy viszont 10/8.
5/10
beo71 2014 okt. 06. - 14:41:43 5/10
(39/61)
"Nem mellesleg ebben a történetben játszik Woody Allen is, aki újra elõadja unalomig ismert karakterét, a repüléstõl, haláltól, tétlenségtõl rettegõ neurotikust, és aki már tényleg nem vicces. Mint ahogy a Rómának szeretettel sem az, nemhogy sírva fetrengõs jelenetek nincsenek benne, hanem halvány mosolyra fakasztók is csak alig."barb, index
Woody most nem bejövõs. Közhelyes, unalmas, Allen-es-rossz értelemben-és felejthetõ.Kedvelem a mestert, de ez most igencsak közepes :5/10.
9/10
Semprini 2014 febr. 04. - 14:10:56 9/10
(38/61)
Nem is tudom, mikor láttam utoljára ilyen jó filmet Woody Allen-tõl, talán az Annie Hall óta nem, nevetni pedig még SOSEM nevettem ennyit egyik filmjén sem. Szinte töményen jó szórakozás, kiváló szereplõgárdával, szuper zenékkel, a gyönyörû olasz miliõ már csak hab a tortán. Sajnos a szinkronhangok kiválasztása nem valami fényesen sikerült, Jesse Eisenbergnek már megint Kovács Lehel a hangja aki már a Zombieland-ben is rossz volt, és Woody Allen sem Kern Andrást kapta sajnos, de még csak nem is Szombathy Gyulát, de ez végülis nem sokat vont le a film élvezetébõl, fõleg hogy kb. a film kétharmadában megmaradt az eredeti olasz szöveg magyar felirattal, hiszen az olasz színészek anyanyelvükön játszanak.
Mivel elsõrangú a szereposztás, csak egyvalakit emelnék ki, aki azért volt meglepetés, mivel prózai szerepben még sosem láttam: Fabio Armiliato, akit számos opera tenor fõszerepében hallottam már, most testhezálló módon egy operai adottságokkal rendelkezõ temetkezési vállalkozót játszik, aki amolyan "fürdõszoba-énekes", ezt használja ki a Woody Allen által játszott rendezõ. A végsõ jelenet talán a Woody Allen-filmek legkacagtatóbb poénját eredményezi. A mûfaj kedvelõinek különösen ajánlott, de mindenkinek érdemes egy próbát tenni vele!
8,5/10
10/10
tunczo 2014 jan. 04. - 15:03:31 10/10
(37/61)
Kár, hogy ennyire lehúzták a hozzászólók a filmet. Nekem az egyik kedvencem W.A-tõl. Tökéletesen ábrázolja az olasz temperamentumot és mentalitást, mi magyarok csak tanulhatnánk tõlük. Nagyon sok humoros jelenet volt benne, Penelopé Cruz pedig gyönyörûen beszél benne olaszul. Mindig örülök annak, ha a filmjeiben megjelenik a rendezõ, ez a szerep igazán üdítõ volt és szépen kifigurázta az amerikaiakat is :)Az a jó Woody Allenben, hogy képes görbe tükröt állítani saját maga elé is, zseniális pasas. Nálam 10-es!
6/10
witpen 2013 dec. 22. - 12:08:50 6/10
(36/61)
Én egyszer nézhetõnek és gyorsan felejthetõnek találtam.
7/10
feeco 2013 aug. 30. - 14:34:28 7/10
(35/61)
sokszereplõs, szórakoztató mozi az öregedõ mestertõl, rengeteg kifejezetten jó poénnal és ötlettel, valamint néhány feledhetõ, erõltetett megoldással.
Roberto Benigni (Leopoldo, a hirtelen celebbé avanzsált szürke kisember), Fabio Armiliato (Giancarlo, a zuhanyzó operaénekes) és Penelopé Cruz (Anna, a prosti) karakterét zseniálisan eltalálta, de Alec Baldwin okoskodó Johnját véleményem szerint nyugodtan kihagyhatta volna Allen.

convarnak: egyértelmû, hogy "a legjobb pillanatokat...most is Woodynak köszönhetjük", hiszen õ a forgatókönyvíró és a rendezõ..


