Csonger 2009 okt. 15. - 14:43:27
(437/797)
Ebben a moslékban óriási munka van. Lehet, hogy a sztori vagy a forgatókönyv valakinek az elvárásainak nem felel meg. De ismerjük el: itt rengeteg ember dolgozott hosszú hónapokat (egyesek éveket)! Kezdve a mûvészektõl, akik egy csomó látványtervet, festményt készítettek, amiknek nagy része kidobásra ítéltetett. Folytatva a szobrászokkal, akik mindenféle lényt meg jármûvet megalkottak kézzelfoghatóan, aprólékosan, részletesen csak azért, hogy a sok szobor közül egy kiválasztva legyen.
Asztalosok, ácsok dolgoztak a díszleteken (igen, voltak díszletek is) napokig, hogy aztán egy félórás forgatás után mindent lebonthassanak. Modellezõk készítettek teljesen élethû maketteket (igen, voltak makettek is) az egyes helyszínekrõl, épületekrõl. Tehetséges mûvészek serege dolgozott az élethû hátterek megfestésén (bár ecset helyett egeret használtak, a munkájuk akkor is becsülendõ).
Varrónõk hada készítette a rengeteg jelmezt. Maszkmesterek (köztük egy hazánkfia) készítettek mimikára képes maszkokat. Egy zeneszerzõ minden szereplõnek külön témát írt szimfonikus zenekarra. Egy zenekar próbált éjt nappallá téve, hogy a zene minél tökéletesebb legyen. Technikusok kevertek tökéletes hangeffekteket. Közben rengeteg szakács, konyhai kisegítõ és egyéb "vendéglátós" gondoskodott a stáb étkeztetésérõl három éven át.
Az meg hogy a színészek közül kettõnek tökéletesen be kellett gyakorolniuk húszpercnyi párbaj koreográfiáját hiba nélkül, már csak hab a tortán.

És akkor jön egy senkiházi, aki az egészet elintézi annyival, hogy ez egy moslék.
Hát gratulálok. Feltételezem, te még semmit sem alkottál az életedben.
zampano 2009 okt. 15. - 11:17:34
(436/797)
Errõl a moslékról Vaskó Péter írt ütõs kritikát:


http://www.lemontree.hu/egyebkep/linkkep/scifi/film_sith-ek_bosszuja.htm
offtopic
Csonger 2009 okt. 15. - 11:09:32 Előzmény Kevin4
(435/797)
Köszönöm, köszönöm. :)
A készítés módját majd leírom részletesen privátban. Azt itt is elárulhatom, hogy igensok kitartást igényelt.
Kevin4 2009 okt. 14. - 21:19:38 Előzmény Csonger
(434/797)
Király a videó! Nagyon komoly! Mintha az egyik filmet nézném a hat közül! Szóval nem ilyen óvodás gyerekek játszásának néz ki amikor leveszik a nagypapa konyhályából a kompakt fénycsövet, és elkezdenek hadonászni vele, hanem komoly Star Wars-os fénykardpárbaj! Csak azt mond meg hogy a csudába csináltad? Tudom számítógéppel, de hogy???? A fénykardok színe mint a filmben, a mozgásuknál a "zümmögõ" hang komoly, az összeütköztetésüknél pedig a "szikrázós-recsegõs" hang is olyan mintha SW-t néznék!
Szóval azon kívül, hogy számítógéppel, de HOGY????
Vagy ez csak nekem nagy dolog? Nekem akkor is tetszik!
Mégegyszer:Nagyon király a videó, minden elismerésem a tiéd!
Zsombó Péter 2009 okt. 14. - 20:11:47 Előzmény Zsombó Péter
(433/797)
Nekem megvan DVD.
