10/10
eugénia22 2008 márc. 09. - 19:47:59 10/10
(431/2351)
Betszek egy képet a filmrõl.
10/10
eugénia22 2008 márc. 06. - 15:23:22 10/10
(430/2351)
Régen jártam már itt. Erre egy csomó hozzászólás érkezett... Elfelejtettem megemlítteni,hogy a zongorás jelenet, és amikor Csányi bement Ullmann Mónika szobjába azok a jelenetek is besegítettek.Asszem mostmár minden jelenetet leírtam (zongora,erkély jelenet,az estélyi ruha átadása, híres lovaglás,meg utána még beszélgettek is,Csányi nézte kamerán amikor Bogival beszélgetett)
10/10
eugénia22 2008 márc. 05. - 10:10:43 10/10
(429/2351)
***SPOILER***

Direkt kellett szobára menniük, ez is volt a terv része.És valóban Csányinak észre kellett volna vennie,hogy Fenyõ és Ullmann színjátékot ûznek vele.AUSZTRÁLOK MÁR MEGVETTÉK A JOGOKAT,SZERINTEM EZ AZÉRT NEM KISSZÓ!Szerintem az is volt a lényeg,hogy olyan jól csinálják meg a kastélyos jeleneteket,hogy ne sejtsen semmit a nézõ,hogy a végén kiderül ez- az,és meglepetésként érje õket.Amire még a Hernádi-Szacsvay beszélgetés rátesz egy lapáttal,ami jól is sikerült.Bár Fenyõ messzebrõl követte lehet,hogy Ullmann nem tudta,hogy be megy,bár ez furcsa lenne mivel utána bejentik,idézõjelesen,hogy szeretik egymást.
10/10
Gubbyka 2008 febr. 29. - 16:21:41 10/10 Előzmény kalozlany
(428/2351)
Abban igazad van, hogy Fenyõ Iván folyamatos bénázásait és idióta megnyilvánulásait követõen nincs az a nõ, aki szobára megy vele, de pont ez a lényeg. Felhívnám a figyelmedet ugyanis arra a mondatra ami így szól valahogy: Hogy te mekkora lúzer vagy... és hogy az egészbõl nem vettél észre semmit ahhoz külön gratulálok! Szerintem itt a lényeg. Nem vette észre pedig az a mûesés a lovaglás elõt is elég nyilvánvaló volt...
kalozlany 2008 febr. 26. - 11:37:04
(427/2351)
Kedves eugéna22!

Mint azt már korábban többen kifejtették a miértekkel senkinek semmi problémája nincsen, inkább a hogyanokkal. A filmet nem lehetett nem megérteni! Az óvodás szó felemlegetése igen helyénvaló volt részedrõl. Valószínûleg ezt a szintet tûzték ki maguknak a film készítõi, és azt sikeresen teljesítették is.

A problémánk csupán annyi, hogy Fenyõ Iván folyamatos bénázásait és idióta megnyilvánulásait követõen nincs az a nõ, aki szobára megy egy ilyen pasival, fõleg nem egy olyan nõ, mint akit Ulmann Mónika próbált eljátszani.

