Gabriella54 2008 nov. 09. - 11:07:23
(87/267)
Talán olvasd el a könyvet, mielõtt ilyeneket állítasz! Nem vitatom, hogy a film nagyon sokszor elferdíti az igazságot, de vannak megrendítõ kivételek, mint pl. a Schindler listája, vagy A zongorista...
Heathcliff 2008 nov. 09. - 01:11:24
(86/267)
Nos, a személyiségfejlõdése nem lett volna látványosabb, viszont a kép kétségkívül árnyaltabb és nem utolsósorban igazabb lett volna róla. Hiszen a valóságban Schindlert, ha jól tudom, kizárólag gazdasági érdekek mozgatták, a karitatív, humanitárius szolgálat nem érdekelte.
Így viszont, a kiretusált képpel Spielberg gondolom, a nézõk személyiségfejlõdésére próbál hatni...
antika4 2008 nov. 08. - 21:56:41 Előzmény antika4
(85/267)
Ezt nem értem: hatásvadász? Most arról van szó, hogy Spilberg túl szomoruan csinálta meg a filmet. Én azt gondolom, hogy az ott lévõ emberek még szomorúbban élték meg ezt a kínt. Nem úgy mint mi (fiatalabb generáció). Szerintem nagyon szomorú film. Nagyon tetszett.
antika4 2008 nov. 08. - 16:08:31 Előzmény Chen
(84/267)
Nagyon szép film. És az nekem "nagyon tetszett" mikor, a vörös kabátos kislání is meghalt. Nagyon szomorú film. Fiú létemre ezen a filmen is sírtam
Chen 2008 nov. 04. - 00:59:09
(83/267)
A Schindler listája szerintem 8/10-es. Ami hatalmas negatívum volt nálam, az Oskar Schindler utolsó, összeomlási jelenete, ami szerintem szánalmasan rossz alakítással, hiteltelenre sikerült, és valóban kiemelhették volna kicsit jobban Schindler "bad-boy" image-ét, akkor összetettebb lett volna a kép, és látványosabb a személyiség-fejlõdés.
Nagy pozitívum, pl. Ralph Fiennes színészi alakítása, õt mindenképpen kiemelném az egész színészgárdából, borzasztóan jól játszik ebben a filmben.

Szándékosan elég szentimentálisnak, és hatásvadásznak készítették, ennek oka szerintem (amellett persze, hogy Spielberg csinálta :-)), hogy minél szélesebb rétegekhez eljusson, és ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Nem tudom elfogadni, amikor egyesek azt szajkózzák, hogy "megint egy holocaust-film, minek, értjük már, látjuk már stb.", ilyen filmeket (és persze a keresztesháborúkról, az inkvizícióról, vietnámi, Öböl-háborúról és a kommunizmus pusztításáról szólókat is) folyamatosan készíteni kell, és ez a téma sosem avulhat el, mert nem szabad elfelejtenünk, hogy mire képes az emberi természet, ha olyan mértékben hagyjuk elszabadulni az indulatokat, az önzõséget, és a tudatlanságot, mint ami ezekhez az eseményekhez vezetett. Ezt bizonyítják a mostani aktuális politikai események is számos országban, nekem errõl szól a Schindler listája.
montanosz 2008 nov. 03. - 19:09:50 Előzmény bright5
(82/267)
én örülök hogy "hatásvadász" vagy akármi, töbször láttam és mindig sikerült felzokogó érzelmeket, férfi könnyeket kiváltania bennem, és én ennek örülök hogy nem érzéketlen, elhidegült szívem van.
7/10
offtopic
efes 2008 nov. 03. - 18:39:23 7/10 Előzmény bright5
(81/267)
Egyetértek. Még egy film, annak, akit zavar a hollywoodi máz a filmen, szintén Spielberg produkcióban: Megtört hallgatás, a részeket rendezte pl. Andrzej Wajda, Pavel Csuhraj, ill. Szász János.
