wheeler146 2014 dec. 29. - 19:19:23
(107/147)
A film önmagában nem lenne rossz. Az tény, hogy kell egy bizonyos társadalmi érettség ahhoz, hogy valaki tényleg értse. Sokféle módon lehet értelmezni Gyuszi bácsit. Egyfelõl lehet egyfajta életmûvészként tekinteni rá, aki a kilátástalan szegénység ellenére is jól tudja magát érezni. Másfelõl meg fel lehet fogni valamiféle késõ Dzsentri-nek is akihez ha kerül egy kis pénz, addig hepajozik belõle, amíg nullára nem redukálja. Aludnia persze nincs hol... Némelyik jelenetben már mûvészi szintre van túlozva a híg fekália... Pl. a kocsmában a focista, és a hozzá kötõdõ jelenet... A szupersztár focista, aki valójába, egy végstádiumban lévõ full alkesz, atom módon benyomva akkor éppen is. Lerobbant cuccban, jóformán beszélni sem tud... Aztán mennek aludni a "sztárfocistához", fürdetlenül, büdösen, egy ágyban ketten, stb...
Ha úgy nézem a dolgot, valószínûleg Gyuszi bácsi nem is lett volna ennyire szegény, ha nem él ekkora lábon. Jó kereskedelmi vénája volt, tehát akár állandó jólétet is biztosíthatott volna magának! Persze csak akkor ha nem a lovin, meg egyéb helyeken szórja két kézzel a pénzt!
Messidor 2014 aug. 05. - 12:35:59
(106/147)
Koltay debütálása rendezõként nagyon jól sikerült,sajnos a többi filmje a felejthetõ kategóriába sorolható
Jasinbure 2014 ápr. 28. - 18:54:49
(105/147)
Ez a film egy közönségfilm.Nem egy vén trotynak lábazza a csúnyáját hanem egy fiatal 17 éves srácnak.Ezt a filmet Koltai a nagybátyjáról és saját magáról is mintázta, de vannak benne egyéb megtörtént esetek itt.
Nem gyerekeknek készült, de hatalmas siker volt és a mai napig is az....aki meg nem érti az iróniát a "szép dolog a szerelem kisapám"-ból az nézzen egyéb borzalmakat.
Ha annyi eszed nincs, hogy ez a film az 50-es évek végén és 60-asok elejét mintázza arról nem az alkotók tehetnek.
vino-et-veritas 2013 dec. 16. - 08:58:25 Előzmény Swing Wing
(104/147)
OFF

Az egyik valóban rosszabb, mint a másik.

Az érdekes az, hogy a Honfoglalás két "feldolgozása" egyike sem jött be.
(A Magyar vándor valószínûleg nem is akart nagy babérokra törni, de a másik...)
offtopic
Swing Wing 2013 dec. 15. - 19:46:49
(103/147)
Mi ebben az érdekes? Egyik rosszabb, mint a másik...
vino-et-veritas 2013 dec. 15. - 11:19:41
(102/147)
OFF

A lista kb. 90 %-a rendben is van (fõleg a gyenge vígjátékok és remake-ek, meg a "kurzusfilmek").
Mondjuk érdekes, hogy a Honfoglalás meg a Magyar vándor szinte együtt szerepel...
offtopic
Texas Bill 2013 dec. 15. - 11:07:08
(101/147)
A Sobri Jóskáról szóló film szerintem nem olyan rossz, igaztalanul van a listán. A többi - már amelyiket láttam közülük - tényleg nem egy sikerült alkotás. Azonban a listát bõven lehetne folytatni magyar filmekkel, messzemenõen nem teljes.
vino-et-veritas 2013 dec. 15. - 10:21:01
(100/147)
Ez nem az én napom!

Bocsénat! = Bocsánat!
vino-et-veritas 2013 dec. 15. - 10:20:04
(99/147)
Bocsénat!

Az = A
vino-et-veritas 2013 dec. 15. - 10:18:34
(98/147)
Igen. Valahol ez a lényeg. Az "régi átkos" ilyen (is) volt.

