arabella_bishop 2008 szept. 10. - 14:22:46
(20/60)
OFF
azért attól teljesen leesik az állam, mennyre nem tudják az emberek értékelni ezt a filmet. Meghogy azért ír vki ide, mert a Jóbarátokban említették..áááááááá Azért ez a film ettöl jóval komolyabb. És a szépségröl vitatkozni, meg vicceket írni ide? Hol vannak ilyenkor a moderátorok???Az egész topikban jó ha van 5 hozzászólás ami a filmhez kapcsolódik!
ON

Szerintem az egyik legjobb film amit valaha is forgattak. Roppant jó színészi alakításokkal. És bár nagyon-nagy Meryl rajongó vagyok, elismerem, hogy itt mindenki kitett magáért. Jah, igen, nem miatta csinálták meg, hanem mert a könyvnek hatalmas sikere volt az USA-ban. 1981/82-ben azért Meryl Streep még elég ismeretlen volt annak ellenére, hogy már volt Oscarja (ezt ö maga is elismeri), tehát nem számolhattak a sikerrel csak mert Meryl játszik benne.
Én elöször elolvastam a könyvet (cak mert Meryl volt a borítóján) és évekkel késöbb láttam a filmet, de meg kell, hogy mondjam egy hangyányit sem csalódtam. Azon ritka kivételek egyike,amkor a film a könyvvel egy napon említhetö.
karinaaa 2008 aug. 30. - 14:33:20
(19/60)
Tényleg Streep miatt lett ilyen jó a film...
laknerd 2008 jún. 23. - 22:45:03
(18/60)
áhh, és tudtam hogy ez a fõszereplõ fiú a bean - Az igazi katasztrófafilmbõl ismerõs:D
laknerd 2008 jún. 23. - 22:43:25
(17/60)
elég közepes filmnek indult, számomra legalábbis, az elsõ kb egy órában nem sok minden történt, aztán jöttek a koncentrációs táboros dolgok, meg a jobban belemélyedés Sophie életébe, itt már végre valami történt, de így se nevezném nagyon mély alkotásnak, viszont az a jelenet a végefelé, amikor döntenie kell, hogy melyik gyerekét vigyék el, na az tényleg megdöbbentõ volt, számomra. Az egyik legszomorúbb és legszörnyûbb jelenete a filmnek, elismerésre méltó! viszont ez a szerelmi szál a Stingogyerekkel tényleg nagyon erõltetett.
elaci 2008 máj. 17. - 01:25:45
(16/60)
Na errõl is egy vicc jut eszembe:

