Miki1900 2008 aug. 01. - 23:25:23
(53/113)
õ nem is ezt csinálta, hanem Afrikát, vagy a Hideg napokat ill. annak megtorlásait hozta fel példának.

egyébként ha nagyon szemét lennék azt mondanám, hogy a neandervölgyi meg kihalt.

az én véleményem: a konc. tábor csak azért kapott ilyen nagy hangsúlyt, mert Eu közepén történt, Eu minden részébõl voltak áldozatok, nagy létszámú áldozatok, és azért mert volt pár erõ, aminek ez jól jött: zsidók ( Izrael - azt hiszem ez már tény, h Hitler "segítette" Izrael létrejöttét), szovjetek (ideológia).
Voltak népirtások és vannak ma is Afrikában, ahol még a férfiakat, nõket, gyerekeket, még a kutyákat is kiirtják, szóval az egész falut, de ezekkel nem törõdik annyira a világ képmutató módon.

(Hitler szerette a kutyáját ténylegesen, önmagát is fõbe lõtte, nem is értem, hogy jött ez neked.)
Miki1900 2008 aug. 01. - 23:12:55
(52/113)
milyen érdekes volt a kézerõsítõ kulisszatitka a Hitlernek.
offtopic
C.s.I. 2008 aug. 01. - 19:42:27
(51/113)
Egyrészt a politikának elég komoly szerepe van a történelemben, másrészt azt gondolom tudod, hogy kik írják azt a bizonyos történelemkönyvet...
8/10
Tilla 2008 aug. 01. - 18:46:23 8/10
(50/113)
Bocsi, de szerintem más a történelem és más a politika. Az utóbbi 100 év pl. politika, még ha töri könyvekben írják is le az eseményeket. A történelem ott kezdõdik, ahol a politika véget ér, ill. a jelen hatalmaknak tök mindegy, hogyan történt ez-az mondjuk 500 éve, ill. elõbb. Igaz visszafelé haladva egyre hiányosabbak az ismeretek. Pl. nincs egyértelmû bizonyíték (én úgy tudom) a Neander-völgyi kiírtására, csak a kipusztulásra.
Hitler úgy emlékszem kísérleti célból mérgezte meg a kutyáját, nem könyörületbõl. De utána nézek. Ja, úgy rémlik láttam valahol, hogy világos szeme volt, olyan vizenyõs kék. Nem vitatom, hogy szuggesztív ember volt, de más tehetségérõl nem hallottam.
Humpy 2008 aug. 01. - 17:30:35
(49/113)
Azt már eddig is tudtam, hogy Te hova teszed a hangsúlyt.
Senkivel nem kell ám egyetérteni. Sokkal többet ér, ha valaki rögzít új ismereteket, új fajta megközelítést és azt megpróbálja hasznosítani.
Ha politikáról (történelemrõl) esik szó, akkor mindig vannak manipulálók és manipuláltak. Ezt lehet tagadni, de attól ez még így van.
A mi beszélgetésünk e témában sehova nem vezet. Ne is erõltessük, inkább adjunk szót másoknak.
kgyuri0 2008 aug. 01. - 16:32:40 Előzmény Humpy
(48/113)
De az ipse nem "lerágott csontként" értékdelte, hanem "zsidó propagandának" (ha jól emlékszem!)

A történelemrõl adott öszefoglalóddal sem értek teljesen egyet, én mindenképpen máshova tenném a hangsúlyokat, mondjuk a holocaustot a neandervölgyi ember kiirtásával hasonlítani sztem nem adekvát.
Na, de ez messzire vezetne!
Humpy 2008 aug. 01. - 11:41:39
(47/113)
Kedves kgyuri0!
Jó, hogy újra felveted ezeket a kérdéseket. Ez megér egy hosszabb misét.

