Tiamo23 2011 ápr. 22. - 14:36:41
(42/162)
Én tegnap néztem meg ezt a filmet moziba gyerekek,de nagyon megbántam .Sok hülye kalapos ember szaladgál bénán az egész filmbe hogy megakadályozzák az eseményeket.Nagyon gyenge,röhejes felépítésü az egész film a történet .10/2 ,de nagyon jóindulattal.Nagyot csalódtam a filmbe:(:(:(
3/10
baz00kahu 2011 ápr. 20. - 10:37:27 3/10
(41/162)
beyondsilence említette a "popkorn kategória" kifejezést...
Annyira találó: már a célközönség is stimmel.
Tehát, ha szeretsz popkornt nyammogni film alatt, akkor pont neked szól ez a mozi.
Bigpapa 2011 ápr. 20. - 08:56:56
(40/162)
Tegnap néztem meg a filmet,nekem bejött.Talán pont azért,mert az utóbbi pár napban érzem azt,mint ha letértem volna az utamról és a sors minden áron terelne vissza oda,ahova való vagyok.Nincsenek véletlenek,ez így van.Hozhatunk bizonyos döntéseket,de valahol én is azt látom, hogy ez egy nagy gépezet,aminek mûködnie kell.Mindamellett,hogy nem vagyok vallásos.
Néha kicsit laposabb a film,de ezt ellensúlyozza a sok kiváló mellékszereplõ,akiket más filmekben már nagyon megszerettem.Jó az elgondolás az ajtókkal,kifejezetten tetszett.És az,ahogy pillanatok alatt átírják a forgatókönyveket.Emily Blunt nem életem legjobb nõje,de néha kifejezetten szexi volt.Damon hozza a formáját.
Gondolkodtam végig a filmen és hihetetlen,de 11 éve vagyok együtt a párommal,mi is sokszor voltunk olyan szituban,hogy csak az egymás iránt érzett hihetetlen mágneses vonzalom miatt nem szakított szét minket az élet és szerelmesek vagyunk a mai napig.Aki ezekkel az érzésekkel nézi meg a filmet,az biztos nem csalódik.
honfoglalo111 2011 ápr. 20. - 00:48:22
(39/162)
Nekem nagyon tetszett a film. Elsõre a Vésõ állomás film jutott az eszembe (ott is minden meg van írva, a Végzet rendezi az elvarratlan szálakat) de ez sokkal többet nyújtott annál. Igaz, hogy nincs kellõen elmagyarázva a "sorsügynökség" mûködése, de itt nem is ez a lényeg, hanem a központi gondolat: életünket milyen mértékben van elõre megírva (születés helye, körülmények) és mi mennyire tudjuk irányítani szabad akaratunkból (napi döntések). Valahol 70-30%-os arányt olvastam, de mindenesetre mélyen elgondolkodtató ez a problémakör.

Mindenkinek csak ajánlani tudom ezt a filmet, igazi gondolatébresztõ.
Beyond silence 2011 ápr. 19. - 16:38:21
(38/162)
Hibátlan amerikai mozi azt kell hogy mondjam. Igaz nem akar és nem lép túl messze a popcorn kategóriától, de azon belül kifogástalan alkotás. Bár azt írják az eredetihez képest eléggé fel van hígítva (sajnos a novellához még nem volt szerencsém, de ezek után kívánság lista) de így is remekül hozza a philip k. dicki alapszituációkat: a titokzatos mindenható felsõbb hatalom (ami nála gyakran valamilyen ad hoc isten) itt az Elnök, az egyén, szabad akarat-sors-terv dilemma. Van 1984-Nagytestvér hangulat; a Mátrix majdani ihletettsége, az ügynökök-ajtók témára is feltûnik.

Amellett hogy filmileg izgalmas akció-romantikus egyveleg - jól bele szõve számos izgalmas gondolat is - ami megragad.

Thomas Newman zenéje azonnal hozza a remek stílus jegyeket, ami bár itt jó ideig furcsa a hangulathoz, a végére összeérik, így mégis különleges, jónak mondható.

