Custom House for ExCeL 2012 máj. 30. - 21:21:52
(282/322)
Gyengécske a sztori és itt már az is csak idegesítõ sallang, ami az elsõ részben még újszerûnek hatott. A steampunk elemeket (például gépkarabély a 19. században) idegennek érzem Sherlock Holmes világától.
Azt kell mondjam, ez a folytatás így felesleges volt.
Duccs 2012 máj. 21. - 02:12:42
(281/322)
Mondhatnám azt, hogy tetszett a film azt leszámítva, hogy nem annyira volt világos a történet és alig bírtam követni az egészet biztos vagyok benne, hogy pár nap múlva, ha pár nap múlva kérdezik tõlem mirõl is szólt a film egyáltalán nem tudnám elmesélni. Az effektek viszont nagyon szépek voltak nekem kifejezetten bejöttek a lassított jelenetek és az erdõben való futkosós jelenettõl tátva maradt a szám kb. az az egy momentum lesz amit megjegyzek a filmbõl. Egyszer nézõsre sikerült sajnos pedig az elsõre része nagyon ütött én maximum a látvány miatt ajánlom megnézni.
7/10
Mike088 2012 máj. 19. - 20:17:31 7/10
(280/322)
Az elsõ rész az újdonság erejével hatott rám, és mivel a stílusában számottevõ változás nem történt így már nem volt rám olyan hatással. Két-három nekifutással tudtam végignézni, nem könnyû ráhangolódni pedig nem annyira unalmas. Egyhamar nem veszem elõ mert igencsak egyszer nézõsre sikerült. 10/7
KurtWagner 2012 máj. 18. - 22:15:31 Előzmény main
(279/322)
A géppuskákkal tévedsz. Mint írtad 1891-ben játszodik, és bár lehet, hogy korhûség szempontjából nem pont a kornak megfelelõ fegyverek szerepeltek, ilyen téren nem vagyok fegyverszakértõ, de akkoriban már a géppuska létezett:

"Az 1860-as években az amerikai Richard Jordan Gatling[1] feltalálta a róla elnevezett Gatling-géppuskát, amely egy hajtókaros fegyver volt, és az amerikai hadsereg szabványosította a polgárháborúban. A Gatlinget tüzérségi lõfegyverként használták, mivel ágyúkerekeken vontatták.

Az elsõ automata géppuskát az amerikai Hiram Stevens Maxim[2] szerkesztette, aki 1883-ban kapott szabadalmat a „hátralökõ erõvel töltõdõ mozgócsövû fegyverére”. A fegyver gyártását a Vickers[3] gyár kezdte el, a nyilvánosság elõtt 1887-ben mutatták be a South Kensington-i ipari kiállításon. Maxim elsõ géppuskái 11,4, és 14,7 mm-es puskatöltényt tüzeltek."
Rahar 2012 máj. 18. - 21:46:18 Előzmény main
(278/322)
Nekem is hasonlóan vegyes érzelmeim vannak a filmmel kapcsolatban. Vártam megközelítõleg két hetet, hogy megírjam a véleményemet a filmrõl. Eme két hét alatt arra számítottam, hogy az érzéseim megváltoznak, egyértelmûbbé válnak, de nem. A képi világa, a vágások, a lassítások gyönyörûek, a párbeszédek hasznosak és néhol humorosak, a szinkron szerintem rendben van. Az alaptörténet érdekes, a cselekményvezetés már kevésbé. Végig történik valami, viszont a nyomozós rész igencsak gyenge, valóban több helyen nincsenek megindokolva dolgok. A fõszereplõ jövõbelátó vagy elõre kalkuláló képessége engem kifejezetten zavar az elõre kiszámító tökéletes tervezésével együtt, szerintem egyáltalán nem kellett volna a filmben. A film végi akció szerintem igencsak túlzás, kár hogy történetileg így lett megoldva. Valamint a filmben egy mondanivaló is elhangzik az antihõs szájából, melynek szerintem propaganda jellege van, ez sunyi húzás volt. A közelharci jelenetek azt sugallják, hogy a fõszereplõ egy szuperhõs, nem csak egy briliáns elme.
5/10
main 2012 máj. 12. - 18:23:06 5/10
(277/322)
SPOILER

