10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 22:50:21 10/10 Előzmény csendlerbing
(160/240)
Nem semmi.
Most ezzel rám célzol? Nem védem az amerikai kultúrát, nem tudom ezt mért mondod.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 22:48:22 10/10 Előzmény csendlerbing
(159/240)
Hát igen. Csak ennyit tudok hozzáfûzni:)
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 22:12:41 10/10 Előzmény csendlerbing
(158/240)
Hát reméljük nem eszkimó:D
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 21:32:06 10/10
(157/240)
..ami bizonyíték arra, hogy Shakespere-rel is lehet pénzt is keresni, ma is. Igaz, kell hozzá egy kis Branagh, egy kis Thompson, egy kis Leonard, egy kis Keaton, egy kis Washington..... és nem kell görcsölni. (Ezt a rendezõ/fõszereplõ Branagh mondta, hogy nem akar Shakespeare-filmet csinálni, jó, kellemes, szórakoztató filmet akar csinálni, sok nyelvi fondorlattal, dialógussal, ami történetesen Shakespeare vígjátékát veszi alapul. Ennyi.
Csinálja utána aki írigyli.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 21:16:47 10/10
(156/240)
Csak még valami, aztán abbahagyom.
Most olvasom, 8 millió USD költséggel 60 millió USD-t hozott a konyhára a film. Pedig az amerikaiak... Na jó, lehet, hogy nem ott hozta a zömét.
(Vagy lehet, hogy ott, bocs, Amerikai kultúra védõi.)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 21:13:09 10/10
(155/240)
Mikor Kenneth Branagh feleségül vette Emma Thompsont, mindenki azzal viccelt, hogy "hogy a fenébe sikerült Anglia egyetlen szép nõjét megtalálnia..." Két hétig voltam akkoriban Londonban, és fogadtunk egy haverral, ki lát elõször szép nõt az utcán. Én láttam, meg is mutattam, haverom, magyarul: "no, ezt tényleg megd*gnám.." Mire a nõ hátrafordult: "meg ám az anyádat." Magyarul. Ennyi volt két hét alatt a nõkbõl.

Viccen kívül (angol férfitól származik a vicc, hogy ugye tudjátok, miért szigetország Anglia? Hogy a randa nõk el ne terjedjenek a kontinensen.)

Emma Thompsont mindenki imádja. Fantasztikusan jó, szép, és fantasztikus humorérzéke van. Ha valaki még nem tudná, négyen alapították Cambridge-ben azt a színjátszókört: E. Thompson, K. Brannagh, Hugh Laurie, és Stephen Fry, melynek aztán Rowan Atkinson is tagja lett. Hát egyikükbõl sem lett sem antropológus, sem mérnök.

Szerintem az sem véletlen, hogy a House Wilsonját R.S. Leonard kapta, szerintem már régóta ismeri Lauriet, eleve inkább angol alkat, hiába amerikai, lásd Holt költõk társasága, most meg ez a film..

Nehéz elfelejteni. Kár, hogy akármilyen jól tudsz angolul, nem semmi végig rágni magad a 16. századi angol nyelven.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 20:51:17 10/10
(154/240)
Ford...: "a herceg szerecsen?"... szerinted Denzel Washington egy eszkimó????? :-)))
10/10
-Babi24- 2010 dec. 27. - 20:15:36 10/10
(153/240)
Annyira jó ez a film, hogy hihetetlen!! Ha nem láttam már vagy 1000-szer, akkor egyszer sem. Nem lehet megunni. Egyik kedvenc!
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 19:42:15 10/10
(152/240)
Jó kis szövegek:)
Nagyjából ezeket jelenti.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 19:31:58 10/10
(151/240)
Valóban õrült Keaton, de a Batman filmekben szerintem jó volt.
Emma Thompson vs. Meryl Streep. Hmm, kicsit merész, de jogos.
Eszméletlenül és szemtelenül jó színésznõk;) Hát persze, hogy Emma Thompson szép, és szebb is, mint Meryl Streep. Persze ez nem von le semmit M. S. értékeibõl valóban. Én sem hasonlítom össze, szerintem nem is lehet, ugyan olyan nagyszerû színésznõ mindkettõ.

Szerintem az 1700-as években játszódhatott a történet, vagyis a 18. században, de nem vagyok biztos a sejtésemben. A helyszín egyértelmûen Olaszország, ezt az ismertetõ is említi, de az épületre nem mernék esküdni, hogy szintén olasz. A herceg szerecsen? Ezt nem tudtam, na mindegy, a poénok jók voltak.
Igen a sok Karácsonyi film elveszne ez az alkotás mellett, ez tuti. Shakespeare sokkal többet ad az embernek, mint mondjuk a Beethoven kutyák (nem akarom õket bántani, nem azért).
csendlerbing barátom mellett én is csak ajánlani tudom, aki most nem nézte tegye meg holnap de.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 19:24:30 10/10
(150/240)
Utánanéztem, mit mond Dogberry (szó szerinti magyarul Kutyapiszok) strázsamester utolsó jelenésében: "And master, sir, do not forget to specify, when time and place shall assert, that I am an ass." (kb. ne feledkezzetek majd meg róla hogy én egy seggfej vagyok...).

ez az eredeti, 1598-as kiadású Shakespeare szöveg.


De teli van szójátékkal. Pl. Benedek utolsó elõtti mondata: "...get thee a wife, get thee a wife: there is no staff more reverend than one tipped with a horn."

Durván: nõsülj meg, nincs tiszteletreméltóbb öltözet, mint melynek tetején egy szarv van.

De. a "horn" ugyanakkor kürtöt (hangszert) is jelentett, a középkorban általánosan használtat esküvõkor.

