10/10
Bazsa85 2015 dec. 19. - 00:07:27 10/10
(517/2837)
Szerintem sokan voltunk, akik a karfát szorították az elsõ percekben, és mosolyogtak az utolsóban. A régi szereplõket meglátva, jó volt azonnal visszaemlékezni a "fiatalokra", elgondolkozni, hogy mennyi idõ telt el, és látni mindazt a filmben, amit az Új reményben megszerettünk. Ez a film érzéseket váltott ki, nagyon jó érzéseket, a zenéje pedig csodaszép. Aki valamennyire is szereti azt a hat részt, szeretni fogja a hetediket is. Méltó helye van a film történetében. Ehhez még hozzátartozik, hogy nagyon sokat vártunk erre a filmre.
Tebby21 2015 dec. 18. - 23:12:37
(516/2837)
SPOILER!

Star Wars VIII: Az unokatestvérek harca. xD :D Amúgy tuti hogy Rey Luke lánya ez nagyon lejött a filmbõl. :D

SPOILER VÉGE!
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 18. - 22:34:03 1/10
(515/2837)
aranyos ez a drága lilien,de ne fáraszd már a jónépet ezzel :D
SpencerBarnes 2015 dec. 18. - 22:27:58
(514/2837)
Direkt nem klikkelek ilyen linkekre, de sejtem a tartalmát, nem tudom
nem lehetne egyszerûen tiltani az ilyen hozzászólókat a francba?
1/10
offtopic
Dudás Erzsébet 2015 dec. 18. - 21:58:19 1/10
(513/2837)
9/10
tik1 2015 dec. 18. - 21:39:00 9/10
(512/2837)
Hangulat, látvány jo.
Végre megtartja a régi kezdõ trilógia világát. Csillagrombolok, tie Vadász x szárnyú, Sólyom.
A sztori lehetett volna otletesebb nem ugyanaz mint az uj reményben , ugyanazt mégegyszer ellöni azért kár.
9/10
zsotya010 2015 dec. 18. - 21:32:23 9/10
(511/2837)
SPOILER

Nem tartom elképzelhetetlennek, hogy Rey vezetékneve Skywalker lesz. Csak a másik ágon.

SPOILER vége.
9/10
zsotya010 2015 dec. 18. - 21:22:48 9/10
(510/2837)
Megnéztem, elég jónak tartom így elsõre. Darth Revan is viselt maszkot nem? Félelmetesebb volt tõle. Kyloról a Spoiler felirat után. A látvány remek, díszletek is és a helyszínek is. A szereplõkbe nem szeretnék annyira belekötni, mert jól hozták a vártat. Luke-ot nem láttuk egy elõzetesben se és a poszteren se, ne aggódjatok, mert az egész Story köré épük fel és használ bevált momentumokat az eredeti trilógiából. Zenétõl kicsit többet vártam, az elõzetesek alatt jobb volt. Utalnak rá a filmben, mi történt az elmúlt években a Jedi visszatér óta.

SPOLER

Kylo Ren: nem egy új Vader, hanem az unokája és egy magán uralkodni nem tudó, bizonytalan és befolyásolható képzetlen Sith tanítvány. Ez kiderül a filmbõl és a fénykardpárbajt sérülten, vérezve kezdte meg a két fõhõs ellen. Nincsenek világuralomra törõ tervei, mint Vadernek voltak.

Rey: nem sokat tudunk meg a múltjáról, de a film a végkifejlet elõtt többször is utal rá, hogy vele van az erõ. Remekül ért a szereléshez, mint Anakin gyeermekkorában, mindent megszerel, elvezeti az ûrhajókat is (nyilván az Erõ vele van), belelát a jövõbe, mikor hozzáér Anakin fénykardjához, bár képzetlen, de képes befolyásolni a gyengeakaratút, ha koncentrál és képes volt õ is belenyúlni Kylo fejében, mikor az éppen vallatta õ. Majd a film végén magához szólította a finn által elejtett fénykardot és a haragja segítségével legyõzte a sebzett tapasztalatlan Sithet, akinek a filmben el is hangzik, hogy folytatni kell a kiképzését.

Han: meghal, szükségszerû, a saját fia öli meg. Valószínûleg nem vállalta volna el egy újabb trilógiában való közremûködést végig és köztudott volt, hogy vagy itt, vagy Indiana Jonesként meg szeretett volna halni.

Luke: megtudjuk mivel foglalatoskodott az elmúlt évtizedek alatt. A Jedi Knight: jedi Academy akár bele is passzolhatna a kihagyott évekbe. Sõt konkrétan errõl volt szó.

SPOILER VÉGE.