Íme:
http://port.hu/pls/fi/films.film_page?i_film_id=63434&i_city_id=3372&i_county_id=-1&i_where=2
10/10
Jagdglück 2008 nov. 03. - 18:32:00 10/10
(80/267)
Szerintem Spielberg legjobb filmje. Szereplõk zseniálisak (fõleg Ralph Fiennes és Ben Kingsley), kicsit hosszú, de ezzel nincs gond.
bright5 2008 szept. 13. - 23:17:55
(79/267)
Olvastam itt, hogy sokan bírálják a filmet amiatt, hogy az európai felfogás számára túl hatásvadász.
Erre csak azt tudom mondani, hogy ha a téma továbbra is érdekli a kifinomult ízlésû közönséget, nézzem meg Claude Lanzmann Shoah címû munkáját. Abban kevés olyan filmes elemet fedezhet fel, mint Spielberg munkájában, és a maga puritán stílusával válik igazán szívbemarkolóvá.
Egyébként a topik témánál maradva, egy kiváló alkotásról van szó, amely méltó emléket állít a holokauszt áldozatainak és túlélõinek.
nagi 2008 szept. 05. - 10:52:44 Előzmény Obi1
(78/267)
Képmutatás. Erre nem tudok mit mondani. Ha te így érzed, én hiába mondom erre, hogy nem vagyok képmutató :). Nem ismerjük egymást.
Nagyon OFF: lehet, hogy csak azokhoz az amerikai filmekhez szóltam hozzá, amelyek nem tetszettek? Pedig tényleg vanna olyanok is, amelyek megfogtak vagy jól szórakoztam rajtuk (Volt egyszer egy Amerika, Taxisofõr, Zuhanás a szerelembe, Benny és Joon, Csokoládé, Hair, David Lynch, Jim Jarmusch és Hal Hartley összes általam látott filmje, sorozatokból a Twin Peaks és a Miért éppen Alaszka? Biztos van több is, csak most hirtelen ezek jutottak eszembe. Jó ezek között vannak európai koprodukciók is.)
Bocs, befejeztem az offolást!
9/10
movie.watcher. 2008 aug. 27. - 13:18:14 9/10
(77/267)
hát, nem egyszerre néztem meg, mer nagyon hosszú, de így is nagyon jó volt, és nekem Ben Kingsley tetszett e legjobban 9/10
Obi1 2008 aug. 25. - 19:36:53
(76/267)
Legalább lenne egy kis izgalom. :)
blackman 2008 aug. 23. - 11:06:56
(75/267)
Mivel ez a Schindler listájának a topokja,szerintem jogosan gondoltam,hogy a filmrõl írsz,és nem csak össze-vissza.De bocsásd meg tudatlanságomat!!! ;))))
Obi1 2008 aug. 23. - 02:45:25 Előzmény blackman
(74/267)
Már bocs, de ki beszélt itt a Schindler Listájáról?
Anditos: Itt nem arról van szó hogy ki hogy gondolkodik, hanem hogy mekkora divat manapság a mûkedvelõ homokost játszani, aki megveti az "amerikai mocskokat", és csak "igényes mûvészfilmeket" néznek. Mert hát ha ez nem, akkor mi vall nagyképûség?
Ha te kinézel az ablakon, robbantgató John McClane-eket látsz akciózni? Hát nem tudom hogy hol lehet az a lakótelep ahol laksz, de szerencsés lehetsz ha ilyen környezetben laksz.
"Amelyik film elgondolkodtat, megérint, megnevettet, egyszóval másfél-két órán keresztül szórakoztat, akkor az a film tetszett és kész."