Hogy ezt Branagh/Benedek most (férji) szarvaknak, vagy esküvõi kürtnek érti, azt már a feledés örök homálya fedi, mint Marsellus táskájának titkát Tarantinonál.

ÍGY KELL MEGSZERETTETNI SHAKESPEARE-T AZZAL IS, AKI FÉL TÕLE.
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 19:20:48 10/10
(149/240)
Igen Cserhalmit én is felismertem, szerintem is jó volt. Michael Keaton halandzsáján én is jókat röhögtem, humoros volt, jól játszotta a szerepét.
Ezt a kaukázusi dolgot nem ismerem, nem tudom mit akartak ezzel mondani. A gazember jóvátette bûnesetét? Nem tudom, lehet hogy ez...
Igen ezen én is gondolkodtam, hirtelen nekem is a Monty Python jutott eszembe:) Kenneth Brannagh jó rendezõ is egyben, nem csak színész, szerintem le a kalappal elõtte ezért a filmért.
Hát a reklámokért tényleg kár, jobb lenne persze nélkülük is, de nem tudunk mit csinálni, a médiatörvény nem tiltja sajnos.
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 18:37:00 10/10
(148/240)
Totál jó szereplõk. Keaton a világ legnagyobb õrültje, jobb, mint a Batmanban (na jó, az alapanyag is jobb).

Emma Thompsonra azt mondták annak idején: "õ Anglia válasza Amerikának Meryl Streepre". (Tudniillik 1. M.S.-t tartják a mindent eljátszani tudó, tényleg legjobb szinésznõnek. Emma Thompson bizonyítja, képes minderre. 2. Ráadásul (szerintem) Emma T. szép is. (Ami persze semmit sem von le M.S. értékeibõl.)
Én nem merném összehasonlítani a kettõt, mindkettõ gyöngyszem.

Denzel Washington, ... és a többi is szuper.

Branagh nagy találmánya, hogy idõtlenné (kicsit idétlenné, de nem baj), tehát idõtõl és tértõl függetlenné teszi az egészet.

Nem Shakespeare-i kor, de nem is mai, hanem kb. 19. szd.-i ruhák, de néha farmernadrág is. A helyszín Messina, de a kertek, az épületek angolok. A herceg szerecsen, egy-két poén meg kimondottan mai.

Az össes e hétvégi karácsonyi film tehet egy szivességet ennek a Branagh filmnek, az egyik (hanem "a") legjobb Shakespeare, amit valaha láttam.

(Aki nem látta, és tudja, nézze meg holnap, ismétlés délelõtt.)
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 18:31:14 10/10
(147/240)
Cserhalmi hangját felismertem, szerintem nagyon jó volt. De amin dûlni lehet a röhögéstõl, az Michael Keaton idióta strázsamestere, aki eszementül halandzsászik, majd utánanézek az angol eredetinek.

Csak egy a vége felé: "a notórius reformációt adott a kaukázusinak". (A kaukázusi itt vszleg a "casus-caucasus" szójáték, vagyis Michael Keaton/Kenneth Branagh halandzsáról magyarra fordítva, kb. a gazember jóvátette bûnesetét. De ezt kitalálni...

Michael Keaton grimaszairól már nem is beszélek.

Ja, és a "gyalog lovaglása" Kenneth Branagh (mint rendezõ) nyilvánvaló tisztelgése Monty Python gyalog-galoppja elõtt.

Kösz, V3 (csak ne lenne 30 százalékos reklámidõtök...)
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 18:08:46 10/10
(146/240)
Pontosan! Végre egy remek film pompás, neves és nagyszerû színészekkel; Kenneth Brannagh, Emma Thompson, Denzel Washington, Kate Beckinsale, Robert Sean Leonard, és igaz csak mellékszerepben, de feltûnik Michael Keaton és Keanu Reeves is. A szinkronnal sem volt semmi gondom, pont eltalálták a megfelelõ hangokat mindannyiuknak. Elõször azt hittem, Vándor Éva szinkronizálta E. T., de késõbb rájöttem, nem õ, viszont Kovács Nóra hangja is nagyon jól állt neki.
Egyszóval nagyszerû film. 10/10!
Bhagavad-gítá 2010 dec. 27. - 16:59:45
(145/240)
Emma T. hmmm itt még fiatal.
10/10
horvathzsu 2010 dec. 27. - 16:43:30 10/10
(144/240)
Imádni való ez a film! Sose lehet megunni!
10/10
csendlerbing 2010 dec. 27. - 15:24:23 10/10
(143/240)
Végre egy csodálatos film fantasztikus szinészekkel, átkozottul nagy élmény.
És hála Istennek nem csöpög végre a vízcsapból is a Mikulás, a télapó, a karácsony, a szaloncukor, fõleg nem lila kalifornia pálmafák közt. Még egy Mikulás és kidobom a tévét.
(Bár lefogadnám, húsz év múlva (sajnos) már a magyar gyerekek is úgy fogják tudni, hogy a karácsonyfát a mikulás hozza, nem a Jézuska.)
Elvbõl nem néztem semmi olyan filmet Karáncsonykor, ahol elõfordult az a szó, hogy Mikulás vagy Télapó. Vagy Karácsony. Nem karácsonnyal van bajom, hanem a sok cukorsziruppal.
Megyek sakkozni a lányommal (úgyis kikapok).
10/10
Ford Mustang 2010 dec. 27. - 13:45:33 10/10 Előzmény dunekatalon
(142/240)
Itt még igen, '89-tõl '95-ig voltak házasok.
Zsupsz 2010 dec. 27. - 07:57:31 Előzmény dunekatalon
(141/240)
Nagyon tetszik.