Ha Amerikában újraforgatnák, az aztán megadná a kegyelemdöfést ennek a filmnek. Biztos, hogy 100x jobban megcsinálnánk és még szórakoztató is lenne ezzel ellentétben. Ezt a „tény” egyébként is csak az ötletet minõsíti, nem az elkészült forgatókönyvet, vagy a filmet és fõleg nem a szereplõket.
10/10
eugénia22 2008 febr. 26. - 08:39:13 10/10
(426/2351)
Nem értem, mit nem értetek a Fenyõ-Ullmann "szobába megyek jeleneten"?Féltékennyé akarták tenni Csányit,hogy megbizonyosodjanak róla sikerült átverniük,ennyi az egész.Erre jön rá még egy ovodás is!Semmi sz.r nincs benne! 4 évet járt a Balett Intézetbe,miért ne ját volna? Mikor megsérült a bokája abba kellett hagynia, és ez után lett ovónõ belõle,hogy ezen is mit nem lehet érteni?És miért ne élhetet volna Indiában? Nem csak szórakozásból élhetett ott,hanem akár dolgozhatott is, vagy valami.Tetszett valaki hozzászólása,ha elolvasom a kardomba dõlök.Még élek, csak, hogy menyugtassam a hozzászólás íróját.Voltak igenis olyan jelenetei Ullmann-nak és Csányinak amitõl beleszerethetett Csányi.Akkor felsorolnám: a híres lovaglás,az erkély jelenetük (ami mellesleg olyan volt, hogy Fenyõnek mondta Csányi,hogy mifog történni, és Ullmann meg eljátszotta Csányival, de nehéz volt rájönni,amíg õk az erkélyen voltak addig Fenyõ Kováccsal táncolt.)A négyes búcsúszkodásnál megmár látszik,hogy milyen fejet vág Csányi.Bár ott meg én, azt nem értem miért elõbb Patrícia és Fenyõ fejét mutatják,bár biztos azért mert köztük is bontakozott valami.Na jó azt elismerem,hogy jobban kivolt dolgozva ,hogy Betti és Tomi miért jönnek össze (tánc,kipörgeti az erkélyen, a nyitó kettõsüknél is úgy veszekettek mint a házasok),de ettõl még nem lesz rossz film.A forgatókönyv viszont jól ki van dolgozva jelenetrõl-jelenete, vissza jönnek a történések amik az elõzõ jelenetben voltak (pl.: a medencénél a korábbi versrõl is beszélnek).És ez a "fályafutásod eugénia22",hát mit mondjak rá? Megtiszteltetésnek veszem.Lehet,hogy a nézõszám nem bizonyítt,de az,hogy Amerkában újra akarták forgati, az már igen!
kalozlany 2008 febr. 22. - 15:10:47 Előzmény markybaby
(425/2351)
Szerintem jó lenne tömegoszlatásra is. :)
markybaby 2008 febr. 21. - 19:47:14
(424/2351)
Ez a film szörnyû! Nincsenek kidolgozott karakterek. A párbeszédek erõltetettek és nincs egyetlen pillanata sem, aminek bármi köze lenne a realitáshoz. Furcsa, hogy az "alkotóknak" milyen elképzelése van például egy óvónõrõl.(Szerintük egy átlag óvónõ szanszkritül olvas, hónapokat tölt Indiában, hobbija a hõlégballonozás és persze balettozik is.) Nevetséges, hogy Sas Tamás rendre ugyan azokat az arcokat szerepelteti a filmjeiben, így egy idõ után mindenkinek az lesz az érzése, hogy tök ugyan azt a filmet nézi állandóan. Nem értem, hogyha a producerek elolvasták a forgatókönyvet, hogyan nyithatták ki a pénztárcájukat? Nem tûnt fel nekik hogy hiányzik a történet? Idõnként minden ok nélkül dobnak be giccses jeleneteket. (Páros lovaglás a mezõn vagy közös duett éneklés az amúgy abszolút hiteltelenre sikerült parti jelenetben.) Ezzel a filmmel büntetni lehet, javasolom alternatív felhasználását fegyházakban és egyéb büntetés-végrehajtó intézetekben, de lehet hogy vallatásra, kínzásra is alkalmas lenne. Végtelenített vetítésével az Al-Kaida- t is végleg harcképtelenné lehetne tenni. A legszomorúbb az egészben az, hogy Sas Tamás valaha tehetséges volt. (A Presszó címû mûve tök jó volt!) Mi történhetett vele? Pénzt akart keresni? Erre a fertelemre ez sem lehet mentség. Szerintem, szégyellje magát. Az Õ esetében abszolút igaz a mondás: „Apró pénzre váltotta a tehetségét.” Lehet, hogy a Presszót nem is Õ rendezte?
kalozlany 2008 febr. 19. - 07:26:20
(423/2351)
Szeretnék még bemásolni ide egy hozzászólást egy másik fórumról, (a szerzõtõl elnézést kérek) de ettõl frappánsabban ezt a filmet sem lehet jellemezni:

"mindenkit meg kellene verni akinek köze volt ehhez a gyalázathoz, hogy egy életre elmenjen a kedvük a filmkészítéstõl"
kalozlany 2008 febr. 19. - 07:16:32
(422/2351)
Kedves december Soul! Köszönjük a kimerítõ tartalom ismertetést. :) Természetesen mindenki megértette a filmet. Azért annyira nem volt szövevényes a cselekmény...

"könycseppek"- hez csatlakozva én is hiányoltam az átmeneteket a filmbõl. Se az Ulmann-Fenyõ páros szobára menõs jelenetét nem indokolta semmi, se Csányi mindent elsöprõ szerelmét.
Meadow 2008 febr. 18. - 20:21:57
(421/2351)
igazán köszönöm)már elõre félek a reakciótól amit kivált belõle pár hozzászólás...
könnycseppek 2008 febr. 18. - 19:38:35
(420/2351)
***SPOILER**

