10/10
Tomlion 2015 dec. 18. - 17:25:37 10/10
(497/2837)
Abrams megcsinálta!!!
Nem érdekel, hogy Remake-elte az Új reményt (az elsõ kb. 20-25 perc például képkockáról-képkockára ugyan az volt, mint az Új remény)... Ez egy ÁTKOZOTTUL király film volt!!!
Én nem tudtam a helyemen megmaradni, annyira élveztem minden egyes percét! Egy méltó folytatása az eredeti szériának és 1000-szer jobb, mint az elõzmény trilógia bármelyik epizódja.
Aki a Star Wars-t (4-5-6) csak jó filmnek tekintik, azok meg se nézzék, mert ez a film tényleg az elõzmény trilógiában csalódott igazi rajongóknak készült.
Egy méltó folytatása az eredeti szériának, aminek megvannak a hibái, mert például sok karakter még kidolgozatlan maradt, de ezeket a részleteket a folytatásban biztosan megfogják magyarázni. Meg most legyünk õszinték, az eredeti szériának is megvannak a hibái!

Az év legjobb filmje!

(Igen, a Mad Max-et is imádtam, de most õszintén, annak nem volt sztorija. Éppen ezért az-az év második legjobbja!)
Sz Peter 2015 dec. 18. - 16:51:58
(496/2837)
Én ezt azért nem nevezném "a jól bevált recept"-nek.

SPOILER

Legalább a végén változtattak volna és nem megint egy halálcsillag elpusztítása lett volna a nagy csata.
Ez - szerintem - sokat rontott az összképen.
9/10
offtopic
zsotya010 2015 dec. 18. - 16:21:16 9/10
(495/2837)
Szerintem egy filmnél sem kellene egy évre elõre kiadni belõle az elsõ elõzetest. Aki szeretné úgyis elmegy rá. Így meg csak fájdítják az ember szívét.
4/10
csincsilla72 2015 dec. 18. - 15:40:13 4/10
(494/2837)
A Star Wars legnagyobb "baja", hogy már régen túlnõtt a filmeken. A rajongóknak kivirágzott a fejében egy saját expanded universe, és aki valami nagyon mást kap, az problémázik rajta. Tulajdonképpen Abrams számára ez egy lehetetlen küldetés volt. Ennyi embert nem lehet boldoggá tenni egy igazán eredeti történettel sem. Maradtak a jól bevált receptnél, de ugye most meg az a baj. Egyébként egyetértek veled, ENNEK a filmnek speciel nem kellett volna ekkora õrült reklámot csapni, ez nem egy poros X-akták vagy Twin Peaks. Ez benne él a rajongókban. Sokkal bátrabban is lehetett volna történetet írni, nem egy lerágott csontot csócsálni tovább.
Sz Peter 2015 dec. 18. - 15:34:07
(493/2837)
Elsõre: tetszett.
Tény, hogy túl sok dramaturgiai elemet vettek át a korábbi - fõleg a IV. - epizódokból de azért kellõképpen összerakták a drámai, humoros részeket és a látványok csatákat. Utóbbiaknál mintha újra, egy tökéletes grafikájú Rogue Squadron-ban lettem volna. :)
Szóval szerintem megvan az igazi Star Wars hangulat ami miatt az ember elmegy a moziba.