Planetarium 2009 okt. 13. - 21:38:56
(432/797)
énn em értem mi bajuk az embereknek ezzel a három filmmel. nekem mind nagyon tetszett... mindet ugyanaz az ember készítette. MI A BAJ :D
zsolnai25 2009 okt. 13. - 17:14:10
(431/797)
Szerintem az egész film jó úgy ahogy van az újaktól a régiig ! Akinek meg nem tetszik az ne nézze meg többször ennyi!!!! Hiába vesztek össze itt sokan hogy ez nem az nem jó, jobb már úgy se lesz, de rosszabb se .
farzso 2009 okt. 13. - 14:55:13
(430/797)
Már nagyon régen vártam rá, hogy láthassam a Sith-ek bosszúját, és vasárnap végre alkalmam volt rá. Hát az eleje kissé problémás volt (engem is idegesített az a fránya sok lövöldözés) de a közepétõl már egész jó volt. Nagyon izgalmas, lebilincselõ alkotás, idõnként egyenesen szívszorító (ilyen pl. az a jelenet, amikor lemészárolják a Jediket :=((((
Az is tetszett, ahogyan megoldották a 3. és a 4. rész egymáshoz kapcsolását. Lehet, hogy nem a legjobban oldották meg, de nekem így is nagyon tetszett. Összességében igazán nagy élmény volt számomra ez a mozi!
offtopic
Csonger 2009 okt. 13. - 13:12:07
(429/797)
Én csináltam magamnak fénykardokat. Az egyiket tejszínhabkinyomóból, biciklipumpából meg a porszívó valamilyen tartozékából. A másikat zseblámpából meg vízvezeték-csap-alkatrészbõl. A kardok mûködés közben megtekinthetõk itt:
http://www.youtube.com/genyobahida#p/u/8/sVQG7KaMkRg
és itt:
http://www.youtube.com/genyobahida#p/u/3/3cIvsQKVffg
Kevin4 2009 okt. 13. - 12:50:13
(428/797)
Nagyon jó lehetett neked! Sokan a fél kezüket is odaadnák egy ilyen lézerkardért! Nagy élmény lehetett!
Kevin4 2009 okt. 13. - 12:47:20
(427/797)
Köszi szépen, ezeket nem tudtam! A Sithek meg már csak ilyenek, állandóan a nagyobb hatalomról álmodnak, ez tényleg alátámasztja amit írtál, igy az életben nem maradnának meg egymással ha kettõvel többen lennének! Milyen igaz!
Csonger 2009 okt. 13. - 11:58:05
(426/797)
A fénykardok pengéjének színét a bennük levõ kristály határozza meg. A növendékek egyik utolsó próbája, hogy saját kardot készítsenek maguknak. Ekkor elmennek a nemtommilyen bolygóra, ahol ezek a kristályok fellelhetõk. Szerintem ott nagyrészt kék és zöld kristályok lehetnek, és ott gondolom kiválasztják a nekik tetszõ színt. A Sithek meg nyilvánvaló okból nem ugyanarra a bolygóra járnak kristályért. Talán ahova õk járnak, ott csak piros kristály van.. :)
Az meg, hogy miért van a Sithekbõl mindik csak kettõ, azzal magyarázható, hogy amikor valaha többen voltak, hatalomféltésbõl folyton összetûzésbe keveredtek egymással. Ezért valamelyikük lemészárolta a többieket, és kitalálta, hogy a Sithek inkább legyenek csak ketten. Egy mester, aki ismeri az Erõ minden oldalát, és egy tanítvány, akinek továbbadhatja a tudását, hogy a Sith rend fennmaradhasson.
Kevin4 2009 okt. 13. - 11:44:50
(425/797)
Igazad van, teljes mértékben! Mindegy, hogy Padawan vagy Mester, lehet mindkettõjüknek kék vagy zöld! Egy dolog van csak ami számít:Hogy Jedirõl beszélünk vagy Sithrõl, ugye mint ahogy jól tudjuk elõbbinél kék és zöld (egy kivétellel lila), az utóbbinál pedig piros! Csak azt nem értem, hogy a Jediknél ha egyszer mindegy, hogy Padawanról beszélünk vagy Mesterrõl, akkor miért van kék és zöld is? Azért, hogy lehessen választani amikor elkezd tanulni, vagy mi? Azért kérdezem mert a Sitheknél van egy piros színû oszt csókolom! Mondjuk ha én Jedi lennék nekem kék kellene! (Kiskoromban mindig kék lézerkardról álmodoztam, és ez a mai napig megmaradt, de szerintem ezzel elég sok ember így van, függetlenül a lézerkard színétõl, azt hiszem mindenki elfogadna egyet, ha gyerek ha felnõtt!)