Engem a történelem érdekel, nem a **** probléma túlhangsúlyozása. Ezért tartózkodom azoktól, itt a fórumon is, akik (túl hamar) elárulják, hogy az emberi történelmet 1900-tól, 1800-tól v. 1500-tól számítják. Nem. Az emberiség történelme több millió éves és ez egyben háborúk és népirtások hosszú sora, különösen az elmúlt kb. 2600 év. Ez a helyes szemlélet, sztem. Máskülönben rögtön a mába érünk, ahol nekünk szegezik az ál kérdést: akkor most jobb vagy bal oldali vagy-e? Ilyen számomra nem létezik. Emberek vagyunk, tehát megtévesztések, ideológiai és politikai nyomások alanyai.

A népirtásokat is egyformán kell megítélni. A II. vh után is több ilyen történt, pl. Kambodzsában, Ruandában és más helyütt. Azokat ugyanúgy kell elítélni. Én megtettem az ilyen szemléletû hsz-mat a 'Katyn'-nál és a 'Gyilkos mezõk'-nél is. Erre mindeki másnak is lehetõsége van, aki valóban egyformán ítéli meg a népirtásokat, holokausztokat. Nem véletelen, hogy a 'Gyilkos mezõk'-nél alig pár hsz született. Mûvészfilmek sokasága a holokauszt témáról és elvétve egy-egy a többi vérengzésrõl. Ez a világos beszéd itt, aminek helye van. Tehát, ha valaki "lerágott csontként" értékeli az ilyen biztos sikerre számító filmeket, abban bizony nagyon sok igazság van. Ettõl még nem lesz **** egyik hozzászóló sem!!
kgyuri0 2008 aug. 01. - 02:13:02 Előzmény Humpy
(46/113)
Kedves Humpy!
Miért gondolod, hogy kiábrándítasz azzal, ha a **** téma téged kevésbé érdekel, mint engem. Ezt különben nem is hiszenm el, ha kevésbé érdekelne, elõ se álltál volna elmés javaslatoddal.
Itt élünk, te is meg én is, gondoskodva van arról, hogy érdekeljen minket!
kgyuri0 2008 aug. 01. - 02:07:08
(45/113)
Érdekes gondolatokkal jöttök elõ:
1. Hitler szerete a kutyáját? Szerintem biztos, bizony sok gazdi kénytelen megmérgezni a kedvencét (esetleg állatorvosi felügyelettel, ezt hívják „elaltatásnak”)
2. Hogy õszinte legyek, nekem fogalmam sincs nem volt-e Hitlernek kék szeme! Ti biztosat tudtok?
3. A legkülönösebb, hogy Humpy úgy gondolja ha kedveli a mûvészfilmeket, az ellentmond a világos beszédnek. Ami az, az bizony ****, sõt megkockáztatnám, hogy bizonyos esetekben (pl az azótas is hallgatásba burkolózó nagyeszû fenri koma ersetében) „náci” a javából. Már Kádár apánk mgmonta: A krumplileves legyen krumplileves! Hogy jönnek ide a mûvészfilmek?
Na, de végül is ez egy szabad ország (demokratikus jogállam) mindenki azt gondol, sõt ír, amit akar! Semmi pobléma.
RenieFrance 2008 júl. 31. - 16:03:22
(44/113)
Nekem kifejezetten tetszett az, hogy dokumentumfilm + filmet csináltak. Sajnos csak az utolsó rész végét láttam, pedig nagyon tetszett. Nem tudja valaki hol lehetne megszerezni a filmet?
Miki1900 2008 júl. 31. - 14:48:08
(43/113)
egyébként én azt vettem észre, h a dokuban a riporter Speer ellen beszél (még a gyerekei is azt mondják, h tudott a gázkamrákról), a filmben meg mintha védenék (e mellett szól a segítõ orvos, USA véleménye)
offtopic
Miki1900 2008 júl. 31. - 14:43:35 Előzmény Tilla
(42/113)
hát azért Hitler nem volt egy átlagos ember. külsõleg igen, azt hiszem Cipolla -Thomas Mann Mário és a várázslójában- Hitler mintájára készült. és mesélték az orosz frontról jövõ német tábornok(ok), h nagyon magnetikus, meggyõzõ és vonzó természete volt Hitlernek. úgy mentek oda a tábornok(ok), hogy most beolvasnak Hitlernek, megmondják neki: semmi értelme tovább harcolni a fronton, de Hitler hatására úgy jöttek el, hogy Hitler minden szavát teljesíteni akarták.
azt hiszem Hitlerrel kapcsolatba szóba is került a hipnózis.

