Naphinel 2009 okt. 12. - 15:13:20
(397/797)
Leiában is volt, de nagyon kevés, szinte csak megérzés-szinten, és mint mondtam, Ani is úgy tudta, hogy csak egy gyermeke lesz, ráadásul Leia nem is tudott róla, hogy bármilyen képessége lenne, mert ha tudja, valószínûleg fejleszteni kezdi, és akkor kifejezõbbé, megérezhetõbbé válik ez a Jedi képesség.

(ilyen hosszú mondatot sem írtam még) :D
Csonger 2009 okt. 12. - 15:11:59
(396/797)
Naphinel: "a 4-5-6-ban még Leia az elsõszülött, itt pedig Luke"

EperBaba: "az nagy baki volt,hogy az eredeti trilógiában Laia született hamarabb(mint neki késõbb Jaina) itt viszont Luke"

Én már van hétszázhuszonháromszor láttam a régi trilógiát oda-vissza, de nem emlékszem olyanra, hogy Leia lett volna az elsõszülött. Csak olyanra, hogy "Leia a húgom?"
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:04:28
(395/797)
Nem hinném, mert akkor Luke nem kérdezne rá (õ is érezte volna), hacsak Leia nem valami telepata, vagy empata, ami fogantatásától kezdve a képessége (lehet, nála ilyen formában hat az Erõ - olyasmi, mint Luke-éknál a telekinézis, plusz a megérzés...)
Naphinel 2009 okt. 12. - 15:01:06
(394/797)
Anakin végig úgy tudta (mint mindenki más is), hogy Padmé egy gyermeket hord a szíve alatt, ezért Leiáról szinte senki nem tudta, hogy ki õ (az mondjuk tényleg jó kérdés, miért nem keresztelták át Luke-ot Laarsszá).

Luke... hm, ez már fogósabb... érezhette a belõle áradó Erõt, ami a Jedik sajátja (pláne, miután megölte Obi Vant, elvileg ennek a Jedi Erõnek ki kellett volna vesznie a világból, hisz - ha Jodát nem számítjuk, õ messze volt - minden Jedi meghalt... legalábbis a Shitek úgy tudta). Miután azonban megérezte Luke-ot - szerintem megérezte - könnyen kitalálhatta, hogy az övé a gyermek, mert õ volt az egyetlen Jedi, akinek utóda volt-van.
Naphinel 2009 okt. 12. - 14:46:52
(393/797)
Jaj, ez kész, akkora baki az egész harmadik, mint a nem tudom mi.
Anakin abba õrül bele, hogy elveszti Padmét, de Padmé nem is hal meg (elvileg).
Jó lett vna, a figyelnek a T.Készítõk, és nem egy képtelen marhaságra alapozva írják meg a harmadik vázát.
Az utsó részben, mikor Leia és Luke beszélgetnek, a fiú rákérdez nõvérénél (ja, amúgy a 4-5-6-ban még Leia az elsõszülött, itt pedig Luke), hogy emlékszik-e az anyjukra. Leia erre azt válaszolja, hogy mindig nagyon szomorú volt.
Ebbõl az következik, hogy
a) Leia anyja és mostohaapja összejöttek, majd valamikor, mikor õ még kicsi volt, anyja meghalt
b) Padmé nem halhatott meg a szülés után

Ja, és Leia ha Leia a nevelanyjáról beszélt, akkor kérdem én: az a nõ miért volt állandóan szomorú? Nincs erre a verzióra ésszerû magyarázat.

Ha viszont Leia az igazi anyjáról beszélt, akit õ ismert (tehát Padmé NEM halt meg a harmadik rész végén... elvileg, hisz a lánya emlékszik rá), az logikus is.