Vegyes érzéseim vannak.
Akciófilmnek csaknem tökéletes, egyedül a totál felesleges képi elnyújtások voltak nagyon bosszantóak. Látványnak szép, de egyrészt nem minden 5. percben, másrészt nem ezekkel a béna hanghatásokkal együtt. Egyébként pörgõs, és a látványvilága is szép.
A sztori idõnként kissé követhetetlen volt számomra, bár az is meglehet, hogy én nem figyeltem eléggé, de pl. nem tudtam eldönteni, hogy a fenében kerültek oda ahhoz a gyárhoz?! Honnan tudta Holmes elõre, hogy ki az, aki minden esemény mögött áll? A nyomozásáról nem tudtunk meg semmit, ellenben akció volt bõven.
Igazából a fõ bajom az ezzel a filmmel, mint az elsõ résszel is: mi köze ennek Sherlock Holmes-hoz? Már azon kívül persze, hogy ezzel a névvel el lehet adni egy filmet. Aki olvasott már Doyle-t, vagy látta a klasszikus sorozatot, az nem sok hasonlóságot fog találni a két figura között.
Ja, és még egy bosszantó apróság: ha már 1891-ben játszódik a történet, akkor miért kell bele olyan szál, hogy géppuskák, meg hasonló dolgok, amik akkor még egyértelmûen nem léteztek?
5/10

SPOILER
5/10
offtopic
_Freddy_ 2012 máj. 05. - 17:26:36 5/10
(276/322)
komolyan mondom az elsõ rész még egész jó volt...de ez...1 órája nézem és nem történik semmi, a történet követhetetlen, azt se tudom most mi van...1 órát elvett az életembõl, az iszonyat rossz...
majomanna 2012 ápr. 29. - 11:00:13 Előzmény stomachh
(275/322)
Ötlettelen ,tömény ripacsság minden összetevõje.
8/10
stomachh 2012 ápr. 28. - 20:58:36 8/10
(274/322)
Milyen érdekes, mennyire eltérõek a vélemények, van akinek az 1. van akinek a 2. rész tetszett jobban. Szerintem nem tér el jelentõsen a 2 film minõségben, de én is az elsõre szavazok, újszerûségében az nagyot ütött.
Tetszett ez is, szerintem igen jó film, és jó volt látni Stephen Fry-t is. Nekem 8/10.
7/10
andesz89 2012 ápr. 28. - 18:43:07 7/10
(273/322)
én nem éreztem a színész játékában azt, hogy õ leigázza a világot és hogy Holmessal egy szinten állnak intellektuálisan.
meg a sorozat Moriarty-ja nekem sokkal jobban tetszett.ami így megnehezítette hogy a filmbélivel akaratlanul ne vonjak párhuzamot,annak ellenére hogy mennyire eltérõ a két Moriarty karakter.
Sz. Péter 2012 ápr. 28. - 18:10:47
(272/322)
Szerintem pont, hogy méltó volt. Azért is kellett Holmes-nak a végén azt tennie amit tett.
7/10
andesz89 2012 ápr. 28. - 18:04:50 7/10
(271/322)
Se jobb se rosszabb nem lett az elsõ résznél.a fõgonoszt kicsit kevésnek éreztem mint Holmes nemezisét,nem éreztem hogy méltó ellenfele lenne.vagy csak a színész volt antipatikus.
a BBC-s Sherlock sorozat viszont 100x jobb.aki teheti nézze meg azt is.
5/10
Zafír123 2012 ápr. 28. - 12:57:12 5/10
(270/322)
Jó a memóriám ha filmekrõl van szó, nem felejtek el sem címeket, sem sztorit, sem szereplõket - na de ha megölnének sem tudnák errõl a filmrõl, meg a cselekményérõl 10 mondatot mondani. Egyetlen megmozdulást sem tudok visszaidézni, ami megmaradt volna, hogy na, mondjuk ez szép volt! Szóval szerintem nem éppen egy történelmi jelentõségû film, de ha rosszkedvetek van, vagy nincs energiátok erõsebben figyelni, akkor ilyen kis könnyed limonádénak megteszi.
aricsys 2012 ápr. 28. - 12:40:33
(269/322)
Már aztatat hittem, hogy velem van valami galiba...Tavaszi fáradság, kimerûltség, vafgy valami hasonlóra gyanakodtam, mert ahogy nekiálltam megnézni a filmet, csiperkejózsika szerûen betentéztem...
Gondoltam még1x! Aztán akkor is állommanó karjában kötöttem ki...
Szerinten harmadszorra meg sem próbálom megnézni. :-/
shenmuedc 2012 ápr. 28. - 12:12:48
(268/322)
Bizony ,bizony ez a rész sajnos egy halvány lepkefingot sem ér. Az elsõ pedig nagyon tetszett. De ez alatt szinte ébren maradni is kihívás volt, szó szerint.
nikoXXX 2012 ápr. 27. - 22:42:35
(267/322)
30 percet birtam ki belole,ez akcio film es a film cime miert nem csak Arnyjatek es nem Sherlock Holmes,nem erdemli meg a nevet
1/10
Silkent 2012 ápr. 27. - 18:55:54 1/10
(266/322)
Tehát összefoglalva:
- akinek X-szeres kameralassítások,
- Jackie Chan tipusú karate-ütések (mint Sherlock Holmes "ismertetõjele")
- "ütök százat", ill. "elgondolom 20 percre elõre az ütéseket, és a másik úgy is hajtja végre", valamint a "meghalok, de rámütnek kettõt és feltámadok" -típusú realizmus,
- "jöjjön utánam ha akar - ha nem akar, akkor is jöjjön" - mint 10pontos humorforrás,
- vonat szélén repülõ fõhõs, és 3 emeletet egyben felugró óragerincû hapcimanó típus,
- felpörgetem az idõt, visszapörgetem a cselekményeket, utána a visszapörgetett cselekmény visszapörgetésének lassítását akarja megnézni,
- valamint 3D-s, agyon anime-lt látványgiccsek, és szirupos rajzolt háttér bejön, az feltétlen nézze meg. Nem fog csalódni..., ezekre tényleg 10 pont.