A történetbe persze bele lehet kötni, hogy ez vagy az hülyeség de ez az eredeti trilógiánál is fennáll.
1/10
xdm 2015 dec. 18. - 14:50:59 1/10
(492/2837)
Hát ha azzal kedveznek, hogy a régit spammolják, akkor sikerült. Mondjuk nem vártam akkora csodát, mint a csillagok háborúja annak idején, amit láttam gyerekként vagy 40x. De azért mégis, lehetett volna ez egy teljesen új valami, ami egy másik aspektusból mutatja az Erõt, és egyáltalán azt a messzi messzi galaxis-t... Hálivúd fél. Mindig fél. A Lucasos elsõ sw-epnél is féltek, úgy volt, hogy csak az elsõ rész lesz elkészítve, hátha bukta lesz. Abrams pedig jó rendezõ, és a forgatókönyv írók között is vannak igazán tehetségesek, de hát ez.... Na jó nem is megyek bele, mert agyon fikáznám szívem szerint...
offtopic
bama0605 2015 dec. 18. - 14:36:32
(491/2837)
Ez az odavissza logika, hogy szart csinálnak ugyis szóval letöltöm illetve ugyis letöltik szart csinálok elmegy valami ZS kategóriás stúdiónál de nem a Disney-nél. Ezt szimplán elbaszták... Illetve fostak rendesen hozzányúlni ahogy én látom.
BReal85 2015 dec. 18. - 14:33:28
(490/2837)
Az IGN-es videó értékelésben pont azt mondta a két srác, hogy a (régi) SW rajongóknak akartak kedvezni. Hát nem tudom. :) Bevallom, engem nem pörgettek fel az elõzetesek (amibõl egyre több lett, vajh miért...), a zenét kivéve, de most lehet csak azért is elmegyek valamikor januárban, mert a külföldi vélemények alapján szinte hibátlan, viszont az itteni vélemények alapján elég közepesnek tûnik...
eIemes 2015 dec. 18. - 14:32:29
(489/2837)
ki lehetett volna fizetni, de fölösleges pénzkidobás.
sokkal többet lehet kaszálni, ha ugyanezt a pénzt a reklámokra költik.

persze elõbb-utóbb kiderül, hogy a film gyenge, és akkor megcsappan a közönség.
de a közönség akkor is megcsappan, ha a film szuper, mert az elsõ pár vetítés inkább letöltik.
akkor meg fölösleges túl sok energiát fektetni egy jó filmbe.
bama0605 2015 dec. 18. - 14:29:39
(488/2837)
Alsóhangon is másfél milliárd dollár bevételt kalkulálnak. Szerintem ennyibõl kilehetett volna fizetni egy forgatókönyvírót.
bama0605 2015 dec. 18. - 14:28:23
(487/2837)
Hozzád ki szólt? szerinted rendben van, hogy valami fogyatékos itt pörgeti a semmitmondó családi videóját? egyáltalán minek kell egy ilyet feltenni youtube-ra?
eIemes 2015 dec. 18. - 14:26:57
(486/2837)
na akkor ezért volt szükség akkora marketingre. mert a termék nem adja el magát.

***

egyébként a film tulajdonképpen a torrent korszak eredményeként lett ilyen. szóval, köszönjük magunknak.
3/10
petrolkos87 2015 dec. 18. - 14:25:44 3/10
(485/2837)
Nem szoktam véleményeket írni, de gyerek korom óta rajongó vagyok, és úgy érzem, errõl most kell. A film egy látványos sci-fi, jó poénokkal, de Star Wars folytatásnak egy vicc. Ez semmi másról nem szól, mint, minden más, hogyan hozzuk ki belõle a legtöbb pénz. Az elõzetes egy átverés. Az Új remény koppintása. Beleteszünk a filmbe mindent, amitõl a régi jó trilógia sikeres lett, nem baj hogy nem passzol, nem illik össze, jó az mert régen is jó volt. Na meg a poénok, szakadt a mozi a röhögéstõl, ahogy én is, de ez Star Wars, nem Vasember, oda jók a poénok, ide nem ez kell, itt nem ezt akarom látni. A fõgonosz egy hisztis hülye gyerek, aki a fénykardjával max azt tudja levágni, aki meg se mozdul elõtte (de mondjuk azt se biztos), hát Darth Vader forog a sírjában.