Igen, és ez lenne a filmek lényege! Csak hát az elõbb említett nagy mûkedvelõk csak depressziós európai filmekre gerjednek - hatásvadász filmekre. Szerintem a lényeg, hogy szórakoztasson egy film. Ezt sok féle képen lehet elérni, szóval mindegy hogy mi okozza a hatását, legyen az vígjáték, akciófilm, vagy filmdráma.
blackman 2008 júl. 14. - 13:04:34 Előzmény Obi1
(73/267)
"Mert szerintem a szórakozás a filmek célja, mindegy hogy ezt egy vígjáték, egy dráma vagy egy akciófilm adja."Szerintem a konventrációs táborokban meghalt embereknek, és a túlélõknek nem volt olyan szórakoztató az ott eltöltött idõ, és ezt mutatja be a film.És hogy abban az idõszakban nem csak nekik volt nehéz, hanem mindenkinek, aki másképp gondolkozott, mint a "gonoszok".Egyébként megismételhetetlenül (jó hosszú szó :ß) jó film!SZERINTEM!
offtopic
Anditos 2008 júl. 14. - 12:55:48 Előzmény Obi1
(72/267)
Nem azzal van a gond, hogy másképp látod a filmeket, más érdekel, mást tartaszt jónak, hanem hogy lenézed és "megmosolygod", aki nem úgy gondolkodik, ahogy te. Elég, ha a filmet véleményezed - hiszen azért vagyunk itt - nem a mások véleményét, mert az már értelmetlen, és egy kis önteltségre is vall.
Jó neked, hogy csak akkor látsz izgalmas akciót, ha beteszel egy filmet a dvd lejátszódba. Én ilyet akkor látok és hallok, ha éjjel a lakótelepen kinézek az ablakomon. Nekem pont a szép és elgondolkodtató filmek hiányozhatnának, de nem hiszem, hogy az életben tapasztalt dolgok és a filmek kedvelése összefügg. Amelyik film elgondolkodtat, megérint, megnevettet, egyszóval másfél-két órán keresztül szórakoztat, akkor az a film tetszett és kész.
unempatopata 2008 júl. 14. - 12:42:34
(71/267)
Sztem is jó film, bár néha egész feltûnõen hatásvadász. Ralph Fiennes ebben a filmben is jól játszik. Sajnálom, hogy én nem tudok ilyen intellektuálisakat hozzáfûzni, dehát egyszerû ember vagyok. Szal a lényeg az, hogy jó volt (sokadjára is).
Obi1 2008 júl. 04. - 18:07:18 Előzmény nagi
(70/267)
Szerintem ez egyszerûen képmutatás.Mostanában nagy divat leszólni az amerikai filmeket, pedig szerintem pont fordított a helyzet.A mûvészfilmek nagy százalékban csak unalmas drámák, és nem nyújtanak semmi olyat amitõl az ember szórakozhat.Mert szerintem a szórakozás a filmek célja, mindegy hogy ezt egy vígjáték, egy dráma vagy egy akciófilm adja.Ha csöpögõs drámát akarok ahhoz be se kell kapcsolni a tv-t.Ha az emberi nyomorúság érdekel akkor kinézek az ablakon.De ha én akciót akarok látni akkor beteszem a Mátrixot.Ha egy izgalmas és bonyolult sztorira vágyok akkor megnézek egy Lost epizódot.Persze lehet játszani hogy színház és mûvészfilmek így meg úgy, Hollywood meg mehet a fenébe, de azért egy idõ után elviccesedhet a helyzet.Én legalább is mindig megmosolygom ezeket az embereket.
Ha ezeknek az a célja hogy intelligensnek tûnjön az ember, hát gondoljátok át még egyszer.
Apropó "nagi", alig van olyan hozzászólásod ahol nem említenéd az adott amerikai filmnél hogy mekkora hollywoodi baromság - azt hiszem hogy ez mindent elárul errõl a felfogásmódról.
nagi 2008 máj. 26. - 22:00:58
(69/267)
Megnéztem, elgondolkodtató, de többet nem reagálok rá, mert nem szeretném szétoffolni a topicot.
nagi 2008 máj. 26. - 21:41:49
(68/267)
Na, megnézem, mert kíváncsivá tettél :)!