mintha tényleg az ördög lenne.
8/10
Tilla 2008 júl. 31. - 14:18:34 8/10
(41/113)
Sajna nem tudtam a teljes filmet megnézni, csak az elejét és a 3. részt, de nem volt rossz. Nekem is feltünt Moretti kék szeme Hitler maszkjában, s bár szerintem is jól játszott, ez a szerep nem neki való. Az õ arca, egyénisége túl karakteres Hitler figurájához, aki tulajdonképpen egy átlagember volt, s ha leborotválja a bajszát, máshogy fésüli a haját, akárhol eltünhetett volna a tömegben. Moretti viszont mindenhol, bármilyen maszkkal magára vonja a figyelmet. Igen, Hitler is szerette a kutyáját állítólag, de ez nem gátolta meg abban, hogy ne pusztítsa el. (ha jól tudom, megmérgezte).
offtopic
Miki1900 2008 júl. 31. - 13:41:29
(40/113)
és még Marozsán Erika is feltûnik a filmben. nahát! (ez ki egyébként?)
Miki1900 2008 júl. 30. - 22:34:38 Előzmény sarudi
(39/113)
jah. zavaróan érdekes a közelíket Tobiás Hitler kék szeme.
de a távolikon jó. nincs különösebb bajom vele, na persze Bruno Ganz jobb németül. Sajnos most Tobiást nem halljuk eredetiben.
viszont õ is szereti a kutyákat, akárcsak Hitler.
de Hitler nem Rexnak hívta a kutyáját.

nem tudtok a Nürnbergi perrõl eredeti videókat a neten?
Miki1900 2008 júl. 30. - 22:31:35
(38/113)
ez egész jó kis dokumentum film + film.
érdekes keverítés. én nem igazán támogatom a doku filmekben a megjátszást, de itt ez nem zavar. ált az szeretem , ha egy dokuban csak eredeti felvételek vannak.
rockjano 2008 júl. 30. - 22:19:45 Előzmény kgyuri0
(37/113)
Kedves kgyuri0

Kösz a védelmet.

És elnézést hogy lenáciztam fenrint de szerintem nevezzük nevén a gyereket.

Aki ilyeneket ír az vagy nagyon buta vagy az utóbbi **** :-)

Amúgy igen tényleg vagy dokumentum filmet kellett volna csinálni, vagy játékfilmet. Mind a kettô érdekes lett volna. Csak sokan keveset tudnak Speer-rôl, így megbocsátható, a gyermekei hozzászólásai reálissabbá teszik a fikciót.

Az ember hajlamosabb megbocsátóbb lenni egy fikciós, megjátszott történet esetén. A dokumentum mindig jobban üt. (ezesetben gyomron)

jano
8/10
Zöldövezeti 2008 júl. 30. - 18:21:51 8/10
(36/113)
Segítsetek !

A 2. részt tegnap elaludtam. Hogy tudnám ezt megnézni ?

Béna vagyok :
Kösz !
sarudi 2008 júl. 30. - 14:41:13
(35/113)
Tobias Moretti a világ egyik legnagyobb formátumú színésze.
Csak egy nagyobb volumenû kollégája van: Rex!!
offtopic
Humpy 2008 júl. 30. - 09:12:16
(34/113)
Ki kell hogy ábrándítsalak. Ez a ****téma engem sokkal kevésbé foglalkozat, mint Téged. Vannak többen is, a névsor egész közismert itt a fórumokon, akik viszont nem hagynának ki egyetlen lehetõséget sem, hogy lecsapjanak egy igazi ****ra.

Én elsõsorban a (mûvész) filmek szeretete miatt látogatom a fórumot. Engedelmeddel, inkább erre összpontosítok. Megértésedet köszönöm.