OFF

No, pont erre gondoltam...
Swing Wing 2013 dec. 14. - 23:47:36
(97/147)
Hát igen, akkor ez a film egy rossz gondolatot akar elültetni a nézõjében, méghozzá a szerelem, az egy igénytelen maszatolás.Gratulálok!
Gyerekkorban ezt látni? Egy szexuálpszicológus mást mondan...
Keló Scofield 2013 dec. 14. - 23:35:36
(96/147)
Ismét hatalmas jelenet, amit említettél, de nem érted.
A vonaton 'Gyuszi bá' az elsõ nõt elkapja, de a lényeg nem is ez, hanem ami utána van, ugyanis Imike ezt sasolja a függöny mellõl, majd rutinosan mondja ifjú tanoncának:
- Szép dolog a szerelem, mi Kisapám?:)
Persze a szerelemnek ehhez semmi köze nem volt:)

Tényleg, szóval érteni kellene, de hogy a szexuális magándolgokat ez befolyásolná? Ne.
Swing Wing 2013 dec. 14. - 23:11:50
(95/147)
Kiskoromban valaki nézte ezt a filmet én meg elmentem a tv-szoba elõtt és azt hittem káprázik a szemem, amikor pont egy olyan jelenetet láttam meg, hogy a vonaton egy gusztustalan vén trottynak egy méggusztustalanabb, igénytelen nõszemély gyömyözsköli a talpával a csúnyáját. Szerintem ez annyira mélyen gusztustalan volt, hogy mai napig visszaveti a szexualitásomat. Hányinger, vajon ennek milyen értelme volt a mû szempontjából, vajon, ha elhagyják mennyivel ért volna "kevesebbet" a film? Na mind1...

Egyébként imdb-n van egy lista a vállalhatatlan magyar filmekrõl, lám-lám ez rajta van a listán.
Az állítsátok meg terézanyun kívül, tökéletesen egyetértek a listával.
http://www.imdb.com/list/9dNe9Hw7z4I/
Keló Scofield 2013 dec. 14. - 21:19:42 Előzmény vino-et-veritas
(94/147)
Igen, ahogy lentebb írtam nekem nagyon tetszenek jelenetek, amiket a fiatalabb generáció nem biztos, hogy ért(Amerikai pite)...
Pld. A kocsmás rántottás focis jelenet, akkor még vidéken volt ilyen.
Aztán bemutat a rendõrnek, persze utána meg elverik,a táncverseny hangulata is szenzációs, illetve az állandó fogadás - utalás a játékfüggõségre.

OFF:

A kommunisták ma is azok, a jobbosok meg le vannak fasisztázva, nácizva, antiszemitázva de tudjuk, hogy ezek a jelzõk nem jelentik ugyanazt.
offtopic
Babi néni 2013 dec. 13. - 23:57:57
(93/147)
Szerintem az Indul a bakterház a legjobb filmje.
vino-et-veritas 2013 dec. 13. - 23:48:43
(92/147)
Ha nem is a legjobb magyar, de Koltainak minden bizonnyal a legjobb filmje.

OFF

"Pedig a rendezõ baloldali, ha jól tudom, de nem is ez a fontos."

Emiatt miért kellene "istenítenie" a Kádár-rendszert?

Ennek nincs jelentõsége abban, hogy jó-e a film.

DE, hogy ez egyáltalán felmerül, jól mutatja az egyre jobban terjedõ, mindenütt elõbukkanó sematikus gondolkodást: a baloldaliság egyenlõ a kommunizmussal, kádárizmussal vagy a sztálinizmussal, stb.

Sajnos valami hasonlót már megéltünk pár évtizeddel korábban, csak ellenkezõ elõjellel, amikor a jobboldaliság a fasizmussal volt egyenlõ...
Keló Scofield 2013 dec. 13. - 19:49:43 Előzmény 5i
(91/147)
A legjobb magyar film. Szerintem Koltai ezt önmagáról mintázta, mert tudjuk hogy õ is játékfüggõ volt(van?).
Plusz szerintem hatalmas a rendezése, ami a kommunista rendszerben játszódik (piac, kocsma, a rendõrök viselkedése) és rengeteg olyan komikum van benne, ami a rendszer összes mocskosságát magában foglalja.
Pedig a rendezõ baloldali, ha jól tudom, de nem is ez a fontos.
9/10
5i 2013 dec. 12. - 23:41:23 9/10
(90/147)
Nagyon jó és megható film, arról, hogyan lehet viszonylagosan humorral, emelt fõvel túlélni a szegénységet, sikertelenséget, rossz rendszert.Gyuszi bá ilyen ember, aki mindig lazán, humorral éli meg az alsóbb emberek mindennapjait és minden apró dolognak tud örülni.Erre a lazaságra próbálja Imit is nevelni...
Zene is jó, pedig nem a mûfajom...
Keló Scofield 2013 nov. 17. - 19:55:30 Előzmény proskit
(89/147)
Van benne igazság, érteni kell ezt a filmet, bár vígjáték mégis kell hozzá ismerni az elmúlt rendszert.
Szerintem a legjobb magyar film, nem a bakterház, mert ott találtak egy csodabogarat.
Pupus 2013 nov. 17. - 14:57:02 Előzmény proskit
(88/147)
Nem értek egyet veled. Én 14 évesen láttam elõször és azóta is imádom