Á, lököttek, ezek az elejtett mondatocskák fontosak, bár nem ez az elsõ, amikor egy ártatlan mondatocskát követõen homlokegyenest az ellenkezõjérõl beszélnek. :S
Christian Cage 2009 okt. 12. - 14:44:48
(392/797)
biztos yoda meg obi wan meg a többi jedi sem így gondolta és igaz hogy kicsit sokáig tartott de végülis a prófécia beteljesült mert megölte darth sidius-t és õ volt az aki egyensúlyba hozta az erõt:)
10/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 12. - 14:27:17 10/10
(391/797)
Hát nem, mivel már több spin off is készült hozzá (rajzfilmsorozat, animációs mozifilm, vagy a Harc az Endor bolygón c. családi mese, az ewokok kalandjairól.) Annyi bõrt nyúznak le róla, amennyit nem szégyellnek.
GMontana 2009 okt. 12. - 14:25:11
(390/797)
majd kiforgatják a jogokat és megcsinálja más..
Szentem enyibe nem fog maradni ez a story:D
10/10
offtopic
Semprini 2009 okt. 12. - 13:47:33 10/10
(389/797)
Hát az bizony nem lesz. Lucas eredetileg azt tervezte, hogy csinál egy harmadik trilógiát, a 7.-8.-9. részt (azaz a Jedi visszatér utáni trilógiát) de már úgy tudom, errõl is letett.
GMontana 2009 okt. 12. - 13:46:03
(388/797)
akkor nem is lesz ilyen "új" 4. rész?:D
kár
10/10
Semprini 2009 okt. 12. - 13:43:26 10/10
(387/797)
Hát bizony, ennek a 3. résznek a 77-es 4. rész a folytatása, úgyhogy ne reménykedj... .-P
GMontana 2009 okt. 12. - 13:42:26
(386/797)
bocsánat nem vok egy star wars szakértõ..
Ennek amugy van 4. része? vagy lesz? Már ebbõl az új feldolgozásból.. mert azt tom hogy van 4. rész 1977-bõl:D
a régieket nem csipem
Moldávia bánata 2009 okt. 12. - 12:51:13
(385/797)
Na, az elsõ film volt ebben az évben, amit vártam, hogy kezdõdjön. Mivel az elsõ két rész szar volt (mondjuk mihez képest, de hát ebben a tekintetben a 4-6. epizód magsra tette az elvárási szintet), ez is úgy indult, de a második fele már tényleg jobban sikerült. No igaz, hogy inkább gyerekeknek készült a film, de azért Anakin Skywalker Darth Vaderré válásának folyamatát jobban is kidolgozhatták volna. Amilyen a XXI. századi film, ez kellemes meglepetést okozott. A szinkronhangokkal nem érdemes törõdni, annyit érdemes megjegyezni, hogy azért annyira nem volt rossz. Szóval összességében elmondható, hogy kezdetnek nem lett volna rossz, ha 4-6. epizód hagyományait nézzük, de kár, hogy ez a befejezés volt. Mindegy, azért ez jó kiindulópont lehetne a 7-9. epizód elkészítéséhez.
Szerintem.
9/10
jamón serrano 2009 okt. 12. - 12:29:02 9/10
(384/797)
Na jó...talán még Yodáé vállalható, bár hangszín és mondatszerkezet szempontjából az se Yodás.
9/10
jamón serrano 2009 okt. 12. - 12:26:54 9/10
(383/797)
Sztem meg Palpatine-én kívül az összes szinkron parodisztikus.:)
Csonger 2009 okt. 12. - 11:03:06 Előzmény Sofiona
(382/797)
"Azt viszont, hogy a temetésén miért volt 9 hónapos pocakja, már nem teljesen értem..."
A magyarázat egyszerû. Anakin gyermekeit el kell rejteni. Ezért a holttest ruháját kitömték, mintha még mindig terhes lenne. Azaz mintha Anakin sarja is meghalt volna vele együtt, így Vader és a Császár nem fog kutatni utána.
Shaba 2009 okt. 12. - 10:52:36
(381/797)
Ha már adják, egye fene, megnézem alapon ültem a TV elé, meg aztán ezt az epizódot mindeddig nem láthattam. Hát... Csíra laposra sikeredett, hiába pörgették a sztorit ezerrel. Látvány volt, értelme alig. Dramaturgiailag elkefélték, ábrázolt pszichológiája pedig még a Jancsi és Juliskáét sem érte el: egy kb. húszperces intervallumban akarták erõnek erejével vázolni, ábrázolni azt a drasztikus jellemtranszformációt, amit talán csak két teljes estés mozifilmen lehetett volna kiteljesíteni. Erõltetett volt, mesterkélt és valószínûtlen: viszont minden más vonatkozásában hihetõ. A látványtechnikai zsonglõrködés olykor hatásos volt, olykor nevetséges. A leggyengébbnek kell tartsam ezt az epizódot a három újonnan forgatott közül, pedig már az elsõ sem volt piskóta. De hát borzasztó mód igyekeztek Lucasék, így azt sikeresen alulmúlták. George helyében én egy hoch-elegáns Jedi-mozdulattal lekapnám otthon a polcról a kópiát, és a pincébe süllyeszteném. Nehogy bárki betérõ összefüggésbe hozzon vele.
Csonger 2009 okt. 12. - 10:21:10 Előzmény jamón serrano
(380/797)
Hát nyilván az eredeti hanggal jobb, ezt nem vitatom. De ettõl függetlenül (az ÉN véleményem szerint) a magyar szinkron is profin kivitelezett. És továbbra is kötöm az ebet a karóhoz: az új trilógia egyetlen magyar szinkronja jobb, mint a régi trilógia háromféle szinkronja közül bármelyik.
napraforgó 2009 okt. 12. - 09:58:00
(379/797)
Az Episod II-ban valami ûrrobogó- autó csodával közlekednek, nemcsak vízszintesen, hanem függõlegesen is, itt meg Kenobi mester valami nagy gyíkon futkoz... Meg a hülye nagylábú lassú izék... Aztán ott vannak azok a guruló kerekek... leginkább a régi filmekben látott gyerekjátékokra emlékeztetnek, amikor a kisfiúk egy pálcával terelgették a guruló kerekeket.
Látszik, hogy Lucas mester nagyon igyekezett megteremteni az összhangot a régebben forgatott részekkel - most láthattuk Padmét is a feltekert "kakaós/diós/fahéjas csiga" frizurával. És Anakinnak is olyan színészt kerestek, aki valamelyest hasonlított a Luke-ot játszó Mark Hamillre.
Nekem nem volt elég meggyõzõ Anakin gonosszá válása. Ahhoz nem elég az aggódom a szerelmemért, meg a mellõznek a "munkahelyemen".
10/10
NANU...! NANU...! 2009 okt. 12. - 01:22:58 10/10
(378/797)
Na,... az, ami egyes emberekbõl HIÁNY-zik.
Látod, nálam, ez az Erõ meg van bennem, ami belõled, a kérdésedbõl ítélve hiányzik.
Így, azt egy olyan embernek, mint neked is, hiába is magyaráznám, mert akibõl hiányzik ez az Erõ, nem fogja érteni...
Érted már... ? ;}