Köszi, tényleg kimerítõ volt a válasz:-) és mindezt meg is értettem a filmben, csak az a gond, hogy az átvezetést hiányolom. Az egyételmû,hogy csak eljátszották az egészet, de mindenfajta átmenet nélkül tették ezt. Én ezt hiányoltam, ezért fura, hogy mindenki más bevette. Mármint a filmben.:-)
könnycseppek 2008 febr. 18. - 13:06:15
(419/2351)
Noigen, gondoltam;-)
De ettõl még, vagy éppen ezért, nagyon tetszett ez a reakciód:-)
Meadow 2008 febr. 18. - 12:53:54
(418/2351)
áhh nem ismered eugénia 22-õt)))olvasd el csak a hozzászólásait,hohy mennyire szereti ezt a filmet.na ezért írtam
könnycseppek 2008 febr. 18. - 12:34:57
(417/2351)
:-)
Pedig épp az a szép az egészben, hogy szerencsére nem mindenkinek ugyanaz tetszik;-)
könnycseppek 2008 febr. 18. - 12:34:14
(416/2351)
Egyetértek, nekem sem tetszett, de nekem ott volt a nagy buktató, hogy Ulmann mikor szeretett bele Fenyõbe? Hiszen végig azt mutatták, hogy bunkóskodja el Fenyõ az egészet (egyébként nem vagyok oda érte, de sztem jól hozta ezt a figurát) és akkor egyszercsak, minden átmenet nélkül, azt mutatják, hogy éjjel szobára mentek.
Meadow 2008 febr. 18. - 11:54:00
(415/2351)
csak az eugénia ne lássa meg a hozzászólásod,mert tutira a kardjába dõl)
kalozlany 2008 febr. 17. - 14:08:21
(414/2351)
Jézusom! Hogy ez a film mekkora egy sz.r! Nekem egészen konkréten fizikai fájdalmat okozott... A minden idõk legrosszabb mozija listán nálam most dobogós. Nagyon friss az élmény.

Hiteltelen játék, nem létezõ párbeszédek. Én pl. azt sem értem hogy Csányi mikor szeretett bele Ullmann Mónikába. Na és a Vidéki Sanzon? Imádom ezt a számot, de pl. szövegileg annyira nem illett a filmbe, na és az elõadásmód? Értékelhetetlen...

Annyi jó színész van Mo.- on, nem értem hogy miért kell mindig ugyan azokat az embereket erõltetni? (Csányi Sándor, Fenyõ Iván, Ullmann Mónika)Illetve tudom, normális színész nem adja a nevét egy ilyen fimhez...

Csányi Sándornak idegesítõ a hangja. Láttam már színpadon is, nekem ott sem tetszett.
És ki ez a Fenyõ Iván? Utána olvastam egy kicsit és nagy meglepetésemre kiderült hogy már többször láttam színházban. Ha-ha. Mély nyomokat hagyott bennem... :)
Na és Ullmann Mónika. Nekem legutoljára az Égigérõ fûben tetszett.

Hogy valami pozitívat is mondjak voltak benne szép képek, de ha erre vágyom akkor megnézek egy kiállítást.
sipka 2008 febr. 16. - 16:41:57
(413/2351)
Azt egyáltalán nem tudják a kis csoportosok, de még a mai emberek nagy része sem, hogy a minõség nem áll egyenes arányban a sikerrel :)
Egyszer kikérdeztem ebben a témában egy magam korabeli humanoidot, de nem tudott rá válaszolni...
Erre én.......MEGVERTEM!!!!! Egyszerûen nem bírtam magammal, és sajnálatos módon megkellett ütnöm... Aztán otthagytam...
NA JÓ!! MÉG KÉTSZER BELERÚGTAM.....a hátába. De utána már tényleg nem foglalkoztam vele... Persze csak miután mégegyszer belerúgtam...egy szöges cipõvel.
Majd pedig "véletlenül" "ráejtettem" egy baseball ütõt....a kobakjára :DD
De aztán már tényleg ott hagytam... Beszálltam a kocsimba, és elindultam a rejtélyes messzeségbe. Csak az volt a baj, hogy valamilyen "buckára" rámehettem, mert elég nagyot nyekkent az autóm.. Fogalmam sincs, hogy mi lehetett az!! :DD

UI: Tök jó olyan válasz üzeneteket írni, amelyeknek nincsen semmi értelme!! :DD
sipka 2008 febr. 16. - 12:47:27
(412/2351)
Hello eugénia22!

Már régóta figyelem a "pályafutásodat" (ha lehet így mondani) eme "S.O.S. szerelem!" elnevezésû alkotásnak a topicjában. Nagyon szeretheted ezt a romantikus-vígjátékot...
Bár én nem tudok olyan lelkesedéssel beszélni errõl az újabb "magyar probálkozásról" mint személyed, de elismerem, hogy sokan mentek el rá......a moziba :)
De én se hinném azt, hogy a nézõszám nagysága egyenértékû lenne az alkotás színvonalával.
Meg egyébként is... Rengeteg tényezõt kell figyelembe venni, a nézõszám megtekintésekor.