10/9. Hibái ennek is vannak, de az elõzõeknek is voltak. Én ezen nõttem fel és nem érzem gyengébbnek, mint a többit, minden részét szeretem, beleértve ezt is.
mjstc 2015 dec. 18. - 21:21:12
(509/2837)
Szerintem nagyon hû maradt az eredi trilógiához ez az új és látszik, hogy akik dolgoztak rajta azok szeretik is a Csillagok háborúját. A sztori ugyanolyan meseszerû, mint az eddigi részek, a nosztalgia faktor mûködik és az új karaktereket nagyon jól sikerült beépíteni ebbe a továbbgondolt világba. És ne feledjük el, ez még csak a bevezetõ rész és annak kifogástalan.
Csináltam egy kritikát az eredeti Csillagok háborújához, ha érdekel valakit itt tudja megnézni:
***moderálva***
10/10
zs.h@me.com 2015 dec. 18. - 21:14:11 10/10
(508/2837)
Szerintem minden szempontból (látvány, dramaturg, szereplõválasztás) kárpótolja a várakozást! Nagyon jó film lett és én percenként borzingtam meg a film alatt, pedig nem vallom magam "hardcore" rajongónak! Lehet a véleményem szubjektív, de számomra az év filmje! :)
Muya 2015 dec. 18. - 21:11:39
(507/2837)
Spoileres!!!
Elõször is,még egyszer nem lehet olyat csinálni,mint a 4-6 széria. Utánozhatatlan! Nehéz mostanság olyan filmet csinálni ami egyedi,mert hetente jön ki egy újabb animációs látványvilággal telis tele film. Az ébredõ erõ szerintem nagyon jó, meg van a star wars érzés. Az,hogy a történet milyen azért azzal nem érdemes foglalkozni,mert egy messzi messzi távoli galaxisban, a jedik és a sötét erõk világában nem tudhatjuk milyen történetek alakulnak ki :-D
Amúgy nagyon hajaz a negyedik részre... Jó volt újra látni Han Solot,Csubit,Leia hercegnõt, Luke Skywalkert,és az öreg ráncos tekintetek a mozivászonról rádöbbenti az embert,hogy sajna az idõ repül,mint az Ezeréves Sólyom fénysebességgel. Annak örültem,hogy a mai technikai lehetõségek ellenére nem voltak nagyon újszerû fegyverek,ûrhajók.
Egy dolog viszont borzasztóan bosszantott. Kylo Ren figurája,ami komolytalanra lett véve. 1) a maszk levétele után teljesen elvesztette a rejtélyes és titokzatos mivoltát. 2)Szikrona borzalmas 3) olyan volt,mint valami serdülõ kamasz,aki toporzékol ha nem kap meg valamit,pedig Õ állítólag mester,attól meg elvárható,h higgadt maradjon. A bemutatók alapján azt hittem,h méltó Darth Vader utódjának. Azt hittem egy erõs jellem. Hát nem. Vagy most nem...
Han Solo halála meglepett,és furcsa.
Van egy hatalmas szinkron baki,amit nem értek,hogy nem vettek észre. :-/ Megfogom nézni feliratosan is. Ren es Finn karaktere pozitív. Szerintem nagyon jól eltalálták Ren személyét a színésznõben. Szimpatikus választás.
A vége. Igaz Luke kb. 3percig sem szerepel és meg sem szólal,de sokat mond a jelenet a jövõre nézve. Kíváncsi vagyok a folytatásra!
4/10
sarallko 2015 dec. 18. - 20:57:19 4/10
(506/2837)
Megnéztem... Csak annyit mondok a 6 korábbi film és kb. 30-35 könyv után, hogy remélem ezt a sz@rt komolyan gondolták, mert viccnek ez egy kicsit durva.
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 18. - 20:32:24 1/10
(505/2837)
Ugyan. A fickó f*szán néz ki, és hát az összes birodalmi katona sisakot hord megsemmire-nem-jó páncélt, szóval emiatt ha nincs egyéb gond (fõleg ha mint a tréjlerben Drath Vader önjelölt követõjérõl van szó), abszolut semmi gond egy maszkkal.

Ami miatt gyanakodva nézek @cochabamba szösszenetére, az a Harmadik Halálcsillag.
Nyilvánvaló oka volt hogy EGY Halálcsillagot építettek egyszerre - építeni egy saját bolygót még a Birodalomnak is megterhelõ. LEHETETLEN hogy legyen pénz egy harmadikra, fõleg ami az elõzõ kettõvel történt, és hogy azóta a Birodalom hanyatlik/visszaszorult.
6/10
Mike088 2015 dec. 18. - 20:05:06 6/10
(504/2837)
Ma 11:15 kor néztem meg az Alleban. Még ülepednie kell bennem a filmnek, de úgy érzem egy erõs közepesnél többet nem tudnék neki adni. Nem igazán hozta az igazi Star Wars hangulatot. Sok volt az elõzõ részekre épített klisé, és történetében se volt igazán eseménydús, inkább elnyújtották.

Negatívum (spoileres lehet):

-Lando Calrissian nem szerepelt benne
-Mark Hamill rövid szerepe említésre se méltó
-Kevés akció és fénykardos jelenet (spoiler: Itt jegyezném meg, hogy Finn és Rey az erõrõl mit sem tudó, fénykardot sose forgató amatõrök, majdhogynem legyõznek egy sith lovagot).
-Kliséhalmaz
-Kylo Ren karaktere ( dührohamos, olykor bizonytalan)
-Ami Han Soloval történt :(


Pozitívum:

-A fénykardos jelenetek
-Volt némi izgalom a film utolsó negyedében
-Rey karaktere tetszett (Daisy Ridley jól játszotta szerepét)
-Látványvilága jónak mondható. Sok furi lényt raktak bele.