4,2/5
3/10
Sakumo 2011 ápr. 17. - 19:21:08 3/10
(37/162)
Elmentem a barátnõmmel megnézni, mert azt írták thriller... Hát... az igazat megvallva, kidobott pénz volt. Félre ne értsetek, ha az van kiírva, hogy amerikai romantikus film, akkor nincsenek elvárásaim, de így halálra untam magam. Ráadásul a téma sem igazán nyújtott újdonságot. A folyamat teljesen kiszámítható volt, semmi meglepõ fordulat... Thriller "A doboz" vagy a "Bújócska"... EZ egy limonádé, sok sok cukorral...:(
8/10
mordoN237 2011 ápr. 16. - 21:46:38 8/10
(36/162)
Aki egy kicsit is gondolkodott már a lélek dolgain és rendelkezik némi nyitottsággal világra az mindenképpen fontos üzenetet kaphat a filmbõl. Azoknak,kik a mondanivaló ábrázolásában találnak hibát és ez eltakarja elõlük a lényeget, ajánlom inkább hogy figyeljenek jobban a részletekre. Tehát aki mondjuk ezt a filmet "vallásos" témájúnak tartja elõször kezdje ott, hogy különbséget tesz a hit és a vallás között mert ez a két dolog ugye nem ugyanaz, sõt még nem is hasonló. És akiknek az értékrendszerében a: Milyen autó áll a garázsomban? és Mennyit ér a napszemüvegem? témájú kérdések az uralkodóak, azoknak ajánlok figyelmükbe néhány olyan értéket amely pénzben nem mérhetõ, mert egyszer biztosan szükségük lesz majd rá.
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 14. - 15:52:09 Előzmény Hisztini
(35/162)
Nem, angyalok nincsenek.
offtopic
Thousand Lakes 2011 ápr. 14. - 15:50:46
(34/162)
Nem mindig zavar a vallás, a hit. (Philip K. Dick érdekel, azért néztem meg.)
A vallásos hitet a képzelettel nem mosnám össze, de természetesen bármely szerzõ használhat mitológiai vagy vallásos elemeket. Ez esetben azonban ez egy felesleges körítés. Abból is látszik, hogy ilyen szál nem lett kibontva. (Ráadásul vallásos szempontból elég siralmas isten lenne az, aki-ami ilyen primitív tervezettséggel irányítana.)
Általában egyébként nem szeretem az olyan filmeket, amelyeknek van közvetlen mondanivalójuk, egy film ne traktáljon és ne oktasson.
fmaci38 2011 ápr. 14. - 15:21:14 Előzmény Thousand Lakes
(33/162)
fogadjunk neked a ritus sem tetszett.
de ha ennyire zavar a vallás a hit akkor miért ilyen mndanivalójú és témájú filmeket nézel meg? nézzed a maci lacit vagy a gagyi mamit. komoly filmek nem léteznek hit és képzelet nélkül, hiányukban lehet élni de nem érdemes. a film jó, pörgõs, kedves és van mondanivalója, persze csak azoknak aki hisznek is valamiben és aki szeretik matt damont. a többinek nem ajánlom.
Gabica666 2011 ápr. 13. - 20:54:55 Előzmény delano
(32/162)
Teljesen egyetertek. Szinkronizalt filmeket, ha lehet, en is kerulom, kulonosen ha Stohl Andras hangjat kell hallgatnom. EU-tol par eve meg nem jartunk ennyire messze, ui. filmek tobbseget akkor meg eredeti nyelven lehetett megnezni.
A film borzalmasan gyenge es unalmas volt. Matrix utanerzestol is merfoldekre van...
7/10
Hisztini 2011 ápr. 13. - 09:44:09 7/10
(31/162)
Én még nem láttam a filmet, csak az elõzetest néztem meg, de az meglepett, hogy 2011-ben az ügynököket, sõt "sorsügynököket" - szerintem elég fantáziatlanul - csak öltönyös, kalapos férfiaknak tudják elképzelni még az álomgyárban is. Angyalok viszont vannak, bár tényleg nem olyanok mint a filmekben. :)
Thousand Lakes 2011 ápr. 11. - 22:29:06 Előzmény oromdulo
(30/162)
A kettõ között nincs antagonisztikus ellentét.
Thousand Lakes 2011 ápr. 11. - 22:28:11 Előzmény bercesnagy
(29/162)
Az ötlet nem rossz, csak a vallásos köntös ront rajta. Angyalok, ugyan már.
oromdulo 2011 ápr. 11. - 10:45:05
(28/162)
Nekem nagyon tetszett. Persze értem a nemtetszést nyilvánítókat, hiszen ez a film csak egy érettebb korosztálynak mond igazán valamit. Bármennyire is furcsa, de mély mondanivalója van a filmnek, és a lények nagyon is átjött. Akiket nem érintett meg igazán, de szeretik ezt mûfajt, ajánlom nézzék meg egy kicsit idõsebb fejjel.
Sokunkat foglalkoztat hogy a sorsunktól érdemes-e eltérni, mi a fontosabb az önmegvalósítás, vagy a párkapcsolat. EGy párkapcsolat tudja-e pótolni azt az ûrt amit az önmegvalósítástól való eltérés okoz bennünk? A film szerint igen, a szeretet fontosabb mint a karrier. Szerintem ez az ami a mai fogyasztó társadalmunkban mindannyiunk valászútja.
Persze itt még felmerül az a kérdés is hogy a kettõ együtt nem lehetséges?
Ezen érdemes filozófálgatni.
Azért tetszett ez a film mert elgondolkodtatott, és nagyon szépen hatott az érzelmekre. No és persze nagyon jó a zenéje.
7/10
gawi0413 2011 ápr. 10. - 22:12:42 7/10
(27/162)
Izgalmas film volt, bár eléggé Dark City-s, Mátrixos stb. volt. Több filozófia kellett volna bele. Stohl hangját én sem bírom, de azért jó film volt.
izom 2011 ápr. 10. - 11:20:08
(26/162)
jo napot szinkronnal kapcsolatban,nem tom mé utálják ennyien a szinkront igenis ami moziban szinkronnal megy az nem sz.r ,aki sirdogál majd dvd megnézi angolul.,mit kell sirni fojton szinkron miatt.na én meg utállom ha feliratos és vannak jo munkák star wars ,terminator taxi stb-stb anno kivállo szinkronnal,mentek.

Az asztán roppant jo mikor feliratosan a feliratbol egy mondatot nem látni.
mukiwa 2011 ápr. 10. - 00:42:45
(25/162)
Az en karrieremet bezzeg nem egyengetik...Vagy ha igen akkor ritka nagy barmok :D
Nekem tetszett.
JWfan 2011 ápr. 08. - 14:08:43
(24/162)
Nekem tetszett a zenéje, amihez megjegyezném, hogy Thomas Newman a szerzõje, nem pedig James Horner!!!
3/10
bercesnagy 2011 ápr. 07. - 21:24:16 3/10
(23/162)
A szereplõk jól játszanak, a forgatókönyv viszont kritikán aluli, roppant gyenge film . . . 10/3