Egy fiatal, gazdag embernek megtetszik három nõ, de mielõtt döntene, mindegyiknek ad egymillió forintot, azzal, hogy egy hónap múlva számoljanak be, hogy mire fordították.
Letelik az egy hónap, jön az elsõ: A teljes összeget magamra költöttem, hogy szép és ápolt legyek, és nagyobb örömöt szerezzek ezáltal neked.
A második: Mind az egymilliót befektettem, nyereséget értem el, itt van a több mint egymillió, tessék.
A harmadik: Mindenféle klassz mûszaki cuccot vettem neked, mert tudom, hogy kedveled azokat.
A férfi ezután vagy egy hétig gondolkozott, hogy melyiket válassza, végül elvette a legnagyobb mellût.
elaci 2008 máj. 17. - 01:09:37
(15/60)
Na jó, de nem csak Sophie-nak, a férfiaknak is van választásuk.
elaci 2008 máj. 17. - 01:04:59
(14/60)
Mivel Ms Streep nem szép (nem is csúnya, de nem is szép), ezért nem volt hiteles, hogy állandóan azt mondták neki a filben, hogy hûde szép. Pedig sok jelenetnek ez lett volna a mozgatórugója.
feketevipera 2008 máj. 12. - 20:41:05
(13/60)
Õszintén szólva csak Streep miatt volt érdemes megnézni a filmet - legalábbis szerintem. Igazából számomra kicsit felemás volt a film, mert sem a szerelmi szálat, sem a koncentrációs táborbeli eseményeket nem járta körbe igazán. Innen is, onnan is felvillantott dolgokat, de Sophie kivételével a figurák egy kissé papírízûek maradtak, az én szememben mindenesetre. A többiekrõl nem igazán tudtuk meg, hogy mit miért tesznek, a narrátor srácról pedig szinte még ennyit sem. Engem kicsit zavart ez a giccsbe hajló melodramatikus hangnem, ami sajnos sok holokauszt-filmnek a sajátja, bár a Sophie választását talán nem lehet igazi holokauszt-filmnek nevezni. Igazából azt sem értettem, hogy Nathan bátyja miért nem tett semmit azért, hogy megmentse az öccsét. Szóval egyszer meg lehet nézni a produkciót, de tényleg csak Streep alakítása érdemelt Oscart.
csancsy 2008 jan. 21. - 13:44:19 Előzmény F.Torres
(12/60)
igen, igen, kétszer is említik, elõször Rachel, mikor Phoebe vissza akarja adni a kutyát, vagy mégsem (amit anyja adja oda neki, mert Phoebe nem tudja-e megszülje öccsének a gyerekeit), és ezen filózik Phoebe, odaadja, ne adja, odavissza, és erre mondja Rachel, hogy nem bírom nézni, olyan ez, mint a sophie választása. És mónika kérdezi, hogy ez milyen film, mert még nem látta, és rachel mondja, hogy nem vesztett semmit.
A második említés Ross-nál van, mikor Phoebe kérdezi, a többiektõl, hogy szex vagy kaját választanának, és ross rávágja, hogy szex, aztán phoebe tovább kérdezi tõle (mert tudta ez nehéz lesz), hogy dinoszaurusz, vagy szex. És ross elgondolkozik, nehezen tud dönteni, és erre mondja, hogy ez olyan mint sophie választása.
Szóval ebbõl is elkezdett érdekelni a film, de sajnos nem jutottam oda, hogy megnézzem, vagy elfelejtettem az idõpontot, vagy nem volt jó az idõpont. remélem hamarosan vetítik újra, meg akarom nézni mindenképp.
Meadow 2007 nov. 11. - 01:55:40
(11/60)
nekem nagyon tetszett,nem láttam még olyan meryl streepes filmet ami ne tetszett volna.valaki írta azt,hogy németül beszél lengyel akcentussal,tényleg pazarul megoldotta ezt a feladatot és megérdemelte oscar bácsit.)
nekem az a legdurvább ahogy a koncentációs táboros jelenetekben kinéz.hihetetlen alakítás
mollo888 2007 jún. 20. - 18:24:09
(10/60)
nagyon sajnálom, de én nem vettem fel!
egyébként ismét megnéztem a szarvasvadászt, és hát nem nem is kell mást mondanom, meg nem is tudnék...
szoa 2007 jún. 19. - 00:39:17 Előzmény mollo888
(9/60)
Sajnos nem láttam, de nagyon szeretném megnézni.Nem vetted fel véletlenül dvd-re, vagy vhs-re?
Ha valakinek megvan, NAGYON köszönném, ha írna: szoagnes@yahoo.com

Elõre is köszönöm!!!
10/10
Annagnese 2007 ápr. 20. - 16:46:14 10/10
(8/60)
nem mosdja, hanem mondja
bocsi az elírásért
10/10
Annagnese 2007 ápr. 20. - 16:45:23 10/10
(7/60)
imádom ezt a filmet... amikor Meryl Streep azt mosdja a könyvtár padlóján fekve Kevin Kline-nak, hogy:"Áj tink, ájm góing tu dáj...", na akkor szézpattan a fejem, és bõgök ezerrel
aki nem olvasta a könyvet, valószínû, hogy egy koncetrációs táboros filmre számít, de rosszul teszi, mert a regény is Brooklynban játszódik, Stingo meséli el az életét Sophiék belépése elõtti hetektõl a haláélukig
nagyon jó film, tessék megnézni még egyszer!!! no meg elolvasni a filmet!!!:D
perry 2007 márc. 28. - 08:15:51
(6/60)
A rendezés és a mûvésznõ is kitünõ, de ha el akarjátok magatokat engedni akkor nézzétek meg vele : Az ördög prádát visel új moziját, nem fogtok benne csalódni.
mollo888 2007 márc. 26. - 15:05:30 Előzmény Manda
(5/60)
lesz a film+on szerdán!!
Manda 2007 márc. 20. - 21:16:15 Előzmény mollo888
(4/60)
Streep miatt érdemes filmet csinálni. érte mindig. Áááá, nem vagyok ám elfogult..:-)) De igazam van.

A filmet (még) nem láttam, csak részleteket belõle, amikor Meryl németül beszél lengyel akcentussal - hihetetlen!
mollo888 2007 jan. 08. - 15:35:24
(3/60)
talán csak épp Meryl Streep miatt csinálták meg ezt a filmet. Márcsak ezért is megérte, bár egy kicsit elfogult vagyok...
F.Torres 2006 júl. 30. - 18:45:37
(2/60)
na megnéztem és nem nagy szám
F.Torres 2006 júl. 19. - 12:35:31
(1/60)
õõõ semmit nemtok a filmrõl de a Jóbarátokba van rola szó miko má nemtom kinek de választania kell és csak rákerestem a filmre:DDD