Most úgy érzem:
10/6
SpencerBarnes 2015 dec. 18. - 20:03:54
(503/2837)
"- az új karakterek a legjobbak, egyáltalán nem másolja sablonosan az elõzõ filmeket."
Hja, akkor magyarázd már meg, hogy mi a tökömnek a ficsuron a Vader féle maszk "koppintás"
Annak legalább tudjuk a miértjét ( mert ugye szétégett a teste kívül belül ) de ez a masz
azon felül hogy elrejti a kis hülyegyerek rondaságát, vajon mi célt szolgál? Ez erdeti szerinted? Na ne!
SpencerBarnes 2015 dec. 18. - 19:51:42
(502/2837)
Most hallottam én is hogy ekkora meg akkora bevétellel esélyes minden idõk legjobb filmjére
Én meg azt mondom, hogy csak azért, mert minden fan reménykedve jegyet vált rá, még nem jelenti azt
hogy maga a film is hozza amit kell ( sajnos ).
Majd meglátjuk, hogy mondjuk 30 év múlva milyen imdb rátát fog hozni a film.
Mert pl. a Keresztapa ami több mint 43 éves film, benne tud lenni még most is a top 3-ban...
Az idõ majd meghozza hogy a S.W 7 milyen helyet tud megfogni, és az nem a látogatók száma miatt lesz az.
10/10
cochabamba 2015 dec. 18. - 19:35:48 10/10
(501/2837)
- a történet abszolút eredeti - talán egy dolgot kivéve de az az eredeti sztorit követi... persze nyilvánvalóan nagy meglepetés azért nem lehet, vannak birodalmiak, meg lázadók, meg jó fõszereplõk és gonosz fõszereplõk, lézerkardozás, ûrcsata.. ezek kötelezõ elemek, amit mellé szõttek az izgalmas és fordulatos... nyilvánvalóan ez nem egy mûvészfilm azért...
- a rendezés kiváló
- a látványvilág tökéletesen hozta a régi részek hangulatát, persze modern technológiák miatt nagyon ütõsen... a naplementében szálló TIE fightereknél könny csordul az ember szemébe:D
- a mitológia okés
- az új karakterek a legjobbak, egyáltalán nem másolja sablonosan az elõzõ filmeket.
- hülyeségek: egy, ez nem spoiler sztem: rohamosztagos náci karlendítés-szerû izé.. az faszság volt...
- a színészi játék: a filmben benne van han solo... nem valami kiöregedett ripacs hanem õ maga;) a többiek is hozzák amit kell..
- igen, szó van arról hogy nem klónok már.. a sztori koherensen követi szépen a jedi visszatér utáni idõket..
- jó megnézni? - aki szereti a star warst, annak nagyonnagyon be fog jönni... aki közömbös... hát azt nem tudom mert én szeretem:D én biztos hogy megnézem még1szer moziban (IMAX, oda már nem volt jegy)..
1/10
Torolt Felhasználo 2015 dec. 18. - 18:40:09 1/10
(500/2837)
Valaki összedobhatna egy HASZNÁLHATó kritikát végre. Mondjuk holnap, addigra mindenki lespoilerezett már úgyis mindent.

Szóval ha lehetne, az alábbi szempontokat összeszedve megtenné írna valaki?

- a történet eredeti / logikus / koherens-e? Ez HÁROM szempont, három mondat. Kifejteni persze ízlés szerint ki lehet (a többit is). Tehát a forgatókönyv hogy áll.
- a rendezés milyen?
- a látványvilág milyen?
- a mitológiát megtartja-e?
- az új karakterek eleget szerepelnek-e, megvan-e a saját egyéniségük, valaki túl- vagy alulreprezentált?
- idegesítõ hülyeség (különösen kitérve BAIT-re) vannak-e, mennyi van?
- a színészi játék milyen? Lehet a rendezés pocsék, a film unalmas és ötlettelen látványorgia iszonyat rendezéssel, de a színészek színészkednek-e?
- a trailer által felvetett kérdéseket megválaszolja a film? Jut ideje rájuk? Látni mi történt az elõzõ rész idõsíkjához képest? Pl. megemlíti valaki hogy a rohamosztagosok 50 éve nem klónok?
- jó megnézni? Mert egy pocsék film is képes lehet magával ragadni, legfeljebb nem nézed meg újra. Szóval?
Sz Peter 2015 dec. 18. - 17:47:59
(499/2837)
"elsõ kb. 20-25 perc például képkockáról-képkockára ugyan az volt"

Azért túlzásokba nem kellene esni. ;)
1/10
offtopic
cellasto 2015 dec. 18. - 17:41:29 1/10
(498/2837)
na mondtam én,hogy az ecsetfejeknek gyártja a disney az új star wars filmeket :D
és ahogy nyilatkozták,amig veszik addig ontani fogják õket..

bye-bye klasszikus star wars!