és persze a helyszín csillagos ötös!!
5/10
convar 2013 aug. 22. - 21:20:09 5/10
(34/61)
Na ilyen az amikor óvatlanul kopipasztázol: az elsõ bekezdés az "olyan átlagos"-ig csak a filmkatalóguson értelmezhetõ, elnézést :o)

Tehát itt a porton igazából úgy kezdõdik a kritikám hogy



Olyan átlagos... mint azok a WA filmek amik akkor születnek amikor a Woody Allen univerzumában éppen egy gyengébb évjárat van.
.
.
.
5/10
convar 2013 aug. 22. - 21:16:07 5/10
(33/61)
Mindent elmond róla hogy elõször 2 csillagot adtam rá, de aztán "megkegyelmeztem" és mondom legyen 3, elvégre tényleg csak olyan átlagos... mint azok a WA filmek amik akkor születnek amikor a Woody Allen univerzumában éppen egy gyengébb évjárat van.

Ill. ez nem ilyen egyszerû, mert nem csak simán középszerû. Alec Baldwin egyszer hús-vér, aztán gondolati, végül ismét hús-vér figurájával pl. igazából nem is értem mit akart. Amit meg Roberto Benignivel mûvelt, az a történetszál nekem egyenesen fárasztó, sõt irritáló volt.

Ehhez képest az már hagyján hogy néhol milyen lehetõségeket szalasztott el a film... az étteremben pl., amikor a srác (tudjátok, akire Penélope Cruz mászik rá) meglátja a feleségét a híres színésszel ott Woody sztem egy nagy ziccert hagyott ki. Sokkal több helyzetkomikum lehetõség volt abban sztem, mintsem hogy elintézzük annyival hogy végül hanyattvágja magát a székkel.

A legjobb pillanatokat ezért, vagy nem azért de most is Woodynak köszönhetjük ("Utálok nyugdíjas lenni. Félek, hogy egy hotel társalgójában fogom végezni és közszolgálati tévét fogok nézni, miközben nyáladzok és mindenféle zacskókba gyûjtik a folyadékot belõlem."), nem is értem miért nem áll már elõ olyan darabbal amit lényegében egymaga standupol végig... biztosra veszem hogy imádnánk.


5/10
8/10
Flamingán 2013 aug. 19. - 11:12:23 8/10
(32/61)
Én remekül szórakoztam rajta, tipikus Woody Allen film. A kizárólag zuhany alatt tökéletesen éneklõ operaénekes egészen zseniális :D Róma gyönyörû a filmben, az összes karakter tetszett, Penelopé Cruz pedig nõi szemmel is elképesztõen szexi.
2/10
DirtyBlond 2013 máj. 27. - 14:11:23 2/10
(31/61)
Szeretem a Woody Allen filmeket, de ez a film nagyon nem jó.
Unalmas, sablonos, nagyon nagyon erõltetett és sokszor idegesítõ. Egy kicsit össze is zavart, mert a történeteknek más-más az idõsíkja és hirtelen nem tudtam, hogy most mi van.
Nekem egyedül a Benigni történet tetszett. Az viszont zseniális! Elõször nagyon abszurdnak tûnik, de igazából remek módon mutatja be a celeb létet, akik csak azért híresek, mert híresek.
10/2
Caline 2013 márc. 17. - 01:17:07
(30/61)
Szerintem volt olyan jó, mint az Éjfélkor Párizsban. Sokat nevettem. Rengeteg jó humor van benne!
8/10
bubó74 2013 márc. 10. - 09:03:10 8/10 Előzmény k11zoltan
(29/61)
Az Annie Hall óta ez tényleg minden Woody Allen filmrõl elmondható.:) Nekem nagyon tetszett, könnyû és szellemes film.
k11zoltan 2013 febr. 20. - 17:55:24
(28/61)
Nem a legjobb Woody A. film, de van egy pár jó kép Rómáról.
7/10
Vargnatt 2012 nov. 24. - 02:44:28 7/10
(27/61)
Vegyesek az érzéseim a filmmel kapcsolatban. Végülis tudtam rajta nevetni, és jókedvûen jöttem ki a moziból. De úgy istenigazából egyik történet, vagy karakter sem fogott meg a filmben. A zene pedig szokatlanul egyhangú és idegesítõ volt, nem jellemzõ Woody filmjeire. És az egészen tényleg eléggé érzõdött az, hogy mint ha a római turisztikai központ támogatta volna az egészet, akár így volt, akár nem. Szájbarágós a híres római nevezetességek felvonultatása, meg az olasz szenvedélyes életérzés erõltetése. Na meg a Fiat konszernnel kapcsolatban is elég feltûnõ a termékelhelyezés mindenhol... rendben, hogy a filmezés drága dolog, de azért lehet ezt diszkréten is csinálni.