SPOILER SPOILER SPOILER

Csak pár darab Új remény és Ébredõ erõ összehasonlítás.
Sivatagos bolygó, és a droidban a titkos információ, amit mindenki akar. Aztán elkapják a Javák, most éppen egy lépegetõs haszonlesõ. Jön Luke, meg a csajszi, megmenti, aztán indul a kaland. Van birodalom, meg lázadók. Ja bocsi: Új Rend, és Ellenállás. Aztán ott a Halálcsillag, milyen eredeti ötlet, legyen Halálbolygó, az egyik szétlõtt 1 bolygót, ez meg vagy 4-et. Komoly. Nem semmi mérnökei vannak ennek a birodalomnak. A lázadók, vagy ellenállásnál ez nem mondható el. Átfestették a kopott X szárnyút, és nem vettek újat, megmaradt nekik az az 5-6 db a Jedi visszatérbõl. Na mind1, ismerõs: Obi-Wan valami olyasmi szövege, hogy nem is tudom mikor hallottam ezt a nevet utoljára. Han Solo, régen így hívtak. (miért most hogy?) Aztán Obi-Wan halála sok pénzt hozott mert megdöbbentünk, úgy hogy Han Solo is meghal, ha nem is keresünk vele, legalább a következõ részben fizetni már nem kell neki, egy kis spórolás. Na meg Luke, lett a következõ Yoda, ezeknek a Jediknek valami mániájuk számûzetésbe vonulni. Na jó Luke legalább oda ment ahol jó a kilátás. Még szerencse, hogy nem a kungfu panda akart jedi lenni, mert õ ide tuti már nem bírt volna felmászni. 50 lépcsõfokkal a csúcs elõtt szívrohamban meghal, aztán vége a mesének. Tarkin nagymoff se maradhat ki, kell megint egy kemény idióta birodalmi admirális. Aztán a bolygók. Volt Tatuin, Hoth, és Yavin... csak bõvült a csillagtérkép, adjunk neki más nevet. Luke fénykardját ne hagyjuk ki, régen is a ládában porosodik, és most is, onnan szedjük ki, és hopsz már szólít is az Erõ. Na meg a Tatuini kocsma, sok itt a kötekedõ alak, ezek a kocskmák már csak ilyenek, itt a galaxis másik végén is ilyen, és persze itt is találunk hajót ami elvisz minket a fenébe. Han Solo régen mindig le akart lépni, mert üldözik, csak nem jön össze, na a dezertõr rohamosztagosunknak is jól áll ez a szerep, aztán mind a kettõ a robbanások közben, csak az adott csajjal van elfoglalva. Sorolhatnám még....

Sokat foglalkoztak a filmek, az Új reményt megnézték vagy hatszor, aztán átszínezve leforgatták újra. Köszi Disney:)
offtopic
eIemes 2015 dec. 18. - 14:24:18
(484/2837)
A stílus maga az ember.
1/10
xdm 2015 dec. 18. - 14:23:11 1/10
(483/2837)
áh.. nem akartam hozzászólni, mert mert sokan leírták elõttem amit gondolok, de nembírom ki. szóval újat akartunk látni, újat. Erre ittvan ez... komolyan.. pedig bíztam benne, hogy egyedi sztori lesz, valami amit még nem láttunk, új minden, pont ott ahol befejezõdött.. erre nem. Pedig nagyon bírom Abramsot, a star trek filmje ultrakurvajó volt.
Nem értem miért. Miért nem képesek kitalálni valami újat? Költõi a kérdés persze, tudom, hogy marketing, és minél több nézõt megszólítani vele, olyat is aki nem látta a 77-es elsõt stb. de akkoris. És a régi fanok? Minket szartak homlokon ezzel....
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 18. - 14:16:45 1/10
(482/2837)
vicces jelenet?
az kell a mai ecsetfejû hülyegyerekeknek..
egyre jobban megy el a kedvem ettõl..
offtopic
Waikato 2015 dec. 18. - 14:15:19
(481/2837)
Marcopoloo te észlény baz+, te is csak szpojlerezni jöttél ide, hogy kisbetûvel kiirod "szpojler", aztán mellette NAGYBETÜKKEL a lényeget. Olcsó játék hülyegyerekeknek, most ez lesz a divat pár hétig...
SpencerBarnes 2015 dec. 18. - 14:07:56
(480/2837)
SPOLIER
Ezt mondom pont hogy gyak. az elsõ rész "felújított változata a film"
A végén a támadásnál még a szöveg is ugyanaz. Bevágok fedezz stb...
bama0605 2015 dec. 18. - 13:57:25
(479/2837)
Anyád fasza a kihagyott jelenet. Tényleg azért posztolod ezt a szart ide, hogy többen megnézzék a kölyködet youtube-on? Szánalmas vagy...
bama0605 2015 dec. 18. - 13:54:15
(478/2837)
SPOILER
Egy sivatagos bolygóról származó erõérzékeny egyén akinek nem tudjuk a pontos származását akaratán kívül belekeveredik a legnagyobb galaktikus konfliktusba majd társaival elpusztít egy bolygóméretû fegyvert amely bolygókat képes elpusztítani, pont azelõtt, hogy az megsemmisítené az õ bázisukat. Tényleg nem láttad még sehol ezt a sztorit? :) Az új karakterek valóban ígéretesek de kurva nagy csalódás volt....