Aki történetet akar, az keressen mást.
1/10
Silkent 2012 ápr. 27. - 18:40:45 1/10
(265/322)
Történet cselekményvezetése: 2
Tartalom: 1
Effektek: 8
Érték: 2

Összességében egy hatásvadász, látványfilm, értékelhetetlen összefüggéstelenül egymásra dobált cselekményvázlattal, amelyek a történet egészére többségében semmilyen befolyással nincs.
Egyszer nézhetõ kategória: annak aki nem tud magának értelmes elfoglaltságot találni. Sajnos ma már ritkán születnek tartalmas, jó filmek, mintha a forgatókönyvírók kifogytak volna az eredeti ötletekbõl, ezért a filmek rendezõi elindultak a látványvilág irányába....

...amit megnéz ugyan az ember, de ugyanezt megkapja egy cirkuszban, v. épp "incredible" youtube videora kattintva is.
7/10
liquid1 2012 ápr. 25. - 15:21:42 7/10
(264/322)
***SPOILER***

Irene halálát én se értettem szerintem simán belefért volna a filmbe.

***SPOILER VÉGE***
kovy007 2012 ápr. 25. - 10:43:40
(263/322)
Nagyon jó film, bár én imádom a kosztümös filmeket, Sherlock Holmes-t meg pláne :)
Bár volt pár dolog amit nem nagyon értettem:
***SPOILER***
Irene Adlert mért kellett megölni? Esetleg már nem fért bele még egy mellékszál a filmbe? Vagy Õ is feltámad mint Holmes a film végén?
A másik meg Holmes testvére abban a jelenetben mikor pucér volt... Teljesen felesleges és gusztustalan volt. Ruhában is oda jutottak volna, ahova.
***SPOILER VÉGE***
9/10