Woody a szokásos régi neurotikus karakterét hozta, ami ugyan még mindig vicces, de már azért sokszor láttuk. Jesse Eisenberg nem különösebben fogott meg a Facebook-filmben, itt egész jó volt. Nekem Ellen Page is bejött. Roberto Benigni imádnivaló, mint mindig. Penelopé Cruzt én eddig nem sok mindenben láttam, de ettõl a kis szereptõl megjött a kedvem hozzá, õ tényleg jól játszotta a karakterét. A többieket viszont vagy idegesítõnek, vagy semmilyennek éreztem, nem tudom, melyik a rosszabb.

Igazán vicces beszólásokban se bõvelkedett a film, a helyzetkomikum gyakrabban nevettetett meg. Igazából a négy sztoriból egyiket se tudnám kiemelni, hogy na, ez annyival jobb lett volna, mint a többi. Kicsit csalódtam, ettõl még a nyugdíjas Woody is jóval többet tud, elég csak a Whatever Workst megnézni, ami alig 3 éve volt, fényévekkel jobb film. Ez most így egynek elment, de semmi több.
9/10
Szandzs 2012 nov. 03. - 23:41:04 9/10
(26/61)
Én tegnap láttam, nem voltak nagy elvárásaim, de nagyon jól szórakoztam, szellemesnek találtam. Tetszett, hogy sokat beszéltek benne olaszul ill. ahogy az olasz színészek angolul beszéltek.
9/10
oedipa 2012 okt. 30. - 10:26:41 9/10
(24/61)
nekem is tetszett, 9/10. sokkal jobban, mint az elõzõ filmje.
ad mala 2012 okt. 20. - 11:25:07
(23/61)
Kicsit erõtlenül indul, de aztán bõven kárpótol minket ez a kis másfél órányi humortekercs. Nem pusztán Róma szeretete, hanem a nagy olasz rendezõk iránti tisztelet is árad a filmbõl (pl. prosti figurája klasszikusan fellinis), valamint számos apró önreflexív megmozdulást is láthatunk, nem pusztán a saját fiatalkori és a mostani, halálhoz közelebbi énjét, hanem a filmjeit is illetõen. Ha rosszindulatúak lennénk azt mondanánk lop a régi rendezõktõl és még önmagát is ismétli, de nem errõl van szó, a legkevésbé sem, hanem színtiszta, üdítõ és nagyszerû parafrázisokról, ahogy az egész életmûvében, és majd' minden egyes filmjében végtelenül szórakoztatóan teszi ezt.
Ez a film meg helyenként ráadásul már szinte Monthy Python jellegû abszurditást vesz fel, sõt még Kafka szelleme is átlibbent. Szépen mesélõ, kedves, szerethetõ, és tanító jellegû történeteket mesél el, társadalomkritikával, úgy hogy közben még harsányan is röhöghetsz.
És a színészek kiválóak: Baldwin elegáns játéka, Begnini jellegzetes komédiázása, Fabio Armiliato operaénekes mint temetkezési vállalkozó stb.

Neki megy zuhany nélkül is a Bajazzók:):)

http://www.youtube.com/watch?v=9dMJ1CEMC3o

A fanyalgó kritikusok meg sem érdemli, hogy a mester minden évben elõjön egy újabb felhõtlen másfél órával, kész szerencse, hogy nekünk, a szórakozni vágyó, értelmes közönségnek készíti a filmjeit, és (szemmel láthatóan) a saját örömére, ezt is küloön jó kiérezni egy mûbõl.
go84 2012 okt. 17. - 00:37:41
(22/61)
Nagyon jo film ez. Hatalmas nagy elet igazsagok vannak benne es fimoman de hatasosan figuraz ki. Roma eletkepe tobb mint stimmel. Nem ertem a lehuzo kritikakat se azt miert 6/10-es sokaknak. Nalam 8-at megerdemel.