krisz-1990 2009 okt. 11. - 21:45:06
(297/797)
Ez réges régen egy messzi galaxisban játszódik. Nem a jövõben. Persze attól még ismerhetnének high-tech orvosi eljárásokat.
Lucika 2009 okt. 11. - 21:41:41
(296/797)
Ha jól fogtam fel a korábbi blablát, nem kötõdhetnek senkihez.

Egyébként, már nem azért, de milyen inkoherens ez a film? Windu letartóztatási szándékkal ment a kancellárhoz és ha nem próbálja meg kinyírni, Anakin közbe sem lép!
Erõltetett... ez árad az egészbõl.
(Grievous legyõzése a SW-világ egyik legegyszerûbb fegyverével /ne feledjük, õ még a jedi-tanokat is kitanulta/... kész)
BTW mi az, hogy lassan szinte bárki tudhatja a jedik tanait? Olyan, mint a feketepiacon vett diploma?
krisz-1990 2009 okt. 11. - 21:40:18
(295/797)
A klasszikus trilógia is tele van bugyuta párbeszédekkel. És Lucas azért kezdte a negyedik résszel, mert a hetvenes években az elsõ három epizód gyengécske sztorijával nem számíthatott volna akkora sikerre. Gondolom technikailag is könnyebb volt azokat megvalósítani.
Rika 2009 okt. 11. - 21:39:54
(294/797)
Na meg ez... Padme meghal a szülésben. Ez jó...tehát ismerik a világûrt, de a császármetszést már nem.
Ennél kicsit fejlettebbnek gondoltam a jövõ orvostudományát.
Rika 2009 okt. 11. - 21:37:45
(293/797)
Utállak Anakin!!!
Ha még egyszer bántani mered Samuel L. Jackson-t(az én Samuelemet) én levadászlak és kinyírlak!

Nagyon szörnyûségesen béna ez a rész. A második rész már bealvós, kivéve az egy jedis csata, az elsõ egész izgalmas, de a legjobbak a régi részek:)

Nincs átmenet a jó Anakin és a rossz Anakin közt, gyors a pálfordulás.

Ó és egy kérdés. A jediknek nem lehet családjuk?
offtopic
Anditos 2009 okt. 11. - 21:33:58
(292/797)
A lényegen ez nem változtat, hogy a külsõségeken hasalt el nálam az egész. Számomra a szith vicces volt, mintsem félelmetes, mindegy, hogy sminkelt e reggelenként, vagy tetovált volt. Én személy szerint nagyon sajnálom, hogy a technikai vívmányok a filmgyártásban is ilyen mértékben megjelentek. Persze, hogy 20 év múlva ezek a filmek is idejét múltak lesznek sokak szemében. Nekem viszont nem a technikai trükköktõl lesz jó egy film. Szeretem a húsvér embereket, és a tárgyakat "kézzelfoghatónak" látni. Jabbát, a Millenium Falcont anno megépítették, és ez látszott is. Ezeket az új részeket, ha nem szerepeltek volna benne színészek, animációs filmnek kellene hívni.
offtopic
Anditos 2009 okt. 11. - 21:25:09
(291/797)
:-) Ennek ellenére mindhárom részt elmentem megnézni moziba. (Egy Star Wars rajongónak ez muszáj!) De egész egyszerûen alig maradt meg bennem a filmekbõl valami, nem tudnám elmondani, mirõl szólt a történet. Arra viszont nagyon emlékszem, hogy Luke és Leia születésénél hangosan felnevettem. Arra számítottam, magasztos pillanat lesz, amikor megszületnek az ikrek, erre Natalie Portman (nem tudom a filmbeli nevét) amikor elé rakták az egyik gyereket, rábökte hogy Luke, aztán a másiknál, hogy Leia. Nagyon kiábrándító volt.
10/10
Obi1 2009 okt. 11. - 21:22:24 10/10
(290/797)
Ha lett volna a hetvenes években CGI, akkor azt használták volna. Mindig a legújabb technikákat. De mondok egy példát. Ha 20 év múlva majd vissza fogják nézni a fiatalok hogy bezzeg a SW elõtrilógiája, ott még milyen jó kis gagyi effektek voltak, és nem azokon volt a hangsúly, nem úgy mint a jövõbeli tökéletesen megcsinált filmeknél.
Anakin karaktere meg kidolgozottabb mint az összes többi a IV-V-VI-ban együttvéve. A dialógusok valóban gyengék, fõleg ebben a harmadik részben, de hát semmi se lehet tökéletes.
A technika visszafejlõdése már meglett vitatva. Jött a Birodalom amiben ugyebár mindent sorozatgyártottak, mindenbõl minél többet volt az elvük így romlott a minõség és nem foglalkoztak mondjuk az ûrhajók külalakjával - csak fõ hogy repüljön. Ez teljesen logikus.
És amúgy Darth Maullal pont mellétrafáltál, mert nem sminkeli magát hanem neki ilyen tetkós arca van.
kontrollpont 2009 okt. 11. - 21:15:06
(289/797)
Szívembõl beszélt, Hölgyem!!! :D
10/10
Obi1 2009 okt. 11. - 21:13:45 10/10
(288/797)
:D
A szint megvan látom.
Még hogy a 3D-s szakmában vagy meg minden.. Nem vagy több 12-13-nál az biztos.
kontrollpont 2009 okt. 11. - 21:13:16
(287/797)
Naná, hogy az volt!
Azokkal a lehetõségekkel, és annyi pénzbõl...
Ettõl függetlenül az elsõ 10 perc azt juttatta eszembe, annyira primitív volt.
Az meg, hogy hányan nõnek fel StarWarson, esetleg Pokémonon, vagy bRITNIsZPÍRSZen, kinek-kien szellemi színvonalától (is) függ....
Mindenesetre örülök, hogy a gyerekeim nem ennyire csökkent képességûek.... :)))
Anditos 2009 okt. 11. - 21:12:48
(286/797)
Én a "klasszikus" Trilógián nõttem fel, mindegyik részt százszor láttam. De az utóbb készült részek egész egyszerûen kiábrándítóak voltak számomra. Számítógépes trükkök tömkelege, ennyi az egész. Nincsenek kidolgozott karakterek, a párbeszédek semmitmondóak, a színész alakítások sem meggyõzõek.
Az is zavaró, hogy az új részekben, amik ugye az elõzmények, sokkal fejlettebb technika van, ûrhajó, robot, stb, mint a klasszikus részekben, amik késõbbi történéseket dolgoznak fel. Szóval visszafejlõdött a tudomány. :-) És azok a maskarák, meg sminkek, amik a szereplõkön vannak... Minden szith reggel úgy kezdi a napot, hogy vörösre mázolja az arcát. :-)
A látványos külsõségek között bizony elveszett a lényeg, az, ami különlegessé tette a klasszikus epizódokat.
kontrollpont 2009 okt. 11. - 21:08:26
(285/797)
Tisztelt Ondó K!
Nemtudom, olvastál-e már a netikett nevezetû dologról?
Esetleg nem ártana elmerülni a szabad véleménnyilvánítás rejtelmeiben!
Mert egy ilyen helyen az történik ám...