S most felsorolnám ezeket a tényezõket:

1. Mindig meg kell nézni, hogy az adott film leadásának hónapjában, milyen más alkotásokkal versenyzett.
Az "S.O.S. szerelem!" címû alkotást 2007 februárjában játszották a filmszínházak.
S most egyenként megnézzük, hogy mik is mentek akkoriban a mozikban:
"Dirty Sanchez"-feliratos- Ez egy nagy rakás (vígjátéknak nevezett) GANÉ!!
"Véres gyémánt"-feliratos- Egy kicsit unalmas, de nem rossz. Amúgy dráma.
"Dreamgirls"-feliratos- Dráma-Musical.
"Mezsgye"-feliratos- Gyenge horror.
"A kiállhatatlan"-feliratos- Gyenge horror.
"Apró titkok"-feliratos- Egy kertváros hétköznapjai. Amúgy dráma mûfajú.
"A boldogság nyomában"-feliratos- Lelkizõs dráma, de nem rossz.
"Hollywoodland"-feliratos- Vontatott krimi.
"Babel"-feliratos- Egy rengeteg szálon futó dráma.
"Malac a pácban"-szinkronos- Gyerekfilm...
"A család kicsi kincse"-feliratos- Ez egy kíváló dráma-vígjáték, de nem igazán reklámozták hazánkban.
"A mások élete"-feliratos- Jó film, egy komor korban: dráma.
"Hid Terabithia földjére"-szinkronos- Gyerekfilm...

Hát ha ránézzünk erre a listára, akkor rögtön láthatjuk, hogy igazából csak egy olyan alkotás van, amely "popcorn-movie"-nak nevezhetõ: Ez pedig az "S.O.S. szerelem!"!!!!
A többi dráma, vagy családi film...
Bár nem azt mondom, hogy mindenki csak popcorn movie-kat nézz, de azért valljuk be: Magyarország legalább 52%-a olyan filmet tekint meg, amelyen vagy röhöghet, vagy izgulhat. Szóval eme hónapban (amikor leadták az "S.O.S."-t) inkább csak drámákat adtak, amelyeket csak azok néztek meg, akik szeretik az emberi realitást, és az érzelmek heves megnyilvánulásait.
S még azt meg sem említettem, hogy (a két gyerekfilmen kivül) ez volt egyedül magyarnyelvû (mivel magyarfilm :DDD
Amúgy is rengetegen utálják a feliratos filmeket, azt mondván, hogy: "Egy fárasztó nap után, még olvassak is?! EGY FRÁSZT!!!!"
Szóval abban a hónapban tuti, hogy mindenki az "S.O.S."-t választotta...

S a "300"-at nem kénne felemlegetned, mivel azt 2007 márciusában adták, amikor rengeteg nagyköltségvetésû popcorn-movie ment a mozikban: "Hannibál ébredése", "Rocky Balboa", "Levelek Ivo Dzsimáról", "A szellemlovas", "A dícsõség zászlaja", "Zene és szöveg", "Mr. Bean nyaral", "Faun labirintusa" stb.
Szóval ebben a hónapban nehéz volt választani ennyi NAGY film között.

2. Bár nem tudom, hogy más sulikban hogy volt, de a miénkben egy csomó osztályt elrángadtak erre a filmre.... S ha ez mindegyik iskolában megtörtént, akkor nem csodálom azt a magas nézõszámot.

3.Akkoriban rengetegszer reklámozták!!! Szinte már mindenhol csak azt lehetett hallani, hogy "S.O.S szerelem!"!!!
A tv2-n is mindennap lejátszodták a "Mark" által elénekelt betétdalát. Úgyhogy szinte már az egész emberiséget hipnotizálták, hogy nézzék meg ezt a filmet!! :)

4. S legutolsó sorban felírnám azt a teálatalad megemlített TOP20-as listát, amelybõl (kedved szerint) szemezgettél:

1. Harmadik Shrek
2. Harry Potter és a Fõnix Rendje
3. L'ecsó
4. A Karib-tenger kalózai-A világ végén
5. Die Hard 4.0-Legdrágább az életed
6. S.O.S. szerelem!
7. T4xi
8. Macskafogó 2.-A sátán macskája
9. Megy a gõzös
10. Transformers
11. 300
12. Férj és férj
13. Agyõ, nagy Õ!
14. Ocean's Thirtenn-A játszma folytatódik
15. Mr. Bean nyaral
16. Éjszaka a múzeumban
17. Evan, a minden6ó
18. Pókember 3.
19. Vigyázz, kész, szörf!
20. A nemzet aranya 2.-Titkok könyve

Szóval nekem senki se mondja, hogy ez a lista lenne az "értékmérõ"!! Mivel szemmel láthatólag a "T4xi" a 7. helyezést érte el, amely elég fura, mivel az egy SZ#R film....szerintem.
Hát ennyi. Lehet, hogy egy kicsi unalmas voltam, és hosszú, de legalább elmondhattam a véleményemet.

Üdv: sipka