Egyet még nem értek:Mi ez a Sitheknél, hogy:"Azokból mindig kettõ van:Egy mester és egy tanítvány" Ez valami Sith törvény vagy mi? Nem mintha nem volna belõlük elég egy is, de azért mégis érdekel. Ötlet?
Csonger 2009 okt. 13. - 09:07:04
(424/797)
Szerintem nincs ilyen, hogy a padawanoknak kék, a mestereknek zöld pengéjû a fénykardjuk. Akkor Obi-wannak miért mindid kék?
Meg ott a Jedi templomban a második részben, mikor Yoda oktatja a gyerekeket. Ott is a kissrácok felének zöld van, pedig õk nyilván nem mesterek.
Hogy Grievousnak miért nem piros, a magyarázat egyszerû: mert más Jedik kardját vette el (pl. Obi-wanét és Anakinét is berakta a gyûjteményébe a film elején).
A lila mint fénykard-szín bevezetése pedig nem Samuelnek köszönhetõ (bár azt tényleg õ kérte, hogy az övé olyan legyen). Még jóval a prekvel-trilógia elõtt láthattunk lila kardot Mara Jade kezében.
10/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 13. - 00:58:26 10/10
(423/797)
:D)))
10/10
Obi1 2009 okt. 13. - 00:33:58 10/10
(422/797)
Inkább feküdj le, holnap korán kell indulni az oviba.
Levthon 2009 okt. 13. - 00:05:26
(421/797)
sok okoshuszár bakker, még mindig nem értitek hogy az 1 2 3 trágya? fos szar szemét hányadék. 4 5 6 az isten király császár.
10/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 12. - 23:36:41 10/10 Előzmény AvatáR Gil Maerth
(420/797)
"Azért az csak nem tiszta, hogy Darth vader honnan tudta meg hogy neki gyerekei vannak.
Vagy azt csak az originál trilógiában tudja meg? "

-Te sem nézted figyelmesen, látom... ?

Padme az egyik jelenetben meg is mondta neki, hogy gyereket vár...
Az hogy Ikrek,... csak a szüléskor derül ki.
Anakin Skywalker=/=Darth Wader a régi részekben érzi meg az Erõt, amit Luk Skywalker közelsége okozza, akkor jön rá, hogy a gyerekük, nem hallt meg.
Azt nem tudja, hogy két gyereke van.
Az, csak a vége felé nyilvánul meg számára...
Nézd vissza a III.-ik részt és látni fogod, hogy igazam van, és úgy van, ahogy azt le is írtam... ;{)
10/10
$ 2009 okt. 12. - 22:07:44 10/10
(419/797)
Én ezt a részt most láttam elõször,(az 1.és 2.részt is),és nekem tetszett.
Az 1.rész tetszett,bár az elején eléggé összezavarodtam,(pl:Qui-Gonn-ra azt hittem hogy Obi-Wann, Obi-Wan-ra meg azt hittem hogy Anakin.XD)
A kedvenc részem benne az Obi vs Darth Maul csata,az nagyon jó volt,de Jar Jar nagyon idegesõ volt.
A 2.rész is tetszett,bár elég nyálas volt.
A 3.rész is jó volt,bár egy kicsit gyors volt az átállás.
Amúgy Grívösznek,(nem tom hogy kell leírni)szóval annak a macskaszemû droidnak,eléggé csirke lába volt,úgy is ment,mint 1 csirke.(meg ahhoz képest hogy gonosz,a fénykardja nem piros volt.)
Azt sem értem,hogy Windunak miért volt(csak neki)lila fénykardja,vagy hogy minek kellett annyi embernek Padmé szülését néznie.:S A 4,5,6 részt már korábban láttam,és azokat is nagyon szeretem. :)
offtopic
Csonger 2009 okt. 12. - 21:02:45
(418/797)
Oké Baba, semmi gond! ;)