Attól még, hogy rengeteg tuskóagyú tiporja egymást a mozijegyért, nem biztos, hogy az a film jó. Ilyenrõl hallotál már, vagy csak a trendi kritikákat olvasod, és szajkózod?
Ha esetleg láttál volna akár egyet is a Pirx kalandjaiból, talán tudhatnád, mire céloztam, de ez a rendkívül primitív hozzászólásod igazolta, hogy más véleményét elfogadni nem tudod...
A jelek szerint vitatkozni sem tudsz, csak a jelzõidet próbálod másra aggatni.
Sikertelenül... ;)))
Netfigyelõ 2009 okt. 11. - 21:02:42
(284/797)
Pirx kalandjai sorozat már akkor fostalicska volt,amikor még halvány gondolat volt az "alkotók" fejében.
A magyarok sose tudttak sci-fi sorozatot készíteni,csak Ûrbambákat meg Alfa Hódbázist. :)

Ezzel szemben a Star Wars filmeken még jópár generáció fog felnõni !!!
norton15 2009 okt. 11. - 20:59:22
(283/797)
Azt gondolom, hogy nagy tömegeket gyártanak le belõlük, de egy jól szervezett klónsereg ellen már csak nem válik be. Ezek még egymást is szétlõnék.:)
9/10
jamón serrano 2009 okt. 11. - 20:16:24 9/10
(282/797)
Igen. A magyar szinkron világhírû...volt.
A magyar szinkronszakma a 90-es évek derekától folyamatosan esik vissza. Ezt nem csak én mondom, olyanok is akik a szinkronszakmában vannak.
Csak azt tudom tanácsolni, nézd meg eredetiben és rájössz h mennyivel igényesebb.
Vagy hallgathatod az ilyeneket, mint:"Az Erõ van ezzel!"
"Semmi ez!" Mindezt remek hangszínnel és hangjátékkal:)
Mint valami paródia...
kontrollpont 2009 okt. 11. - 20:13:42
(281/797)
Híííjjjjj!!!
Én ezt eddig nem láttam, de az elsõ 10 perc alapján a Pirx kalandjai - a 70-es évekbõl - sztem jobb volt... Ez aaaannyira gagyi, hogy az fáj!
Szánalmas és nevetséges.
10/10
offtopic
NANU...! NANU...! 2009 okt. 11. - 20:00:57 10/10
(280/797)
>>>!!!KezdI!!!<<<
9/10
Jedi Lovag 2009 okt. 11. - 19:56:05 9/10
(279/797)
Véletlenül címeztem neked norton!
offtopic
norton15 2009 okt. 11. - 19:54:33
(278/797)
Megtisztelõ, hogy összetévesztesz azzal az úrral.